Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 12.05.2007 15:12:23

Abacus
Totalnie Rozgadany
Od: Detroit
Serwis

Sposób na raka

Publikacja francuskiego psychiatry Davida Servana-Schreibera bije rekordy popularności. A onkolodzy, choć zgłaszają do niej pewne zastrzeżenia, cieszą się, że ich pacjenci docenili rolę właściwej diety.

"Dowiedziałem się z tej książki bardzo wielu rzeczy. I muszę wam wyjawić pewien sekret: zmieniłem mój sposób odżywiania i schudłem już cztery kilo". To nie są słowa przeciętnego czytelnika Davida Servana-Schreibera. Wypowiedział je profesor Jean-Marie Andrieu, ordynator oddziału onkologicznego w Europejskim Szpitalu im. George’a Pompidou. 15 listopada pojawił się na scenie teatru Mutualité w Paryżu, u boku autora, który przybył tam, by promować swoją metodę opisaną w książce "Anticancer: prévenir et lutter grâce a nos défenses naturelles" (fr. Przeciwko rakowi: zapobiegać i walczyć dzięki naszym naturalnym środkom obrony), sprzedaną w ciągu miesiąca w ponad 250 tys. egzemplarzy.

Anonimowe osoby dotknięte chorobą, które mówią, że "odzyskały nadzieję" dzięki tej publikacji, a także artyści i osobistości ze świata medycznego stawili się tłumnie, by wysłuchać trwającego godzinę wykładu charyzmatycznego lekarza psychiatry Servana-Schreibera. Chociaż "nie jest on jednym z nich", autorowi słynnego "Guérir" (fr. Leczyć), nazywanemu w skrócie "D2S", udało się przekonać wielu onkologów do roli właściwego odżywiania – zasadniczego elementu jego metody.

– Do lipca tego roku wcale go nie znałem – mówi profesor Andrieu. – Namówił mnie do przeczytania fragmentów swojej książki i dyskutowaliśmy o niej za pomocą e-maili przez całe lato. Uważam, że on sam wykonał, całkiem poprawnie, doskonałą pracę dla Światowego Funduszu Badań nad Rakiem.

Nieoczekiwany zbieg okoliczności: wspomniany Fundusz opublikował na początku października poważny raport na temat związku między odżywianiem się a rakiem; podane tam wyniki wielu badań pokrywają się z przedstawionymi przez Davida Servana-Schreibera. – Mam niesłychane szczęście – przyznaje psychiatra, który obszernie omawia wnioski uczonych z całego świata na swojej nowej stronie internetowej www.anticancer.fr

– Tak, nie ulega wątpliwości, że nasz sposób odżywiania się sprzyja chorobom nowotworowym, ale trudno się z tym pogodzić, bo konsekwencją powinna być zmiana nawyków żywieniowych – podsumowuje profesor Andrieu. Gwałtownie rosnące spożycie rafinowanego cukru, zakłócenie równowagi pomiędzy kwasami tłuszczowymi omega-6 i omega-3, siedzący tryb życia to prawdopodobnie trzy piekielnie groźne przyczyny, które od pięćdziesięciu lat ponoszą znaczną część odpowiedzialności za rosnącą liczbę przypadków choroby nowotworowej w bogatych krajach. – Nasz tryb życia jest formą pożywki dla raka – twierdzi psychiatra. Zbyt dużo czerwonego mięsa i cukru, za mało jarzyn i owoców – musimy całkowicie zmienić codzienną dietę, jeśli chcemy wzmocnić nasze naturalne mechanizmy obrony przed rakiem.

W swojej książce David Servan-Schreiber wyjawia, że sam był dotknięty chorobą. Piętnaście lat temu usłyszał diagnozę: rak mózgu. Operacja, chemioterapia. – Tradycyjne leczenie uratowało mi życie – przyznaje. Ale nie chciał na tym poprzestać. Zaczął studiować stosowną literaturę i odkrył, że można pomóc swemu ciału w walce ze stanami zapalnymi będącymi pożywką dla komórek rakowych.

– Obserwujemy prawdziwą rewolucję związaną z sukcesem tej książki. Wreszcie Francuzi zainteresowali się możliwościami zapobiegania nowotworom – twierdzi Dominique Maraninchi, dyrektor Narodowego Instytutu Raka (INCA). – Trzeba zatem iść tą drogą z determinacją, niech lekarze się do tego przyłączą. Ale należy rozwijać prewencję globalną, ponieważ lepsze odżywianie niczemu nie służy, jeśli nadal się pali lub pije – podkreśla dyrektor INCA.

