Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 03.30.2012 05:33:58

program
Niemowa

Poszukujemy Program TV

Witam,
Szukamy osób „pozytywnie zakręconych” w kwestii realizowania własnych materiałów wideo…

Realizujemy program dla jednej z trzech największych stacji TV w Polsce - obecnie jeszcze nie mogę zdradzić dla której. Głównym motywem programu są materiały zrealizowane przez telewidzów. Program jest "fajną" zabawą dla ludzi spoza "branży" telewizyjnej, każdy ma szansę wykazać się, zaistnieć, sprawdzić, prócz tego przewidziane są dość atrakcyjne nagrody:
- sprzęt
- pieniężna
- stała współpraca – z najlepszymi
Jest to naprawdę fajna sprawa dla osób kochających zabawę pod hasłem "film".
Włożyliśmy dużo serca w to aby przekonać "włodarzy" telewizyjnych do tego, że warto zaryzykować i dać szansę "amatorom" i nie tylko.

Chcielibyśmy pokazać jak żyją nasi rodacy w różnych częściach świata, z punktu widzenia nie dziennikarza czy też osoby pracującej na zlecenie stacji telewizyjnej, własnego oraz ich  bliskich.

Poniżej pozwoliłem sobie dołączyć „standardową” informacje:

Realizujemy program dla jednej z trzech największych stacji TV w Polsce - obecnie jeszcze nie mogę zdradzić dla której. Głównym motywem programu są materiały zrealizowane przez telewidzów. Program jest "fajną" zabawą dla ludzi spoza "branży" telewizyjnej, każdy ma szansę wykazać się, zaistnieć, sprawdzić, prócz tego przewidziane są dość atrakcyjne nagrody:
- sprzęt
- pieniężna
- stała współpraca – z najlepszymi
Włożyliśmy dużo serca w to aby przekonać "włodarzy" telewizyjnych do tego, że warto zaryzykować i dać szansę "amatorom" i nie tylko.
Chcielibyśmy pokazać jak żyją nasi rodacy w różnych częściach świata, z punktu widzenia nie dziennikarza czy też osoby pracującej na zlecenie stacji telewizyjnej, własnego oraz ich  bliskich.

Poszukujemy osób , których pasją jest rejestrowanie w formie nagrań wideo  „wszystkiego, co się dzieje wokół nich”. Nie jest ważna technika, istotny jest przekaz, forma, ukazana ciekawa historia, postacie, imprezy, wydarzenia, uroczystości rodzinne, społeczne, interwencje, autorskie obserwacje i spostrzeżenia. Istotne są chwile, te smutne, wzruszające, pełne refleksji, jak  i wesołe, radosne, ukazujące pozytywne emocje,  mniej lub bardziej zakręcone, realizowane na poważnie, jak i z lekka dozą ironii.

Chcielibyśmy pokazać, a właściwie oddać w ręce widzów  czas antenowy, w którym mogliby pokazać otaczający świat z ich punktu widzenia, tj. nie z punktu widzenia ekipy telewizyjnej, czy też wynajętych przez telewizję twórców/dziennikarzy, tylko z perspektywy własnej, tj. z punktu widzenia przysłowiowego „Kowalskiego”, mieszkającego w różnych częściach świata, wykonującego różne zawody, itp.

Motto przewodnie: Koniec biernej telewizji, koniec lenistwa przed telewizorem!

Jest tylko jedna zasada, którą należy się kierować, realizując dla nas materiały; zasada ta to „subiektywne ukazanie własnej rzeczywistości, otaczającego świata, opowiedzenie własnej historii, ukazanie pasji, przekazanie swych emocji” .

W miarę możliwości wskazane jest, by „bohaterem” filmu była osoba posługująca się językiem polskim.

Są dwie zasady związane z nadsyłanymi materiałami:

1. „ Perełka”. Materiał zmontowany udźwiękowiony , gotowy do emisji do 8 minut –„perełką” może być fabuła, animacja, performens/ performance  itp.…
2. „Z życia…”. Materiał opowiadający  historię ciekawej osobowości, uroczystość, - materiał surowy niezmontowany. My, z 4-6 materiałów o tej samej tematyce, składamy jeden w formie akcji ”równoległej”. Dzięki temu  zobaczymy, jak żyje przysłowiowy „taksówkarz, fryzjerka”, w różnych częściach świata.

Obecnie przygotowujemy pierwszy odcinek, dlatego też zależy nam przede wszystkim na materiałach odnoszących się do ww. punktu 2,czyli „z życia…”.

Chcielibyśmy zaproponować na początek ( na tzw. rozruch) dwa tematy, które mogliby zrealizować twórcy:

- taksówkarz

- fryzjerka/fryzjer

Oczywiście otwarci jesteśmy na inne propozycje w kwestii „bohaterów” .
Kilka pytań i odpowiedzi:

1.    Co może pojawić się w materiałach?.
   Wszystko, począwszy od ukazania poranka głównego bohatera, a skończywszy na wieczornym przygotowaniu do snu. Można również stosować zabiegi typu:  bohater włącza rano kamerę i sam kręci poranne czynności, włącznie z dodawaniem własnych, autorskich komentarzy.

2.    Czy można nakręcić samego siebie?
  Tak. Ważnym elementem będą komentarze podsumowujące , wprost „do kamery”,  po jakiejś sytuacji, wartej skomentowania; czym więcej, tym lepiej, ale pod warunkiem, że mamy „coś” do przekazania.

