Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 03.15.2013 22:24:57

Art Be
Administrator

Re: Czy detroicka Polonia jest zdolna do zjednoczenia?

Post przeniesiony z niewłaściwego tematycznie wątku.
Drodzy forumowicze, błagam, trzymajcie się tematu wątku.

Admin.

madmax napisał:

huball dobry post. Niestety proby takie byly nawet  dosyc niedawno. Chcielismy nawet stworzyc taki program " Nasza Polonia " w ktorym kazdy moglby sie wypowiedziec , nie wazne po ktorej stronie tzw jak jak to uwazam sztucznej barykady jest , lub jak to Zoomboy okresla  plotu smile . Niestety  pomysl sie nie udal , chodz na poczatky wygladalo to optymistycznie ,( patrz material o pomniku Papieza)  Ludzie widocznie lubia gadac glupoty  i jak to sie mowi farmazony  lub robic glupie miny przed kamera albo sklecic cos albo po polsku lub po angielsku  niz wyrazic swoja opinie. Mozliwe jezeli  nie byloby to firmowane pod szyldem TP byloby to latwiejsze ale w gruncie rzeczy nie sadze , chodzi tu chyba bardziej o mentalnosc i jakies trzymanie sie byle jakosci. Chcialem zrobic wywiady przed wyborami w KPA , w sprawie sprzedazy PNA , tak aby kazdy mogl wypowiedziec swoje zdanie. Niestety nic  z tego nie wyszlo.Brawo dla pana Marka ,ze wystapil przed kamera ale czy bedzie CDN , troche w to watpie

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#27 03.15.2013 22:25:39

Art Be
Administrator

Admin.

huball napisał:

Nowy, jestescie tu dluzej i pewnie wiecie co lepiej robi. Nie mam zamiaru tu "gwiazdorzyc".
Ja tu nie chce nic budowac ani burzyc  ja tu chcialem troche zachalturzyc- jak spiewali w kabaretach

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#28 03.15.2013 22:26:22

Art Be
Administrator

Admin.

madmax napisał:

huball napisał:

Nowy, jestescie tu dluzej i pewnie wiecie co lepiej robi. Nie mam zamiaru tu "gwiazdorzyc".
Ja tu nie chce nic budowac ani burzyc  ja tu chcialem troche zachalturzyc- jak spiewali w kabaretach

szkoda ,ze wielu czytaczy a  wczesniej czlonkow tego forum nie maja tego samego zdania smile  Uwazaj bo przedstawiles sie swoim nazwiskiem i mozesz skonczyc jak ja smile

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#29 03.15.2013 22:27:09

Art Be
Administrator

Admin.

JCP napisał:

Hej huball, pomysl twoj jest dobry, ale to juz probowalismy i proponowalismy. Niestety nie wyszlo. Mialam opisac dokladnie dlaczego tak jest, ale posty wyzej daja tego obraz. Przy okazji tylko natknelam sie na post uzytkownika TriopokoPL ktory napisal: "sa tylko ludzie ktorzy robia w pory kiedy padaja pytania". I to jest to....
Madmax, nie powinienes straszyc swiezego forumowicza. Nic mu nie grozi. Nikt nikomu nie moze odebrac prawa do glosu i opinii, chyba ze SAM sobie ja odbiera poprzez strach i milczenie. Ale wtedy jest chyba ciezko zyc w ciaglym strachu. Nie wiem, bo naleze do tych, ktorzy nie odczuwaja leku przed wyrazaniem swojego zdania-nawet jesli nie jest to zgodne z tzw. fala. Poza tym wazne sa czyny, bo mowic jest latwiej niz robic. Ale dyskutowac mozemy tu zawsze. Huball, wyrazaj swoje zdanie i jesli masz pomysly to je przedstawiaj. Zapewniam cie, ze bedzie odzew-pozytywny lub negatywny, ale bedzie. Mam nadzieje ze nie nalezysz do "strachliwych" i "zahukanych".

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#30 03.15.2013 22:27:51

Art Be
Administrator

Admin.

JCP napisał:

Od rana bylo tu juz ponad 300 wejsc, czyli to wlasnie jest to "spotkanie  forumowiczow z Polonia".

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#31 03.16.2013 00:01:53

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Prawie wszystko na temat prób (pomysłów) zjednoczenia Polonii zostało tu napisane.
Niestety nie wygląda to za wesoło. Naszym zuchom stojącym za rożnego rodzaju sterami na zjednoczeniu nie zależy, jak M.T. zauważyła, w mętnej wodzie łatwiej płotkę złapać.
Pierwszym odruchem naszych "big wigs" jest nadąsana minka i obraza. Tak łatwiej, obrażony(a) jest obrażony(a) i odpowiadać nikomu nie musi.

