Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 08.24.2011 12:20:20

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

College - aplikacja

Prosba do forumowiczów.
Syn mojego znajomego chce złożyć aplikację na studia.
Pytanie:
Co ma wpisać w rubryki dotyczące citizenship?
Nie posiada stałego pobytu.
Bardzo prosi o pomoc. smile
I ja też.smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#2 08.24.2011 12:50:59

madmax

Re: College - aplikacja

w radiu Echo ( Chicago ) co jakis czas wystepuje kobieta , nie pamietam nazwiska , ktora zajmuje sie wlasnie podobnymi sprawami i widac ,ze ma pojecie. Moge ci tylko podac namiary na radio : 773  777-1080  , prowadzacy Pawel Flisiak , w ciagu tygodnia od 1:00 PM do 3:00 Pm . moze on ci da namiary mozna to radio sluchac przez birach.com i wcisnieciu stacji z Chicago

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#3 08.24.2011 13:09:25

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Nowy, uniwersalna odpowiedz jest - PRAWDĘ.
Jeśli złapią go na kłamstwie, zostanie odrzucony na zawsze.
Jeśli skalda aplikacje z Polski, po zaakceptowaniu dostanie wizę studencka.
Jeśli stad też ma szanse na wizę studencka. Szkoły potrzebują pieniędzy i z pewnością będą chciały mu pomóc.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#4 08.24.2011 13:11:06

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Korzystanie z pomocy "fachowców" nie gwarantuje rezultatów, gwarantuje stratę mniejszej lub większej kwoty pieniędzy za "serwis".

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#5 08.24.2011 15:05:15

Look761

W rubryce "citizenship" musi cos wpisac inaczej beda pytac.Jezeli wpisze rezydent bada zadac zielonej karty do wgladu ,jezeli wpisze obywatel zazadaja potwierdzenia citizenship bo na pewno ma akcent .
Najlepiej zrobic jak Zoomboy napisal.Chyba ze jeszcze sa inne opcje.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#6 08.24.2011 15:47:28

malgosia80
Rozgadany

Z mojego wlasnego doswiadczenia smile. Kiedy 5 lat temu aplikowalam do Macomb Community College na Associate of Science nie bylo problemu, pokazalam prawojazdy, wypelnilam wniosek, Pokazalam wazna wize J1. Przylecialam tu jako exchange visitor na zaproszenie Au Pair Care Agency. Ale kiedy 3 lata pozniej chciala wypelnic wniosek o wydanie dyplomu (graduation) musialam przedstawic potwierdzenie pobytu stalego bo na J1 przysluguje tylko up to 16 credit hours. W tym czasie moja wiza J1 wygasla i poprzes prawnika w Farmington dostalam Zielona karte jako staly student i zona obywatela. Kiedy 2 lata temu aplikowalam Do University od Detroit Mercy odrazu kazano mi pokazac SS# i zielona karte albo prove of citizenship. Z tego co wiem jesli nie skonczyles High School w USA i nie moga wyciagnac raportu o tobie z miasta pytaja o SS# i prove of citizenship albo green card zanim nawet wydadza wniosek.
Mysle ze w rubryce citizenschip musi wpisac Poland, chyba ze ma amerykanska naturalizacje. W tych aplikacjach zawsze jest opcja do zaznaczenia czy jestes "international student". Z tego co wiem zeby teraz miec pelne prawo do studiowania tu musisz miec przynajmniej wize J1- albo inna studencka wize pozwalajaca na studia. Wiem ze te ktore wydawane sa teraz w programie work and travel juz nie dzialaja na szkole, bo nie maja opcji 16 credytow.
Inna opcja tez jest.
Jesli ten znajomy chce tylko np wziasc kurs z angielskiego, duzo colleges oferuje tzw. "personal interest classes". Np. Oakland college i Macomb College maja taka opcje. Przysluguje ci wtedy prawo do 3 przedniotow , nie wiecej niz 12 credit hours razem- w jakimkolwiek kierunku. Problem jest w tym ze nie masz zadnych praw studenta, nie dostajesz ID, a twoja ocena nie moze byc nigdzie przetransferowana, ani dolaczona do zadnego degree.
Niektore Universytety maja wakacyjne korsy jezykowe dla torystow i na takich np mozna zrobic TOEFL certificate bedac na wizie turystycznej. Kiedys Detroit mercy to oferowalo i Madonna Unversity tez. Jak jest teraz nie wiem. smile

#7 08.24.2011 18:17:37

JCP

Najlepiej wystapic o wize studencka. Do tego dobrze jest miec sponsora ktory zagwarantuje utrzymanie i pokaze swoje "assets" typu konto bankowe itp. Sponsor jest odpowiedzialny za pobyt studenta w US. Chyba ze cos sie ostatnio zmienilo, ale sponsorowalam osobiscie studenta. Wejdz na strone www.uscis.com i tam sa formularze do tego celu (obecny USCIS czyli-United States Citizenship and Immigration Services to poprzedni INS) Jesli chcialby zaczac teraz to trzeba mocno sie brac do roboty z wypelnieniem papierow. Koszt studiowania jest wiekszy niz dla tubylcow, dlatego sponsor musi wykazac mozliwosc placenia.Moze tez bez sponsora sie starac. Na powyzszym website na stronie pierwszej posrodku jest "Student and Exchange Visitors, kliknij na to a potem na "Students and Exchange Visitors Page". Tam znajdziesz wszystkie informacje i steps po kolei jak to zrobic. Powodzenia.

#8 08.24.2011 22:22:48

nowy

Dziękuję.
Każda wypowiedż zawiera cenną dla młodego człowieka wskazówkę i napewno z nich skorzysta.
Jestem wdzięczny Forumowiczom za szybkosć reakcji. Jeszcze raz dzięki. smile smile smile smile smile smile Po jednym dla każdego.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

Stopka forum