Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 03.01.2014 07:47:14

Yaeeet
Niemowa

1% może wy pomożecie?

Bardzo lubię pomagać, jednakże na co dzień nie mam na to czasu- jak pewnie większość z was. Ale jest na to sposób- co roku oddaję swój 1 procent- systematycznie. Nic mnie to nie kosztuje, nie zajmuje mi także wiele czasu, a wiem, że robię coś co ma jakąś wartość! Pomagam chorym dzieciakom z Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom.  KRS 0000140007

#2 03.01.2014 11:02:49

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: 1% może wy pomożecie?

Yaeeet, to się chwali, ale nie sadze że deklarowanie 1% od swoich zarobków mogłoby pracować w USA.

http://pomocdzieciom.eu/en/help/1-podatku

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 03.03.2014 07:30:35

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Yaeeet, może jednak przemysł swoja decyzje.
Dawanie tej organizacji nawet 1 procentu od swoich dochodów jest czymś podobnym do rzucania banknotów w powietrze stojąc na moście.

Oto cegiełka którą dostałem (chyba wink) z Polski, pokazująca w jaki sposób pieniądze są zużywane (czt. trwonione).

Pomimo szczytnego celu omijałby ICH wielkim kołem, tak jak orkiestrę Owsiaka  - za dużo "marnują".
Tutaj szczegóły - http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Sea … rttypeId=1

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#4 03.03.2014 07:47:32

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Jeśli zwrócicie uwagę na adres tego "charity" - Balkonowa 3, lokal 36, Warszawa - i pofatygujecie się do Google Maps, to wyjdzie, że "charity" mieści się w typowym bloku mieszkalnym.
Czy jest to prawdziwy "office", czy też prywatne mieszkanie?
Czy właściciel(e) "charity" i mieszkania na Balkonowej jest(są) tą samą osobą?

That’s all, folks

#5 03.03.2014 13:32:29

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Takie przekręty normalna rzecz. Ludzie dają w dobrej wierze  ale nie sprawdzają i tu jest problem dla żeru dla cwaniakow .....

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#6 03.03.2014 16:36:02

h.m.
Małomówny

Zoomboy, nie wiem skąd ta "cegiełka" pochodziła:
Pomimo szczytnego celu omijałby ICH wielkim kołem, tak jak orkiestrę Owsiaka  - za dużo "marnują".
Tutaj szczegóły - http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Sea … rttypeId=1

Nie znam tej organizacji, ale dziwi mnie porównanie do w.orkiestry Owsiaka, tyle już było na ten temat złośliwości, że wystarczy. Ja uważam, że warto popierać Orkiestrę i wiem że Owsiak jest uczciwym człowiekiem.
Poza tym w Polsce jest tyle sprawdzonych organizacji i fundacji, że na ogół ludzie, którzy odpisują 1% od podatku wiedzą komu dają i dobrze robią, że dają.

#7 03.04.2014 13:30:52

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Pochodzenie "cegiełki" jest nieistotne, istotny jest dokument finansowy dotyczący Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom.

Opinia na temat Owsiaka i jego organizacji jest opinią autora "cegiełki".
Nigdy tym tematem się nie interesowałem w związku z czym nie mam żadnej na ten temat opinii.

Wracając do ogólnego tematu organizacji charytatywnych. Nie bardzo je "lubię", wiele pieniędzy idzie na cele dalekie od tych dla których owe organizacje zostały rzekomo założone.
Wolę pomagać bezpośrednio.

That’s all, folks

#8 03.04.2014 14:50:14

h.m.
Małomówny

Oczywiście, wybór formy pomocy to sprawa indywidualna. Część mojej rodziny popiera Fundację Anny Dymnej, część Caritas, ja  KARTĘ...     
To racja, że trzeba się przyglądać komu się daje, ale na szczęście teraz to nie jest trudne, zawsze można sprawdzić

#9 03.04.2014 14:56:15

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

co to jest ta KARTA ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#10 03.04.2014 15:14:09

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Sądzę, że to jest to - KARTA

That’s all, folks

#11 03.05.2014 14:37:32

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

That’s all, folks

#12 03.05.2014 14:43:34

h.m.
Małomówny

Zoomboy, bardzo dziękuję, że wskazałeś stronę KARTY

Od lipca 2004 roku Fundacja Ośrodka KARTA — niezależnej organizacji pożytku publicznego, zajmującej się dokumentowaniem i upowszechnianiem historii najnowszej Polski i Europy Środkowo-Wschodniej XX wieku - ma status organizacji pożytku publicznego (OPP). Realizuje wiele programów i projektów, inicjuje akcje społecznego ratowania Pamięci (np. Pogotowie Archiwalne, audiohistoria.pl).
Oprócz odpisu 1% od podatku, można też w inny sposób wspierać kartę. A to cytuję z ich strony:

11 listopada 2009 Fundacja Ośrodka KARTA otrzymała Nagrodę Dwudziestolecia Odrodzenia Niepodległej Polski — Pro Publico Bono.
Fundacja Ośrodka KARTA jest Organizacją Pożytku Publicznego (zarejestrowaną pod numerem KRS 0000119146), która nie dysponuje żadnymi stałymi środkami na swoją pracę programową i której można przekazywać nie tylko 1% podatku dochodowego należnego budżetowi państwa, ale także w ciągu roku, na bieżąco można przekazywać darowizny, dotacje, zapisy (w wysokości do 6% dochodu — do odliczenia w zeznaniu podatkowym za dany rok).

23 kwietnia 2010 upubliczniony został „List 50” — apel wybitnych historyków, skierowany do Państwa i Społeczeństwa, o pomoc dla Fundacji Ośrodka KARTA, która bardzo poważnie „pochyliła się” ku upadkowi... Przyszło wsparcie od wielu osób prywatnych, wiele słów poparcia... Dziękujemy!

Przechodziliśmy wtedy (praktycznie aż do końca 2012 roku) najpoważniejsze załamanie. Jednak — przetrwaliśmy — ocalając Ośrodek dzięki poważnej redukcji programów (w tym przekazując 8 maja 2013 r IPN-owi prowadzony od 26 lat Indeks Represjonowanych), zwalniając 1/3 Zespołu..., ale nadal z olbrzymim wysiłkiem borykamy się z „rzeczywistością” — z trudem utrzymując w aktywności nasze programy.
Drodzy Państwo, Wasze wpłaty na Fundację Ośrodka KARTA, na konto:
Bank Pekao SA 38 1240 6423 1111 0000 4582 6427 posłużą ratowaniu Pamięci dla przyszłych Pokoleń Polski...
Można także dokonywać wpłat darowizn na naszą rzecz za pomocą narzędzi internetowych,
czyli korzystając z naszej strony „Wesprzyj KARTĘ z PAYU”.
Zespół KARTY

Stopka forum