Jestem zdania, że rozmawiać trzeba (powinno się), bo tylko przez rozmowę można zrozumieć druga stronę, dojść do jakiegoś kompromisu.

Czy powinny być spełnione jakieś warunki wstępne?
Sądzę, że tak.

Nie wydaje mi się, że jakiekolwiek warunki powinny być stawiane zwykłym Polonusom.
Jeśli chodzi o ludzi na "piedestale", tych wybranych przez członków organizacji lub samo-kreujacych sie na VIP-ów, kryteria powinny być zaostrzone.

Dla przykładu:

J. Różalski powinien przeprosić ludzi, których prymitywnie pomawiał na swoim radiu o sympatie do jakichś polskich gazet (przez niego nie lubianych) lub o kolaboracje z obecnym Rządem Polskim.
Zdecydowanie powinien przeprosić p. Emila Kornackiego, którego haniebnie oskarżył o kolaborację z Sowietami w celu uratowania swego zycia podczas pobytu w łagrach.
Przypomnę że p. Kornacki jest JEDYNYM PRAWDZIWYM WETERANEM w naszej okolicy, jest ponad dziewięćdziesięcioletnim starcem, który za czyny o których Yurek nie ma najmniejszego pojęcia, otrzymał Order Virtutu Militari i Krzyż Walecznych (dwa największe odznaczenia nadawane za zasługi na polu walki).
Gratuluje moralnej postawy wszystkim, którzy towarzystwo Yurka uważają za nobilitujące, gratuluje też reklamodawcom promującym swoje biznesy na jego nośniku.
Więcej - http://forumdetroit.com/Bandyci%20miler … iewscy.mp3http://forumdetroit.com/viewtopic.php?pid=33905#p33905

Ciekaw jestem jak wytłumaczy fakt przyjęcia odznaczenia (Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi R.P.) od Kwaśniewskiego w świetle tego artykułu?

M. Szajnert, prezes lokalnego Oddziału KPA, którego jedyną odpowiedzią na moja prośbę napiętnowania Yurka za jego haniebna napaść na bohatera jakim jest p. Emil i windykacja p. Kornackiego na portalu KPA, była głucha cisza a następnie żenujące manipulowanie portalem PACMI

Kogo jeszcze chcielibyście widzieć przy "okrągłym stole", z kim jeszcze chcielibyście dyskutować o przyszłości detroickiej Polonii?

Matthew 10:26-27

26 But don’t be afraid of those who threaten you. For the time is coming when everything that is covered will be revealed, and all that is secret will be made known to all.
27 What I tell you now in the darkness, shout abroad when daybreak comes. What I whisper in your ear, shout from the housetops for all to hear!

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#32 03.16.2013 08:10:24

huball
Partner do rozmowy

Ja zazwyczaj prawda lezy gdzies posrodku.

Widzisz Zoomboy gdyby byla zgoda do wyjasnienia kwestii ktora poruszyles z oczernieniem weteranow to pewnie nie byloby dzis problemu. Szcunek dla was ze ujmujecie sie za osobami starszymi ale sprawe nalezaloby wyjasnic do konca i tu rowniez wielka uwaga do mediow polonijnych. Sami bierzecie odpowiedzialnosc za sytuacje w poloni. Stajecie sie osobami publicznymi wiec dzialajac wsrod nas musicie sie liczyc aby byc obiektywnymi w swoich osadach a nie tylko "bo ja tak mysle". Zoomboy pisal ze od leaderow wymagamy wiecej i to jest prawda.
Z drugiej strony nie mozemy za jakies jedno posuniecie kasowac dorobku wielu biznesow czy orgazizacji. Trzeba umiesc zasypywac doly dzielace nasza grupe.  Napewno wieksza odpowiedzialnosc lezy po stronie tych osob publicznych bo szary pojedynczy polonus nie mial szans przebicia sie . To sie zmienia i okazuje sie ze tym leadera potrzebni sa ci zwykli szarzy polonusi. Ekonomia ma swoje prawa.

