Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 12.15.2013 01:23:36

Natalia1986
Niemowa
Od: Wiedeń

Re: Szukam Znajomych

Może każdy pisze tutaj teraz że nie odzywałam się od 3 września ale nikt nie pomyślał że miałam jakiś konkretny powód. Powodem moim było zwątpienie. Owszem nie powiem bardzo dużo ludzi zainteresowało się moim tematem, większość ludzi nie zamieszczało postów tutaj na forum tylko pisało do mnie maile na prywatną pocztę. Maile te opierały się tylko na jednorazowej wiadomości typu " żebym opisała całą sytuację itp. " i ja od nowa komuś opisywałam wszystko po kolei chociaż całą moją widzę na ten temat zawarłam już na tym forum. Kiedy już komuś odpisałam nie dostawałam już żadnej odpowiedzi czy ta osoba wie coś na dany temat. I tym sposobem uzbierało mi się dokładnie kilkadziesiąt takich wiadomości. Ja nie mam pretensji do nikogo jak to wcześniej napisał ktoś na forum, i niech nie mówi ktoś że nic nie robiłam ponieważ oprócz tego forum są jeszcze inne miejsca gdzie próbowałam się czegoś dowiedzieć. Kontaktowałam się z  Ambasadą Polską która odesłała mnie do innej instytucji, jak już napisałam tam to ci z kolei powiedzieli mi że nic nie wiedzą na ten temat i nie mogą mi pomóc. Człowieka w takich chwilach czasem ogarnia zwątpienie. Cieszę się bardzo że poznałam bardzo dobrą kobietę bez której do dnia dzisiejszego bym nadal nic nie wiedziała. To ona po przeszukaniu wszystkiego co się da odnalazła miejsce gdzie pochowany jest mój dziadek, opuszczony grób zarośnięty trawą nad którym wreszcie po tylu latach się ktoś pomodlił. Będę jej wdzięczna do końca życia. Mogę powiedzieć tylko tyle że pomogła mi osoba z tego forum;) Nie rozumię tylko ostatnich komentarzy w którym ktoś pisze, że ja mam jakieś pretensje że mi nikt nie pomógł. Otóż pretensji żadnych nigdy nie miałam, nigdy też sie nie skarżyłam na was że mi nie chce pomóc. Nawet jeśli nikt nie chciał by mi pomóc i tak miałam w planach wsiąść z mężem w samolot i odszukać dziadka. Kiedyś mówiłam tej PANI która mi pomagała w poszukiwaniach, kiedy ona nie miała już pomysłu co dalej aby dała sobie spokój i że jak my przyjedziemy to razem coś pomyślimy. Ona jednak się nie poddała;) Nie możemy sie też oszukiwać wśród nas są dobrzy ludzie którzy może i chcieli by pomóc jednak z racji doświadczeń, że jak już się komuś pomoże ,ludzie odwracają się jakby nigdy tej osoby nie znali. Przez to właśnie Ci dobrzy ludzie nie chcą już póżniej pomagać bo wiedzą że może spotkać ich póżniej przykrość. Są też wśród nas ludzie jak to ktoś wcześniej napisał "ludzie chamy i obojętni" podam przykład : napisał do mnie na maila człowiek który napsiał tak" co szukasz dziadka po tylu latach bo pewnie ci o majątek chodzi? jakieś spadki? dlaczego po ponad 20 latach ktoś go dopiero szuka? " Chciałam wyjaśnić że o śmierci dziadka jego dzieci dowiedziały się w póżniejszym czasie, kiedy to pogrzeb był już dobrych kilka miesięcy wcześniej. Z racji tego że pani Zofia Hus, przyjaciółka dziadka nie napisała ani słowa gdzie dziadek został pochowany, jakiś adres chociażby dziadek przepadł bez śladu. Ja mam teraz 27 lat, jestem osobą dorosłą i postanowiłam że odszukam dziadka grób. Ps. dzwoniłam i szukałam jakiejkolwiek informacji wszędzie np. napisałam do kościoła w Hamtramck jednak pani która tam urzęduje odpisała mi że faktycznie dziadek był ich parafianinem. Kiedy napisałam do niej aby podała mi może jakieś informacje na temat gdzie jest pochowany, nic mi już nie odpisała chociaż pisałam do niej kilka listów z prośbą o pomoc. Pisałam też do wszystkich chyba kościołów w okolicy jednak też żadnej odpowiedzi nie dostałam. Tak czy inaczej dziękuję bardzo wszystkim z całego serca za zainteresowanie się moim postem. Jeśli kogoś uraziłam to przepraszam. Dziękuję jeszcze raz osobie która mi pomogła.

