Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#51 03.13.2011 20:18:53

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Re: Dlaczego imigranci z PRL nie rozumieja Polonii?

Mam proste pytanie.  W jaki sposob te puste polki, kartki zywosciowe, brak octu, stan wojenny, itd. itd. wplynely na twoja osobowosc MT?.  Czy jestes teraz osoba cyniczna, czy zniechecona, czy niewierzaca w odgorne cele?  A moze
boisz sie wystepowac na arenie spolecznej z innej przyczyny.  Pytam bo nie chcem spekulowac.  Bac tak dobra i sama powiedz.  Co przywiozlas z PRL, jaki wplyw i co to ma doczynienia z Polonia Amerykanska?  Wiedz tylko ze nie kazdy z PRL nie dziala.  Powtarzam jeszcze raz ze znam duzo ludzi ktorzy sa bardzo aktywni, ale tez sa tacy jak ty.

#52 03.13.2011 21:11:54

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany
Od: USA

MI2L8 napisał:

Mam proste pytanie.  W jaki sposob te puste polki, kartki zywosciowe, brak octu, stan wojenny, itd. itd. wplynely na twoja osobowosc MT?.

Jestem o te doświadczenia bogatsza od Ciebie.

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#53 03.13.2011 22:17:16

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

MI2L8, też miałem proste pytania sad

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#54 03.30.2011 07:18:48

Art Be
Administrator

Post przeniesiony z niewłaściwego wątku..

Post napisany przez;

JCP
    Legenda Forum

Powoli i systematycznie dowiadujemy sie o niekompetencji naszych dyrektorow. Wczesniej odkrylismy sprawe nieistniejacej Supervisory Committee i niezgodnego z unijnym prawem zatrudniania osoby z tej komisji w unii kredytowej. Na predce zwolano dzieki naszym dzialaniom nowa komisje. Uslyszelismy ze to wszystko jest BS i well, co z tego ze dyrekcja przepisow nie przestrzega, a co wiecej przyznaje sie do tego, ze tak naprawde to nie wie co jest w unii grane. Bo czy musi? Z moich doswiadczen wynika ze nie musi. Ma za soba NCUA, moze im wszystko wyprostowac za pomoca manipulacji i dalej zajmowac stolki. Kompromitacja to wyswiechtane slowa, wstydu tam nie widac. Mowimy tu o zapewnianiu niektorym pracy i dochodow, a to jest wysoka cena.
Teraz dowiadujemy sie ze Komisja od Kredytow tez nie ma obowiazkow i nie jest policja pilnujaca tego komu pozyczki sie wydaje. Zawsze mozna to zrzucic na pomylke, na klienta, na sytuacje ekonomiczna itp. Mam pytanie z natury scisle dotyczacej naszej dyrekcji: istnieje dowod na to ze na zebraniu dyrekcji glosowano na wniosek jednego z dyrektorow(nazwisko znane) aby przyznac pozyczke dla osoby bez prawa do pracy(bez SS) i przeglosowano na TAK. To jak ta osoba miala pokazac swoje dochody tu, w tym kraju? Czy chodzilo o kumoterstwo i tzw. znajomosci? Kto zagwarantowal ze ta osoba bedzie to splacac? Czy splaca?
Madmax-mowilam ze pozycze ci egzemplarz poradnika dla dyrektorow. Koniecznie przeczytaj, bo piszesz zenujaco naiwnie.
W tej ksiazce wypisane sa obowiazki dyrektorow i wszystkich komisji plus ich odpowiedzialnosc za kazda decyzje i za brak wiedzy, ktory nie usprawiedliwia w sadzie. No chyba ze tak doskonaly mecenas jak unijny, za kase taka jaka dyrekcja z naszych kieszeni placi, wezmie sie do dziela.
Oto kilka zdan z podrecznika na temat Credit Committee:
1. The original function of a credit committee was to decide on members' loan applications.
2. In the lending decisions the committee should keep in mind the five Cs of credit: character of the borrower, capacity to repay, collateral, capital accumulation, and circumstances or economic conditions that might affect the loan. OF THESE, THE MEMBER'S character IS PIVOTAL(critical, crucial, most important) TO THE DECISION TO LEND. 

