Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#51 10.31.2012 13:10:37

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Re: Polonijne Media Ogolnie

Nowy,
I wierzę w radiowego redaktora, wierzę, że po krótkim niebycie w dni powszednie, powróci z wielkim hukiem.

"Friends are flowers in the garden of life"

#52 10.31.2012 18:47:40

madmax

nowy napisał:

Polonijne media przeszły do porządku dziennego nad zawieszeniem Polskich Rozmaitosci. I własciwie na tym cała wiadomosć powinna się zakończyć.
"Przeleciałem prasę" smile doczas i znalazłem notkę o PR. Nadaje teraz w sobotę i niedzielę.
TvD milczy. Cicho zatem nie budżmy jej gdy milczy jest nieżle.
Tygodnik Polski zajął się innymi sprawami a wielki plakat Budki Suflera jest dosc wyrazny. Podoba mi się artykuł o 'Sztuce odchodzenia' To trochę w temacie. Ale uwaga na powroty!!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Zapytam niesmiało: Czy Polonię w Detroit stać czy zasługuje by mieć swoje ciekawe radio?? Czy jest ktos kto może nas zjednoczyć po długim okresie dzielenia? Smutne pytania.

wydaje mi sie ,ze nie Polonie w Detroit nie stac na ciekawe radio , smutne ale prawdziwe

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#53 10.31.2012 19:00:17

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

nowy napisał:

Zapytam niesmiało: Czy Polonię w Detroit stać czy zasługuje by mieć swoje ciekawe radio?? Czy jest ktos kto może nas zjednoczyć po długim okresie dzielenia? Smutne pytania.

Myślę, że musimy poczekać na nowego Stalina lub Hitlera, to pracowało w przeszłości sad

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#54 03.22.2014 09:50:07

madmax

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#55 05.15.2014 16:59:08

madmax

Niewątpliwie największą sensacją ostatnich dni w polonijnym świecie mediów i biznesu jest potwierdzona już informacja o otwarciu nowego program polskojęzycznego na falach ultrakrótkich.

Na razie szczegółów nie ma, strona internetowa polski.fm zapowiada jedynie, iż na początku przyszłego miesiąca usłyszymy mowę ojczystą w normalnej jakości programie. Program nadawany będzie od poniedziałku do piątku od 5:00 rano do 19:00 na fali 92.5 FM.

Właścicielem stacji należącej do korporacji Newsweb Radio jest milioner Fred Eychaner, właściciel sieci drukarń i stacji telewizyjnej w Kolorado. Jak przyznał Charley Gross, prezydent Newsweb Radio, ostatnie działania zarządu polegające na zamknięciu stacji WCPT FM 92.7 i  WCPQ FM 99.9 pozwoli na ograniczeniu strat. Flagowym okrętem firmy pozostanie stacja nadająca na falach średnich WCPT AM 820. Oddanie WCPY FM 92.5 w polskie ręce spotkało się z ogromnym sprzeciwem dotychczasowych słuchaczy, którzy na łamach internetowego forum dają upust swojej wściekłości i żalu.

Czy Polacy w Chicago skorzystają na zmianie i nastanie nowa jakość, nie tylko techniczna? Raczej nie, bo wszystko wskazuje na to, że to tylko zmiana fal i częstotliwości, a nowy program to będzie coś co znamy od lat z fali 1080 AM. Transfer ma dotyczyć – jak twierdzą dobrze poinformowani – całych istniejących już bloków programowych: Wietrzne Radio i Radio Echo. Nie wszystkie jednak znane z eteru stacji WNWI 1080 AM polskojęzyczne programy przeniosą się na dysponującą dużo większym zasięgiem i o niebo lepszą jakością nową stację.

Wygląda więc na to, iż w Chicago pozostaną trzy stacje nadające w języku polskim na falach średnich z ograniczonym zasięgiem oraz słabym sygnałem wyjściowym i jedna dysponująca dużo lepszym sygnałem w zakresie fal ultrakrótkich. Pod względem merytorycznym pozostaje wszystko po staremu, chyba że nowa stacja przejdzie metamorfozę lub nastanie nowa jakość na 1080 AM, bądź zdecydowana poprawa na pozostałych stacjach czyli WNVR 1030 AM i WPNA 1490 AM?

