Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 05.27.2009 18:00:20

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Doktor żeglarzem...

Jezeli chodzi o Macika ciekawe kto wie kogo to tekst

Maciek, ja tylko żartowałem
Nigdy ciebie nie kochałem
Kochałem setki innych facetów
Z tobą to jednak nie to

Kręci się Ziemia wokół Słońca
Dostać można szału z gorąca
Nigdy z nikim jeszcze nie spałem

Gdy o tym opowiadałem
To wszystko nie ma sensu
Nie ma sensu kupować kredensu

Ciągle słucham głosu twojego
Mają cię za mojego narzeczonego
Maciek, ja jeno żartowałem
Gdy tobie z sobą iść kazałem

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#27 05.27.2009 19:21:48

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Pikne... wink

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#28 05.27.2009 20:49:25

wyborca
Partner do rozmowy

zoomboy napisał:

Pikne... wink

?

Dla mnie to jakby Liberacie przebrany za Doris Day spiewal pod oknem
Rock Hudson, albo odwrotnie. Madmax, a moze ty slyszales to w balecie?

#29 05.27.2009 23:27:42

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

A miało być o żeglarstwie sad

W skrócie:
Wróciłem do domu po resztę sprzętu i zaopatrzenia.
Przepłynięcie do PS zajęło nam 19 godzin.
Pierwsze 10 spędziłyśmy na zatoce Saginaw walcząc na silniku (wiatr w nos) z fala dochodzącą do 5 feet. Niezbyt przyjemnie, masy brudnej wody przelewające się co chwile po pokładzie.
Na jeziorze Huron było diabelnie zimno (myślę, ze blisko zera), za to fala opadła do 2 feet, wiatr niestety skręcił na południowo-wschodni, tak ze większość drogi odbyłyśmy wąchając spaliny diesla.
Wraz z Chezem klęliśmy ile wlezie za to, ze nie wzięliśmy ze sobą niczego bardziej rozgrzewającego niż zimne piwo. Piwo bezpiecznie dotarło z nami do PS wink
Około 03:00, godzinę przed PS, wpłynęliśmy w coś w rodzaju oberwania chmury. Potoki wody lały się z nieba, oświetlane co chwila błyskawicami. Przy tym wszystkim nie słyszeliśmy ani jednego grzmotu. Trwało to dobre 45 minut. Żeglarze boja się błyskawic jak ognia, gdyż najczęściej wylądowania elektryczne "zabijają" elektronikę. Doświadczyłem tego w 2006 na Bahamach, kiedy błyskawica, która uderzyła w wodę około 1/4 mili od Pleiades, spaliła radar.
Po wpłynięciu do PS stwierdziliśmy, ze temperatura podskoczyła znacznie na plus, bary są zamknięte, nie ma żadnych dziewczyn ani "Maćków" którym można by było za drinka opowiedzieć nasze przygody.
cdn.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#30 05.29.2009 04:49:50

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

2000!!!!!

That’s all, folks

#31 05.29.2009 08:58:27

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Gratulacje Zoomboy

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#32 05.29.2009 09:07:58

madmax

no to tak jakby nowe milenium. Gratulacje

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#33 05.30.2009 06:53:18

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Dzięki, skromnie muszę powiedzieć - cóż,  good is good.

Zasłyszane na zaprzyjaźnionej niwie:

"I znowu, zrobiłem małe tornado przechodząc przez wszystkie wątki. Mam nadzieję że nikt nie przypisze mi ksywki Zoo......y. Bo na innym forum to On często takie tornado robi. mi zas zależy żeby tutaj się rozkręcało."

Triopko, nie bądź bashful, tornaduj jak najbardziej. Wpadaj tu często i ucz się od najlepszego wink
Może powinienem założyć zaoczny kurs tornadowania?

That’s all, folks

#34 05.31.2009 19:39:03

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Overnight
Southeast winds 5 to 10 knots...increasing to 10 to 15 knots...with gusts to 25 knots late. Rain showers through 4 am...then rain showers likely. Waves 2 feet or less.
Monday
Southeast winds 20 to 25 knots...becoming south 15 to 20 knots...with gusts to 25 knots...then becoming southwest 10 to 15 knots late. Showers with scattered thunderstorms during the morning...then a slight chance of showers. Waves 3 to 6 feet...subsiding to 2 to 4 feet late.
Monday Night
North winds 15 to 20 knots...diminishing to 10 to 15 knots around midnight. Waves 1 to 3 feet.
Tuesday
Variable winds 10 knots or less...becoming east 5 to 15 knots. A chance of showers and thunderstorms. Waves 2 feet or less.
Tuesday Night
Northeast winds 5 to 15 knots...becoming variable 10 knots or less around midnight...then becoming northeast 5 to 15 knots...then backing to north. A chance of showers and thunderstorms. Waves 2 feet or less.
Wednesday
North winds 5 to 15 knots. Waves 2 feet or less.
Thursday
North winds 5 to 15 knots. Waves 1 to 3 feet.
Friday
Southwest winds 10 to 20 knots...backing to south...with gusts to 25 knots late. Waves 1 to 3 feet.