#27 12.15.2013 07:06:06

VIS wz.12
Rozgadany

Natalia, ja też Ciebie przepraszam. Nie miałem najmniejszego zamiaru Ciebie obrazić. Ale twój post parę dni temu swoim tonem istotnie stwarzał wrażenie, że zawiodłaś się w "nas" wszystkich, że nikt inny poza tą tajemniczą jedną panią Ci nie pomógł, itd. Żaden z forumowiczów nie miał pojęcia o dalszym przebiegu Twojej sprawy, bo skąd mógł o tym wiedzieć jeśli nie tutaj od Ciebie. Po prostu znikłaś. Dopiero teraz wyjaśniłaś wszystko. Może gdyby reszta forumowiczów była na bieżąco informowana, więcej osób by się zaangażowało, bo przecież wielu z nas ma różne kontakty, chody (nie tylko zresztą wśród Polonii). W dodatku, może nie musiałabyś całą historię ciągle powtarzać w emailach.

Ale cieszę się (i wszyscy się cieszymy), że dzięki czyjejś pomocy odnalazłaś grób dziadka. Życzę Ci wszystkiego najlepszego i dalszego szczęścia.

#28 12.15.2013 08:03:03

Natalia1986
Niemowa

Wiadomość którą napisałam wczoraj nie mówi o tym że mam do kogoś pretensje. Nie wiem dlatego Pan tak z tej wiadomości wywnioskował, to że napisałam że dziękuję osobie która jako jedyna zdecydowała się mi pomóc nie miało na celu kogokolwiek tutaj urazić. Proszę też mnie zrozumieć że nie chciałam z forum i z mojego tematu zrobić jakiejś dyskusji szerszej ponieważ czasem do takich tematów często dopisują się ludzie co w zasadzie nic nie wnoszą i robią niepotrzebny szum i dlatego podałam swój prywatny adres na maila aby jeśli ktoś cokolwiek wiedział i był by taki uprzejmy napisał mi na maila. A ktoś powiedział tutaj że osoba która mi pomogła jest tajemnicza, absolutnie tylko nie podaję jej personaliów ze względu na to iż nie wiem czy ona by sobie tego życzyła a poza tym głównym moim celem było napisanie wszystkim że się udało i że po tylu latach dowiedziałam się gdzie dziadek jest pochowany. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za zainteresowanie. Wszystkim życzę już teraz Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku wink

#29 12.15.2013 21:28:04

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#30 01.14.2014 14:33:06

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Hej, jakos nie zauwazylam wczesniej akcji w tym watku. Widze, ze jestescie ciekawi kto staral sie pomoc Natalii. Zeby rozwiazac zagadke odpowiadam, ze to mnie sie udalo odnalezc grob dziadka, pana Mieczyslawa. To, ze moglam pomoc mlodej fantastycznej dziewczynie sprawilo mi ogromna radosc i bylo prezentem nie tylko dla niej, ale dla mnie. Po wielu probach niepowodzenia i przyznaje-zwatpienia, odnalezienie tego miejsca bylo potwierdzeniem, ze nie ma rzeczy niemozliwych i tzw. perseverance pays off. Natalii zycze wszelkiego dobra, a grob bede co pewien czas odwiedzac.

#31 01.15.2014 05:32:42

Natalia1986
Niemowa

Dziękuję Ci Kochana wink raz jeszcze wszystkiego dobrego wink

#32 01.15.2014 19:05:18

nowy

Gratuluję JCP !
Bezinteresowność, jakże jej mało wśród nas.
http://www.youtube.com/watch?v

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#33 01.15.2014 19:34:02

JCP

Dzieki Nowy, to dla mnie zwykly ludzki odruch, jesli moge to chetnie pomagam. Ale wielu nazywa to....glupota.

#34 01.16.2014 10:48:30

Look761

Gratuluję JCP również smile
Myślałem też o tym i czekałem na jakąś wiadomość bliżej czasu przyjazdu. Ale dobrze żeś pomogła ...

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

Stopka forum