Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#101 05.02.2011 08:38:06

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Zapraszam do czytania bloga

Madmax napisal: "Triopokolenie w jednych ze swoich postow dokladnie napisal ile wynosilo jego zadluzenie , wiec zadne wtyczki nie sa potrzebne . "

czy moglbys zacytowac ten wpis?

#102 05.02.2011 09:01:09

JCP

TriopokoPL napisal " Wiem od mojej amerykanskiej sasiadki ze kilka dni po moim wyjezdzie jakies ciemne typy harcowaly w domy, pewnie kradli miedz,"

Czy to ta sama sasiadka?

#103 05.02.2011 09:10:24

JCP

TriopokoPL napisal:

"W zwiazku z szerzacymi sie plotkami na temat mojego pozostawienia rezydencji  w Hamtramck chce napisac kilka slow. Majac na uwadze moj wyjazd z US&A jak mawial Borat, postanowilem zrobic cos dobrego z domem. Znalazlem klienta na dom przy ulicy Moran 11691 w Hamtramck. Ja za dom zaplacilem 97000, w tym bylo 25000 down + splaty przez 4 lata (dom jest nadpalcony do Lutego 2011r) jedna rata wynosila 450$ pozniej 370$ kto chce niech liczy ile wlozylem. Udalem sie do Unii na rozmowe z KK, powiedzialem ze mam klienta ktory zaplaci gotowka 33000 za moj dom byleby zrobili Short Sale (zalegalem 67000) zostalem wysmiany i odstwiony z kwitkiem. Nie wiem dlaczego Unia tak sobie pozwala, powiedzieli mi co bedzie z reszta zadluzenia, ja mowie przeciez teraz kazdy bank traci takie czasy, chyba lepiej jak odzyskacie chociaz polowe, bo jak ja wyjade to i tak Wam nie splace bo nie mam z czego. Unia nie wykorzystala tej szansy. 3 dni przed moim wyjazdem wspominany KK zadzwonil do mnie abym laskawie podpisal im papiery foreclosure to zaoszczedze im duuuuuzo $$$$$, co zrobilem - puscilem ich z kwitkiem tak jak oni mnie. Kraza plotki ze zdewastowalem dom. Otoz co nastepuje JA NIC NIE ZDEWASTOWALEM BO MAM ROWNO POD SUFITEM, SPRZEDALEM CO MOGLEM DRZWI ZAMKNALEM I TAK SKONCZYL SIE AMERICAN DREAM. Wiem od mojej amerykanskiej sasiadki ze kilka dni po moim wyjezdzie jakies ciemne typy harcowaly w domy, pewnie kradli miedz, moze przewody elektryczne, pewnie bez demolki sie nie obylo, ale to juz nie moja sprawa ja ich nie wpuscilem. Unia miala szanse odzyskac dom w dobrym stanie ocalic troche $$ ktore czlonkowie lokuja w banku ale tego nie zrobila - dlaczego. "

Czy mowisz o tym wpisie Max? Tu widac sume 67 tysiecy. Wpis "szczegolowy" mowil o sumie $71,192.25. Czy ta informacja wyszla z unii? Od kogo?

#104 05.02.2011 12:21:25

JCP

Mnie chodzi o wpisy "sasiadki".

#105 05.03.2011 04:13:26

TriopokoPL
Rozgadany

Kolejny wpis na blogu Agnieszki II - oj warto poczytać.

#106 05.03.2011 05:07:46

ak
Serwis

i jak skonczylo sie z czekiem,czy Sebastian go zrealizowal?

"Friends are flowers in the garden of life"

#107 05.03.2011 05:38:31

TriopokoPL
Rozgadany

Tego nie wie nikt, jeżeli to zrobił to okradł skarb państwa USA, tak mi się wydaje. Jednak czek został w jego łapach.

