Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 02.09.2010 12:30:16

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Wanda Park

cdn  , wkrotce na stronie www.whiteeaglesc.com

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#27 03.01.2011 18:13:07

Look761

JCP napisał:

Nalezy znalezc projektantow i rachunki. Proste. Projekty i o nich mowa byly zamieszczane w TP. Wrocic do tego i znalezc odpowiedzialnych ktorzy w imieniu weteranow wpuscili ich w kanal. Kto splaca i z czego te pozyczki? Kto zdecydowal o ich wzieciu? Ile kosztowaly te pomysly? Dlaczego bylo tych projektow tyle i za takie pieniadze? 100,000$? Cos tu nie gra

Tygodnik Polski zamieszczal przed laty te informacje na swoich lamach,moze AK ma dostep do tych archiwow.
Ja takie perelki w gazetach zachowywalem (moja zona nie i nie raz wysprzatala mnie takie drobiazgi) Mysle ze powinne istniec jakies archiwa Tygodnika Polskiego.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#28 04.01.2011 12:02:57

madmax

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#29 04.01.2011 12:22:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Brawo Max... ;lol

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#30 04.08.2011 20:48:59

madmax

Czy mam jakies prawa publicznie wypowiadac sie na temat Wanda Park i schroniska ?
Trudno powiedziec , w jakims poscie Zoomboy okreslil mnie osoba  polonijno - publiczna lub cos w tym rodzaju Dla kontrastu pewna polonijna osobistosc uznala ,ze  nie mam prawa sie odzywac  na ten temat.  " Weterani " potrzebuja pomocy , moze   chyba nie tylko finansowa ale bardziej potrzeba osoby z planem co z tym wszystkim zrobic. ?

#31 04.08.2011 21:04:57

JCP

Max, powiedz im ze ja wiem co zrobic. Mam tytul inzyniera budownictwa ladowego gdyby pytali o kwalifikacje. Mam doswiadczenie w branzy finansowej. Mam pomysl, ktory oddam za darmo-bez 100 tysiecy wyrzuconych w wandaparkowe bloto. Zapewnij ich ze nie mam zamiaru zawlaszczyc tego kawalka ziemi, ani tez jej kupic(sic! banner!). Mam swoich 8 akrow amerykanskiego gruntu, wiecej mi nie trzeba. Jesli potrzebuja "business plan" powinni sie spieszyc. Zaprzeczanie faktom, ukrywanie prawdy i radiotony sprawy nie zalatwia. To wszystko jest zwykla amatorszczyzna i dojeniem krowy co juz mleka nie ma. Powiedz im tez ze Wanda Park nie jest wlasnoscia prywatna, kazdy moze w tej kwestii zabrac glos, poddac ich dzialania krytyce. Ty tez. Ta grupa usilnie stara sie wmowic innym ze w schronisku mieszkaja dzielni polscy weterani, ktorzy walczyli o wolnosc nasza i wasza i nalezy im sie dobry dach nad glowa. Doskonale wiemy jaka jest prawda. Czy czas na spowiedz i byc moze upragnione rozgrzeszenia? The load is getting heavier by the minute. They might not be able to carry it soon.

#32 04.08.2011 22:07:19

madmax

zjednoczyc Polakow czy Polonii sie nie da , historycznie sprawdzone ,
Wybralem inna opcje , po prostu staram sie pomagac jak moge." Czy w Kupie Sila " zobaczymy  zaprosze niedlugo chetnych w piorze lub klawiaturze do dzialania , zobaczymy ile znajdzie sie ochotnikow ?

#33 04.09.2011 08:21:12

Art Be
Administrator

Po raz kolejny zwracam uwagę na konieczność pisania postów związanych tematycznie z poszczególnymi wątkami.
Posty, które nie wnoszą niczego do dyskusji w danym wątku będą usuwane.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#34 04.09.2011 11:34:09

nowy

madmax napisał:

Wybralem inna opcje , po prostu staram sie pomagac jak moge." Czy w Kupie Sila " zobaczymy  zaprosze niedlugo chetnych w piorze lub klawiaturze do dzialania , zobaczymy ile znajdzie sie ochotnikow ?

