Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

• Index
  •  » Finanse
  •  » Bezpieczna polisa w tych czasach...?

#1 07.09.2015 07:31:00

lemon88
Niemowa

Bezpieczna polisa w tych czasach...?

Witajcie:-) Ostatnio wywiązała się wśród naszych znajomych dyskusja na temat bezpieczeństwa polis ubezpieczeniowych i wyskoczył temat TU AXA. Słyszeliśmy, że przeciwko temu towarzystwu i nie tylko temu wystosowano pozew zbiorowy o wszczęciu postępowania grupowego. Pozew dotyczył osób, które rozwiązały umowy ubezpieczenia na życie i które dochodzą od  Axa zwrotu opłaty za wykup. I w związku z tym padło pytanie, czy takie polisy mają sens? Czy ryzyko nie jest zbyt duże? Czy skórka za wyprawkę? Jak myślicie?

#2 07.09.2015 14:59:27

Martika
Niemowa

Re: Bezpieczna polisa w tych czasach...?

Ja też przez jakiś czas zastanawiałem się nad zawarciem takiej polisy ale na szczęście zmieniłem zdanie ponieważ zaczeły się pojawiać problemy z tymi polisami. W prawdzie w moim przypadku nie chodziło o AXA ale myślę że prędzej czy później też może się pojawić jakiś problem z innymi firmami. Dlatego moje zdanie  brzmi następująco: Nie opłaca się i tyle

#3 07.09.2015 17:01:21

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Tak się zastanawiam jak to się ma - ten temat do naszego podwórka???????

A drugie pytanie brzmi:
Komu zależy wstawiając głupawe wpisy i pozorjąc dyskusję na 'przykryciu' ważniejszych tematów?

Kto z Forum Detroit skorzysta na tym?

http://axa.pl/kontakt/oddzialy-i-placowki/

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#4 07.10.2015 13:36:04

Maskurtka
Niemowa

Rzeczywiście jakiegoś małego choć związku z Detroit nieco brakuje... smile Myślę, że opłata likwidacyjna nie powinna istnieć w obecnej formie, to jest jakby przymuszenie do wpłaty bo inaczej to co wpłaciłeś już zostanie Ci zabrane. Nie wiem czy w tym wypadku wszystko jest zgodne z zachowaniem etyki w biznesie bo pewnie prawnie jest dozwolone skoro istnieje tyle lat ...

#5 07.15.2015 11:07:43

zbara
Niemowa

Wydaje mi się, że ryzyko jest tak ogromne, że nie warto ryzykować w takie formy ubezpieczeń. Zwłaszcza ze na rynku jest naprawde wiele ciekawych rozwiązań pozwalających zarobić trochę kasy - chociażby nieruchomości. Co do tego pozwu to słyszałem i zapowiada się grubsza sprawa w tym temacie. Swoją drogą ciekawe czy uda się wygrac oszukanym osobom czy znowu wygra silniejszy

#6 07.15.2015 11:17:53

salava
Niemowa

Niestety istnieje sporo towarzystw, które używają opcji „opłata likwidacyjna”. Warto przy podpisywaniu, jakiejkolwiek umowy dokładnie ją przeczytać, a jeśli coś nam nie pasuje czy czegoś nie rozumiemy to nie trzeba tego bezmyślnie podpisywać. Zwykle składki są „wchłaniane” jako opłata likwidacyjna, jeśli rozwiążemy umowę przed końcem 3 czy 5 lat (zależy od umowy).

#7 07.15.2015 16:48:30

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Tak dyskutujecie o polisach ale ani jednej wzmianki o co Wam chodzi o polisach w USA czy w Polsce. Po linku Nowego myślę że chodzi o Polskę. Gdzie Wy mieszkacie w Polsce czy w USA ???
Ja sadzę że w Polsce . Większość dyskusji na tym Forum dotyczy rynku amerykańskiego smile

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#8 07.16.2015 04:08:15

lemon88
Niemowa

Dziękuje za odpowiedzi:-) Jaki jest cel „głupawych wpisów”? Dla niektórych są do głupawe wpisy, dla innych nie, jak widać. Kwestia podejścia. I co to znaczy „poważniejsze tematy”? Uważam, że temat inwestowania własnych pieniędzy jest jak najbardziej poważny dla osób, które nie chcą się przejechać lub które już się przejechały... I dotyczy on zarówno Polski, jak i Detroit, jak sądzę...

#9 08.04.2015 03:17:21

biskutt
Niemowa

Lemon88 masz rację, może się zdarzyć, że ktoś przebywa tylko tymczasowo na terenie USA i planuje powrót do Polski. Zresztą lepiej o tym rozmawiać bo są to tematy nurtujące zarówno Polaków jak i Polaków w Ameryce. Wracając do tematu - niestety ja również jestem osobą pokrzywdzoną i w sumie już rok minął od czasu jak próbuję sytuację wyjaśnić. .Póki co czekam na inne osoby, które chcą walczyć o sprawiedliwość - jeżeli ktoś z Państwa również ma problem z AXA to serdecznie proszę zgłosić się tutaj: http://www.polisolokaty.com/pozwy-zbiorowe/axa/ - tylko zbiorowo możemy mieć przewagę.

• Index
  •  » Finanse
  •  » Bezpieczna polisa w tych czasach...?

Stopka forum