Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

• Index
  •  » Finanse
  •  » Sprawa Kazimierza Magdy, dyrektora PACFCU

#1 06.04.2011 20:29:35

ciekawa sprawa
Małomówny

Sprawa Kazimierza Magdy, dyrektora PACFCU

Nowy watek na temat sprawy dyrektora Magdy. Pisalem juz wczesniej ze sprawa ta mnie zainteresowala i pogrzebalem w materialach. Moze forumowicze sie tez zainteresuja. Postanowilem zrobic to w czesciach i podzielilem na listy ktore Magda napisal do redakcji Tygodnika Polskiego w roku 2009 i zarzuty postawione jemu w stosunku do zdan wyjetych z tresci listow przez Anite Dul. Magda napisal 4 listy. Trzy listy mozna uznac za jego refleksje i reminiscencje z czasu zasiadania na fotelu dyrektora unii. Zostal z niego wyrzucony w roku 2009. Jego kadencja byla na 3 lata od 2007 do 2010. Czwarty list byl odpowiedzia na list Karola Gutowskiego.
List 1 ukazal sie w TP 3 czerwca 2009, list 2 - 1 lipca 2009, list 3 - 29 lipca 2009, a list 4  w dniu 9 wrzesnia 2009.
W czerwcu 2010 Anita Dul wniosla pozew do sadu w Oakland County przeciwko miedzy innymi Kazimierzowi Magdzie. Magda nie otrzymal pozwu, byl w tym czasie poza USA. Sprawa byla o odszkodowanie pieniezne za tzw. pomowienie, co w pozwie ujete bylo nastepujaco, cytuje:
"1. This is an action for money damages, declaratory and injunctive relief brought by ANITA M. DUL against the above-stated Defendants, jointly and severally.
2. Plaintiff asserts the following claims against Defendants in the above -titled action:
(a) Defamation
(b) Intentional infliction of emotional distress
(c) False light invasion of privacy
(d) Tortious interference  "

Plaintiff to pozywajacy Anita M. Dul, a Defendant to pozwany, miedzy innymi Magda.
_______________________________________________________________________________________
list 1:

List do Redakcji

W jednym z listów do redakcji dotyczącym wyborów w unii kredytowej postawione było pytanie “co kryje się za tymi drzwiami?” Postaram się wyjaśnić państwu, jak wygląda to z mojego punktu widzenia, ponieważ byłem dyrektorem w Zarządzie Unii Kredytowej przez ostatnie dwa lata.
W końcu 2006 roku Joanna O., pracownica unii kredytowej, a także kuzynka jednego z dyrektorów unii, rozpoczęła akcję namawiania mnie na złożenie petycji na stanowisko dyrektora w unii kredytowej. Joanna pracowała kiedyś ze mną w GM i stąd się znaliśmy. Twierdziła, że unia przeżywała "management crisis" i według Joanny należało przede wszystkim wymienić dyrekcję, a w konsekwencji "upper management", czyli Johna Ś. i Bogdana B. Na początku nie byłem zainteresowany przedstawionym przez nią bałaganem, który wydawał mi się wręcz nieprawdopodobny. Codziennie jednak otrzymywałem błagające telefony, aby pomóc Joannie wykonać zadanie. Według niej było to dla dobra członków i pracowników, którzy od pewnego czasu mieli poważne problemy związane z ich traktowaniem, a także wieloma zmianami i decyzjami, które według nich były dla pracowników krzywdzące, nie miały żadnego sensu i były powodem konfliktów wewnętrznych w unii. Joanna powiedziała mi rownież, że za całą sprawą zmian stoi Anita D., która w tamtym czasie była dyrektorem w zarządzie unii, prowadziła swoją „mortgage company”, a jak się później okazało była też zainteresowana wyższą pozycją managerską w tej instytucji. Joanna obiecała, że zajmie się zbieraniem podpisów i rozrzucaniem ulotek, a moim zadaniem jest tylko przyjść na zebranie wyborcze i powiedzieć pare słów, też przez nią przygotowanych. Podobny plan działania przygotowała także dla Pawła Sz. Obaj zgodziliśmy się w końcu na kandydowanie do rady dyrektorów. Joanna szukając poparcia członków aranzowała spotkania, między innymi z panem Stanislawem G., w czasie których przekonywała o słuszności całego planu. Jej zadaniem było rownież zdobywanie informacji, które świadczyły o nieudolności ówczesnej rady dyrektorów i kierownictwa unii. Mowiła o źle inwestowanych pieniądzach, wydawaniu ich na prawników, o krzywdzących zarobkach, płaceniu kolosalnych sum na niektóre media, itp. Miała dostęp do wszelkich informacji ponieważ pracowała w głównej siedzibie unii, w Troy. Joanna twierdziła, że nad wszystkim czuwa Anita D., która przeprowadziła wywiady z wszystkimi pracownikami i zanotowała wszystkie zarzuty. Powiedziała również, że powinnismy głosować zawsze tak, jak mowi Anita. W tak zorganizowanym zespole była pewna, że wybory wygramy. Tak też się stało.
Na zebraniu w kwietniu 2007 zarówno ja, jak i Paweł Sz., oraz jeszcze 2 osoby zwerbowane przez innych, zostaliśmy dyrektorami.

