Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#2351 02.16.2015 19:22:21

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: PAC Credit Union

PAC zmieniła swoją stronę internetową i teraz nawet nic nie ma na temat % jakie płaci za depozyt złożony na koncie.
Może już nic nie płaci ? Ale płaci za durnoty duże pieniądze tym co tak szumnie ogłaszają w swoich mediach PAC.
Te Banki o których mówi Jurek że zarabiają tylko dla siebie oferują np.1.25% na 14 miesięcy już za wkład $ 1000 .
Ale "nasze media " myślą że mają zacofanych Polaków i złapią się na te brednie.

Polonio obudź się i nie popieraj tej "kliki" która manipuluje nami. Dobrze że jeszcze są Polacy którzy widzą jak te "zorganizowane" "media " manipulują Polonią i czerpią korzyści tylko  dla siebie. sad

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#2352 03.07.2015 00:52:36

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Co nam przekazała, lub raczej usiłowała mozolnie przekazać "szefowa" (zdaniem Yurka) unii...
Hmm, jakim językiem się posługiwała?
Chyba nie "ponglish" lol

Gadka, jak zwykle, była mętną.
Jedyne co zrozumiałem, "cifka" nikomu kieszeni nie chce napychać i chce sobie "pomusz".
Jeśli się rozliczacie i płacicie podatki to trząść się przed trzema literami nie musicie.
Cifka po opłaceniu podatków (dzięki Zoomboyowi smile) to teraz mądra się zrobiła.
Jeszcze tylko powinna oddać mój "wkład", który w jej podatki (aby pokazać jak się to robi) włożyłem.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#2353 03.11.2015 15:33:44

Look761

Rafał
Dlaczego wprowadzasz Rodaków  w fałszywe informacje o credyt uni i jej ofertach ???
5% wkładu to dla tych co kupują dom pierwszy raz. Czemu o tym nie wspominasz???
A % to też zależy jak mówisz od historii kredytowej.
A jaki będzie % za 3 lata nikt nie wie. Dlatego lepiej znaleźć np. na 30 lat bez zmiany % jest troszkę większy i nie musimy odnawiać co 3 lata. I płacić za przefinansowanie tego kredytu.
Ale myślę że jednak nasi Rodacy wiedzą o tym i nie dadzą się nabić w "butelkę"

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#2354 03.15.2015 14:17:34

Look761

Od dawna mówiło się że Unia w Dearborn będzie zamknięta ale jak się coś wspomniało w śród skorupowanej Poloni  to odpowiedz była dalsze brednie...
I co się okazało ?
Zostało zamknięta ale cifka nie powiedziała o tym tylko że zostało przejęte przez inna Unię.
A co z członkami zostaną przesunięci do innego biura PAC czy zostaną ich konta przy nowej Uni. Przecież tam są wszystkie dane członków co się tam zapisali

Jak zwykle nie domówienia i niechęć do prawdy .
Polak potrafi  sad

Jonasz Kofta

#2355 03.15.2015 15:02:28

JCP

Decyzja o kupieniu budynku, otwarciu, odbudowie, modernizacji, utrzymaniu, zatrudnieniu kilku osob, byla od samego poczatku kompletna bzdura o czym wszyscy wiedzieli oprocz tych, ktorzy decyzje podjeli. Wladowano kupe pieniedzy ludzkich, utrzymywano to na zasadzie "life support" od 2004 roku. Klientow byla tam garstka, najczesciej nudy do tego stopnia, ze brakowalo pomyslow na wypelnienie czasu. Ale kasa szla na oplacanie pracownikow, a co w tym wszystkim najbardziej przykre-to ten caly bigos zgotowali ludzie, ktorzy doprowadzili do tego, ze ta unia juz nigdy nie byla tym, czym byla kiedys. Podzielono pracownikow, utracono tych cennych w imie idei, ze panienka manager tego oddzialu czula sie wiecznie "pokrzywdzona" kiedy wokol niej mowiono po polsku. Byly nawet takie zarzadzenia, jak zabranianie uzywania jezyka, ktory czesto dla naszych klientow byl jedynym jezykiem w ktorym zyczyli sobie prowadzic swoje interesy w polonijnej organizacji. I mowisz Look, ze to wszystko szlag teraz trafil? Ach, nasi super dyrektorzy, to ci sami ktorych nazwiska nadal sa na liscie, podejmowali takie decyzje. Zal mi tych biednych, zahukanych czlonkow, ktorzy o swoje nie potrafia walczyc. Ale czifka "chciala przypomnac" (szarotka ma trudnosci w okresleniu funkcji tejze, ostatnio miesza jej tytuly) o najswiezszych doniesieniach unii, pomijajac tak wazne doniesienie jak zamkniecie oddzialu? Ale kogo to obchodzi? Prawdopodobnie niewielu.

