Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 07.23.2015 03:27:21

jazefina
Niemowa

Wystrój salonów

Witajcie. Czy w waszych salonach stoją stoły i krzesła, czy tylko komplety wypoczynkowe? Czy takie kuchenne jednak meble pasują do wystroju salonu? Pytam, bo nasz salon jest bardzo duży, a kuchnia malutka i z braku miejsca mąż nalega, aby właśnie w salonie wstawić w rogu stół i krzesła... Mi się to średnio podoba ten pomysł, wolałabym nie mieszać... Jak wy myślicie? Da to się jakoś stylowo połączyć? Nasz salon nie jest aneksem kuchennym, zaznaczę, jest to oddzielne pomieszczenie...((( Jak dobrać odpowiednie modele stołu i krzeseł?

#2 07.23.2015 09:46:29

EMalik
Niemowa

Re: Wystrój salonów

U mnie salon spełnia jednocześnie funkcję pokoju dziennego i jadalni. Warto jednak pamiętać, żeby stół stał jak najbliżej kuchni - z czysto logistycznych powodów smile Po prostu nie trzeba paradować przez cały salon, żeby przynieść jakieś danie dla gości. Zdecydowanie łatwiej jest też potem posprzątać ze stołu... Jeśli chodzi o meble to po prostu powinny one być spójne i tworzyć całość... wtedy nie będzie wrażenia misz-maszu w wystroju.

#3 07.23.2015 12:08:21

jabbrer
Niemowa

ja też stoję przed remontem mieszkania i raczej też będę musiał wstawić stół do pokoju ponieważ kuchnia jest za wąska aby zrobić w niej również miejsce gdzie można byłoby postawić stół przy którym jedlibyśmy. Pewnie postawimy w stół w salonie zaraz obok drzwi. Tak aby salon wirtualnie podzielić na dwie części.

#4 07.26.2015 15:18:21

gonsienic
Niemowa

My też mamy bardzo duży salon i mamy wydzieloną częśc jadalni gdzie znajduje się duży stół i krzesła na 12 osób i część wypoczynkową z TV i kanapą oraz fotelami. Taki podział jest niezwykle funkcjonalny - można jeść i oglądać TV ale  też przy większych imprezach jest więcej miejsca, ma się na oku wszystkich gości. Ja dobierałam krzesła i stół do innych mebli

#5 07.26.2015 15:31:05

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

gonsienic napisał:

My też mamy bardzo duży salon i mamy wydzieloną częśc jadalni gdzie znajduje się duży stół i krzesła na 12 osób i część wypoczynkową z TV i kanapą oraz fotelami. Taki podział jest niezwykle funkcjonalny - można jeść i oglądać TV ale  też przy większych imprezach jest więcej miejsca, ma się na oku wszystkich gości. Ja dobierałam krzesła i stół do innych mebli

A ja swoich gości nie obserwuję tak uważnie, ufam im gdyż wiem kogo do domu zapraszam.
                                                                    smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#6 07.27.2015 11:12:07

Gangtybolt
Niemowa

Zawsze można połączyć salon z jadalnią, wtedy będą pasowały zarówno meble czysto salonowe, jak kanapa czy sofa, jakieś kino domowe, półka z książkami, jak i meble typowo do jadalni czyli krzesła i stół. Naprawdę ostatnio sporo osób tak robi. Zwłaszcza jeśli macie duży salon, to aż żal nie wykorzystać miejsca. Tylko dopasujcie dobrze meble, żeby się nie „gryzły”.

#7 07.27.2015 12:58:01

jazefina
Niemowa

nowy napisał:

gonsienic napisał:

A ja swoich gości nie obserwuję tak uważnie, ufam im gdyż wiem kogo do domu zapraszam.
                                                                    smile

Popłakałam się ze śmiechu... XD
No, ale wracając do tematu, to jednak jesteście za tym, żeby wstawić te krzesła z tym stołem do salonu...? No tak, jeden rozsądny powód już znam, żeby mieć gości na oku :-))). Kurczę, to teraz kwestia doboru tych krzeseł i stołu zostaje... ((Salon mamy w kolorach stalowych i bieli, raczej styl minimalistyczny, no i właśnie to mnie wkurza, bo jak właduje ten cały zestaw, to już taki minimalistyczny nie będzie, chyba że pójdę w japoński styl...:-)

#8 07.29.2015 11:54:18

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

jazefina napisał:

nowy napisał:

gonsienic napisał:

smile

Popłakałam się ze śmiechu... XD
No, ale wracając do tematu, to jednak jesteście za tym, żeby wstawić te krzesła z tym stołem do salonu...? No tak, jeden rozsądny powód już znam, żeby mieć gości na oku :-))). Kurczę, to teraz kwestia doboru tych krzeseł i stołu zostaje... ((Salon mamy w kolorach stalowych i bieli, raczej styl minimalistyczny, no i właśnie to mnie wkurza, bo jak właduje ten cały zestaw, to już taki minimalistyczny nie będzie, chyba że pójdę w japoński styl...:-)

Proponuję 'styl japoński znanego projektanta Pusta Hata.
smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#9 08.03.2015 06:22:06

molbarna
Niemowa

Witaj,

Myślę, że bez problemu można połączyć salon z mini jadalnią. Moi znajomi również zastosowali podobne rozwiązanie, gdyż ich mieszkanie ma bardzo abstrakcyjny rozkład pokoi. Mi się to bardzo podoba, tym bardziej, że często u nich bywam i mogę podpatrzeć niektóre rozwiązania. Proponuję żebyś poszukała jakichś nowoczesnych inspiracji, a przekonasz się że to może się sprawdzić lepiej niż myślałaś. Ponadto dobrej jakości stoły i krzesła do salonu znajdziesz w sklepie internetowym KDC meble albo w Ikei, polecam tam zajrzeć w pierwszej kolejności.smile

Stopka forum