Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 03.08.2011 15:24:38

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

"Jom Kipur " & " Czarny anioł"

Wczoraj nie zdążyłem
Czasu nie traciłem..............
.....................................

Tytuł:"Jom Kipur"
Autor :Kazimierz Tracewicz
Książka opisuje losy kilkunastu osób pochodzenia żydowskiego w czasie okupacji niemieckiej.
Dramatyczne przeżycia czasu wojny. Bukier wykopany w ziemi, do którego wejście znajduje się w zagrodzie dla konia, gdzie się ukrywają. Ich troski dnia codziennego a także miłość oraz wielki ból dlaczego.... .
Zerknąlem dalej jest też o czasie po wojnie ale ......... .
,,,,,,,,,,,,,,,,,
Książka pisana przez okres 10 lat.
Te pierwsze kilkaset stron (220 ) bardzo wciągające.
Polecam.
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Tytuł: "Czarny anioł"
Autor: Mika Waltari
Nie zawiodłem się. M.Waltari to w moim przekonaniu mistrz narracji.
Jego bohater Jean Ange ( Johannes Angelos )opowiada historię swojego życia na tle wydarzeń związanych z upadkiem Konstantynopola. Jego miłość jak to Waltariego wybucha nagle i jest najmocniejsza na świecie. Gryzie pali i nie gaśnie.
I jest jeszcze coś. W trakcie czytania tak mocno utożsamiasz się z Angelosem jak gdyby to były twoje losy a nie jego.
I masz też dylematy jak w tym wypadku gdy żuca o ścianę w swoim domu garść szlachetnych kamieni a będący u niego gość zbiera to na czworakach. Czy ja postąpiłbym tak samo w obliczu zbliżającej się klęski i prawdopodobieństwa utraty życia..........?  Ja odpowiem  Nie wiem.
To samo przeżyłem czytając Egipcjanina Shinue.
Po pierwszej "setce" mogę powiedzieć dobry wybór. Dzięki Łukasz.
Polecam również.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

Stopka forum