Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#101 06.09.2011 10:46:15

Art Be
Administrator

Re: Credibility of Detroit's Polonia Leaders and Organizations

<<<Post przeniesiony z niewłaściwego wątku.>>>

JCP napisał:

Po co przyjela darowizne skoro ma to byc powodem bankructwa?

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#102 06.09.2011 10:46:45

Art Be
Administrator

Zoomboy napisał:

I oto z kliniki samozwańczego doktora stała się "wolna amerykanka".
Cholera, to chyba ja zacząłem? sad

MI2L8, oczywiście jest wiele okoliczności, które muszą być brane pod uwagę przy każdej ocenie. Wydaje mi się, że celowo unikasz spojrzenia na problem poruszony  przez "szanownych dyskutantów" z odpowiedniej strony.
W twoim przykładzie, ludzie powinni byli się skonsultować z dobrym prawnikiem. Moim zdaniem lepszym wyjściem byłoby oddanie domu na tzw. "foreclosure" zamiast bankrutować. Będąc "szanownym dyskutantem" (jednym z) widzę problem, ale też widzę niewłaściwe z niego wyjście. Nie nazwałbym tego "cwaniactwem" a raczej "błędną decyzją".

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#103 06.09.2011 10:48:09

Art Be
Administrator

JCP napisał:

Szanowny MI2L8, nie wszyscy sa "cwaniakami", nikt tego tu nie twierdzi. Kazda sytuacja jest odrebna, a tu poruszony byl konkretny przypadek do ktorego istnieje dokumentacja. Chodzi o piastowanie stanowiska ktore wymaga od delikwenta stwarzania raczej wzorca dla polonijnego srodowiska.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#104 06.09.2011 10:48:51

Art Be
Administrator

MI2L8 napisał:

"Wzorca dla polonijnego srodowiska"?  A gdzie jest prawo do prywatnosci?  Czy to prawo istnieje tylko wtedy kiedy jest rezultatem sprawy sadowej lub umowy obu stron jako warunek umorzenia procesu?

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#105 06.09.2011 10:49:28

Art Be
Administrator

JCP napisał:

O jakim prawie do prywatnosci mowisz? czy wiesz ze placa ludziom za tzw. kablowanie przestepstw podatkowych? czy wiesz ze jesli ktos jest osoba publiczna to w tym momencie konczy sie jego prywatnosc w wielu dziedzinach? czy prawo do prywatnosci ma istniec dlatego zeby oszukiwac system i spoleczenstwo? Jak chcesz byc osoba prywatna to nie zbieraj spolecznych pieniedzy na pokrycie swego biznesowego dlugu i nie czuj sie chroniony od wytlumaczenia jak i dlaczego te pieniadze rozprowadziles. Rozmawiaj o swoich sprawach w domu, a nie w publicznych miejscach. Wtedy bedziesz mial prywatnosc.
Jesli mowisz o sprawie sadowej wytoczonej przez Dul i umowy o milczeniu-to nie byl pomysl pozwanych. Do tego zostalismy zobowiazani. Osobiscie nie widze sensu tej tajemnicy, ale jestem zobligowana jej dochowac. Zadna ze stron nie ma prawa rozpowszechniac zadnych szczegolow porozumienia.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#106 02.13.2014 23:33:28

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Temat jak gdyby usechł tak jak MI2L8 lol

Ale nie na długo smile

Sprawa "liderów" wybuchła znowuż jak ogień w kopie siana.

Jak sadzicie, czy nasi "liderzy", którzy popierają "majdan" zdominowany przez neo-faszystów są naprawdę najlepszymi kandydatami na liderów Polonii?

MI2L8,  nigdy nie jest "2L8" na wyrażenie swojej opinii smile

Śmiało, wiem że zaglądasz tutaj często, aczkolwiek unikasz "logowania" wink

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#107 02.17.2014 11:06:45

malgosia80
Rozgadany

Ciekawi mnie wasza opinia na temat, czy polonijne organizacje starajace sie "lobbingowac" np w sprawie zniesienia wiz dla Polakow, powinny naginac obecne przepisy prawa USA aby pomoc nielegalnie przebywajacym polakom, ukrainca etc. Chodzi mi np o przepis w Unii kredywowej gdzie wystarczy przynaleznosc do jakiej kolwiek polonijnej organizacji w celu zalozenia konta rozliczeniowego, gdzie w USA od kilku lat wymagane sa poswiadczenia legalnego pobytu oraz wazny nr. Social Seciurity kiedy nie-obywatel chce zalozyc konto.
Czy nie jest to dla samej orgazniazji rowne z calkowitym pozbyciem sie swojej credibility? Co w przypadku gdzie dzoszlo by do waznych rozmow z obu stron w sprawie wspomnianych wiz a taka dzialalnosc wyszla by na jaw?