– Nadszedł odpowiedni moment na przeprowadzenie szerokiej kampanii społecznej informującej o związku raka z odżywianiem – uważa David Khayat, profesor onkologii i były dyrektor INCA. To powinno zostać zrobione w ciągu 2008 roku. – Zamierzamy wydać, wspólnie z Generalną Dyrekcją ds. Zdrowia, opracowanie "Prawdy i kłamstwa na temat odżywiania i raka", przeznaczone dla szerokiego ogółu – obiecuje profesor Maraninchi. (...) David Servan-Schreiber uprzedził innych i udostępnił bezpłatnie na swojej stronie internetowej ilustrowany dokument mający propagować "odruchy antyrakowe w życiu codziennym".

– Przesłanie Servana-Schreibera odwołuje się do zdrowego rozsądku – bagatelizuje sprawę David Khayat. – Jedzcie lepiej, ruszajcie się, unikajcie stresu, cieszcie się życiem. To nie jest niebezpieczna książka.

Francuscy onkolodzy ujawniają jednak kilka błędów i uproszczeń w przeciwrakowej metodzie psychiatry. Analogia właściwości leczniczych rozmarynu i przeciwnowotworowego leku Glivec czy też twierdzenie, że zielona herbata zapobiega przerzutom, wywołały sprzeciw profesora Maraninchi. Nie mówiąc o dodatkach, których Światowy Fundusz Badań nad Rakiem zdecydowanie nie zaleca.

Na swojej stronie internetowej David Servan-Schreiber podaje przepis na "antyrakowe" śniadanie: ekologiczne jabłko, naturalny jogurt z mleka sojowego, "bez cukru i utwardzonych olejów", odrobina syropu z agawy, zmielone ziarna lnu oraz imbir. Dlaczego właśnie imbir? Ponieważ, jak zapewnia autor, "molekuła zawarta w tym korzeniu przyczynia się bezpośrednio do śmierci komórek rakowych".

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#2 12.11.2007 20:37:27

Fesia
Rozgadany

Re: Sposób na raka

Abacus z dużą uwgą przeczytałam te informacje,ciekawe ale o tym wiadomo juz od dawna.Podstawą obrony przed choroba jest własnie odpowiednia dieta,ruch,nietoksyczny tryb życia.Polecam,żeby bardziej przyjrzeć się temu co na talerzu, przygotowanie odpowiednich produktów wymaga trochę zachodu.Np. takie zwykłe ekologiczne jabłko gdzie kupujesz?Co do produktów z soji to niektórym ludziom owszem pomogą a innym mogą wrecz zaszkodzić.Abacus podrzuć parę zestawów diety którą stosujesz.
p.s.mam nadzieję,że kranówy użwasz tylko do przepłukania.

#3 08.05.2008 22:38:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Fesia, czy wiesz ile Abacus już stracił? Na wadze, oczywiście.
Pamiętaj tez żeby zakrapiać co gorsze potrawy cytronka. Jest tez wyśmienita do przepłukiwania.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#4 08.06.2008 14:02:01

Fesia
Rozgadany

zoomboy napisał:

Fesia, czy wiesz ile Abacus już stracił? Na wadze, oczywiście.
Pamiętaj tez żeby zakrapiać co gorsze potrawy cytronka. Jest tez wyśmienita do przepłukiwania.

Zoomboy,a kto Cie pyta o zdanie?nie musisz sie wszedzie wtracac i dodawac te swoje niby dowcipne komentarze,daj sobie na wstrzymanie.
Jak widze twoj  wpis to juz nie czytam ,bo na 99.5% przypuszczam ze bedzie zlosliwy,a forum chyba nie tylko temu sluzy zebys popisywala sie swoja elokwencja.Nie obrazaj sie tylko napisz cos innego niz krytyka,krytyka .....przyczepiasz sie do wszystkiego,wiec czas na Twoje rady a nie ciagle docinki.

#5 08.06.2008 19:26:10

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Easy now....
Właśnie pisze, coś innego. Jestem daleki od obrażania, bo i za co?
Mam inna (czasami) opinie niż Ty, to wszystko.
I nie oskarżaj mnie o elokwencje. Pisze prostymi zdankami.
Nie wiem o co Ci naprawdę idzie. Raz lubisz a tu znowu nie? Kobiety! Kto je zrozumie?

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#6 08.06.2008 23:41:26

Abacus
Totalnie Rozgadany
Od: Detroit
Serwis

Czuć się oskarżonym o elokwencję, co za skromnośc zoomboy, nie poznaję Cię. To TY?

