Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

• Index
  •  » Inne
  •  » Co was trzyma w Detroit?

#26 08.09.2014 15:59:02

olke
Niemowa

Re: Co was trzyma w Detroit?

Zatem odzywam się! smile

Jak tam mija lato? Jakieś zmiany w Detroit? Ruszyło się coś w dobrą stronę?

Warszawa jest bardzo piękna o tej porze roku. Ostatnio była 70ta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydaje mi się że z roku na rok coraz piękniej obchodzony jest ten dzień.

Wybrałem się z dziewczyną na kładkę nad jedną z głównych tras w mieście, żeby zobaczyć jak na dwie minuty ruch aut się zatrzymuje, a tam... niespodzianka. Parunastu młodych ludzi (kibice) na tej kładce naszykowało mini oprawę. Były race, biało czerwony dym, zawyły syreny i zrobiło się cicho. Nie spodziewałem się że tak bardzo mnie to uderzy, wręcz poleciały mi łzy myśląc o tych 200 tysiącach zamordowanych przez niemców ludzi. I od razu zrobiło mi się lekko, gdy pomyślałem że nie mieszkam już za granicą, poczułem że jestem tam gdzie powinienem być.

"Bo tutaj są nasze drzewa i nasze ulice", jak to kiedyś ktoś napisał.

A Wy odwiedzacie nieraz swój kraj? Piszę "swój", bo to zawsze będzie Wasza ojczyzna. smile

#27 07.24.2015 07:40:48

Gangtybolt
Niemowa

Co mnie tu trzyma? Dobre pytanie wink W sumie poza pracą i dobrymi pieniędzmi, to chyba nic więcej... Miłość, znajomych, rodzinę, bliskich, dom i wszystko inne, czego potrzeba normalnemu człowiekowi do normalnego funkcjonowania, mam w Polsce. Trafiłem tu przypadkiem, w sumie długa historia... Jeszcze trochę przepracuję i chyba wrócę już na stałe...

#28 07.24.2015 10:58:31

bobson
Niemowa

Wszystko mnie tu trzyma. Przyjechałem z rodziną, kiedy jeszcze byłem dzieckiem i tak już zostało. Tu się wychowałem, tu znalazłem miłość, tu mam najbliższą rodzinę, dobrze płatną pracę, przyjaciół, mieszkanie... Jakoś już się przyzwyczaiłem i na tę chwilę nie wyobrażam sobie, żebym mógł mieszkać gdzieś indziej wink

#29 07.24.2015 17:06:39

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

bobson napisał:

Wszystko mnie tu trzyma. Przyjechałem z rodziną, kiedy jeszcze byłem dzieckiem i tak już zostało. Tu się wychowałem, tu znalazłem miłość, tu mam najbliższą rodzinę, dobrze płatną pracę, przyjaciół, mieszkanie... Jakoś już się przyzwyczaiłem i na tę chwilę nie wyobrażam sobie, żebym mógł mieszkać gdzieś indziej wink

A może wypowiesz się o naszych instytucjach np. finansowych, może o Kongresie, sportowcach, Parku Wanda?

Tematów jest wiele.
Może napisz co Ci się nie podoba i jak to zmienić na lepsze?

'Wszystko mnie tu trzyma' To bardzo piekne ale i ogólnikowe spostrzeżenie.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

• Index
  •  » Inne
  •  » Co was trzyma w Detroit?

Stopka forum