Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 07.03.2015 02:14:20

dorota88
Niemowa

Najlepsze w Warszawie? :-)

Hej wszystkim :-) Mam pytanie odnośnie dużego miasta, a właściwie Warszawy. Decyzja narastała w nas długo, ale w końcu zdecydowaliśmy się przeprowadzić do tego miasta:-) Jesteśmy na etapie poszukiwania mieszkania, dzielnica mokotów, ale to w sumie nie ma takiego znaczenia, tylko w związku z ta przeprowadzka zastanawiamy się czy to dobra decyzja, więc może moglibyście napisać nam, co jest najlepsze w Warszawie, aby nas odpowiednio zmotywować? :-) Zawsze to lepiej z pozytywnym nastawieniem zaczynać nowy etap w życiu:-) uroki dużego miasta i życia w dużym mieście już znamy, ale czy Warszawa będzie się różnić czymkolwiek? Ciekawe...

#2 07.03.2015 11:43:30

Kuba86
Niemowa

Re: Najlepsze w Warszawie? :-)

Każdy lubi co innego. Jeśli lubisz szybkie tempo życia to miasto jest dla Ciebie. Tak samo jeśli wolisz mieć poczucie anonimowości i nie przejmować się wścibskimi sąsiadami. W Warszawie każdy żyje swoim życiem i w sumie z jednej strony to dobrze, a z drugiej źle - bo każdy jest zapatrzony w siebie i czasami brakuje takie zwykłej ludzkiej życzliwości. Dużo się zmienia i w Warszawie to widać. Jest coraz lepiej, jeśli chodzi o wszelkie dziedziny życia - komunikację, infrastrukturę, kulturę itp.

#3 07.05.2015 00:38:20

Lubor
Niemowa

Powiem ci tak moja rodzina mieszka w warszawie a dokładnie na Mokotowie są naprawdę zadowoleni. Dojazd do centrum ogólnie transport, jaki tam jest rozwinięty jest godny polecenie. Jedynym takim minusem to jeździć autem, ponieważ są duże korki a busem i bus pasami szybciej dojedziesz do celu. W warszawie ogólnie zachęcają jazdą busami nie autami, a nawet rowerami.

#4 07.05.2015 10:39:43

waleriuszo
Niemowa

A mieszkanie będzie wynajmować czy raczej bierzecie po uwagę możliwość zakupu jakiegoś mieszkania na własność. Z tego co się orientuje to raczej akurat z mieszkaniami na Mokotowie nie powinno być większego problemu to całkiem niezła dzielnica pod tym względem, w dodatku jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta, więc z ewentualnym dojazdem do pracy nie powinno być większych problemów (oczywiście jak na standardy stolicy wink)

#5 07.08.2015 13:23:06

danat
Niemowa

Dla mnie w Warszawie najlepszy jest ten tłok, dużo ludzi i to, że wszędzie jest blisko. Tak naprawdę Warszawa to dla mnie takie dwa światy - nie daleko centrum, jadąc w kierunku Warszawy Wschodniej w ogóle nie czuć tłoku miasta i jego wielkości a wystarczy tylko dojechać do pałacu Kultury i już pojawiają się setki ludzi i samochodów! Warszawa to cudne miasto - polecam każdemu!

#6 08.04.2015 04:32:42

Sejnin
Niemowa

Warszawa to przede wszystkim miasto które daje wiele możliwości. Popieram Waszą decyzję, również miałem do wyboru Warszawę i Kraków a jednak wziąłem zatłoczoną stolicę - i nie żałuje. Odnośnie mieszkania to po znajomości na początek wynajmowałem, po kilku latach już mogłem sobie pozwolić na kredyt i kupić coś własnego. Polecam Ci przy okazji nowe mieszkania na Mokotowie od sprawdzonego już developera APM-development - dobrze mi doradzili i koniec końców jestem zadowolony. Pozdrawiam

Stopka forum