W dzisiejszej rzeczywistosci duze unie kredytowe czesto przekazuja role komisji kredytowej dla wyspecjalizowanych loan officers and professional staff, a komisja kontroluje ich prace.
Unia kredytowa to nie jest bank i dlatego kazda pozyczka musi byc bardzo dokladnie przemyslana aby nie narazic czlonkow, czyli wlascicieli unii na straty. Czy nasi dyrektorzy nie przywiazuja wagi nawet do wlasnych slow i  nie bawia sie w takie dyrdymaly jak podstawowa wiedza na temat chociazby tego co dzieje sie w komisjach? Bo stad wniosek ze niektore nawet nie istnieja w rzeczywistosci, a tylko na papierze podaje sie pare nazwisk dla wypelnienia formalnosci zwiazanych z bylaws. Kiedy szydlo wychodzi z worka wtedy jak za machnieciem czarodziejskiej rozdzki NCUA dostaje fantastyczne wyjasnienia i sprawe sie zamyka zeby szumu nie robic. A pan Skorupka nadal dobrze sie ma w naszej unii.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#55 03.30.2011 07:20:09

Art Be
Administrator

Post napisany przez;

MI2L8
    Rozgadany

JCP, przedstawiasz kilka rzeczowych punktow ale gdybys mogla i inny dyskutanci polemizowac miedzy soba to wtedy
o wiele bardziej opinie ktore przedstawiasz byly by bardziej popierane i skonsolidowane.   Nierozumiem dlaczego czlonkowie "grupy" musza trzymac sie kurczowo ideii ze "jak swoj to zawsze ma racje".  TripokoPL mimowoli wstrzykuje doze "bajerowosci" od samego poczatku.  I jaki jest skutek?  Znajduje grupe klakierow ktorzy tylko czekaja azeby, stojac na slomianym murem, zaatakowac taki czy inny cel.  To jest, refleksyjne, tandetne , propagandowe i meczace zachowanie.  Dlatego pisze o PRL-owskim zachowaniu jako fenomenie wsrod Polonii.  W obecnej Polsce uprawia sie ten sport z pelnym gustem ale niestety ze szkoda dla Polski.   Tak jak powiedzialem, piszesz rzeczowo w powyzszym poscie.  Ja tylko chcialbym widziec to u innych, szczegolnie o tak oczywistej sprawie.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#56 03.30.2011 07:23:36

Art Be
Administrator

Post napisany przez;

Matka Teresa
    Rozgadany

MI2L8 napisał:

MT, czy ty dodajesz cos pozytywnego powtarzajac po linii.  Przeczytaj uwaznie wszystko co napisal Tripoko.  W tym sa pewne niescislosci.  Jezeli nie zauwazysz, to albo niechcesz, albo nie potrafisz.  Ja ci z checia przedstawie bo po prostu nie orientujesz sie w tym temacie.  A wskoczyc na wagon i pienic sie to jest tak latwo.  Wybacz ze pisze bezposrednio ale jak inaczej moge zwrocic uwage na takie (dyplomatycznie mowiac) latwosci?

Drogi przyjacielu UR2L8, być może (twoim zdaniem) nie wnoszę nic pozytywnego, ale również nie wynoszę nic pozytywnego, szczególnie w dyskusji z tobą. Jesteś najbardziej nietolerancyjnym członkiem tego forum. Nie znam ciebie, ale twoje posty tracą zamordyzmem jeśli nie prymitywizmem. Widzisz świat w swoich smutnych kolorach i starasz się zmusić innych do zaakceptowania tego "twego widzenia".
Być może post Look761 ma coś w sobie. Ten w którym się zastanawia czy ty aby nie jesteś "wtyka" ZMS i teraz starasz się być świętszy niż papież.
Wyluzuj proszę i staraj się zrozumieć i ZAAKCEPTOWAĆ innych członków tego forum z ich indywidualnymi opiniami na KAŻDY TEMAT.
To nie jest forum politbiura, gdzie tego typu zachowanie jak twoje będzie tolerowane.
Skaczesz jak szaleniec pomiędzy wierszami a prozą, pomiędzy polityka a finansami, cytując słowa innych (dyrektorek, najprawdopodobnie z PRL), nie dając nic od siebie. Jedynym tematem, którego unikasz jest KPA, dlaczego?
Krzyczysz - DO ATAKU, sam siedząc za "słomianym płotem", strugając chochola.
Zrozum, że jeden działa, drugi nie. Obaj maja takie prawo i nie czyni to ich lepszymi lub gorszymi. Obaj maja tez prawo do wygłaszania swoich opinii. Możesz ich opinie zaakceptować albo odrzucić, ale nigdy nie staraj się być ordynarny.
Na początku każdej strony jest zdanie, którego wydaje mi się nie przeczytałeś albo nie rozumiesz.
"Prosimy o kulturalne wypowiedzi, nie obrażanie innych."