#108 05.03.2011 06:55:04

Agend09
Rozgadany

Oj, poczytalem sobie blog AgnieszkiII. Dla ludzi uczciwych musi to byc przerazajace. Slyszalem, ze niektorzy uwazaja ze Sebastian chcial zrobic przysluge. Mysle ze to nie przysluga a usluga za pieniadze. Duzo ludzi podobno tak zarabia. Moze to nie oburzac jezeli ci ludzie poprostu traktuja to jako biznes i nawet nie robia z tego wiekszej tajemnicy. Sa zwyklymi zjadaczami chleba. Ale czy dzialacz spoleczny, nazywany tez liderem polonijnym moze zalatwiac takie interesy? Dowiedzialem sie ze jest prezesem do spraw polskich w Kongresie Polonii Michigan! Czy to nie przeszkadza grupie polonijnej, podobno gloszacej hasla uczciwosci? Co na to obywatele amerykanscy (to nic ze polskiego pochodzenia). Czy to uczciwe w stosunku do ojczyzny ktorej sie przysiegalo? Przynajmniej dobrze ze nie ubiegalem sie o amerykanskie obywatelstwo, bo bym sie musial poczuc do lojalnosci. Moze jest to nie udana "pomoc" (za pieniadze to jest pomoc?) jak niektorzy usiluja wmawiac, ale przy tym tyle machlojek ze to samo nasuwa pytanie - czy taki czlowiek moze przewodzic polsko amerykanskiej organizacji? Jak sie doda do tego udzial i role samego prezesa Szajnerta, to wystarczy zeby miec dosc polonijnych prezesow i organizacji. Wielki wstyd, nawet jakby wyznania AgnieszkiII byly w 1/4 prawdziwe. To jest sprawa do dyskusji i pytanie do MI2L8 - jak sie czuje jako dobry obywatel amerykanski, polski i czlonek (nie szary) kongresu polonii i nawolujacy do popierania organizacji polonijnych. Co dla niego znaczy slowo UCZCIWOSC?

#109 05.03.2011 08:15:11

JCP

Trasakcje malzenskie zawierane sa nie od dzis dla zdobycia prawa pobytu w tym kraju. Nie znaczy to jednak, ze kazdy powinien to tolerowac, z tym sie zgadzac i akceptowac. Jesli jest to tylko prywatna sprawa 2 ludzi w zaciszu domowych pieleszy to mimo wszystko wyglada to inaczej. Calkowicie zgadzam sie z Agend09, ze sa pewne granice i pewna moralnosc ktora obowiazuje "wybranych". MI2L8 nie bierze pod uwage faktu, ze wlasnie powodem dla ktorego wielu z nas nie chce dzialac w organizacjach jest byc moze dla niego prozaiczne, a dla innych bardzo wazne slowo:honor, uczciwosc, prawosc. Jest swiadomosc ogolu, ze czlowiek sam nic nie zmieni i polskie przyslowie "jakes wlecial miedzy wrony musisz krakac jak i one" co potwierdza sie jasno w polonijnych grupach. A wiec nawet jesli ktos marzy o zmianach, o uporzadkowaniu, o prawdzie, to raczej sa to marzenia nierealne. Mamy przyklad na unii. Predzej te wrony zadziobia ta innosc i tych odwaznych (lacznie z sadem) niz pozwola na jakiekolwiek zmiany. To klika, to ci sami ludzie wokol, te same nazwiska i ta sama dzialalnosc. Korupcja popierana na coraz szersza skale. Tylko jednosc Polonii pod czyims przywodztwem moze doprowadzic do zmian. A drugim wyjsciem jest masowy protest i udanie sie do amerykanskich mediow, ktore lase sa takich informacji. Wielu staralo sie uniknac tej drastycznej metody wedlug powiedzenia ze trzeba to zalatwic we wlasnej grupie. Jednak skoro sie nie da, warto probowac. Never give up the right thing. Czy chcemy przywodcow, ktorzy przewodza malwersacjom i korupcji? W jakim swietle stawiamy swoja wlasna nacje a wiec kazdego z nas?