Wiele rzeczy mozna wyjasnic  ale trzeba chciec
Dziekuje

#33 03.16.2013 09:57:46

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Zgoda, zrozumienie, porozumienie, jednosc, sprawiedliwosc, obiektywnosc i wybaczanie to sa wszystko piekne hasla. Ale co zrobic, kiedy opluwa sie porzadnych ludzi na publicznym radio (w tym taka perelke jak pan Emil) i nie ma sie prawa do obrony na tym samym radio? A gdzie jest Kongres Polonii Amerykanskiej i jej prezes? Otoz to! On tez jest w tym samym radio i popiera wybryki redaktora w imie kolezenstwa. Do kogo wiec zwrocic sie o pomoc? Z kim rozmawiac? Gazety sa dwie, ale raczej do siebie wrogo nastawione(moja opinia), TVD i RR nie uznaje istnienia TP, czasami wiecej czasu pochlania niektorym wycinanie i selekcjonowanie info niz tzw. sluzba Polonii, ktora glosza. To sie jednak msci na nich samych i powoli zaczyna sie im cienko robic. Nikt nie chce wspolpracowac i postawic na zgode. Cos w rodzaju Samych Swoich.... Organizacje upadaja i wyglada, ze nic tego nie powstrzyma. Brakuje ludzi z energia, pomyslem, talentem do zarzadzania a nawet jesli tacy sa-nie dopuszcza sie ich do koryta. Widocznie tak jest lepiej...Znam wielu ludzi o wyjatkowej wiedzy, charakterze i zdolnosciach przywodczych. Odeszli od Polonii, wtopili sie w szerokie spoleczenstwo i nie chca miec z Polonia nic do czynienia. Latwo "gnoi sie" i wymysla przyczyny, dla ktorych dana osoba jesli ja dopuszcza- nie bedzie "dobrem" Polonii, nawet moj amerykanski malzonek otwarty i szczery na wszystko co polskie wreszcie zrozumial jak funkcjonujemy, kiedy poszla fama ze stara sie do Board of Directors PACFCU. Publiczne radio glosilo wtedy ze zapewne chce zabiegac w przyszlosci o prace w tej unii (wzorem wielu innych ktorym kolesiostwo umozliwilo te manewry) i ze nie nalezy go absolutnie do tego dopuscic. Dziala w wielu organizacjach, zebral sam ponad 100,000 zielonych na American Cancer Society (wie co robi i wie jak robic). Ja i jeszcze paru tu piszacych, kiedy faktycznie staralismy sie do Board,  zostalismy porownani do terrorystow, ktorzy z bronia w reku robia zamach na bank (istnieje tasma z nagraniem redaktora i coo,{osoba ta absolutnie nie powinna byc na tym stanowisku}). Ci ludzie probuja zniszczyc kazdego kto im chce popsuc szyki nepotyzmu, wlasnych korzysci i "dobra Polonii" w ich rozumieniu. Czy warto wiec im przeszkadzac, kiedy cala Polonia stoi z boku i klaszcze? Maja to na co zasluguja, a bedzie coraz gorzej. Moze jednak uda sie tym wszystkim dotrwac do emerytury i o to wlasnie chodzi, na to licza. Efekty nie maja znaczenia. Wlasny interes wzial gore nad tak chetnie gloszonymi przez nich samych haslami o szerzeniu kultury polskiej i wspolnym interesie calej grupy. That is correct-wspolny jest interes calej grupy=wykorzystywanie naiwnosci wiekszosci. I tak trzymac.

#34 03.16.2013 11:57:54

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

do postu # 31

Dodam, że Pan Emil Kornacki nie jest popularny u Różalskiego, KPA i weteranów (tych PRL-owskich).
Czy dlatego że jest człowiekiem, który "się kulom nie kłania", szczególnie tym strzelanym przez wyliczonych powyżej?
Hańba wszystkim, którzy widzą co się dzieje i stoją w milczeniu.

"All that is necessary for evil to triumph is for good men to do nothing"

do postu # 32

"Ja zazwyczaj prawda lezy gdzies posrodku."

To zdanie wygląda jak wentyl bezpieczeństwa. Tak na wszelki wypadek. Czy wraz z odejściem p. Kornackiego wszystko ucichnie?
Co wtedy zrobią ci którzy krytykowali Rozalskiego, KPA lub weteranów?
Bycie "pośrodku" jest zdecydowanie bezpieczniejsze. sad
Obserwujmy z boku i milczenie, to podstawa dzisiejszej moralności, jest to bardziej poprawnie politycznie sad

ogólnie,

Jestem zdumiona, że redaktor Różalski został zaproszony do szkoły na konkurs młodych talentów. Czyżby dyrekcji szkoły nie robiło różnicy kto przeprowadza wywiady z uczniami?
Czy w szkole jest propagowany rasizm, nienawisc, i inne przekonania którym redaktor dawał niejednokrotnie wyraz publicznie?
Może dyrekcja też woli być "po środku", bo przecież unia proteguje redaktora i mogłaby obciąć swój sponsorat?

