Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 01.08.2012 12:59:09

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Komedia Dzien Szwira

Jest 9 odcinkow na you tube.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#2 01.08.2012 14:26:49

Look761

Re: Komedia Dzien Szwira

Tak wiem Swira.(zona stala nad glowa i juz chciala isc na na moj komputer aby porozmawiac z siostra)

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#3 01.08.2012 19:12:55

fidel52
Partner do rozmowy

Świetny film z udziałem świetnego aktora, który niestety występuje już tylko w reklamach banku.
Film ten raczej nie jest komedią, lecz filmem ukazującym ludzkie ułomności. To że forma ich pokazania jest zabawna, nie oznacza by po obejrzeniu filmu nie przejść do refleksji nad życiem.
Przy okazji tego wpisu poruszę problem nie do przejścia.  Mam wykupione wszystkie kanały i na wszystkich filmy amerykańskie. Mało polskich i francuskich, które lubię. Te amerykańskie w większości są tak naiwne, że pachną żenadą, a ich twórców należało by nagrodzić "nagrodą Darwina".

prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, żują pszczoły

#4 01.08.2012 19:46:41

madmax

rzeczywiscie szkoda aktora  mial pare super rol. Ja z  koleji mam wykupione Kino Europa i jak do tej pory nie obejrzalem tam zadnego dobrego filmu

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#5 01.08.2012 21:07:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Madmax, dlaczego uważasz, że "szkoda aktora"? Czy to w związku z decyzją Kondrata o pożegnaniu z filmem?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#6 01.09.2012 08:23:52

JCP

Wielu dobrych polskich aktorow z XX wieku boryka sie z brakiem propozycji rol filmowych, wiec czesc wybrala np. udzial w reklamach. Wielu to krytykuje i uwaza za ponizenie. W US jednak artysci  tez wystepuja w reklamach i jakos nie slychac ponizajacych komentarzy. Mysle ze czesto chodzi  o dolozenie komus i pokazanie ze jest juz nikim i zajmuje sie szmira typu "commercial". Czy to tez zawisc?

#7 01.09.2012 19:27:49

ak
Serwis

Po co biegać po castingach lub brać udział w mało ambitnych serialach? Wystarczy zagrać w porządnej reklamie i zgarnąć ponad pół miliona złotych. Jest tylko jeden warunek - trzeba być naprawdę dobrym aktorem. Taki komfort ma Tomasz Kot (34 l.) i Borys Szyc (33 l.), którzy ruszyli w ślady Marka Kondrata (61 l.), niekwestionowanego króla reklamy.
zrodlo: Se.pl

"Friends are flowers in the garden of life"

#8 01.12.2012 19:13:05

fidel52
Partner do rozmowy

Dymsza, Ćwiklińska, ...
nie, nie będę wymieniał, bo to za długa lista aktorów, którzy przeszli do historii, za swoje wybitne osiągnięcia w teatrze i w filmie.
Nie tylko aktorzy z Polski, bo z całego świata.
Zapewne wielu z nich przejdzie do historii za osiągnięcia w reklamie i najwyższe wynagrodzenie.
Czy oni mają dylemat: być bogatym za życia, lub nie śmiertelnym po śmierci.

#9 01.13.2012 01:19:45

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Nikt nie ma czasu na czekanie na sławę "po śmierci" wink

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#10 01.17.2012 19:27:14

fidel52
Partner do rozmowy

"Nikt nie ma czasu na czekanie na sławę"

Szkoda, że nie wypowie się Mickiewicz, Kiepura i wspomniany wcześniej Dymsza.
Wiem co w/w łączy i wiem czym należy oddzielić obecnych tylko szołmenów Ale to moje zdanie.

#11 07.21.2015 13:49:35

bogirk
Niemowa

Dzień Świra to już po prostu klasyka! big_smile Nie zapomnę nigdy, kiedy pierwszy raz oglądałem ten film wink Pamiętam, że puszczano go nam jak byłem w trzeciej klasie gimnazjum, potem jeszcze w liceum... wink Generalnie film genialny w każdym calu i uważam, że obejrzeć go powinien każdy wink

#12 07.22.2015 03:16:54

Fida
Niemowa

Może i klasyka to jest polska ale i tak wolę sobie obejrzeć Kilera 1 albo ja wolę obejrzeć sobie Kilera 2. To jest super film polski. Świetna komedia dla każdego. Bardzo mi się ona podobała bo jak oglądałem to się dosłownie mogłem poskładać ze śmiechu, który u mnie był bardzo mocno.

#13 07.22.2015 12:19:25

majlosz
Niemowa

Obejrzałem ten film ze względu na świetne aktorstwo - m. in. Marek Kondrat. Ten pan za młodu grał w "Zaklętych rewirach", kto nie widział niech zobaczy, temat filmu nadal aktualny. Kilerów widziałem, 1 część o wiele lepsza niż 2, dość często zdarza się, że kolejne części filmów wychodzą reżyserom trochę słabiej wink

#14 07.22.2015 23:34:25

Klucz
Niemowa

Klasyka tak jest ! Ale mi się film nie poobał i dla mnie on był nudny, za bardzo nudny. Wolę inne kino polskie. Bardziej coś pod dramaty albo szalone filmy w stylu wojno polsko-ruska. Oglądało mi się ten film znakomicie. Na początku go nie rozumiałem a później skumałem o co chodzi.

#15 07.24.2015 14:23:43

Kilton
Niemowa

W ogóle na youtubie można znaleźć też perełki. Ja ostatnio korzystam też z Filefox.pl - działa za granicą, filmy są dobrej jakości, są opłaty, ale niewielkie, a serwis jest warty swojej ceny. Wcześniej zawsze były problemy, a to z plikiem, a to transferem, a to kolejką.

#16 08.29.2015 11:40:11

Bastion
Niemowa

Filefox.pl jest spoko - dużo polskich filmów, niektóre nawet z napusami, ci czasami mi się przydaje.

Stopka forum