#108 02.17.2014 13:41:29

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

małgosia80
Jeżeli dobrze rozumię  w tym przypadku chodzi jedynie o możliwość należenia do organizacji polonijnej aby być członkiem Uni.A wszystkie inne sprawy powinne (myślę) być rozwiązywane według prawa jakie istnieje w USA.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#109 02.17.2014 14:42:23

malgosia80
Rozgadany

Dokladnie Look761. Czy organizacje powinny przyjmowac nowych czlonkow (a dokladnie nielegalnie tu przebywajace osoby), tylko i wlylacznie zapisujacych sie do danej organizacji, po to aby uzyskac mozliwosc np. zalozenia konta w Unii.
Z jednej strony polonijne organizacje powinny dbac o polskich obywateli ale z drugiej, istnieja i dzialaja na terenie USA wiec powinny przestrzegac prawa USA. Ulatwiajac nielegalnym emigrantom naginanie prawa, chcac ulatwic im pobyt i w pewnym sensie, pomagajac w ukrywanie sie przed amerykanskim prawem- czy nie jest to tak jak lamanie prawa "by proxy"? W zwiazku  z tym, ze sciganie nielegalnych emigrantow jest trudne- czy jezeli taki proceder wyszedlby na jaw, czy to wlasnie nie organizacja bedzie brala odpowiedzialnosc za proceder w ktorym umozliwiala lamanie prawa poprzez swoje umowy z innymi organizacjami? Czy jesli Unia kredytowa ma umowy z organizacjami takimi jak PACMI czy PACC oraz  klauzule ze przyjmuje czlonkow i zaklada im konto rozliczeniowe na podstawie przynaleznosci do polonijnej ogranizacji, nie jest juz samym w sobie naginaniem prawa? W zadnym komercjalnym banku by to nie przeszlo.
JCP pisala, ze proceder przyjmowania nielegalnych emigrantow poprzez przynaleznosc do organizacji trwa od lat. Dla mnie taka sytuacjia (co najmniej) nie ladnie pachnie, a napewno nie widze juz mozliwosci aby uwazac PAC FCU za credible organization.
Idac tym tropem, wydaje mi sie ze jakie kolwiek deliberacje na temat lobbingu w strone zniesienia wiz przez organizacje ktore sa uwiklane w takie procedery sa wrecz zalosne. Czy kierownictwo i osoby za to odpowiedzialne nie widza jaka kuriozalna jest droga ktora ida?

#110 02.17.2014 16:38:33

nowy

Tak się tylko wtrącę.

Tak mi się wydaje, że zniesienie wiz nie ma nic wspólnego z tym ile kont jest założonych, kto je zakłada i w jakim banku.
Jestem wręcz za tym by każdy miał możliwość założenia konta gdziekolwiek mu się zechce mieszkać.

Czy znane ze swej solidności banki w pewnym kraju  w Europie maja problem ze zdeponowaniem tam środków jakiegokolwiek człowieka?

To jest interes i każdy bank powinien bez jakichkolwiek formalności zakładać takie konta.
Bank nie może i nie powinien być policjantem czy urzędem skarbowym.

Nie należy zapominać o zakładaniu konta wspólnego z innym członkiem Unii, który daje swój ‘numer’. I w tym wypadku też nie widzę problemu.

Problem pojawia się dopiero w momencie chęci uzyskania pożyczki gdzie niema tz. ‘historii’.

Ta ‘historia’ to też powinna być przedmiotem dyskusji gdy ktoś funkcjonuje przez lata i wykonuje operacje finansowe, które świadczą o jego wiarygodności – to dlaczego nie?

Ryzyko zawsze podejmuje instytucja finansowa bez względu na to czy jesteś ‘numerem’ czy nie jesteś.

i jak widać w naszej Unii, to też nie jest lub jest problem i nie chodzi tu bynajmniej o tych którym się ona (pożyczka)nie należy.
Problem tkwi w Unii. To tam widac jak na dłoni kto jest zagrożeniem ‘jadąc’ ciagle na długu.Czy 'numer' ma rekompensować niekompetencję?
Czy raczej powinno o tym świadczyć coś innego?
Choćby spłacone na czas zobowiązania?

