Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 07.10.2014 17:55:17

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Interesująca książka

Po wielu staraniach w końcu "dorwałem" się do tej książki.
Słyszałem o niej wiele i jeśli pamiętam o tej książce była już mowa na Forum.
Pisze o książce zmarłego dr. Janusza Subczyńskiego, założyciela detroickiego oddziału organizacji POMOST.
Wiele interesujących wiadomości, miedzy innymi o "celebrycie" radiowym (bardzo negatywnie), o ks. Peszkowskim, o OL i o pani która "wygryzła" autora słynnego już Listu Otwartego z KPA.
Wiele osób wymienionych w książce jest ciągle (i działa) pośród nas. Oczywiście niektórzy zmienili "wdzianka" aby dopasować się koniunkturalnie do obiektywnie istniejącej rzeczywistości.
Polecam!

http://i1117.photobucket.com/albums/k588/Zoomboymi/C7108A80_zps910b4625.jpg

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#2 07.10.2014 20:43:21

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Interesująca książka

Często słuchałem programów Dr. Subczyńskiego i wiem że z Jurkiem nie mieli wspólnego tematu i często były waśnie w eterze  .....

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#3 07.10.2014 20:47:01

Look761

Zoomboy gdzie zdobyłeś tą książkę chciałbym ją posiąść lub przynajmniej przeczytać ?

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#4 07.10.2014 21:06:24

ak
Serwis

Look,
Mozesz wypożyczyć w bibliotece  Centrum w Troy. Otwarte w środy od 10 am do 2 PM
Jest co poczytać i warto.

"Friends are flowers in the garden of life"

#5 07.10.2014 21:10:27

Look761

Ak
Dziękuję właśnie próbowalem kupić ale jest wiadomość że zakończono sprzedaż w Polsce w Poznaniu.

Jonasz Kofta

#6 06.26.2015 15:14:20

Lubor
Niemowa

Na Allegro znalazłem trzy aukcje z tą książkę, ale nie wiem, jaka jest opcja z wysyłką za granicą. Patrzyłem tylko na dostępność. Czytałem dawno, przypomnieliście mi o niej.

#7 07.01.2015 04:09:48

dorota88
Niemowa

Witam Panowie a lubicie książki w stylu 50 twarzy greya ? Albo książki w stylu Seks - turysta smile bo ja miałam ostatnio okazję przeczytać sobie te 2 książki. Według mnie są bardzo dobre i mi się podobają. Muszę powiedzieć, że na pewno bardziej mnie zainteresowały jak film.

#8 07.01.2015 06:07:38

Wespazjan
Niemowa

Patrick Rothfuss. Kroniki Królobójcy #1 - Imię wiatru - polecam wszystkim miłośnikom fantasy na poziomie!!!
Mam na imię Kvothe, wymawiane niemal jak "quothe". Imiona są istotne. Mówią wiele o ich właścicielu. Miałem wiele imion, więcej niż ktokolwiek mógłby otrzymać.
Adem - tak nazywają mnie Meadre. W zależności od wymowy, oznaczać może to Płomień, Piorun lub Złamane Drzewo.
"Płomień" - dość oczywiste, jeśli kiedykolwiek mnie widzieliście, z moimi krwistorudymi włosami. Gdybym urodził się klkaset lat wcześniej, prawdopodobnie spłonąłbym na stosie jako demon. Staram się zapanowac nad moimi włosami, ale wystarczy chwila zapomnienia, a rozczochrane wyglądają, jakby stały w płomieniach.
"Piorun" to najprawdopodobniej odniesienie do mojego potężnego głosu, trenowanego na scenie od najmłodszych lat.
Nigdy nie przywiązywałem zbytniej wagi do imienia "Złamane Drzewo". Choć, gdy spojrzę w przeszłość, można uznać, że w dużej części było ono prorocze.
Mój pierwszy mentor nazywał mnie E'lir, ponieważ byłem inteligemntny i dobrze o tym wiedziałem. Moja pierwsza kochanka nazywała mnie Dulator, ponieważ lubiła brzmienie tego imienia. Byłem nazywany Shadicar, Lekkopalcy, Sześć Strun. Wołano na mnie Kvothe Bezkrwawy, Kvothe Arcane, Kvothe Królobójca. Zasłużyłem na te imiona. Drogo za nie zapłaciłem.
Ale dorastałem jako Kvothe. Ojciec powiedział mi, że to znaczy "wiedzieć".
Miałem także mnóstwo innych przydomków, wiele z nich całkiem paskudnych, ale żaden nie był niezasłużony.
Wykradałem królom księżniczki. Spaliłem miasto. Spędziłem noc u Felurian i uszedłem od nich zarówno z życiem jak i przy zdrowych zmysłach. Gdy wyrzucono mnie z Tego Uniwersytetu, byłem młodszy, niż ci, którzy próbowali się tam dopiero dostać. Włóczyłem się nocą po scieżkach, o których boicie się nawet mówić w świetle dnia. Rozmawiałem z bogami, kochałem kobiety i tworzyłem pieśni, przy których minstrele płakali.