Chętnie pomogę "piórem" smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#35 04.10.2011 17:29:09

madmax

nowy napisał:

madmax napisał:

Chętnie pomogę   "piórem" smile

na to licze  smile

#36 04.10.2011 18:39:17

madmax

JCP napisał:

Max, powiedz im ze ja wiem co zrobic. Mam tytul inzyniera budownictwa ladowego gdyby pytali o kwalifikacje. Mam doswiadczenie w branzy finansowej. Mam pomysl, ktory oddam za darmo-bez 100 tysiecy wyrzuconych w wandaparkowe bloto. Zapewnij ich ze nie mam zamiaru zawlaszczyc tego kawalka ziemi, ani tez jej kupic(sic! banner!). Mam swoich 8 akrow amerykanskiego gruntu, wiecej mi nie trzeba. Jesli potrzebuja "business plan" powinni sie spieszyc. Zaprzeczanie faktom, ukrywanie prawdy i radiotony sprawy nie zalatwia. To wszystko jest zwykla amatorszczyzna i dojeniem krowy co juz mleka nie ma. Powiedz im tez ze Wanda Park nie jest wlasnoscia prywatna, kazdy moze w tej kwestii zabrac glos, poddac ich dzialania krytyce. Ty tez. Ta grupa usilnie stara sie wmowic innym ze w schronisku mieszkaja dzielni polscy weterani, ktorzy walczyli o wolnosc nasza i wasza i nalezy im sie dobry dach nad glowa. Doskonale wiemy jaka jest prawda. Czy czas na spowiedz i byc moze upragnione rozgrzeszenia? The load is getting heavier by the minute. They might not be able to carry it soon.

Niestety , taka jest prawda. Nic dodac lub ujac . Moze to ,ze ludzie  BEZPOSREDNIO  zajmujacy sie parkiem , czasami oskarzani sa o jakies prywatne korzysci . Nic tak

#37 04.10.2011 21:09:23

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Max, nie dokończyłeś myśli powyżej?

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#38 04.11.2011 08:03:02

madmax

bo mi sie klawaitura skonczyla

#39 04.11.2011 08:40:24

madmax

mialem na mysli , ze sa ludzie ktorzy chca dobrze dla Parku . Brakuje jednak pomyslu i moze lidera no i to co napisala JCP .  Wczoraj do naszego Teamu dolaczyl nowy zawodnik ,  okazalo sie ,ze zajmuje sie projektowaniem pol golfowych i projektow zwiazanych z zielenia i temu podobne. Ostatni pracowal w Dubaju . Na poczatku myslalem ,ze jakis bajer , lecz
podczas rozmowy przekonalem sie ,ze Edek wie o czym mowi. A najciekawsze ,ze wiele rzeczy . ktore mozna byloby wprowadzic w zycie w parku , wcale nie jest takie kosztowne

#40 04.11.2011 08:49:55

JCP

Liderzy sa, tylko nie ci co powinni. No i byc moze Edek sie tez zmarnuje, bo zacznie sie od pytania-a co zrobil dla Polonii? Skad sie wzial? Byc moze wazniejsze sa dla obecnych liderow inne wartosci niz ratowanie polonijnej wspolnoty.

#41 04.11.2011 08:57:33

madmax

ja niestety tych liderow nie widze . Jeden ktory byl wedlug mnie to Stasiu Grot. Jest  wiele ludzi , ktorzy by poszli za przykladem lidera. Potrzeba osoby , ktora wiedziala by jak pociagnoac  sznurki , gdzie zadzwonic itp.

#42 04.11.2011 09:08:52

JCP

Nie mowie, ze liderow ja widze. Oni sami wylaniaja sie i nazywaja sie liderami. Patrzac na to co sie dzieje powinni raczej nazwac sie "losers". Jeden przypadek kwalifikuje sie nawet do szczegolowego opisania jako przestroga dla potomnych.
Wiele osob wie jak "pociagac sznurki i gdzie zadzwonic". Kto chce sluchac? Zadufani w sobie spolecznicy z przeszloscia prowadza nas do byc moze bankructwa, ale nie chca spoczac. Ostatnio slysze nawet tlumaczenia ze sa zbyt zajeci swoja praca aby jeszcze zajmowac sie Polonia i problemami, ale nie ma mowy o rezygnacji z dyrektorowania. Co za zguba dla innych!! Dlaczego? Co kieruje tymi ludzmi? Dlaczego ich akceptujemy do tego stopnia?
Stas Grot pelni teraz nie byle jaka funkcje, moze moglby kilka rad udzielic? Moze trzeba poprosic o "audiencje"?

#43 04.11.2011 11:11:47

madmax

JCP napisał:

Nie mowie, ze liderow ja widze. Oni sami wylaniaja sie i nazywaja sie liderami. Patrzac na to co sie dzieje powinni raczej nazwac sie "losers". Jeden przypadek kwalifikuje sie nawet do szczegolowego opisania jako przestroga dla potomnych.
Wiele osob wie jak "pociagac sznurki i gdzie zadzwonic". Kto chce sluchac? Zadufani w sobie spolecznicy z przeszloscia prowadza nas do byc moze bankructwa, ale nie chca spoczac. Ostatnio slysze nawet tlumaczenia ze sa zbyt zajeci swoja praca aby jeszcze zajmowac sie Polonia i problemami, ale nie ma mowy o rezygnacji z dyrektorowania. Co za zguba dla innych!! Dlaczego? Co kieruje tymi ludzmi? Dlaczego ich akceptujemy do tego stopnia?
Stas Grot pelni teraz nie byle jaka funkcje, moze moglby kilka rad udzielic? Moze trzeba poprosic o "audiencje"?