Mój post nie dotyczył TriopkoPL.
Madmax, o ile się orientuje jest dorosłym mężczyzną i nie sadze ze potrzebuje ciebie abyś go bronił. Moim "liniowym" postem próbowałam sprowokować Madmaxa do zapoznania się z rola dyrektorów i komisji kredytowej w unii kredytowej. Gdyby to już wiedział nie mógłby napisać zdania o tym ze dyrektorzy nie są od tego aby wiedzieć co się dzieje w unii. Tak naprawdę to tylko dyrektorzy są odpowiedzialni za stan unii.
Nasza unia potrzebuje dyrektorów, którzy zdają sobie z tego sprawę.
Mój post jest być może nieodpowiedni w tym wątku. Proszę Administratora o przeniesienie, jeśli tak jest.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#57 03.30.2011 07:26:27

Art Be
Administrator

Post napisany przez;

MI2L8
    Rozgadany

Nie badz "Tere Sama..tka", kazdy z nas czyta posty i decyduje co chce napisac.  Kiedy zlosliwie atakujesz Maxa a nie zauwazasz oczywiste logiczne luki w wypowiedzi Tripoko to piszesz lizusowo i po linii.  Zoomboy przeciez dal aprobate na oficjalna linie piszac "Jedyne rozsadne zdanie w calej dyskusji".   Szkoda ze jestem tylko jeden ktory ci to wytknie.
Widzisz, mozesz na mnie liczyc w kazdej chwili.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#58 03.30.2011 07:28:26

Art Be
Administrator

Post napisany przez;

Zoomboy
    Legendarny Mistrz Forum

MI2L8 napisał:

JCP, przedstawiasz kilka rzeczowych punktow ale gdybys mogla i inny dyskutanci polemizowac miedzy soba to wtedy
o wiele bardziej opinie ktore przedstawiasz byly by bardziej popierane i skonsolidowane.   Nierozumiem dlaczego czlonkowie "grupy" musza trzymac sie kurczowo ideii ze "jak swoj to zawsze ma racje".  TripokoPL mimowoli wstrzykuje doze "bajerowosci" od samego poczatku.  I jaki jest skutek?  Znajduje grupe klakierow ktorzy tylko czekaja azeby, stojac na slomianym murem, zaatakowac taki czy inny cel.  To jest, refleksyjne, tandetne , propagandowe i meczace zachowanie.  Dlatego pisze o PRL-owskim zachowaniu jako fenomenie wsrod Polonii.  W obecnej Polsce uprawia sie ten sport z pelnym gustem ale niestety ze szkoda dla Polski.   Tak jak powiedzialem, piszesz rzeczowo w powyzszym poscie.  Ja tylko chcialbym widziec to u innych, szczegolnie o tak oczywistej sprawie.

Drogi UR2L8 (zapożyczone bez zezwolenia)