Mogliście o mnie słyszeć.

#9 07.01.2015 08:43:10

danat
Niemowa

Joe Hill. NOS4A2.
- Wszyscy żyją w dwóch światach - powiedziała Maggie z roztargnieniem, przyglądając się literkom. - Jest świat realny ze wszystkimi swoimi wkurzającymi faktami i zasadami. W realnym świecie są rzeczy, które są prawdziwe, i rzeczy, które nie s-s-są. W większości świat realny jest do bani. Ale każdy mieszka również w świecie we wnętrzu własnej głowy. To inscape, pejzaż wewnętrzny, świat m-mm-myśli. W świecie złożonym z myśli, w pejzażu wewnętrznym, każde pojęcie jest faktem. Emocje są równie prawdziwe jak siła ciążenia. Sny są równie potężne jak historia.

#10 07.01.2015 11:21:09

tomilawa84
Niemowa

"Witam Panowie a lubicie książki w stylu 50 twarzy greya ?" Grey - myślę, że ta książka to taki podniecacz dla pań smile nie wiem, może ktoś się obrazi, ale wielka literatura to nie jest.... przeczytałem pół tego dzieła i się zmęczyłem... lubię klasykę literatury fantastycznej np. "Władcę Pierścieni", często do tej powieści wracam.

#11 07.02.2015 03:58:39

Lubor
Niemowa

Jasinda Wilder. Forever i potem.
Bestseller autorki Tylko TY – najpopularniejszej powieści o młodych ludziach wchodzących w dorosłe życie Tom 2 serii Ever Była moim światem. I nagle ją straciłem. A to, co zrobiłem, może sprawić, że stracę ją na zawsze… Ever i Caden: poznali się jeszcze w liceum i nie mogli o sobie zapomnieć. Przez lata pisali do siebie, marzyli o sobie, a w końcu zostali razem. Choć w życiu każdego z nich było wiele bólu i tragedii, uwierzyli, że będą szczęśliwi. Poślizg samochodu przekreślił ich marzenia. Ever musi walczyć o powrót do życia, a Caden może jedynie trwać przy niej i mieć nadzieję. Jest z nim Eden, siostra bliźniaczka Ever, równie wrażliwa i równie samotna…

#12 07.06.2015 12:08:14

jakowy
Niemowa

Ja lubię książki męskie. Przede wszystkim to one a mnie dobrze działają. Bardzo je lubię czytać jak jest taka zimowa pora. Nic lepszego do roboty wtedy nie mam. Lubię po prostu się zaszyć gdzieś w fotelu i lubię bardzo mocno sobie poczytać np Ojca Chrzestnego.

#13 07.22.2015 09:06:36

Fucz
Niemowa

Witam tak to dobra książka, choć ja wolę P. Coelho to są świetne książki, przeczytałam już prawie wszytkie, szczególnie polecam Alchemika to niezamieniana treść

#14 08.04.2015 10:17:29

hrejspo
Niemowa

Nie rozumiem..Interesująca to może być na pewno dziewczyna wink ale czy interesująca może być książka ? Raczej na pewno nie. Głównie jest takie coś u mnie czytałem tylko te książki, które widziałem u mnie w wykazie szkolnym jako lektury obowiązkowe. Tak to nie chwytam się za książki.

Stopka forum