Prawdopodobnie przeczekamy poniedziałek w PS. Ciągle mam trochę pracy na Pleiades. Instaluje AIS (http://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_ … on_System.  Pozwoli mi to widzieć wszystkie komercyjne statki na czrtplotter i być widzianym przez nie) system. Przeciągnęliśmy potrzebne kable, zostało trochę lutowania połączeń. Zycie w morynie jest piękne, idę na piwo. wink
cdn

That’s all, folks

#35 06.01.2009 11:17:50

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Pogoda powoli się klaruje. Prawdopodobnie wypłyniemy przed nocą. Następny post będzie prawdopodobnie z Bass Island na jeziorze Erie.
cdn

That’s all, folks

#36 06.02.2009 14:19:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

NARESZCIE!
Wyplynęliśmy o 0930 po zjedzeniu śniadanka w "Mary's Diner", zabunkrowaniu paliwa i dość słabym wietrze. Z wiatrem jest zawsze tak: albo za dużo, albo za mało wink. Życie powoli staje się monotonne. Wachty i drzemka. Czasem okazyjnie jakiś "placek" do zjedzenia. Marzy mi się Mrs. Zoomboy ze swymi talentami kulinarnymi. Powoli (8 int.) pomykamy za jskimś "lakers" a strone jeziora St. Clair. Bladym świtem powinniśmy dotrzeć do Erie.
Cd

That’s all, folks

#37 06.02.2009 14:45:09

madmax

no to byla dzisiaj okazja zobaczyc Pleiades na webcam.( Belle Island  museum)

#38 06.02.2009 14:53:08

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Okazja dopiero będzie wink
Koło BI bedę przepływał za jakieś 2.5 do 3 godzin.
Płynę za jakimś pordzewiałym frachtowcem.

That’s all, folks

#39 06.03.2009 02:12:24

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Dotarliśmy do Put-in-Bay na Bass Islands o 0430.
Przywiazaliśmy się do "mooring" buoy i udajemy się na zaslużona drzemkę.
Cdn

That’s all, folks

#40 06.04.2009 14:24:31

wyborca
Partner do rozmowy

Ahoy.., Zoomboy, mam nadzieje, ze Lake Erie przeplynales bezpiecznie. Latwo jest zaplatac sie w
wodorosty, (znam to z wlasnego doswiadczenia, w poblizu Fermie Power Plant),a to nie jest wesole.
Tak - "navigare necesse est, vivere non est EASY"smile 
Tu spokojnie, szykuje sie prywatka, bo znajomi wyciagaja magnetofony z 'bombowymi' nagraniami.
Jestem pewien, ze bedzie to cos bardziej przebojowego niz 'Malgoska'  i 'Szeptem  do mnie  mow,
mow szeptem.. '. Tymczasem mozemy nucic 'lala, lala..' oops "Lato, lato..." bo niedlugo zrobi sie
goraco, i dalsze "ptaszki" zaczna spiewac. Zapowiada sie bal maskowy gdyz slychac o przebierancach.
To chyba o tym balu wspominano niedawno na Forum. roll. Niedlugo poznamy profile uczestnikow tych plasow.
DJ-ejem bedzie D.A. of Wayne County, po polnocy moze FEDs je pojawia smile

#41 06.04.2009 16:13:15

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Nic nie Wien, ale będę śledził z uwagą wink
W miedzyczasie, wczoraj "wyrwaliśmy" a Put-in-bay bez płacenia za mooring. Put-in-bay jest nazywana Key West północy a tymczasem my byliśmy jedynym jachtem. Albo sezon jeszcze się nie zaczął, albo wszechobecny kryzys, z którym walcze najlepiej jak potrafie - płynę.
Zostało mi 6 mil d Buffalo, Idę się przygotować.

That’s all, folks

#42 06.05.2009 13:09:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Bufflo i już po. Zły "timing", przypłynęliśmy o 15 minut za wcześnie.  Muśieliśmy zapłacic za owernight stay, cieciu był ciągle obecny i skasował nas jak w ksiażce napisano.
Na zaslużony obiad poszlismy do Szanghai Red's gdzie jedzenie było OK, kelnerka za to była anoying. Przepraszała za wszystko co zrobiła źle ( w jej mniemaniu), i za rzeczy, na które nie miała wpływu.

