Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

• Index
  •  » Pytania
  •  » Prosze o informacje o firmie gpclouseouts z Detroit

#1 12.09.2014 13:59:53

adek
Niemowa

Prosze o informacje o firmie gpclouseouts z Detroit

Witam, pisze z Polski i mam pewny problem, szukam informacji o firmie z Detroit. Moja zona ma firme i zamowila w gpclouseouts. Przelalismy kase i czekamy na przesylke. Jednak ostatnia informacje od firmy mailowo otrzymalismy 24.11 o tresci ze paczka wyjdzie jak tylko zostana odblokowane drogi bo panowala sniezyca w USA. W zwiazku z tym mam pytanie jak warunki pogodowe w detroit i w stanach, drogi przejezdne? Po drugie czy ktos wie co to za firma, bo nie mozna sie od tego czasu z nimi skontaktowac ani telefonicznie ani mailowo. Z gory dzieki za informacje.

#2 12.09.2014 14:14:45

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Prosze o informacje o firmie gpclouseouts z Detroit

Mr. Zoomboy coś dla Ciebie ....

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#3 12.09.2014 14:37:33

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Nie mam za dużo czasu na szukanie ale widzę że to Target .

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#4 12.09.2014 19:13:05

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

W Michigan jest ciepło, dzisiaj padał deszcz. Wcześniej w połowie listopada były dwa dni ze śniegiem, ale nic takiego co mogłoby zatrzymać transport.

Myślę, że to jest ta firma: http://gpcloseouts.com/index.php
Telefony z powyższego portalu:

800.792.5630
i
313.462.0633 <---- ten telefon wskazuje na ulicę Desmont St w Detroit (google map)
http://tel2name.com/313-462

Adek, z portalu GP Closeouts wynika, że aby coś u nich kupić musiałeś założyć tam swoje konto.
Próbowałeś zalogować się i sprawdzić co się dzieje z twoim zakupem?
W prawym górnym narożniku maja "Need Help, try our Live Support", próbowałeś tego w czasie godzin biznesowych w Detroit?

Tyle co moglem sprawdzić bezpłatnie, są serwisy które oferują informację o adresie na podstawie # telefonu, ale są one płatne.

Zadzwoniłem na # 313.462.0633 i nagrana odpowiedz informuje po angielsku i hiszpańsku, że komórka nie odpowiada.
# 800.792.5630, ta sama historia.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#5 12.10.2014 02:44:34

adek
Niemowa

Dziękuje serdecznie za weryfikację firmy i zajęcie się sprawą. No nie wiem, co raz bardziej zaczyna mi to śmierdzieć jakimś oszustwem sad Nie mogę się dodzwonić na te numery, które wyszczególniłeś. Na maile już od 2 tygodni nie odpowiadają. Support online jest nieaktywny, każą wysyłać informację formularzem zgłoszeniowym, na który też nie odpowiadają. Jeśli chodzi o logowanie to oczywiście można się zalogować i pokazuję informację o moim zamówieniu, ale niestety nic więcej nie można tam sprawdzić (statusu wysyłki lub czegoś takiego). Jeszcze na dodatek widzę, że się oferują również pod inną nazwą (strona identyczna adresy i telefony identyczne - www.GeneralLiquidations.com). Może macie jeszcze jakiś pomysł jak ewentualnie dochodzić swoich praw? Czy są w Detroit instytucje zajmujące się takimi przypadkami? Jeszcze raz serdeczne dzięki smile

#6 12.10.2014 09:26:07

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Próbowałem znaleźć, kto jest właścicielem domeny, ale informacja o właścicielu jest zastrzeżona.

https://who.godaddy.com/?prog_id=GoDadd … c=gofdd010

Nie wiem ile zainwestowałeś, ale to że maja drugi identyczny portal z zmienioną nazwą, nie wygląda dobrze.

Znalazłem jeszcze jeden adres:

http://www.gpcloseouts.com/contact-us
Toll Free Number: 1-800-792-5630
International Phone: 313-462-0633
Address USA: 3411 W Fort St, Detroit, MI 48216

Jeśli nie odpowiedzą, pozostaje ci prawnik, Ambasada US, albo FBI.
W pierwszym przypadku będziesz musiał wydać pieniądze bez gwarancji, że odzyskasz to co zainwestowałeś.
W drugim przypadku, ambasada może się tym nie zainteresować (prywatna sprawa), aczkolwiek warto spróbować.
W trzecim przypadku możesz tylko złożyć zawiadomienie o oszustwie, które zostało zainicjowane w USA.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#7 12.11.2014 02:57:32

adek
Niemowa

Zoomboy! Jeszcze raz dzięki za zajęcie się tematem.  Trzeba będzie jakąś z tych dróg wybrać. Jedyne co mi się nie skleja w tej historii to, że normalnie korespondowali z nami po otrzymaniu płatności. Dostaliśmy na przestrzeni kilku dni 3 maile: o tym, że otrzymali płatność, prosili o przesłanie raz jeszcze szczegółowych danych do wysyłki i że przepraszają za opóźnienie w wysyłce w związku z pogodą. A potem już nic. Macie może namiary na Ambasadę Polski w US? Znalazłem jeszcze namiar na na Instytucję w USA, która zajmuje się m.in. oszustwami internetowymi: http://www.ic3.gov/about/default.aspx . Co o tym myślisz Zoomboy?