// Czy jesli Unia kredytowa ma umowy z organizacjami takimi jak PACMI czy PACC oraz  klauzule ze przyjmuje czlonkow i zaklada im konto rozliczeniowe na podstawie przynaleznosci do polonijnej ogranizacji, nie jest juz samym w sobie naginaniem prawa? W zadnym komercjalnym banku by to nie przeszlo. //

Sądzę że nie jest to prawdą by Unia ‘łapała’ z ulicy ‘nielegalnych członków’.
Pozdrawiam

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#111 02.17.2014 18:18:02

malgosia80
Rozgadany

nowy, moje pytanie bylo wylacznie o credibility organizacji a unia byla tylko przykladem. Chodzilo mi o to cze takie organizacje jak Kongres Polonii czy Unia Kredytowa czy jakakolwiek inna organizacja czy instytucja polonijna powinna ulatwiac pewne dzialania osoba nielegalnie przebywajacym w USA- i czy przez takie dzialania nie traca swojej credibility?
Nie spotkalam sie z tym aby w KPA ktos sprawdzal przy zapisie czy osoba wstepujaca do organizacji przebywa w USA legalnie lub nie. Zwlaszcza kiesy osoby przychodza do KPA przyslane przez kogos z Unii Kredytowej aby moc zalozyc konto czy dostac kredyt- budzi to moje watpliwosci co do dzialania prawnego organizacji.
KPA co jakis czas glosno krzyczy o tym jak bardzo staraja sie dzialac w dziedzinie zniesienia wiz dla Polakow. Nie od dzis wiadomo, ze jedna ze statystyk jaka zastawiaja sie Amerykanie jest procent osob nielegalnie przebywajacych w USA. Moje przemyslenie bylo wlasnie na tym tle. Czy nasze ogranizacje polonijne moga byc "credible" skoro naginaja prawo? Czy w obliczu ich staran czy celow o jakie walcza, takie dzialania im nie zaszkodza?

#112 02.17.2014 19:48:52

ak
Serwis

Ale nikt o tym nie wie, co robi kpa czy inna organizacja, a nawet jeśli wie to przymyka oko. Tak jak już wcześniej JCP wspomniała taki proceder ma już swą tradycje, np w przypadku kpa.
To Rada Dyrektorów powinna sprawdzić legalność takiego działania, czy jest to zgodne ze statusem kpa.
Jak można się domyślać , wszyscy sa zadowoleni - i petent, i kpa i unia. Każdy cos zyskuje. Czy ktoś cos traci?

"Friends are flowers in the garden of life"

#113 02.17.2014 20:47:23

malgosia80
Rozgadany

ak, dokladnie o to mi chodzilo. Jak mowila JCP, skoro trwa to od lat, jak mozemy mowic tu o credibility tych organizacji? W jaki sposob chca one nas- polonie reprezentowac? Czy ich dzialania moga nam, jak rowniez polonii ktora chcialaby np. przylatywac do rodziny tu bez wiz, zaszkodzic? Mysle ze w takiej organizacji jak kpa jest miejsce i mozliwosc dzialania w strone wizowego lobbingu, natomiast ile kpa moze stracic na swoim credibility takimi miedzy-organizacyjnymi "umowami"?

#114 02.19.2014 09:46:55

SebaS
Niemowa

malgosia80 napisał:

ak, dokladnie o to mi chodzilo. Jak mowila JCP, skoro trwa to od lat, jak mozemy mowic tu o credibility tych organizacji? W jaki sposob chca one nas- polonie reprezentowac? Czy ich dzialania moga nam, jak rowniez polonii ktora chcialaby np. przylatywac do rodziny tu bez wiz, zaszkodzic? Mysle ze w takiej organizacji jak kpa jest miejsce i mozliwosc dzialania w strone wizowego lobbingu, natomiast ile kpa moze stracic na swoim credibility takimi miedzy-organizacyjnymi "umowami"?