Ciągle z jakaś chorobliwa maniakalnością usiłujesz nas tu poróżnić. Widzisz gdzieś grupę, która jak klakierzy w podrzędnym teatrze zgadzają się ze sobą bez względu czy ktoś z "naszych" powiedział coś co jest prawdą lub nią nie jest.
Otrząśnij się wypij szklankę chłodnego piwa lub nawet mleka i zacznij czytać to forum od początku.
Rzeczywiście pisze tu "grupa" ludzi którzy maja nadrzędne dobro Polonii na względzie, piszą odważnie, nazywając rzeczy po imieniu.
Odważnie do tego stopnia, że nie zlękli się przewodu sadowego, kiedy tacy jak ty siedzieli za słynnym słomianym płotem.
Jesteśmy grupa ludzi, którzy maja głębokie poczucie sprawiedliwości. Takiej samej dla wszystkich.
Dziwne, ze nie zauważasz faktu, ze w większości polonijnych organizacji króluje prywata i stronniczość. To oni dzielą wszystkich na "swoich" z bardzo liberalnym kodem moralnym i tych "obcych", którzy sa "wichrzycielami", ba nawet "terrorystami".
Jeśli masz jeszcze parę "righteous" kul w magazynku, skieruj je w stronę swojaków.
Dlaczego z takim uporem strasz się rozmydlić dyskusje. W tym wątku sprawa domu TriopkoPL jest marginalna.
O wiele poważniejszym problemem jest fakt, ze w unii są ciągle podejmowane blednę decyzje.
TriopokoPL pisze że ktoś doradził mu złożenie fałszywych zeznań podatkowych, na bazie których dostał pożyczkę hipoteczną.
Ktoś odmówił TriopokoPL sprzedaży domu za gotówkę ($33K) czym naraził unie na starty związane z "foreclosure".
Czy sadzisz ze tacy osobnicy powinni pracować w naszej unii?
Według mnie - NIE. Nawet jeśli byliby członkami mojej rodziny..
Ludzie którzy z powodu swoich błędnych decyzji narazili unie na straty powinni odpowiadać za swą nieudolność materialnie.
Matka Teresa nieopatrznie (aczkolwiek bardzo słusznie) pozwoliła sobie zażartować z Maxa jako kandydata na dyrektora.
Max swoim postem wykazał daleko idącą ignorancje jeśli chodzi o wiedzę z obowiązków dyrektora. Jeśli się tego szybko nie nauczy, będzie tylko stażystą.

Madmax, JCP złożyła propozycje udostępnienia "biblii" unijnego dyrektora.
Ja tez w innym wątku złożyłem taka ofertę dyrektorom unii.
Dlaczego nie chcą czytać?
Ignorancja nie czyni niewinnym...

Jeszcze raz, dla przypomnienia...
Tu nie ma "grup", tu piszą ludzie, którym droga jest prawda.
------------------------------------------------------------------------
JEDYNIE PRAWDA JEST CIEKAWA
Josef Mackiewicz

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#59 03.30.2011 07:30:18

Art Be
Administrator

Post napisany przez;

MI2L8
    Rozgadany

"Tu pisza ludzie ktorym droga jest prawda".  Czy tak nie pisala PRAWDA, prawda?  Oni tez pisali prawde jak ja widzieli.  Prawdziwa prawda krytyki sie nie boi, prawda?.  Oh, jaka cienka skore maja ci zakochani w swojej prawdzie.
Ale o czym tak pisze. Tu panuje zelazna prawda.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#60 03.30.2011 07:31:38

Art Be
Administrator

Post napisany przez;

JCP
    Legenda Forum

Przeciez mozna zadzwonic do unii i zapytac czy i za ile dom zostal sprzedany. Zapewne pan Skorupka lub Leszczynski moga udzielic odpowiedzi. Nikt nie zaplacilby za to obecnie ponad 40 tysiecy. Domy w lepszym stanie w Hamtramck sa na rynku i "stoja". Jesli Tomek ma blizsze dane i chcialby udostepnic, to zamiast spekulacji rozpracujemy "dylemat".

Teraz do MI2L8: wyglada na to ze nie odpuscisz od swoich teorii o komunie i PRL. Jak mawiali Rosjanie "dziad swojo, pop swojo". Nikt nie zabrania pisania swoich opinii na tym forum. Problem polega na tym ze ty te opinie w kolko powtarzasz i unikasz wyrazenia konkretnych mysli. Wrzucasz wszystkich do jednego kotla, zamiast wyraznie powiedziec o co ci chodzi. Dyskusja taka nie ma sensu. Poza tym mam wrazenie ze nie przeczytales dokladnie odpowiedzi innych na twoje posty. Czy moglbys napisac co sadzisz o organizacji KPA? Bardzo prosze o twoje osobiste zdanie na jej temat. Moze rowniez zajmiesz stanowisko w sprawie np. Weteranow. Jesli nie masz nic do powiedzenia, to tak napisz. I will understand. I jeszcze jedno:wyjechales z PRL w wieku lat 16 (tak napisales), wiec jaka jest roznica miedzy toba a mna? Jestes emigrantem z Polski Ludowej.  Co robili twoi rodzice? Dlaczego opusciliscie Polske? Zahacz tez o historie dziadkow, moze sluzyli w jakiejs armii? Co upowaznia ciebie do tak ogromnej nienawisci skierowanej przeciwko panstwu polskiemu, jesli jako mlodzieniec opusciles jego pielesze? Czy czytanie gazet na emigracji wyrobilo w tobie negatywny stosunek do kogokolwiek kto przyjechal po tobie? Moze radio? Pisz konkretnie, wlacz sie do dyskusji,  zaprezentuj nam SIEBIE. Bardzo serdecznie zapraszam.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#61 03.30.2011 07:32:58