Wypłynęliśmy z Bufffalo (Erie Basin Marina) 1300 hr. Przepłyneliśmy przez pierwsza śluzę i dwoma zworzonymi mostami. Dotarliśmy do Mr. Wardeell's boaryard

That’s all, folks

#43 06.05.2009 13:24:17

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Wyrwaliśmy dość łagodnie a Buffalo (nie z Bufflo) około 1300 hr. i po przepłynięciu pod dwoma zwodzonymi mostami (które muśieliśmy wywołać przez radio) i przez jedną (5 feet drop)śluzę dotarliśmy do Mr. Wardell's boatyard.
Jest to ciekawe miejsce, postaram się uwiecznić to miejsce na taśmie wink.
W chwili obecnej z zapałem ukręcamy łby zimnym puszkom Foster's.
Jak skończymy, zajmiemy śię plożeniem masztu do pozycji horyzontalnej.

That’s all, folks

#44 06.05.2009 13:49:03

madmax

Mogliscie zostac w Bufflo przynajmniej do Soboty i posluchac godziny rozancowej Ojca  Augustyna.

#45 06.05.2009 15:04:08

Look761

madmax nie Ojca Augustyna a "Godzina rozancowa Ojca Justyna". (Figas)

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#46 06.06.2009 18:33:35

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Hokey, płymeliśmy aż (asz) dopłynęliśmy wink
"Spadliśmy" 50 stóp poniżej poziomu a śluzie #35 i 34, dotarliśmy do Midddleport, gdzie zatrzymaliśmy sie na noc.
Siedzimy w barze, pijemy Yuengling on tap, oglądamy Red Wings beating the crap z Pingwnów.
Jutro rano pranie i w dalszą drogę.
Zrobiłem kilka zakładów z "patronami", że Wings wygrają. Być może nie bedę w stanie jutro rozmawiać. GO WINGS!!!
Cdn.

That’s all, folks

#47 06.06.2009 19:19:21

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Właśnie otrztymałem "ass whooping" od własnego dziecka w air hockey - 2:0.

That’s all, folks

#48 06.08.2009 18:10:06

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Z staniej chwili.... (depesza. a co, też mam dostęp wink )
Zatrzymaliśmy na nocny popas w Newark przed śluzą 28B, którą przepłyniemy prawdopodobnie jutro. Cały dzień ociekaliśmy przed deszczami idącymi z zachodu. Niestety tuż przed Newark deszcz nas dopadł i straciliśmy zapal do płynięcia w ulewie. Na szczescie jest w miare cieplo. Poza tym ciągle mam trochę problemów z elektronika. Nowe gadżety wymagają niestety pracy. Ale, po podłączeniu i zsynchronizowaniu wszystkiego będę mógł prowadzić Pleiades za pomocą myśli, leżąc w kojce wink.
Wczoraj nocowaliśmy w Spencerport. Zatrzymaliśmy się tam ponieważ na Google znaleźliśmy informacje o Ziggy's Erie Canal Bar .
Ubrałem swoja żeglarską czapeczkę z orłem i napisem POLSKA. Niestety, nikt z zatrzymanych tubylców nie pamiętał Zyggiego i jego baru. Tak prysły marzenie o free beer. wink
Na koniec wylądowaliśmy w Galley gdzie spędziliśmy czas zaznajamiając się z piratka Arlene.
Być może znajdę czas jutro , żeby załadować zdjęcia i wstawić kilka na forum.

That’s all, folks

#49 06.09.2009 14:02:14

wyborca
Partner do rozmowy

zoomboy napisał:

Podoba mi się A teraz moral, ktory Wyborca wyoral --
Nawet bardzo. Kto wie, może przywiozę ci bermudzkie piwo

"moral" to przenicowana na aktualne potrzeby stara zydowska 'madrosc', przydaje sie czasem smile

Nie pamietam tez aby serwowano jakies domestic beer na tej plazy wink

http://farm4.static.flickr.com/3408/3611182967_0675f867a5_m.jpg

ani tutaj

http://farm4.static.flickr.com/3613/3611994810_b60f081c8a_m.jpg

Zreszta Zywiec mnie wystacza w zupelnosci, nie jestem wybredny. Ale za dobre checi dzieki.

#50 06.10.2009 20:37:18

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Hokey,
Alex jest już członkiem załogi!
Dla uczczenia jej przybycia postanowiliśmy zrobić obiad z spagetti i wina.
Woda już śię gotowała kiedy przechodzący tubylcy zarekomendowali restaurację Lock 24. Wygasiliśmy ogień w palenisku i udaliśmy sie pod wskazany adres. Niestety, była 21 i kuchnia przestała serwować. Wrócilśmy na Pleiades i dokończyliśmy spagetti. Buteleczka czerwonego wina uświtniła tą skromną wieczerze.
Teraz mlodzi (załoga) gra w karty a ja jako kapitan relaksuje się z cygarkiem marki Pleides w kokpicie.
Life is wonderful, after all...
cdn

That’s all, folks

Stopka forum