#2356 03.15.2015 16:34:23

nowy

JCP
Pisze:
Byly nawet takie zarzadzenia, jak zabranianie uzywania jezyka, ktory czesto dla naszych klientow byl jedynym jezykiem w ktorym zyczyli sobie prowadzic swoje interesy w polonijnej organizacji

Zgadza się!

Starsza pani kasjerka, gdy klientka po dojściu do okienka powiedziała zwyczajowe polskie: Dzień dobry! Zrobiła głupią zniesmaczoną minę i dopiero po chwili odpowiedziała Hi!
Gdybyście widzieli jak się czuła ta kobieta. Gdy 'załatwiła' swoje na odchodne usłyszała od mężczyzny, który stał za znieważoną starszą kobietą takie słowa: Niech się pani nie przejmuje.
Dopiero po tych słowach zagościł na jej twarzy uśmiech i odprężenie, że nie jest już niewygodnym intruzem zostawiając tu swoje pieniądze.

Ilu klientów odeszło?
Chyba wielu skoro ten oddział przejmuje inna Unia.
Czy się naszym Dyrektorom nie opłacało?
Pewnie tak!
A czy tym co przejmują to miejsce będzie się opłacało świadczyć tam usługi finansowe i do tego zarobić na tym?
Odpowiedź może być chyba taka sama:
Pewnie tak!

Dlaczego tak się dzieje?

Czyżby nasza Unia traciła bez opamiętania zarobione pieniądze?

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#2357 03.15.2015 18:39:56

JCP

Nowy, znam ta starsza pania. Czesto jechala stamtad do Hamtramck jak i wielu innych klientow, ktorzy nie mogli scierpiec tego co dzialo sie w tamtym oddziale. Co do tracenia "bez opamietania" pieniedzy, to jak mozna w XXI wieku "puszczac" kase na cos takiego jak TVD lub RR? Sluchaczami lub ...widzami sa nieliczne jednostki, ktore unie maja w glebokim powazaniu albo ich wiek raczej juz nie nadaza za tym, o czym swoja lamana polszczyzna mowi "czifka". Klientow od tego nie przybywa, a kasy ubywa. Ale to ma miejsce od lat, kiedy na czlonkowskich pieniadzach zarabia grupa ludzi "wedlug uznania". Ale to tylko wina czlonkow. Ile z Zoomboyem sie napracowalismy zeby podatki zaplacila ta, ktora pelni tam dosc powazna funkcje. Rada dyrektorow nie spelnila swojej roli, rozhasali sie jak na wlasnym folwarku. Zaraz nastepne "wybory" czyli przejdzie stara gwardia, a czlonkowie jak zwykle zignoruja zebranie. Ciekawe jak dlugo pociagnie jeszcze Hamtramck? Moze do czasu, kiedy manager zdecyduje sie przejsc na emeryture?

#2358 07.08.2015 20:37:02

Look761

Tak dla przypomnienia polskim mediom z Radiem Polskich Rozmaitości na czele i reklamie głoszącej że najlepsze oszczędności tylko w polskiej Uni Kredytowej która służy Poloni i pracuje tylko dla Poloni . Unia daje na oszczędności tylko 0.05 % na koncie oszczędnościowym a banki które pracują tylko  dla inwestorów według reklamy pracują tylko dla siebie dają w tej chwili i zresztą od roku ponad 1.05 do 1. 25 %  .Dla przykładu proszę sprawdzić Flagstar  Bank ,Citizens Bank , Huntington Bank.
To się nazywa według polskiej reklamy działanie i pomoc dla Polaków.
Ja to nazwę nabijanie Polaków w "butelkę" .