Ostatnio edytowany przez Abacus (08.06.2008 23:41:41)

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#7 08.17.2008 22:41:55

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Polecam doskonalą książkę napisana przez Michael Pollan p.t. In Defense Of Food.
"Food. Thers's plenty of it around, and we all love to eat it.
So why should anyone need to defend it?
Because most of what we're consuming today is not food, and how we're consuming it - in the car, in front of the TV, and increasingly alone- is not really eating.
Instead of food, we're consuming edible foodlike substances - no longer the product of nature but of food science.
Many of them come packaged with health claims that should be our first clue they are anything but healthy...."

That’s all, folks

#8 08.25.2008 06:36:22

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

zoomboy napisał:

Because most of what we're consuming today is not food, and how we're consuming it - in the car, in front of the TV, and increasingly alone- is not really eating.
Instead of food, we're consuming edible foodlike substances - no longer the product of nature but of food science."

I agree. Zgadzam sie z przedmowca. Tylko jeszcze nasuwa sie pytania, jaki jest tego cel. Pytanie z gatunku retorycznych, chociaz odpowiedzi moze byc kilka.

Ostatnio edytowany przez Ksiaze (08.25.2008 06:41:01)

#9 06.12.2015 13:50:12

Bobbi
Niemowa

Ja uważam, że lek na raka powstał już dawno, ale nikt go nigdy nie ujawni z tego względu, że rak zabija większość ludzi na świecie (mówimy o państwach w których nie ma skrajnej biedy itp.). Jeśli by ujawnili takie antidotum to umieralność by spadła, a co za tym idzie nastąpiło by przeludnienie.

#10 06.12.2015 19:24:12

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Nie myślę, że Bobbi masz rację. Jeśli byłoby lekarstwo na raka, to ktoś zrobilby na tym niezły biznes.

"Friends are flowers in the garden of life"

#11 06.12.2015 19:46:11

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Bobbi napisał:

(.......). Jeśli by ujawnili takie antidotum to umieralność by spadła, a co za tym idzie nastąpiło by przeludnienie.

A mnie interesuje to 'przeludnienie'.

Co masz na myśli pisząc te słowa?

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#12 06.13.2015 09:33:28

Maskurtka
Niemowa

Przeludnienie w jaki sposób ? Zobacz już teraz ile osób wymarło. Na pewno by czegoś takiego nie było. Nie da się wymyślić takiego cudu. Kto by to wymyślił albo byłby chwalony albo byłby na wieki potępiony..Ile to by padło przy tym domów pogrzebowych i wszystkich tego typu instytutcji..

#13 06.26.2015 15:16:57

Lubor
Niemowa

Co jakiś czas pojawiają się rewelacje na temat jakiegoś leku, czy substancji, która leczy, albo wspomaga raka. Podobno dożylne podawanie witaminy C pomaga. Ale taka terapia jest o wiele tańsza od chemii, więc koncerny farmaceutyczne na niej nie zarobią.

#14 06.30.2015 12:18:32

waleriuszo
Niemowa

Wydaje mi się, że odpowiednia dieta ma tu ogromne znaczenie, obecnie żywność jest bardzo przetworzona, sztucznie pędzona, to powoduje nie tylko nowotwory, ale i inne choroby: otyłość, cukrzycę itp. mamy oczywiście wegetarian, ale jakiś czas temu pojawił się nawet taki ruch - chyba slow food - chodzi mniej więcej o przygotowanie jedzenia w maksymalnie tradycyjny sposób i ze zdrowych produktów.

#15 07.08.2015 10:50:08

Jahtoretrio
Niemowa

z tego co mi wiadomo lekarze niemieccy dużej mierze stawiaj praktycznie na nastawienie psychiczne pacjenta dieta swoją drogą ale psychika u pacjenta jest podstawą sukcesu można wiele przeczytać o tym że ludzie z pozytywną psychiką wygrywają z rakiem albo udaje się im go uleczyć.

#16 07.25.2015 03:24:45

jazefina
Niemowa

Z dużą ciekawością czytam takie informacje. Nie jestem jakąś szczególną zwolenniczką różnych spiskowych teorii, ale też czytałam ostatnio w internecie cały artykuł na temat tego, że nowotwór to po prostu grzybica, że zastanawiam się czy całe te raki to nie jest sposób na napędzanie kasy koncernom farmaceutycznym. Robią nas w idiotów: wiecie, że opony, które się nie ścierają, zostały wynalezione parę lat temu? Patent wykupił jakiś producent opon smile

Stopka forum