Ja bym proponowal nie lobbowac tylko sie zapytac prezydentow USA i Polski wprost gdzie jest logika jesli wysylamy polskich zolnierzy do Iraku i jestesmy najblizszymi sojusznikami Stanow a kongress nie moze zmienic ustawy o prawie wizowym....dla najblizszego sojusznika zeby nikt nie musial kombinowc albo naginac prawa, prosze panstwa pamietajmy powtarzajac ze Machiavellim  "Musicie bowiem wiedzieć, że dwa są sposoby prowadzenia walki (...) trzeba przeto być lisem (...) i lwem. "

#115 02.19.2014 11:01:49

malgosia80
Rozgadany

SebaS zlapales tylko ulamek z kontekstu. Mowisz "zapytac" prezydentow obu panstw. W tym watku mamy mowic o zaufaniu publicznym i credibility naszych polonijnych organizacji. Ok, idac twoim tropem, wg Ciebie w jaki sposob przedstawiciele naszych polonijnych organizacji maja to zrobic, skoro one same (organizacje) nie sa do konca "czyste". Sojusze miedzynarodowe czy nasi zolnierze w Afganistanie/ Iraku to sprawa bezpieczenstwa miedzynarodowego i wg mnie nie powinno byc to tak histerycznie podrzucane jako argument do walki o zniesienie wiz. Co bys Sebo powiedzial jakby ukraincy czy bialorusini zaczeli teraz zadac zniesienia wiz do Polski rzucajac podobnymi agrumentami? Wedlug mnie, powinnismy zadbac o to aby polscy obywatele przebywajacy w USA znali i przestrzegali prawa kraju w ktorym sie znajduja- a nie ulatwiac im naciaganie przepisow i unikanie konsekwencji.  Polonijne organizacje takie jak KPA powinny miec w swoich dzialaniach szkolenia czy warsztaty dla polonii gdzie mozna bylo by sie dowiedziec np. o prawach stanowych, podatkach USA czy praw korzystania z pomocy socjalnej. Polonia jest niedoinformowana, a ja nie zauwazylam aby ktora kolwiek organizacjia polonijna dbala o szerokie spektrum popularyzacji np. takiego wlasnie dzialania jak informowanie i szkolenie poloniii z zakresu prawa. Z drugiej strony, jak juz wspomnialam, jesli zarzutem wladz USA jest za duzy procent osob przedluzajacych pobyt w USA czy pozostajacych tu nielegalnie po uplywie waznosci wizy- nasze organizacje powinny po pierwsze zadbac o to by takiego procederu nie popierac a po drugie nie ulawiac dzialan nie zgodnych z prawem osoba ktore mogly by wykorzystywac to do dzialan niezgodnych z prawem USA. Napewno na arenie politycznej czy spolecznej USA polonijne organizacje moga duzo stracic jesli zamiast prowadzic do dialogu i rozwoju zajmuja sie pomoca w naciaganiu prawa. Dlaczego grupy innych krajow moga sie rozwijac, ba dostaja wielkie rzadowe granty na dzialalnosc i rozwoj? Np. ACCESS na swoje dzialania w dziedzinie szkolenia i popularyzacji prawa USA oraz dzialalnosci imigracyjnej, calkiem niedawno dostal kilkaset tysiecy dolarow rzadowego stypendium (grant). Pod jakim wzgledem organizacyjnym KPA czy APCC jest gorsze? Maja podobne statusy i misje spoleczna. Ich cele sa prawie ze identyczne. Dlaczego grupy lobbingujace dla innych krajow potrafia sie zmobilizowac i zaistniec a nasza polonijne srodowisko spada w dol po rowni pochylej?

#116 02.19.2014 14:27:57

JCP

malgosia80 napisala: "Dlaczego grupy lobbingujace dla innych krajow potrafia sie zmobilizowac i zaistniec a nasza polonijne srodowisko spada w dol po rowni pochylej?"