Z powazaniem,

Kazimierz Magda
_________________________________________________________________________________________

Z tego listu wybrane zostaly nastepujace zdania, ktore przetlumaczone zostaly przez kogos na jezyk angielski i ujete w pozwie przeciwko Magdzie:

" Joanna powiedziala mi rowniez, ze za cala sprawa zmian stoi Anita D., ktora w tamtym czasie byla dyrektorem w zarzadzie unii, prowadzila swoja "mortgage company", a jak sie pozniej okazalo byla tez zainteresowana wyzsza pozycja managerska w tej instytucji."

W pozwie jest to punkt 54., ktory mowi:
"Defendant, KAZIMIERZ MAGDA, published in the ALTAD as well as on PolishWeekly.com the following statement:

Joanna told me also, that behind the entire matter was Anita D.. who at the time was director on the Board of the credit union, was managing her own mortgage company, and as it was later revealed, was inerested in a higher managerial position in this institution."

I drugie zdanie:

"Joanna twierdzila, ze nad wszystkim czuwa Anita D., ktora przeprowadzila wywiady z wszystkimi pracownikami i zanotowala wszystkie zarzuty."

W pozwie jest to punkt 55. i zdanie po angielsku:

"Joanna claimed that Anita D. was watching over everything; she conducted interviews with all the employees and documented all of the accusations/problems."

____________________________________________________________________________________________

CDN

#2 06.07.2011 07:22:26

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Sprawa Kazimierza Magdy, dyrektora PACFCU

Czy jest jakis final w tej sprawie?

#3 06.07.2011 15:50:45

ak
Serwis

tez jestem tym zainteresowana
a moze powninsmy zaproponowac kolejny wywiad z Panem Magda?
Ten ostani i jedyny, jak do tej pory i tak nie byl opublikowany w calosci.
Wlasciwie nie bardzo rozumiem dlaczego sprawa w sadzie? Skad te 30 tys. ktore zada adwokat COO? Za co?
Czy juz wiadomo, jak sprawa sie zakonczyla? Czy tez jest w toku.
Faceta nie bylo w kraju, jakim cudem dostarczono mu pozew, mnostwo pytan dobrych na rozmowe do gazety.

"Friends are flowers in the garden of life"

#4 10.25.2011 21:35:19

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Czy powinniśmy się spodziewać jakiegoś "investigative report"?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#5 11.13.2011 17:20:23

ciekawa sprawa
Małomówny

Nastapila lekka przerwa w opisywaniu historii sprawy sadowej Dul przeciwko Magdzie. Spiesze doniesc ze czesc nastepna w opracowaniu i odslona nr 2 bedzie chyzo na forum. Tuz tuz.  Troche zbalamucilem. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i czytaczy. Czy jest nadal zainteresowanie? A co z ta sprawa na Moran? Kilka nowych szczegolow dotarlo na moje uszy.

#6 11.13.2011 17:24:43

ak
Serwis

to znaczy, ze sprawa jeszcze na wokandzie?

"Friends are flowers in the garden of life"

#7 11.13.2011 21:49:38

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

ciekawa sprawa napisał:

Czy jest nadal zainteresowanie?

Czekamy z tchem zapartym, ale tylko troszeczkę... wink

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#8 11.13.2011 21:53:03

JCP

Tak, czekamy. Czy to ciagle ta sama sprawa?

#9 12.14.2011 22:05:35

ciekawa sprawa
Małomówny

Uszanowanie. Troche zawalony robota jestem. Ale starac sie bede zeby to zamiescic.

• Index
  •  » Finanse
  •  » Sprawa Kazimierza Magdy, dyrektora PACFCU

Stopka forum