3.    Product placement.
Unikamy w miarę możliwości nazw produktów itp.

4.    Dźwięk.
Jest to bardzo ważny element, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę.

5.    Jak przesłać materiały?
Na nasz serwer lub pocztą – dane otrzyma każdy zainteresowany;  kontakt: program@adiantart.pl

6.    Konkurs.
Oczywiście nic za darmo; spośród nadesłanych materiałów – widzowie  wybiorą, głosując na stronie internetowej programu, ich zdaniem najciekawsze, z podziałem na kategorie, „materiał gotowy” oraz „surowy” .

7.    A jakie są nagrody?
Oscylujące w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych, gotówkowe oraz rzeczowe. Z  najlepszymi osobami nawiążemy stałą współpracę !!!! – w przypadku tej nagrody głos należy do ekipy realizacyjnej.

W razie jakichkolwiek pytań – prosiłbym o wysyłanie e-maili na adres : program@adiantart.pl
JEST to naprawdę ogromna szansa dla wszystkich osób na sprawdzenie swoich umiejętności oraz na zaistnienie w  świecie telewizyjno/filmowym

Zapraszamy serdecznie wszystkich do współpracy!!!.

#2 03.30.2012 07:00:25

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Poszukujemy Program TV

program napisał:

Witam,
Szukamy osób „pozytywnie zakręconych” w kwestii realizowania własnych materiałów wideo…

Czy próbowałeś info@telewizjadetroit.com?
Chyba, ze nasza "telewizja" jest nazbyt technicznie zaawansowana, bo to że jest "pozytywnie zakręcona" nie pdlega dyskusji.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 03.30.2012 07:06:23

VIS wz.12
Rozgadany

program napisał:

Witam,

My również szukamy takich osób, nie tylko w zakresie wideo, ale radia też.
Niestety, w Detroit nie ma nikogo kto się na takich rzeczach zna. (Ani na dziennikarstwie.)

#4 03.30.2012 07:44:50

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

ciekawe wyzwanie

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#5 03.30.2012 14:53:59

program
Niemowa

Witam,
Tak naprawdę to nie chodzi o znanie tylko... Chęci... Jest Vimeo.com , youtube ... Od groma firm produkujących dokumenty, reportaże , zwłaszcza w "u was", rynek ogromny... Trzeba podpatrzeć i...  To nie musi być coś doskonałego technicznie, na pewno jak się tek każdy by rozejrzał jest parę ciekawych osób wokół...
Pamiętam jak ponad 17 lat temu zaczynałem w branży... - z wykształcenia jestem architektem ale nigdy nie pracowałem w zawodzie wyuczonym, ponieważ już na studiach rozpocząłem pracę jako montażysta...

Zobaczyłem , że TV kablowa poszukuje montażystów... Od jakiegoś czasu interesowałem się sprawami związanymi z montażem itd... Poszedłem , stres okropny przetestowali mnie pod kątem "potencjału", szkolenia... 7 miesięcy później pracowałem w Canal+ - od początku istnienia tej stacji w Polsce... 6 miesięcy później współpracowałem z Lechem Majewski w czasie kiedy powstawał film : http://www.filmweb.pl/film/Basquiat+-+T … 5-1996-569  ... Wiecie jaki miałem stres nieopierzony młokos, a on cały czas "siedział" na telefonie ze stanami...
Dużo osób w branży ma inne wykształcenie... Liczy się "serce", to co czujemy jak pewne sprawy postrzegamy... A warsztat, można dopracować z czasem...
Film można nakręcić , aparatem fotograficznym, Canon 5,60,7D , Bardzo fajnie zapisuje Panasonic GH2 po wgraniu zhakowanego softu mmmm bajka... Telefonem... Montaż proste programy apple, 30 dniowa wersja Avid'a Media Composer'a.
Wiara i chęci potrafią zdziałać cuda... Nawet w trudnych chwilach warto walczyć... Na 50 niepowodzeń trafi się jedno na plus ale za to jakie!!!...
A co do materiałów... Wiedząc , że będzie różnie ... Wersja 2 "„Z życia…” jest montowana przez nas... Nawet jeśli materiał nie trafi do emisji trafi na stronę, wszystkie materiały nadesłane biorą udział w konkursie...
Pozostają tylko chęci...

Jeśli nie ma ludzi to ... Jest nisza na to aby coś z tym zrobić ...Kursy płatne/darmowe itd... Nie ma co narzekać trzeba walczyć...
Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za długi wywód, oraz to , że nie często będę mógł tu wpadać ponieważ mam od .... Pracy...

#6 03.30.2012 15:02:30

program
Niemowa

A i jeszcze jedno... 2010 obejrzałem ten film... http://www.imdb.com/title/tt1470827/ .... Nie jest to arcydzieło ale... Potem zobaczyłem to: http://www.youtube.com/watch?v=ZtbOBb664Wk .... Iiiii!! facet zrobił film Sony EX3!!!! kamerą z letusem  - ton garb z przodu... Metodą "chałupniczą".... A efekt końcowy, faktura obrazka itd... Pełen szacunek...

#7 04.01.2012 02:48:08

program
Niemowa

Zoomboy napisał:

program napisał:

Witam,

Czy próbowałeś info@telewizjadetroit.com?
Chyba, ze nasza "telewizja" jest nazbyt technicznie zaawansowana, bo to że jest "pozytywnie zakręcona" nie pdlega dyskusji.

Dzięki , mój kierownik produkcji wysłał już zapytanie.

#8 04.03.2012 09:53:30

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

czy jest jakas dead line ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

Stopka forum