#110 05.03.2011 12:28:09

Agnieszka II
Niemowa

Witam Forumowiczów. Po raz pierwszy zalogowana na FD wpisuję tu cos od siebie. Lekko sprowokowana tym co napisal Agend09 - 1/4 prawdy w moim blogu?, odpowiadam - 1/4 to żadna prawda, moi drodzy. Zapewniam, że w moim blogu jest jej 100 %. Wielu usmiechnie się z powątpiewaniem, pokiwa głową, jak przypuszczam. Ja będę jednak obstawać przy swoim i mam świadków, że opisane przeze mnie wydarzenia miały miejsce. Są też dokumenty, których sfabrykować nie mogłam. Najlepszym jednak dowodem podłości SS powinien być fakt, że dziś jestem w Polsce. Jeżeli ten człowiek jest w porządku, jak sam twierdzi, to skąd we mnie ten żal? Skąd się wzięło poczucie krzywdy? Otóż tylko i wyłącznie z tego, że nie było mi dane poznać prawdy o decyzji urzędu imigracyjnego. SS odebrał mi mozliwość obrony. Nie mogłam zatrudnić adwokata, ponieważ nikt z przedstawicieli prawa nie chciał podjąć się mojej sprawy bez zapoznania się z treścią pisma. A ja go nie miałam i nie mogłam prosić o ponowne wydanie decyzji. Gdybym wystapiła z takim żądaniem zapytanoby mnie dlaczego małżonek przejął dokument i nie chce mi go wydać? Nawet gdybym wybrnela z tego tłumacząc, ze jest między nami chwilowa niezgoda, skierowanoby mnie prawdopodobnie do Mariusza Sz., który posiadał kopię i był upoważniony do otrzymywania wszystkich pism z urzędu. Związano mi ręce. Mariusz Sz., prezes Kongresu okazał się nikczemny, skorumpowany, trzymający stronę SS. W obliczu zbliżającego sie zagrożenia przezornie zniknął z Detroit, wcześniej kopiąc leżącego, czyli mnie twierdząc, że jestem nikim w USA i nic nie mogę mu zrobic , ani tym bardziej udowodnić.
Proszę, uwierzcie, że to odsłanianie się na blogu, czy tutaj na FD to dla mnie nic przyjemnego. Wiedziałam, ze spadną gromy na moją głowę, że wielu będzie pluć i obwiniać mnie, a nie SS. Warto jednak było rozliczyć się z przeszłością. Pisanie bloga traktuje jako formę oczyszczenia. Jest to także pewien rodzaj spowiedzi. Może brzmi to trwialnie, zbyt górnolotnie, proszę wybaczyć...
Błagam, nie piszcie więcej że dzielę prawdę na cztery i oddaję Wam tylko 1/4. Jestem szczera jak jasna cholera, chciałabym ażeby to dotarło wreszcie do niektórych.

#111 05.03.2011 16:02:49

Agend09
Rozgadany

przykro mi AgnieszkoII ze odebralas moj wpis jako zarzut przeciwko tobie. ja ci calkowicie wierze. Uzylem trybu przypuszczajacego pod tych co chcieliby bronic ze sie nic nie stalo. Dlatego "gdyby nawet...itd". Wlasnie gdyby nawet nie wierzyli we wszystko, to wystarcza to o czym dawno juz sie mowi. Oni sa przedstawicielami organizacji polonijnej. Po co sie tam pchaja jak sa kretaczami. Niech robia czarne interesy ale na wlasne konto, nie jako przedstawiciele polonii. Wciaz czekam na opinie w tym zakresie przez MI2L8, ktory tak zacheca do przystepowania w szeregi tych organizacji. Co dla niego znaczy uczciwy czlowiek, czy z taka skaza mozna kogos reprezentowac?

#112 05.03.2011 16:32:40

JCP

AgnieszkoII, czy nie masz mozliwosci uzyskanie tego pisma bezposrednio z INS? Przeciez to dotyczy ciebie, wiec masz prawo poznac tresc dokumentu. Tymbardziej ze tak zalezalo stronie przeciwnej na jej ukryciu. Wydaje mi sie ze nie powinno to  byc trudne, chyba ze wyczyszczono file po znajomosci o ktorej pisalas.