Jonasz Kofta

#2359 07.09.2015 13:23:26

nowy

Look761 napisał:

Tak dla przypomnienia polskim mediom z Radiem Polskich Rozmaitości na czele i reklamie głoszącej że najlepsze oszczędności tylko w polskiej Uni Kredytowej która służy Poloni i pracuje tylko dla Poloni . Unia daje na oszczędności tylko 0.05 % na koncie oszczędnościowym a banki które pracują tylko  dla inwestorów według reklamy pracują tylko dla siebie dają w tej chwili i zresztą od roku ponad 1.05 do 1. 25 %  .Dla przykładu proszę sprawdzić Flagstar  Bank ,Citizens Bank , Huntington Bank.
To się nazywa według polskiej reklamy działanie i pomoc dla Polaków.
Ja to nazwę nabijanie Polaków w "butelkę" .

Chcę tylko przypomnieć ten wpis.

J.Piłsudski

#2360 07.13.2015 15:55:21

Look761

A ja potwierdzam to w dalszym ciągu cifka i PR dalej naciągają Polonię i Polaków ale Polonia już nie daje się nabierać na te najlepsze brednie z Uni . Unia daje na oszczędności 0.05 % a dla przykładu Flagstar daje 1.05. %  https://www.flagstar.com/promo/high-yie … higan.html .Mówi że zwiększyły się pożyczki z Uni od poprzedniego roku o 30 % .Podaj ile było tych pożyczek % wszystko wezmą . Jeżeli w zeszłym roku były 3 osoby a w tym roku 5 to mniej więcej będzie 30 % . Przestańcie w dalszym ciągu naciągać Polonię. W tej chwili nie ma prawie nowo przybyłych z Polski i nie uda wam się naciągać Poloni która tu przebywa.
Ciekawym tylko jeszcze jednego ile z funduszy idzie na sponsorowanie  PR a także ile Unia płaci za te "wypociny" cifki ?

Jonasz Kofta

#2361 07.13.2015 16:15:47

Look761

Mam jeszcze jedno pytanie czy członkowie Uni nie powinni wiedzieć gdzie są rozprowadzane pieniądze członków ? W sprawozdaniu rocznym jest tylko podane gdzie pieniądze były rozprowadzone ogólnie  ale bez detali ile na harcerstwo ile na polska szkołę i na inne cele myślę ze to powinno być podane. I po rozmowach z członkami potwierdza się moja teza. Unia idzie już na dół i to wszystko co było kiedyś chlubą Poloni idzie na dno. Parę lat temu na zebraniu były zarzuty odnośnie utrzymania trzeciego biura i co zarząd mówił prosperuje bardzo dobrze i co ????????????????? Biuro zostało zamknięte .Dlaczego jak tak dobrze prosperowało ???????????????? Może ktoś odpowie na to ????????????? Ale nie myślę...........

Jonasz Kofta

#2362 07.14.2015 15:05:07

nowy

Look761 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie czy członkowie Uni nie powinni wiedzieć gdzie są rozprowadzane pieniądze członków ? W sprawozdaniu rocznym jest tylko podane gdzie pieniądze były rozprowadzone ogólnie  ale bez detali ile na harcerstwo ile na polska szkołę i na inne cele myślę ze to powinno być podane. I po rozmowach z członkami potwierdza się moja teza. Unia idzie już na dół i to wszystko co było kiedyś chlubą Poloni idzie na dno. Parę lat temu na zebraniu były zarzuty odnośnie utrzymania trzeciego biura i co zarząd mówił prosperuje bardzo dobrze i co ????????????????? Biuro zostało zamknięte .Dlaczego jak tak dobrze prosperowało ???????????????? Może ktoś odpowie na to ????????????? Ale nie myślę...........

Masz rację!

Gdy traci się członków, zamyka oddział a progress jest żaden, kontrola finansowa powinna być bardzo przejrzysta i nawet 'detaliczna' do takiego stopnia jaki proponujesz.