Art Be
Administrator

JCP
    Legenda Forum

Prawda jest tylko jedna. O prawde nalezy walczyc.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#62 03.30.2011 07:34:37

Art Be
Administrator

Post napisany przez;

MI2L8
    Rozgadany

JCP, Jak pisalem wielokrotnie znam bardzo duzo ludzi ktorzy przyjechali z PRL (jako dorosli) i pracuja wsrod Polonii
i w roznych organizacjach.  Ja nigdy, ale to nigdy nie slysze zlego slowa o KPA czy innych organizacjach.  To nie znaczy ze nie mogli by narzekac gdyby chcieli ale sa za bardzo zajeci.  Ja jestem kompletnie nie przyzwyczajony do bezustannych krytyk prowadzonych tu na forum i to jeszcze przez ludzi stojacych z boku.  Kiedy to widze (co jest na kazdym kroku) to staram sie przedstawic inny punk widzenia dla zbalansowania.  Czy mam do czynienia z jedna czy z 10-cioma osobami nie ma najmniejszego znaczenia.  Jest znanym faktem ze ludzie przezywszy dorosle lata w ograniczonym i klamliwym systemie albo buntuja sie przeciw zasadom systemu albo sie dostosuwuja dla swietego spokoju.  Ich myslenie, wymagania i swiatopoglad juz zostaly na trwale skompromisowane.  Juz przesiekli tym w czym wyrosli.  Jak to sie manifestuje w US?  Ludzie tacy ida przez zycie kombinujac o swoje dobro, nawet jezeli to znaczy ze placi sie duzym kompromisem.  Usytulowuja sie, mierzac swoj sukces materialnym dorobkiem, bezpieczenstwem przyszlosci.  Otaczaja sie ludzmi myslacymi tak jak oni.  A jak postepuja Ci ktorych ja znam?
Z jednej strony podobnie ale z drugiej strony zupelnie inaczej.  I to jest ta zasadnicza roznica.  Oni daza do balansu w zyciu.  Poswiecaja czas nie tylko dla siebie ale dla innych i dla spraw dla dobra ogolu.  Tacy ludzie, i moi znajomi na przyklad zglaszaja sie do pracy spolecznej, pisza listy do redakcji (czesto w dwoch jezykach), dziela sie swoja wiedza z mlodymi, chodza na zebrania, poswiecaja cale wieczory w albo przy dekoracji sali, wysylaniu listow, dzwonia do ludzi o branie udzialu w takiej imprezie czy innej, prowadza zbiorki w harcerstwie, ucza polskiego, biora udzial w demonstracji jezeli zajdzie potrzeba, pisza tu na forum o korzysci nauki jezyka polskiego, pisza artykuly do lokalnych polskich i angielskich gazet, jezdza na prelekcje czy odczyty do szkol amerykanskich czy instytucji poto zeby wyrazic opinie polskiego imigranta, chodza na programy lokalnych bibliotek zeby zrobic to samo, itd. itd.  Ci ludzie wiedza ze tylko przez aktywne i zbalansowane zycie uczy sie swoje dzieci sila wlasnego przykladu i to w dwoch kulturach i w dwoch jezykach z pobobna pewnoscia i skutecznosia.  To jest moj codzienny swiat.
Czy ty mozesz zrozumiec jak zalosnie i depresyjnie wygladaja bezustanne negatywnosci z takim zapalem ( i brakiem wiedzy) miotane tu na Forum.  Pisze tu nie dlatego ze legendzie forum cos moze sie nie spodobac.  Pisze bo czytelnicy tego forum zasluguja na punkt widzenia oparty na idealizmie, doswiadczeniu i wiedzy.  Pisze bo oni zasluguja na sprostowana informacje.  Kocham Polske, kraj w ktorego historii moi przodkowie brali czynny, doniosly i udokumentowany w ksiazkach historii udzial.  Znam takze doskonale ale tez nie lubie naszych negatywnych cech: malostkowosci, usluzalnosci, klotliwosci, zazdrosci, pychy i proznosci.  To sa najwazniejsze rzeczy o mnie jako osobie.  Moze kiedys wstapie na lodke to porozmawiamy wiecej (O boy?)  W miedzyczasie zachecam ciebie i innych do wiekszego pozytywizmu (tego psychicznego a nie politycznego), wiecej pomyslow na rozwiazywanie problemow,
mniej doskakiwania innym do oczu, mocniejszego patriotyzmu do tego wielkiego kraju jakim jest Ameryka i pracy z i dla Polonii.  Robmy to dla naszych dzieci, na swoje zbawienie i satysfakcje i dla naszej spuscizny (legacy).

