Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 03.21.2013 06:46:43

huball
Partner do rozmowy

na emeryture do Polski

http://www.poradniksukces.com/jmainp/in … ;Itemid=73

Co nowego w prawie podatkowym dotyczacym Poloni?

#2 03.21.2013 08:14:02

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany
Od: USA

Re: na emeryture do Polski

Nie jestem zwolenniczką "emeryur w Polsce". Z jakichś powodów wyjechaliśmy z Polski. Jeśli to było z powodów politycznych, można było wracać zaraz po roku 1989. Jeśli tego nie zrobili, bo tutaj żyje się wygodniej, a teraz myślą o wyjeździe do Polski, powinni zapłacić tzw. "frycowe", przecież przez ileś tam lat nie płacili do skarbca państwowego.
Następną kwestia to podstawowa uczciwosc. Czy jest ok opuszczanie kraju, który zapewnił nam schronienie przez kilkadziesiąt lat, dla wygody lub oszczędności?

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#3 03.21.2013 08:29:01

huball
Partner do rozmowy

Ja tez nie jestem zwolennikiem "emerytur w Polsce" ale jest to temat dla dzisiejszej Poloni aktualny. Pozatym zycie jest pelne niespodzianek i "nigdy nie mow nigdy" czasem sie sprawdza

#4 03.21.2013 10:39:53

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Jak możecie czytać babci Eli wypracowania?
Ja odrazu słyszę ten "śliski głosik"...nie jestem w stanie nic przeczytać jej pióra. Pamiętam wykłady, które kiedyś zorganizowała nasza unia, ludzie z wykładu wychodzili zdegustowani.

"Friends are flowers in the garden of life"

#5 03.21.2013 10:45:31

nowy

A mnie się przypomina KOKOSZKA którą postanowiłem 'odgrzać' dla przypomnienia.
KOKOSZKA
Zapomniałes o swym koncie
Drżącym głosem Babcia Ela
Ta co mieszka na Belmoncie
W twego doradcę się wciela
Mówi jak i co się dzieje
Gdy zapomnisz o swym wkładzie
Jak kokoszka rano pieje
Gdy w swym gniazdku jajo kładzie
A ja myslę kto jest lisem
Farbowanym w tym kurniku
Nie chce rozstać się z kryzysem
I nam robi Fiku-miku.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#6 03.21.2013 18:12:04

ak
Serwis

wink

#7 03.21.2013 19:56:46

Look761

Popieram tu w pełni Matkę Terese .
Dodam jeszcze tylko tyle , nawet jak wracać  jak dlugo teraźniejsze przepisy podatkowe się utrzymają tam, potrafią zmienić przepisy z datą do tyłu .Mieszkasz tu przez lata a na emeryturze którą wypracoawłeś tu myślisz bedziesz żył jak król .Poroniony pomysł?????

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#8 06.12.2015 13:55:59

Bobbi
Niemowa

Ale do Polski nie opłaca się wracać nawet na emeryturę. Wierzcie mi ja miałem okazję być tam niedawno i sytuacja nic się nie polepsza. Na pewno macie rodziny, które Was o tym uświadamiają. Jest jakaś tragedia, a my generalnie nie zdajemy sobie z tego sprawy.

#9 06.12.2015 15:01:47

madmax

bzdury piszesz . Uzasadnij

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#10 06.12.2015 20:58:25

ak
Serwis

Względne, zależy kto i do czego wraca.
Jak na dzień dzisiejszy nie planuje powrotu do starego kraju.

#11 06.18.2015 04:05:41

Martika
Niemowa

W sercu zawsze mam Polskę ale ja tam nie wrócę. Mam dość tych ludzi chciwych i zawistnych. Najbardziej się cieszą z czyjegoś nieszczęścia. Na emryturę wracać ? Po to by się tylko denerwować, że ktoś będzie mnie chciał oszukać w moim podeszłym wieku. Never again.

#12 07.10.2015 00:05:52

Klucz
Niemowa

Jeśli chodzi o prawo podatkowe w Polsce to szkoda się tylko wypowiadać. Niestety prawo jakie było takie będzie i raczej nic nowego nas nie czeka tylko ciągłe obietnice:)

#13 07.11.2015 11:04:32

ramsey
Niemowa

Nie wiem czy odnalazłbym się na emeryturze w Polsce. Już wiele lat jestem na obczyźnie, do emerytury daleko, a już teraz jak jadę na jakiś urlop to ciężko mi się odnaleźć w Polskiej rzeczywistości. Więc chyba tam nie wrócę już nigdy. Utraciłem Polskość.

#14 07.12.2015 12:15:00

nowy

ramsey napisał:

(....) Utraciłem Polskość.

'Polskość' wydaje mi się można utracić w drugim lub trzecim pokoleniu a i to nie koniecznie. Wszystko zalezy od przodków.

Ale Ty już ją utraciłeść?

Popraw się i ją odzyskaj.

To dobra rada.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#15 07.22.2015 12:29:04

Wacs
Niemowa

No patrzcie się na niego ale z niego to jest cwaniak i z niego to jest wielki as..Utracił Polskość..Jaki Ty jesteś rocznik, że w taki sposób tutaj do nas piszesz? Wątpię młodzieńcze, że Ty Polskość utraciłeś..Na pewno nie wiesz co do końca to hasło oznacza.. ;]

Stopka forum