Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 02.05.2015 19:08:01

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Facebook, zwany bukfejsem

Facebook’s new privacy policy lets it track you even when you are not on Facebook

Readers may not that Facebook had already announced the new privacy policy last November but it is being implemented from Friday.  You may be surprised as to why Facebook did not notify you, but it so happens that you are deemed to have agreed to the new policy once you log into Facebook.


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

 

#2 06.08.2015 11:41:52

salava
Niemowa
Zarejestrowany: 06.08.2015
Posty: 9

Re: Facebook, zwany bukfejsem

Coś się temat nie rozkręcił a to mnie nawet nie zastanawia bo mi się zdaję, że akurat ludzie nie mają już fejsbuków. Bo akurat teraz to już wyszło z mody. Teraz jesteś już człowiek bardziej cool jak już tego facebooka nie posiadasz i akurat tego facebooka nie masz.

Offline

 

#3 07.22.2015 03:18:21

Fida
Niemowa
Zarejestrowany: 07.08.2015
Posty: 5

Re: Facebook, zwany bukfejsem

Na FB zawsze było coś i nic tam nie było..czyli za dużo tam jest tych niepotrzebnych rzeczy. Zrobił się wielki śmietnik kiedy się dowiedziałem, że za wysłanie wiadomości takiej normalnej do użytkownika, że ona nie poleci do folderu inne płacić trzeba jakąś kwotę..Czy ktoś to potwierdzi

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
wygląd forum i administracja techniczna Bartłomiej Kozielski
kontakt z właścicielem i administratorem strony forumdetroit@gmail.com