ide dalej Simasko Group  , i niech mi  ktos powie o nich zlego slowa  , chyba ,ze przegral sprawe w sadzie. Niestety sa moimi znajomimi   smile

#44 04.11.2011 12:07:51

nowy

I znów Max zdradziłes pomysł. Czekaj teraz jak ci się jakis klocek zwali pod nogi. smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#45 04.11.2011 13:39:32

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Przez Wande Park przeszlo kilka grup, proponujacych swoje "rozwiazania" na przyszlosc parku.  Wydalo sie na to duzo funduszy, byly plany, propozycje itd.  Ale kiedy przyszlo co do czego, brak wspolnej wizji (przypuszczam) zablokowal wprowadzenie zmian.  Ciekawe czy ta dynamika zmienila sie do pewnego stopnia?

#46 04.11.2011 14:34:34

madmax

Widze MI2L8 jestes dobrze zorientowany. Najgorsze jest to ,ze wydano bardzo duzo funduszy na plany za ktore ktos dostal  pieniadze  i teraz mamy co to mamy  a tu wystarczy byc bardziej otwartym aby cos zrobic . Niestety wydaje mi sie ,ze nie sa temu wininy emigranci z bylego  PRL , lecz ktos inny blokuje nowe pomysly. A tak do rozluznienia , jestem w posiadaniu najmloszego weterana , zostalo ich jeszcze 4  , jezeli chcecie to pomozcie sa za darmo , inaczej nie wiadomo jaki spotka ich lost , kazdy jest slicczny i ma moj inicial na mordce .

http://i630.photobucket.com/albums/uu26/whiteeaglesc/misc/DSC_0749.jpg

#47 04.11.2011 16:16:16

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Max, tym razem nie myslalem o tych z PRL.  To raczej byli ludzie tu urodzeni lub z Polski przedwojennej, ale to nie jest istotne.  Zdjecie przedstawia naprawde pieknego kotka.  Istne cudo.  Dziekuje.

#48 04.11.2011 19:37:56

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Problem z Wanda Park (i znacznej części z innymi polonijnymi organizacjami) jest to ze nikt nie jest "accountable". Nikt za nic nie odpowiada. Najprostszym tłumaczeniem jest, ze funkcja jest tytularna, niepłatna.
Jeśli będziemy pozwalali rożnego rodzaju grupom robić to co robią bez pociągnięcia ich do odpowiedzialności za "osiągnięcia", będziemy mieli to co mamy.
Wracając do Wanda Park, ci którzy przysporzyli start materialnych powinni pokryć je ze swojej kieszeni. Czyż nie jest to proste?
Potrzebujecie mnie, żeby wam to powiedzieć w tak przejrzysty sposób? Co za koncept? Każdy "działacz", "dyrektor" czy tez "prezes" powinien w czasie ceremonii "instalacji" złożyć przyrzeczenie, że odpowiada personalnie za błędy przez siebie popełnione!
Zobaczylibyście jak nagle spadłaby ilość pseudo-działaczy. Zostałbym ja i kilku innych, którzy wiedza i wierzą w to co robią.
Czy potraficie sobie wyobrazić organizacje z radą dyrektorów składającą się z 2 - 3 osób?
Możecie się tutaj i w mediach, nawet tych "zaprzyjaźnionych" wypowiadać się do woli. Dopóki nie wprowadzicie klauzuli personalnej odpowiedzialności do każdego statutu, każdej polonijnej organizacji, która ma jakikolwiek majątek lub pieniądze na koncie, będziecie skazani na ludzi przypadkowych, na karierowiczów.
Kiedyś w wątku Finanse napisałem o dyrektorach unii kredytowej w Teksasie, którzy składali przysięgę członkom przed objęciem swoich stanowisk. Możecie to wyobrazić u nas?
----------------------------------------------------------
Madmax, oferta kosząca, ale mam kota i psa, obaj w wieku późno-emerytalnym wink

That’s all, folks

#49 04.11.2011 19:44:16

madmax

brzmisz jak pierwszy sekretarz lub jakis prorok . potrzebujecie, potraficie, wprowadzicie . Pytanie tylko KTO ? Do kogo to kierujesz ?

#50 04.11.2011 20:03:45

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Miedzy innymi do ciebie. Do Polonii, członków organizacji, także do "patrioty" MI2L8, który wie coś o "grupach".
Mam opinie których się nie wstydzę głosić otwarcie.
Chcesz powiedzieć, że nie mam racji?
Anglosasy wymyśliły coś takiego;

Jeśli robisz cokolwiek dokładnie tak jak robiłeś to do tej pory, nie możesz spodziewać się innego rezultatu...

Potrafisz odnieść to do rzeczywistości?

That’s all, folks

Stopka forum