Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 03.11.2013 06:35:57

huball
Partner do rozmowy

Spotkanie

Jest wiele watkow jedne maja dluuuga historie a niektore krotka, jedne sa wielkiej wagi a inne dosc blache. Autorzy tez rozne maja poglady (i dobrze) W wiekszosci anonimowi (sprawa dyskusyjna)
Mam pomysl aby sie sie spotkac raz na jakis czas i pogadac w cztery oczy "w realu".
Forum FD.com istnieje juz wiele lat i ma jakas historie. Dla mnie uzyskalo juz jakas forme i trzeba go traktowac jako podmiot, twor, zywy choc wirtualny obiekt z ktorym nalezy sie liczyc a nie marginalizowac. Wszystkie media polonijne  jak TV , radio, gazety itp sa nastawione na business i niech sobie istnieja jako business, sa tez organizacje i grupy non profit i tez jak maja pomysl na istnienie to jest OK.
Konflikt powstaje na styku tych grup i tych businesow Wystarczy popatrzec ktore watki maja najwiecej wpisow , postow.
Moze jest czas aby spotkac sie kiedys i kompleksowo pogadac skad przybywamy i dokad zmierzamy.
Pozdrawiam
Krzysztof Wszedybyl (huball)

#2 03.11.2013 07:48:38

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Spotkanie

Robiliśmy to, niestety tylko w roku 2011 smile
http://forumdetroit.com/viewtopic.php?id=2109

Nieformalne spotkania największych "aktywistów" robimy zazwyczaj latem w Port Sanilac.

Kto wie, może piątkowe "obiady" odżyją?
Jedyny problem to to, że naprawdę garstka ludzi jest tym zainteresowana.

Zoomboy smile

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 03.11.2013 07:51:55

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Hunall.
wypowiem się tylko w imieniu wydawcy Tygodnika Polskiego.
Gazeta nie może być dzisiaj biznesem, a to z tego względu, że koszty druku, logistyki itp. przekraczają zyski.
Ilość reklamodawców jest znikoma (dziękuje im za bycie z T.P.), ilość drobnych ogłoszeń spadła gwałtownie (brak napływu imigrantów) i inne czynniki zadecydowały o tym, że gazeta stała sie misją a nie biznesem.
Celem wydawcy T.P. jest utrzymanie tradycji wydawniczych najstarszej polonijnej gazety w metro Detroit (od 1904 r.). Mamy stałych Czytelników, są to ci, których IQ jest wyższy od przeciętnej.
Dopóki sił wystarczy to gazeta będzie na rynku.

"Friends are flowers in the garden of life"

#4 03.11.2013 08:11:16

huball
Partner do rozmowy

Ja jestem tu nowy wiec pewnie pytam o rzeczy juz przerabiane na tym forum. Zbyt duza ilosc materialu zostala tu zapisana aby ja od poczatku czytac.
Co do biznesowosci  polonijnych mediow to zdaje sobie sprawe ze to deficytowa zabawa. Wiec trzeba myslec o planie B, C.... Tak jest jak jest .  stare sie juz nie wroci

#5 03.11.2013 08:37:43

ak
Serwis

Huball,
fajnie że tutaj zawitałeś. Jest to platforma wyminy opinii całkowicie wolna od wszelkich fobii.

"Friends are flowers in the garden of life"

#6 03.11.2013 08:58:07

huball
Partner do rozmowy

Moze zamowic T shirts z malym logo FD.com i user name. Jakies logo. Poczujemy sie razniej??? 3-6 dollars moze wystarczy