Polacy to pieniacze miedzy soba, duzo rozmow a malo dzialan we wlasciwym kierunku. Miernota intelektualna, tumiwisizm, brak liderow i brak obranego celu jako calosci grupy. Poblazliwosc dla rzekomych przywodcow, dla kombinacji, kretactwa, klamstw. To juz trwa cale wieki, jestesmy w ogonie i w nim pozostaniemy. Obserwuje z dosc bliska inne grupy etniczne i wszystkie maja jakies problemy. Robia jednak duzo wiecej, aby zaznaczyc swoja obecnosc i swoje znaczenie. Jest w tym honor, szacunek dla samych siebie i dbalosc o interesy calej grupy etnicznej. Polacy maja wrecz rozbrajajaca poblazliwosc dla glupoty, falszywej solidarnosci, popieraja nie tych ktorych powinni z czesto prostej przyczyny kundlizmu, obawy przed utrata spokoju psychicznego (=podobania sie za wszelka cene). Patrzac na srodowisko detroickie i na to co pokazuje ono w swoich pseudo-mediach, jakim jezykiem mowi i o czym-nadzieja na jakiekolwiek zmiany jest wrecz niemozliwa.
Co do wiz, to Polacy powinni sie zastanowic nad tym dosc powaznie. Wydaje mi sie ze ponownie mala czesc orientuje sie w tzw. programie "visa waiver". Warto poczytac zanim zabierze sie glos w tej sprawie. Slyniemy z kombinatorstwa i akurat ten program moze byc niewlasciwy dla mentalnosci Polakow. Zwiazki malzenskie dla papierow, przedluzanie pobytow, praca na czarno, itp. sa dosc rygorystyczne w tym programie. Przekroczenie przepisow raz wyklucza "podroznika" z gry. Czy nie jest tak, ze Polakom chodzi glownie o oplaty za wizy? Nie zastanawiaja sie jednak, ze obecnie raz otrzymana wiza upowaznia ich do wjazdu kiedy chca przez 10 lat? Jezeli zdobeda zaufanie USA na bezwizowe wjazdy, byc moze wydaje sie im ze beda tu mogli przebywac wedlug swojego widzimisie. Tak nie jest. Polecam zapoznanie sie z przepisami.

Jesli chodzi o moje wypowiedzi na temat otwierania kont w PACFCU, na ktore powolujecie sie w powyzszych postach, to mam wrazenie, ze blednie je zrozumieliscie. Najlepiej zwrocic sie do pana Janka ktory w unii jest juz pare dziesiatek lat i moze wam przyblizyc sytuacje na temat otwierania kont i wspolpracy z KPA na przestrzeni tych lat. O ile oczywiscie bedzie chcial. Dyrekcji nie radze pytac, mam wrazenie ze nie nalezy do zorientowanych.

Malgosia80 bardzo slusznie zauwazyla, ze: "Polonijne organizacje takie jak KPA powinny miec w swoich dzialaniach szkolenia czy warsztaty dla polonii gdzie mozna bylo by sie dowiedziec np. o prawach stanowych, podatkach USA czy praw korzystania z pomocy socjalnej. Polonia jest niedoinformowana, a ja nie zauwazylam aby ktora kolwiek organizacjia polonijna dbala o szerokie spektrum popularyzacji np. takiego wlasnie dzialania jak informowanie i szkolenie poloniii z zakresu prawa."

A moze problem polega na tym, ze np. prezes KPA musi cos zarobic, dlatego kiedy zaoferuje swoje uslugi odplatnie dla wszelkich amatorow i poszukiwaczy porad, to zawsze "cosik" do kieszeni  moze wpasc. Zbiora pare groszy na stypendia, zrobia wielie halo i radioton, wybory i zebrania zalatwiaja dzialalnosc i potrzeby zrealizowania sie w spolecznej (rzekomo) pracy kilku osob. Reszta klaszcze.

#117 02.19.2014 17:49:47

malgosia80
Rozgadany

JCP napisał:

A moze problem polega na tym, ze np. prezes KPA musi cos zarobic, dlatego kiedy zaoferuje swoje uslugi odplatnie dla wszelkich amatorow i poszukiwaczy porad, to zawsze "cosik" do kieszeni  moze wpasc. Zbiora pare groszy na stypendia, zrobia wielie halo i radioton, wybory i zebrania zalatwiaja dzialalnosc i potrzeby zrealizowania sie w spolecznej (rzekomo) pracy kilku osob. Reszta klaszcze.