Wiele instytucji nie tylko finansowych wyszło z dołka przez cięcia w wydatkach i promowanie oszczędnościowej gospodarki zasobami a nie promowanie swojej osoby w eterze który do nikogo nie dociera.

Teraz z biegiem lat widać jak na dłoni jak marnuje się powierzone w zarządzanie środki.

J.Piłsudski

#2363 07.14.2015 20:59:12

JCP

Zdecydowalam sie zamknac konto w PACFCU. Juz od dawna nie bylam "aktywna czlonkinia". Czas pokazal, ze tam sie nigdy nic nie zmieni. Kilka rotacji w dyrekcji i idiotyzmy w wywodach na falach eteru. Oby do emerytury dla tych co coraz jej blizej. A potem chyba wola boska. Sprawdzilo sie wiele z tego, o czym tu pisalismy. Lacznie z oddzialem w DH. Pieniadze zostaly wyrzucone w bloto. Ale jak mawial Zoomboy "kogo to obchodzi?" Na pewno nie wlascicieli tej instytucji. Oni w wiekszosci pojecia nie maja o swoich prawach. Good luck.

#2364 07.16.2015 19:05:23

Look761

Mam jeszcze jedno  pytanie dlaczego członkowie Uni za zamówienie np. 120 czeków razem z przesyłką musza płacić $70 . A Bank w którym jestem daje za darmo 130 czeków na rok. Czy to nie jest oszukiwanie Polaków. I głoszenie wszystkim że Unia jest najlepsza??????????????.
Jurek wiadomo jest sponsorowany ( znaczy opłacany ) przez Unie i cifka czerpie z tego korzyści . Tylko członkowie tracą  na tym . Myślę że Polonia wie co robi i wie gdzie inwestować pieniądze i gdzie brać pożyczki.
Polonio nie daj się zwieść tym frazesom z Uni.

Jeszcze jedno dla przypomnienia Banki płacą % od 1.05 w z wyż a Unia płaci 0.30 albo mniej na czekowym koncie. Myślę że Polacy są mądrzejsi jak Unia myśli i nie dadzą się nabrać.

Czas pokazać całemu zarządowi który tylko zmienia "stołki " I ci sami tylko wymieniają się między sobą "stołkami".

Jonasz Kofta

#2365 07.24.2015 17:02:53

nowy

Look761 napisał:

Mam jeszcze jedno  pytanie dlaczego członkowie Uni za zamówienie np. 120 czeków razem z przesyłką musza płacić $70 . A Bank w którym jestem daje za darmo 130 czeków na rok. Czy to nie jest oszukiwanie Polaków. I głoszenie wszystkim że Unia jest najlepsza??????????????.
Jurek wiadomo jest sponsorowany ( znaczy opłacany ) przez Unie i cifka czerpie z tego korzyści . Tylko członkowie tracą  na tym . Myślę że Polonia wie co robi i wie gdzie inwestować pieniądze i gdzie brać pożyczki.
Polonio nie daj się zwieść tym frazesom z Uni.

Jeszcze jedno dla przypomnienia Banki płacą % od 1.05 w z wyż a Unia płaci 0.30 albo mniej na czekowym koncie. Myślę że Polacy są mądrzejsi jak Unia myśli i nie dadzą się nabrać.

Czas pokazać całemu zarządowi który tylko zmienia "stołki " I ci sami tylko wymieniają się między sobą "stołkami".

W Uni teraz już chyba nikomu na niczym nie zależy.

Uzyskanie kart kredytowych kuleje!
Uzyskanie kart kredytowych sekurowanych jeszcze gorzej!
Procenty od kredytów zawyżone !
Marketingu żadnego!
A traktowanie petenta jak w głebokim PRL-u!
Pracownicy są zadowoleni jak mogą cię za coś skasować a resztę olewają.

Czyżby Unia dogorywała na życznie jej dyrektorów?

Ech! Szkoda, że nie ma się tym kto zająć i wytknąć tych zaniedbań publicznie!

J.Piłsudski

Stopka forum