Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 03.19.2015 08:50:11

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Forum Detroit: Mój felieton.

Felieton:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Felieton
Zachęcam wszystkich do tej formy osobistego spojrzenia na dziejące się wokół nas blisko i daleko wydarzenia.

Przedstawiam pierwszy z takich felietonów. Mam taką nadzieję, że będziemy się dzielić w takiej formie swoimi spostrzeżeniami.

...............................................

NOSTALGIA

Nostalgia mnie naszła dzisiejszego poranka i nawet mocna kawa humoru ani samopoczucia nie poprawiła. Ludzie tacy nieobecni, zabiegani i zajęci swoimi sprawami, że nawet nikomu nie chce sie napisać parę słów na Forum.
W Tunezji zamach w którym zginęło 19 osób : Dwóch Tunezyjczykow, pięciu Japończyków, czterech Włochów, dwóch Kolumbijczyków, dwóch Hiszpanów, Brytyjczyk, Australijczyk, Francuz i Polak. Nazajutrz odnaleziono jeszcze trzy osoby dwóch hiszpańskich turystów i Tunezyjczyka, pracownika muzeum, którzy ukryli się w muzeum. Ustalono równiez personalia zamachowców.

Z raportu Państwowego Instytutu Gazowniczaego w Polsce wynika że Polska jest bogata w ten surowiec. Donosił Nasz Dziennik
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/wiecej-gazu-w-polsce

Tylko co z tego wynika?
Czy prostym ludziom będzie się życ lepiej gdyby zaczeło się wydobycie tych i wielu innych bogactw jakie zalegają w dużych ilościach w polskiej ziemi?
Nie sądzę.

Wyścig wyborczy w Polsce trwa i nie brakuje jak zwykle kandydatów. Może wybrany nowy Prezydent coś zmieni? Zastanawiają się z lewa i z prawa ludzie i jakiś pesymism czuje się wokół, że jednak to jeszcze jedna ściema, jak mawia młodzież w swoim slangu.
Dlaczego?
Coś za dużo każdy obiecuje, że za jego rządów od razu będzie tylko lepiej i lepiej.
Jak chcesz zobaczyć kto obiecuje możesz kliknąć ten link.
http://ewybory.eu/wybory-prezydenckie-2015/kandydaci/

Tymczasem za naszą wschodnią granicą, tam gdzie Max szaleje rozdając zgromadzoną pomoc jakby cieplej się zrobiło. Każda wojna miała takie swoje momenty, że wykrwawieni musieli odpocząć i rany zaleczyć a także zaopatrzenie, straty w ludziach i sprzęcie uzupełnić.

http://voicesevas.cdnvideo.ru/img/969d326738a284232877bbf469669846.jpg

A jak widać tych strat jest wiele i aż strach pomyśleć, że może być więcej i więcej!

http://telewizjarepublika.pl/imgcache/670x375/c/uploads/news/1_111.jpg

Telewizor w swoim dzisiejszym wystąpieniu wezwał głosem ‘jednej pani’ aby każdy test na narkotyki przeszedł co się o donacje stara i z tz. publicznych pieniędzy korzysta!
Idea jak najbardziej słuszna to tez mam apel do ‘jednej pani’ aby owy test zastosowała w stosunku do Telewizora i szołmena radiowego, którzy nie szczędzą tutejszej Poloni narkotycznych wizji w swoim przekazie. Proponuję tez by i owa ‘jedna pani’ poddała się temu testowi, gdyż często i z zapałem w owych seansach uczestniczy.
A teraz cytat z Forum.
Look761 pisze:
//Gratuluję p. Annie Bańkowskiej że wzięła w swoje ręce Kongres Poloni Amerykańskiej .I ten człowiek który popierał neofaszystów już przynajmniej nie będzie reprezentował Poloni w Michigan. Może sam zrozumiał a może został do tego zmuszony ??????
Wcześniej czy później wyjdzie to jaw.
Ciekawe czy Polskie Rozmaitości dalej będą współpracowały z takim człowiekiem????
Czas pokaże ....//

Ano zobaczymy?
Watpliwosci jednak jest wiele.

Mistrz riposty odszedł od nas cicho i będzie nam brakować chłodnej i celnej riposty oraz oceny sytuacji jaką prezentował.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#2 03.22.2015 12:51:15

JCP

Re: Forum Detroit: Mój felieton.

Czytam te gratulacje dla pani Anny, ale tak jak powyzej napisal Nowy, watpliwosci jest wiele. Czlowiek albo ma tzw. charakter, albo go nie ma. Funkcja zazwyczaj tego nie jest w stanie zmienic. Przekonalo nas o tym dosc duzo wydarzen na polonijnej arenie. Miedzy innymi w PACFCU. W RR. W TVD. W PT. W PAC. Bylejakosc nas dreczy. Brak odwagi do obrony tego, co sluszne. Brak zdania, brak wlasciwych reakcji. Duzo brakow. Ale co z tego? Nic.
Gdzies w "necie" ktos zacytowal Irene Sendler, ktora powiedziala: "Ludzi nalezy dzielic na dobrych i zlych. Rasa, pochodzenie, majatek-nie maja zadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest czlowiekiem".
Czy zgadzacie sie z tym? Jaka jest wasza opinia?

#3 03.22.2015 20:05:48

JCP

Drodzy Forumowicze:

Co myslicie o wiosennym spotkaniu? Moze macie jakies ciekawe propozycje. Moze wyprawa do Port Sanilac? Moze do parku? Moze kawa i ciasto? Ognisko? Mysle ze druga polowa kwietnia bylaby dobrym terminem. Co wy na to?

#4 03.23.2015 13:59:22

Look761

JCP
A ja mam taką propozycję. Pewnie możemy się spotkać wcześniej. A może pomyśleć gdy będzie cieplej np. niedaleko Port Sanilac jest Lake Huron Campground i tam zrobić spotkanie.Pewnie jak ktoś ma jakiś wehikuł to dobrze ale można też pod namiotem lub można wynająć domek. Przyjechać np. w piątek przenocować i mieć całą sobotę i pożegnać się w niedzielę . Spędzić czas przy ognisku ziemniakach i kiełbaskach smile ???????

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

Stopka forum