Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 03.26.2014 15:09:30

Art Be
Administrator

Piast Institute

Zoomboy napisał:

Czy się pomyliłem dublując watek, czy tez P.I. umknął spod forumowego radaru?

Nasz lokalny "redaktor telewizyjny" oświadczył dzisiejszego ranka na swoim "programie telewizyjnym", że Piast Institute rozsyła do organizacji linki o zabarwieniu politycznym.
Sprawdziłem portal Piast Institute i pod zakładką Links niczego na temat "paci" nie znalazłem.
Dopiero kliknięcie na piastowskiego "bokfejsa" odsłoniło tajemnicę. sad

Wydawało mi się, że Instytut Piasta jest organizacją apolityczną. Dlaczego Piast wikła się w popieranie organizacji, która "popycha" agendy polityczne?
Moim zdaniem jest to błędem, który może odbić się spadkiem popularności Instytutu.

PACI na swej wokandzie ma obecnie dwie petycje;

1. Tell your representative to include Poland in the Visa Waiver Program.

Moje zdanie: DO NOT TELL. Polska i Polacy NIE SPEŁNIAJĄ wymagań opisanych w powyższym programie. Dopóki tego nie zrobią, nic się nie zmieni. No, może tylko
    kilku "aktywistów" będzie chciało wyrobić sobie dobre imię, bo oni apelowali, "walczyli". W momencie kiedy Polska spełni wymagania i otrzyma status bezwizowy,
    zleca się jak much nad krowim plackiem i zawyją - to dzięki MNIE. *

2. Tell President Obama and elected Federal officeholders to continue to support Ukraine in the Crimean crisis

Moje zdanie: DO NOT TELL. Ukraina nie powinna być amerykańskim problemem, a z pewnością nic nie powinno być zrobione dopóki Ukraina publicznie nie odetnie się
    od faszystowskich frakcji dominującej Majdan i tamtejsza scenę polityczną.

Skoro Instytut Piasta wypłynął na wody szerokiej polityki, może zajmie zdanie w sprawie kontrowersji zaistniałej w lokalnym oddziale KPA?

Jest tutaj krzykacz, na naszym terenie, który niemalże sam wprowadził Polskę do NATO.
Tylko po to żeby teraz 59% Polaków obawiało się Rosji. sad

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

Stopka forum