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#35 03.16.2013 12:51:48

JCP

Nie wiem skad wzielo sie powiedzenie ze "prawda lezy posrodku", bo w rzeczywistosci prawda jest jedna. Ludzie naginaja ja w roznych kierunkach, klamia, manipuluja historia i faktami, a cos co mialo gdziekolwiek miejsce i jest faktem-ma czesto tyle prawd ile swiadkow.
@34: unia (kilka w niej osob) decyduje o tym komu i ile dac pieniedzy, a komu dac po lapach (np. TP). Pieniadz ma sile nie do przebicia i honor+prawda sa przy nim male, a wiec wszyscy ci ktorzy biora, sa na garnku i uslugach unii. Nikt nie przeciwstawi sie niczemu i nikomu. Dla tych biznesow stowa znaczy czesto wiecej niz prawda (nawet to posrodku). Zreszta kto by tej prawdy dochodzil? Za duzo pracy, za duzo konfliktow, za duzo mieszania w kwitach(ktore sa przeciez objete tajemnica...). Jesli chodzi o RR i dyrekcje szkoly to mlodziez i dzieci(czesto i rodzice) nie maja pojecia o RR i jego demagogiach. "Mlode pokolenie" nie znalazloby w jego audycjach niczego, co mogloby zainteresowac.  Pan redaktor czul sie zawsze oburzony, kiedy panie przy okienkach w unii kredytowej nie wiedzialy kim jest. Uswiadamial je nawet niegrzecznie, a najsmieszniejsze bylo pytanie "pani nie wie kim JA jestem?" i odpowiedz "nie, nie wiem".

#36 03.16.2013 19:56:30

huball
Partner do rozmowy

Rzeczywiscie stwierdzenie "Jak zwykle prawda lezy po srodku" jest nie precyzyjne . Prawda jest jedna i to ona jest najciekawsza.
Chetnie porozmawiam o tych sprawach ale nie na Forum.
Nie ciagnijmy tego watku tutaj.

#37 03.16.2013 21:00:03

Look761

huball napisał:

Nie ciagnijmy tego watku tutaj

Czyżby już zadziałał fakt zastraszenia ?????????????????????????????????????

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#38 03.16.2013 21:14:01

ak
Serwis

Co to znaczy jednoczyć Polonię?
- mam nadzieję, że chyba nie chodzi Wam o to, żeby wszyscy mówili takim samym głosem.

"Friends are flowers in the garden of life"

#39 03.17.2013 01:09:38

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

huball napisał:

Rzeczywiscie stwierdzenie "Jak zwykle prawda lezy po srodku" jest nie precyzyjne . Prawda jest jedna i to ona jest najciekawsza.

Co proponujesz?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#40 03.17.2013 04:19:30

nowy

Zoomboy napisał:

huball napisał:

Co proponujesz?

Zetnijmy wspólnie jakies uschłe drzewo. smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#41 03.17.2013 06:05:42

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Tak normalnie, czy metodą bacy?

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#42 03.17.2013 07:29:28

huball
Partner do rozmowy

Nowy a moze napiszemy jeszcze jeden smieszny wierszyk??

Nie jestem osoba strachliwa tylko chcialem sie zastanowic ccs mozna poprawic w tym naszym swiatku.
Dziekuje

#43 03.17.2013 11:55:03

nowy

Głupcem zostałby nazwany ten który płoszyłby jaskółki na wiosnę.
Ty pokazałes jaki masz pomysł na spędzenie wolnego czasu i ja też. Szanujmy zatem swoje wybory oraz odrębnosć. Nie widzę siebie w maszerującym stadzie.
Nie chcę być jednym z miliona.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#44 03.18.2013 08:46:24

JCP

Przede wszystkim nalezy zaczac od mediow. To media powinny rozpoczac proces jednoczenia Polonii. Juz mam wizje wielkiego centrum w Wanda Park, gdzie stworzy sie miejsce dla wszystkich chetnych do wlaczenia sie, do "swiezego powiewu". Mysle, ze to sie da zrobic, tylko trzeba od czegos zaczac.  Moze redaktor zrzuci ta ciezarowke cegiel w parku na tzw. dobry poczatek? Gest w kierunku pojednania Polonii? Moze nalezaloby zabronic mowic o przeszlosci, o urazach, o dasach, o tym co bylo (wedlug powiedzenia :co bylo a nie jest nie pisze sie w rejestr) i koncentrowac sie tylko na tym co teraz, co potem? Ach te marzenia!

#45 03.18.2013 08:59:18

huball
Partner do rozmowy

"To media powinny rozpoczac proces jednoczenia Polonii".

JCP swiete slowa
To one sa w wiekszosci powodem tego sklocenia (moja opinia)

#46 03.24.2013 19:19:26

madmax

huball jezeli Polonia w naszym srodowisku sie nie zjednoczy , nie wiem jak to zdefiniowac  to nie ma sensu bycia.
Nie ma lidera  , jezeli Ks Slawek Murawka nie byl ksiedzem to chyba on sie to tego nadaje

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#47 03.24.2013 20:59:16

JCP

Brak raczej nadziei na zjednoczenie,Max. Lider moze by sie i znalazl, ale by go szybko zaczeli kasac. Czyli wedlug ciebie "nie ma sensu bycia"?

Stopka forum