Z pewnością zmiany spowodują zamieszanie na rynku reklamowym, który teraz będzie musiał utrzymać o jedno radio więcej, a przecież w chwili obecnej sytuacja niektórych programów jest dramatycznie zła. Zapowiada się lato gorące nie tylko klimatycznie, wojna reklamowa może doprowadzić do upadku znanych i lubianych pozycji z oferty stacji, zagadek jest wiele.

Nie jest to pierwsza próba stworzenia w Chicago wielogodzinnego programu polskojęzycznego na falach ukf, w latach 90. Jarosław Chołodecki z grupą młodych zapaleńców powołał do życia taki projekt. „Twoje Radio Nocą” działało jednak niedługo gdyż koszt utrzymania programu jest wielokrotnie większy niż emitowanego na falach średnich.

Głównym inwestorem nowej polonijnej inicjatywy jest prawdopodobnie grecka firma Kronos, do której należy Doma, przedsiębiorstwo wysyłające kontenery i paczki m.in. do Polski. To właśnie Doma stworzyła kilkanaście lat temu platformę radiową, która wynajmując czas antenowy od stacji WNWI 1080 AM wzbogaciła życie Polonii o kilkunastogodzinny, dziś popularny blok programów w języku polskim. Doma w obliczu malejącego rynku klientów zdecydowała się na odważny krok. Jaka będzie odpowiedź konkurencji? Być może spróbują przeczekać inwazję mocy konkurenta, Polonusi nie są bowiem liderem innowacyjności. Może zadziałać sytuacja, jaką w Polsce wykorzystuje Beata Kozidrak koncertująca i wydająca płyty, a której główną grupą odbiorców są kobiety po pięćdziesiątce nie znające się na komputerach i nie kopiujące płyt i nie ściągające plików z Internetu.

Gdyby w Chicago okazało się, że przyzwyczajone – zwłaszcza starsze pokolenie naszej diaspory – do swoich ulubieńców radiowych nie chce nowinek i zmian, to już jesienią niektórzy z producentów staną przed wielkim dylematem. Młodzi i tak polskiego radia nie słuchają, nowych przybyszy z Polski od lat nie ma, coś mi się wydaje, że czekają nas jak w chińskim przekleństwie ciekawe czasy!

Sławomir Sobczak

- See more at: http://www.meritum.us/2014/05/15/polski … RcROY.dpuf

#56 05.30.2014 19:49:59

malgosia80
Rozgadany

(Nie wiem czy prawidlowo dodalam film sad )

Samo meritum tego krotkiego video-felietonu jest jakby bardzo znajome...

#57 07.05.2014 17:18:11

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Czy jest możliwe, że esbecja przysłała swoich agentów do Detroit?

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#58 07.05.2014 18:56:23

ak
Serwis

Zoomboy,
Ponad 40 lat temu pewnie tak.
Myślę. że mogą to być ci, którzy otrzymali krzyże od komunistycznego rządu, jak i ci, którzy często byli goścmi komunistycznego konsulatu...

#59 07.05.2014 19:17:25

ak
Serwis

ciekawy link, polecam:

http://progressforpoland.com/czy-tylko- … ni-idioci/

Czytająć napotkałam na kilka znanych mi nazwisk, jak np:  "W końcu Robert Strybel przez długie lata już po obaleniu komunizmu pozostawał korespondentem “Dziennika Związkowego”. Czy gazeta taka może uchodzić za wiarygodną?"

Od kilku lat ten pan jest korespondentem Czasu Polskiego. smile

#60 07.05.2014 19:56:13

Look761

Często dawniej zastanawiałem się dlaczego Robert Strybel urodziny Amerykanin w Hamtramick wyprowadził się do Polski z rodzina i pisze z tamtąd swoje korespondęncje  do gazet wydawanych w polskim środowisku w USA...

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#61 07.06.2014 03:43:06

ak
Serwis

Look,
A sprawdziłes, które to gazety go drukują. Ja tak smile

#62 07.08.2014 08:35:35

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Czy obiło się wam o uszy, że rzekomo jakiś agent przysłany z PRL-u rozpracowywał organizacje Pomost (detroicki oddział) na zlecenie ubecji?

That’s all, folks

#63 07.08.2014 09:10:01

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Czy słyszeliście o tym, że Macierewicz będąc ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Olszewskiego bawił z wizytą dr. Subczyńskiego?
Prawda to czy plotka?

That’s all, folks

#64 07.08.2014 15:49:38

ak
Serwis

prawda

Stopka forum