#8 12.11.2014 08:21:11

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Przejrzałem linki dostępne w Ambasadzie US w Polsce.
Może powinieneś się skontaktować z Orna Blum (WarsawMedia@state.gov). Nie sadze, że będą chcieli zając się Twoją sprawą, ale mogą dać Ci namiary na rządową agencje, która tego typu oszustwami się zajmuje.

http://www.ic3.gov/about/default.aspx <------ zdecydowanie dobry link

http://www.youtube.com/watch?v=6Ll3J3FxmXI <----- wideo

http://index.about.com/index?am=phrase& … &l=sem <---- trochę więcej informacji

Nie wiem w jaki sposób płaciłeś, jeśli kartą kredytową, jest szansa że bank który kartę wydał stanie po Twojej stronie.
Jeśli przelewem z konta bankowego, spróbuj poprosić bank o pomoc.

Możesz wynająć prawnika w USA, który zażąda ujawnienia właściciela domeny.
Ale to wiąże się z wydaniem pieniędzy i nie daje żadnej gwarancji ich odzyskania.

Informuj nas jak ta sprawa się rozwiąże, wielu ludzi czyta to forum i mogą być w podobnej sytuacji.

Gdzie te czasy, kiedy mogłeś posłać dwóch ruskich z kałachami wink

That’s all, folks

#9 12.12.2014 02:01:03

adek
Niemowa

Wariant siłowy raczej nie wchodzi w grę smile chociaż gdybym najął znanego w Polsce Detektywa, to kto wie tongue a tak na serio to złożyłem skargę do:

- Internet Crime Complaint Center (IC3) oraz
- Better Business Bureau

Poprosiłem również o pomoc Konsulat Generalny RP w Chicago, choć nie wiem, czy zajmą się sprawą.

Jeszcze raz dzięki za dobrą wolę i zajęcie się sprawą. Niech Wam się wiedzie "za tą wielką wodą Rodacy" wink

P.S. Oczywiście będę Was informował jak temat się zakończył.

#10 12.21.2014 06:29:43

7Marcin8
Niemowa

Hej,

jak się potoczyła sprawa? Odzyskales pieniądze czy tez towar w końcu doszedł? Daj znac jak sprawa wygląda.

#11 12.21.2014 16:36:09

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Dzisiaj, bazując na poprzednich danych, gdzie adres tej "firmy" jest podany jako:

Address USA: 3411 W Fort St, Detroit, MI 48216

Spędziłem trochę więcej czasu na Google Maps.

Pod  tym adresem nalazłem budynek, w którym mieszczą się dwie firmy

http://i1117.photobucket.com/albums/k588/Zoomboymi/ScreenShot2014-12-21at52717PM_zps214685ea.png
http://i1117.photobucket.com/albums/k588/Zoomboymi/ScreenShot2014-12-21at52559PM_zps2bfc34f2.png

Firma "Metro Auction Services" jest zbliżona profilem do "GP Closeout" lub do "General Liquidations".
Oba telefony nie maja już żadnego nagrania, ale włącza się automatyczna sekretarka. Wyraźnie słychać "bip".

Firma "Fiore Enterprise, LLC" na swoim szyldzie podaje telefon i to, że specjalizuje się w budowie dróg.
Podany telefon odbiera automatyczna sekretarka, przedstawiając się nazwą firmy, ale pyta o dzień i godzinę w której dzwonisz.
Zazwyczaj, jeśli pytają, to tylko o czas w którym dzwonisz.

Może znajdę odrobinę czasu aby tam się przejechać i zobaczyć czy jakieś życie się tam kołacze.
Też jestem ciekaw dalszej historii.

That’s all, folks

#12 12.24.2014 00:48:20

7Marcin8
Niemowa

Witam forumowiczów,

słuchajcie, napisałem do tej firmy i jakiez moje bylo zdziwienie na maile jakimi zostałem "obdarowany", promocje takie ze az milo. Generalnie z pracy mozna zrezygnowac i zyc jak "król" pod warunkiem ze ta firma rzeczywiscie istnieje i dziala na zasadach które opisuje.
Moje watpliwosci wzrastaja kiedy rzeczywsicie pojawiaja sie inne adresy stron z tym samym towarem. Dodatkowowo w jednym z otrzymanych maili oprocz zdjec tzw. towaru byl zalaczony plik pdf z wykazem który (i tu uwaga) powstał w roku 2012 wink Dodatkowo analizujac zdjecia zauwazylem ciezarówkę ktora na swej rejestracji nie miała okreslonego stanu z jakiego pochodzi ani stickera - a wydaje mi sie ze w USA to standart - prosze potwierdzcie;)
Ogolnie rzecz ujmujac moim zdaniem to jedna wielka sciema ktora ma za zadanie wyciagania pieniedzy od ludzi ktorzy choc troche maja i chca zaryzykowac jakas sume (minimum jak wynika z analizy to jakies 6000$ ), paru takich w miesiacu i moga zyc.
Moze nie ja powinienem dziekowac ale wszystkiim ktorzy zaangazowali sie w sprawe dziekuje.
Z okazji zblizajacych się swiat pragne zyczyc wszystki zdrowych rodzinnych pogodnych swiat.
Pozdrowienia z PL wink

• Index
  •  » Pytania
  •  » Prosze o informacje o firmie gpclouseouts z Detroit

Stopka forum