Dokladnie na takich dzialaniach, polonijne organizacje traca swoje credibility najbardziej. Prywatny interes bierze gore nad dobrem organizacji jaki i ogolnym wizerunkiem polonii czyli nas!
Czlonkowie polonijnych organizacji to obecnie garstka starszych osob, ktorzy z przyzwyczajenia i dawnego przywiazania do ideii posiadania wlasnej organizacji (ktorej zalozeniem bylo ich reprezentowac i dbac o ich interesy) nadal oplacaja coroczne skladki.
Nie mam pojecia co organizuje PNA wiec pomine ten aspekt. W KPA organizaowane sa np: platne klasy j.angielskiego. Nauczyciele-polacy tego "kursu", sa sowicie oplacani z pieniedzy zebranych od uczniow. Dla kongresu zostaje nic lub tak drobne grosze, ze wstyd wspominac. W kilku organizacjach etnicznych i spolecznych jakie znam, kursy j.angielsiego sa darmowe- finansowane z rzadowych (grants) lub prywatnych srodkow (fundacje dla rozwoju jezyka, podnoszenie kwalifikacji etc.). W tych preznych organizacjach kursy jezykowe sa darmowe, bo organizacje same przeznaczaja srodki finansowe na dzialalnosc statutowa, w tym nauczanie jezyka angielskiego.  Bardzo czesto nauczycielami sa mlodzi amerykanie studiujacy w okolicznych uniwersytetach, ktorzy taka prace jako wolontariusze zaliczaja do swoich internships. Kongres ma tak duzy budynek biurowy ktory az prosi sie by cos w nim zorganizowac. Moze zamiast finansowac bezsensowne akcje tj: ratowania radia czy wydawac fundusze na bilety na bankiety dla rady dyrektorow zaliczajac to jako forme poparcia dla innych organizacji- mozna by bylo takie fundusze przeznaczyc na organizacje darmowej klasy jezyka angielskiego prowadzonej przez wolontariuszy z ktoregos z uniwersytetow? Na WSU jest preznie dzialajaca sekcja klubu polskiego. Mysle, ze zaden ze studentow nie mial by nic przeciwko gdyby poproszono go o nauczanie przez 3-4 miesiace angielskiego w zamian za mozliwosc zdobycia stypendium z fundacji KPA lub chociazby zaliczenie tego czasu do internship.

Dla mnie jest rzecza kompromitujaca, ze wlasne interesy kilku osob potrafia calkowicie pogrzebac szanse i przyszlosc organizacji ktore mogly by byc bardzo pozytywne i odnosic sukcesy.

#118 02.19.2014 21:52:34

ak
Serwis

Kpa to już przeżytek
Sa nowe organizacje, do których wstępują młodzi ludzie. Zapytajcie ich dlaczego nie widza dla siebie  miejsca w takiej organizacji jak kpa

"Friends are flowers in the garden of life"

#119 02.19.2014 22:06:45

JCP

Malgosia80 napisala: "Dla mnie jest rzecza kompromitujaca, ze wlasne interesy kilku osob potrafia calkowicie pogrzebac szanse i przyszlosc organizacji ktore mogly by byc bardzo pozytywne i odnosic sukcesy."

Otoz garstka ludzi tu piszacych i ukazujacych ta karykature polonijnej dzialalnosci dla rzekomego dobra ogolu, od lat stara sie uswiadomic, ze mozna a nawet trzeba inaczej, ze wystarczy przeciwstawic sie tez w koncu malej garstce tzw. przodownikow polonijnych i wylonic z naszej nacji prawdziwych dzialaczy. Okazuje sie jednak to bardzo trudnym wyzwaniem, bowiem Polonii tak naprawde na niczym nie zalezy oprocz swietego spokoju i oddania "wladzy" tzw. "crooks". I to oni rzadza w rytm poklaskiwania pozostalych. Nawet sad nie pomogl, a dzieje sie tak przede wszystkim dlatego, ze nikt nie chce kiwnac palcem a co mowic o pprzeciwstawieniu sie czemukolwiek i komukolwiek. Brakuje poparcia ze strony myslacych ludzi. Zawsze podkreslam, ze Polonia ma to na co zasluguje. Niech dalej tanczy w telewizji i ekscytuje sie swoja "slawa" z tym zwiazana.

#120 03.21.2014 23:38:50

Art Be
Administrator

>>>>Post przeniesiony<<<<
Art Be

malgosia80 napisał:

“A leader is best when people barely know he exists, when his work is done, his aim fulfilled, they will say: we did it ourselves.” Lao Tzu

Jak to jest z liderami polonii? Czy obecnie nasi liderzy prowadza nas do skucesu czy moze kreuja swoj wizerunek naszym kosztem?

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#121 09.03.2014 14:14:43

SebaS
Niemowa

Czarek o USA smile

http://kabaret.tworzymyhistorie.pl/1309 … kabaretowa

SebaS napisał:

malgosia80 napisał:

Ja bym proponowal nie lobbowac tylko sie zapytac prezydentow USA i Polski wprost gdzie jest logika jesli wysylamy polskich zolnierzy do Iraku i jestesmy najblizszymi sojusznikami Stanow a kongress nie moze zmienic ustawy o prawie wizowym....dla najblizszego sojusznika zeby nikt nie musial kombinowc albo naginac prawa, prosze panstwa pamietajmy powtarzajac ze Machiavellim  "Musicie bowiem wiedzieć, że dwa są sposoby prowadzenia walki (...) trzeba przeto być lisem (...) i lwem. "

Stopka forum