#7 03.11.2013 09:03:21

JCP

Huball, generalnie wiekszosc "pisaczy" miala okazje sie poznac. Bywalismy "tu i tam" i bylo bardzo przyjemnie. Bylismy tez w lokum zwanym "courthouse" kilka razy. To dopiero bylo spotkanie! Nasza wlasna unia sprowokowala wiele i nadal prowokuje za wspolne czlonkowskie pieniadze. Zabrania sie nam glosu na tzw. szerokim forum publicznym Polonii, jestesmy karani za wlasne zdanie brakiem odpowiedzi na rozsadne pytania, nie mamy wstepu do radia(na ktore zbiera sie publiczne i czlonkowskie pieniadze), nasze listy zbanowane sa w tzw. Cz.P. a te, ktore wydrukowal TP staly sie dla niektorych "sola w oku" (a takze marzeniem osiagniecia korzysci finansowych...), KPA ignoruje aplikacje na czlonkow oraz odpowiedzi na listy. Jednak stanowimy grupe ludzi dosc inteligentnych, widzacych realia i stawiamy na jakosc a nie bylejakosc lub  wlasne korzysci w "dudkaniu" rodakow. Wykrylismy sprawy, ktore nawet nasi "najlepsi detektywi" omijali z powodow "kumoterstwa i korupcji". Do dzis udaja, ze wszystko jest ok i Polonia nie reaguje. Zbyt wiele ludzi godzi sie z tym co jest, a powodow tego jest wiele. Dzis jednak wielki dzien dla Detroit-Kwami is going to jail. Miasto, ktore zawierzylo mlodemu czlowiekowi i desperacko czekalo na powstanie z gruzow-zostalo przez niego moralnie i finansowo zgnojone dla jego wlasnych celow. Te wlasne cele  widac tez w dzialalnosci tych, o ktorych czasami mozna przeczytac na forum. Chciano nas zniszczyc, chciano wyludzic od nas za kare pieniadze, ale mamy tzw. charakter i godnosc, ktorej nikt nie jest w stanie zadeptac. Dlatego piszemy, a setki czytaja i byc moze to forum przejdzie do historii detroickiej Polonii, ktora zbyt czesto charakteryzuje marazm i uleglosc, zeby nie uzyc gorszego slowa. Niestety zbyt wiele cech narodowych tkwi w nas i tu i w kraju. Polecam watek tworczosci i ogromna prace Nowego. Tam jest humorystyczny (jednoczesnie tragiczny) oddzwiek na nasze polonijne zycie w tym grajdolku.
P.S. 1: Pamietam o wycieczce i obiecuje wszystkie materialy.
P.S. 2: Spotkania sa mozliwe, potrzebna jest tylko decyzja i miejsce. Wiosna idzie, mozna pomyslec i sie zorganizowac.

#8 03.11.2013 09:16:04

huball
Partner do rozmowy

Tak jest JCT. Przez lata naroslo wiele problemow a takie spotkania 3 stopnia napewno nie naleza do przyjemnych i nie tesknie za nimi. Zycie zazwyczaj nie jest takie czarno-biale a najczesciej szare. Nie znam szczegolow wiec nie bede sie w tej sprawie wypowiadal.
Napewno pozytywna rzecza dla naszego srodowiska jest obecnosc takiej platformy gdzie jest duza swoboda wypowiedzi  ale opowiedzialnosc za slowa tez obowiazuje.

#9 03.11.2013 09:26:10

JCP

Huball, mam nadzieje ze sie nie wystraszyles?

#10 03.11.2013 09:34:14

huball
Partner do rozmowy

No nie wystraszylem sie ale niektore miejsca wole omijac szerokim lukiem. No chyba ze sie juz stalo
Jak tza to tza:)

#11 03.11.2013 09:41:23

huball
Partner do rozmowy

Co do miejsca to widzialem przy boisku na terenie parafi MBCz rosnie taka topola ktora jest tam niepotrzebna (moim zdaniem). Do jej sciecia porzeba by bylo duzo ludzi  i zgody proboszcza. Mozna by zciac drzewo i troche pogadac. Przyjemne z pozytecznym

#12 03.11.2013 09:48:06

JCP

Kazde doswiadczenie uczy, a niektorzy powiadaja ze "what doesn't kill you makes you stronger". Zachecam do wyrazenia swoich opinii. Nasz przypadek byl wyjatkowy, "to sie nie wroci"...a kultura powinna obowiazywac bo to najlepsze lekarstwo na wiele "chorob".

#13 03.11.2013 09:51:21

JCP

Nie wiem czy proboszcz udzielilby zgody na sciecie drzewa. Wiaze sie z tym tzw. liability w razie jakiegos wypadku. Mysle, ze do tego przedsiewziecia parafia wolalaby zatrudnic firme.

#14 03.11.2013 09:57:24

huball
Partner do rozmowy

Pewnie tak ale to tylko tak mi przyszlo na mysl, sam w weekend scinalem swoje brzozy przed domem. Miejsce i forma spotkania to tylko moe zapytanie czy jest taka wola ludu, nic na sile

#15 03.11.2013 10:06:19

madmax

mnie jeszcze sie ta kaczka z ostatniego spotkania przypomina smile

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#16 03.11.2013 10:13:18

JCP

a dla mnie gwiazda tego spotkania byl Nowy. Bylo super przyjemnie.

#17 03.11.2013 13:38:01

Look761

A ja powiem żę takiej dobrej  kaczki nigdzie inndziej nie spotkałem.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#18 03.11.2013 16:01:52

nowy

Największe słowa uznania należą się Mrs Z. I Zoomboyowi organizatorom i fundatorom tego spotkania.
Ja tu nic nie znaczę i nie jestem gwiazdorem a w czasie tego spotkania poznałem wspaniałych ludzi którym nie obca jest ‘dola i niedola’ smile  detroickiej Poloni. To razem stanowimy siłę. I to był największy plus tego spotkania, możliwosć poznania się i porozmawiania na wiele tematów.
Pozdrawiam wszystkich których znam ze spotkania i tych którzy nie byli obecni. smile

Wiele nas łączy i wiele też dzieli
Znamy dokładnie nasze słabosci
Lecz razem  przeciwko tym co zhardzieli
Mówimy. Nie! Niedorzecznosci.
                                            smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

Stopka forum