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#63 03.30.2011 07:36:19

Art Be
Administrator

Post napisany przez;

Zoomboy
    Legendarny Mistrz Forum

MI2L8, dlaczego ciągle się upierasz, ze miara "polskości" jest uczestnictwo w tych jakże często karykaturalnych organizacjach?
Dlaczego upierasz się przy ich sztucznym podtrzymywaniu przy ich jakże sztucznym życiu?
Jeśli posiadasz nadmiar czasu idź i pomóż ludziom (dzieciom) niepełnosprawnym. Poczuj się człowiekiem. Czasy Latarników już dawno minęły. Wszystkim, którzy tak gorąco chcą być Polakami/Patriotami proponuje powrót. Przecież można...
W czasie ceremonii odbierania obywatelstwa USA, przysięgałem:

I hereby declare, on oath, that I absolutely and entirely renounce and abjure all allegiance and fidelity to any foreign prince, potentate, state, or sovereignty of whom or which I have heretofore been a subject or citizen; that I will support and defend the Constitution and laws of the United States of America against all enemies, foreign and domestic; that I will bear true faith and allegiance to the same; that I will bear arms on behalf of the United States when required by the law; that I will perform noncombatant service in the Armed Forces of the United States when required by the law; that I will perform work of national importance under civilian direction when required by the law; and that I take this obligation freely without any mental reservation or purpose of evasion; so help me God

W skrócie przysięga ta wymaga wyrzeczenia się jakiegokolwiek patriotyzmu i powiązań w stosunku do innego kraju niż USA.
Nie wiem czy ty tez recytowałeś te słowa, czy tez otrzymałeś obywatelstwo niejako przez "zasiedzenie" od twoich rodziców?
Czy sadzisz, ze słowa tej przysięgi ciebie nie zobowiązują?
Tutaj sa dwie kategorie ludzi którzy przyjechali z Polski.
Jedni to ci prawdziwi emigranci, którzy zostali Amerykanami polskiego pochodzenia.
Drudzy to ci, którzy ciągle nawołując do "podwójnej" lojalności, podwójnego patriotyzmu, podwójnej osobowości.
W tej drugiej kategorii najczęściej sa ci, którzy stoją na czele rożnych kadłubowych pseudo organizacji. Zdecydowanie potrzebują wasali dla swoich często wymiernych korzyści.
Osobiście należę do tej pierwszej kategorii. Dumę ze swego pochodzenia okazuje poprzez wywieszanie polskiej flagi pod salingiem i opowiadaniu o kraju swego pochodzenia kiedy "tubylcy" zwietrzą mój "oksfordzki" akcent. Moje obie córki potrafią komunikować się w języku polskim (rozmawiać, pisać, czytać), ale pomiędzy sobą mówią po angielsku. Takie są realia. Są dorosłe i maja prawo do swego wyboru.

Zadziwia mnie tez twój upór z jakim strasz się nam wmówić negatywizm, depresyjne miotanie z zapałem tego lub owego. Przez chwile sądziłem, że piszesz autobiografie wink
Nie lękaj się "legend", pisz odważnie ale tez i mądrze. Staraj się być bardziej tolerancyjny, nie obrażać ludzi, którzy widza rzeczy inaczej niż ty.
Na łódkę zapraszam, ale religii i polityki na pokładzie dyskutować nie pozwalam. Historia uczy, że oba tematy doprowadziły na przestrzeni dziejów do potwornych rzezi jednych ludzi przez drugich ludzi.

Jest już późno, dochodzi 3 w nocy. Wrócę jeszcze do tego tematu, jeśli będzie zainteresowanie...
Może Admin. znajdzie lepsze miejsce na ten temat.
Proponuje; Patriotyczne Rozdwojenie Osobowości.
(temat dla Nowego smile)

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

Stopka forum