#113 05.03.2011 18:07:35

Look761

Mam takie pytanie..... i propozycje do wszystkich piszacych tu jak rowniez do czytajacych ???
Jak wedlug Was powinni zareagowac poszkodowani "pozwani" ?
Co powinni uczynic wypowiedziec sie na ten temat ???
Zostawic to bez reakcji???
Jezeli tak pozostawia, to wczesniej czy pozniej wiadomo prawda wyjdzie  na jaw jak wtedy beda reagowaly organizacje???
Ciezko sie jest przyznac do wlasnych slabosci  ale wczesniej czy pozniej wszystko sie wyjasni .

Tylko pytam co myslicie o tym?

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#114 05.03.2011 18:31:27

JCP

Powinni opuscic stanowiska w organizacjach.

#115 05.03.2011 19:17:23

ak
Serwis

niech zajrza do swojego sumienia,  okaże sie czy je mają

"Friends are flowers in the garden of life"

#116 05.03.2011 19:58:01

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Pisałem o tym wiele razy.
W każdej jako tako przyzwoitej organizacji, członkowie podejrzani o "niedżentelmeńskie" zachowanie zostają natychmiast zawieszeni przez zarząd w swoich funkcjach do czasu wyjaśnienia czy zarzuty sa zasadne.
Każda jako tako przyzwoita osoba piastująca jakąkolwiek funkcje w społecznej organizacji, powinna dobrowolnie zawiesić swoja funkcje do czasu wyjaśnienia zarzutów.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#117 08.02.2011 08:15:32

anilina
Niemowa

Ostatni wpis jest z 03 maja 2011, czy beda nowe ?

"I fight for the user!" 
02A1FBD4

#118 08.02.2011 11:21:13

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Nie licząc tego, ostatni był  dzisiaj o 10:15. wink

Jakie jest twoje zdanie na powyższe?

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#119 08.02.2011 11:46:01

anilina
Niemowa

no tak, ale chodzi mi o ostatni wpis na blogu 14041937 ktory byl 03 maja 2011

"I fight for the user!" 
02A1FBD4

#120 08.02.2011 12:50:05

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

OK, teraz "łapię".
Wygląda, że blog się zatrzymał...
Swoja droga jestem ciekaw twojej opinii na tematy poruszane w tym wątku.

That’s all, folks

#121 08.02.2011 13:23:09

JCP

Definitywnie powinien byc jakis epilog, ale mam wrazenie ze nie nastapi.

#122 08.02.2011 14:03:32

anilina
Niemowa

Warto by sie zapoznac z wersja Pana S., ale chyba takiej nie bedzie.
Wlamalam sie przez okno do domu sasiada, okno bylo otwarte. Przy wychodzeniu spadlo mi na glowe. Z zakrwawiona glowa udalo mi sie uciec. Zaskarzylam sasiada o wadliwe okno ktore spowodowalo uszczerbek na moim zdrowiu.

"I fight for the user!" 
02A1FBD4

#123 08.05.2011 07:27:14

anilina
Niemowa

ak napisał:

potrzebne sa nam Wasze opinie, piszemy feliton na ten temat i zbieramy opinie

dzieki nowy, dzieki Look

czekamy na kolejne wypowiedzi:
Czy pomoc za pieniądze to koleżeńska pomoc?

Czy ukazal sie juz felieton na ten temat ? Bardzo jestem ciekawa.

Pozdrowienia

"I fight for the user!" 
02A1FBD4

#124 08.05.2011 11:54:04

Agend09
Rozgadany

Chyba takiego felietonu nie bylo, ale moglem przegapic Tak czy inaczej, jakby to nazwal - pomoc za pieniadze nie jest pomoca, jest transakcja (mowiac oglednie). Nie interesuje mnie jak sie umawiaja strony na prywatnym gruncie, ale jak to dotyczy tzw. dzialaczy organizacyjnych, ktorzy za pomoc biora pieniadze, to juz staje sie sprawa publiczna.

#125 08.05.2011 13:23:21

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Felietonu rzeczywiście nie było.
Wygląda, że sprawa umrze śmiercią naturalna...

That’s all, folks

Stopka forum