Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 12.04.2008 17:14:13

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Bożek Market

Wlasnie Bozek Market.W ostatnia niedziele kupilem tam flaczki i w srode chcialem je zjesc.I co sie okazalo? W trakcie odgrzewania wydzielil sie taki smrod jakby nigdy nie byly gotowane wczesniej , zjesc sie nie dalo plus widac bylo ze ktos kto je kroil nie przywiazywal sie do swojej pracy. Mianowicie  bylo moze z 10 kawalkow flakow takich duzych jak jezyk w bucie.(Probowalem to wszystko troche zalac maga ale nie dalo sie tego ruszyc) Data waznosci byla do 1-9-9. Nawet przy zakupie zastanawialem sie czy to brac byly tak zmrozone ze prawie sam lod, wieczko odkryte we wszystkich jednym slowem nie estetycznie to wygladalo.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#27 12.06.2008 17:20:57

Fesia
Rozgadany

To po co kupowales?

#28 12.06.2008 18:38:18

Look761

Fesia bo myslalem ze pozory myla i nie bedzie tak zle

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#29 12.06.2008 19:38:48

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Look761, jaki masz rozmiar buta?
Ale żarty na bok. podpisuje się pod Twoja opinia, Bożek obcina "narożniki", kupuje tam tylko piwo, tego nie mogą schrzanić.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#30 12.06.2008 22:53:33

Tomek
Partner do rozmowy

zoomboy napisał:

kupuje tam tylko piwo, tego nie mogą schrzanić.

ale może być już zchrzniaone (przeterminowane) lub z myszką :-)
oto co google ma na ten temat do powiedzenia http://znajomi.interia.pl/grupy/dyskusj … rzygody---
pozdrowienia doktorze i cherlawi :-)

Ostatnio edytowany przez Tomek (12.06.2008 23:31:44)

A może Twoja firma potrzebuje sterowanie do maszyn?

#31 12.07.2008 20:34:20

Fesia
Rozgadany

Tomek napisał:

zoomboy napisał:

kupuje tam tylko piwo, tego nie mogą schrzanić.

ale może być już zchrzniaone (przeterminowane) lub z myszką :-)
oto co google ma na ten temat do powiedzenia http://znajomi.interia.pl/grupy/dyskusj … rzygody---
pozdrowienia doktorze i cherlawi :-)

Tomku jak chcesz wiedziec co gdzie kupic- to daj znac.
Flaczki niezle ma Pyza,mrozone sa co prawda,ale jak Cie wezmie na nie to zadzwon i zamow,ugotuja i swieze  beda czekac.Ja zamawiam hurtem od czasu do czasu i sama mroze.Jesli blizej Ci do Hamtramck to zachecam zeby po "gotowce" wstapic do Stan's Grocery,flaczki sa bdb,tak samo pierogi a krokiety z kapusta lub miesem-pycha(mozna je zamowic).A i piweczko jest.

Ostatnio edytowany przez Fesia (12.07.2008 20:35:22)

#32 12.07.2008 23:23:25

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Fesia, dlaczego nie gotujesz własnych flaczków? Trwa to trochę dłużej niż odgrzanie mrożonych, ale jaki efekt.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#33 12.08.2008 21:25:26

Fesia
Rozgadany

zoomboy napisał:

Fesia, dlaczego nie gotujesz własnych flaczków? Trwa to trochę dłużej niż odgrzanie mrożonych, ale jaki efekt.

Jeszcze nie zeszlam,zeby swoje robic,zreszta kto by to zjadl?Z ta potrawa lece na skroty i kupuje gotowca.

#34 12.08.2008 22:39:50

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Można tak a można inaczej jak powiadał stary Maciąg. Przez chwile główkowałem, co znaczy jeszcze nie zeszłam  ale zaskoczyłem -wink
Można by rzec; jakie pytanie - taka odpowiedz.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (12.08.2008 22:40:51)

That’s all, folks

#35 12.17.2008 20:32:09

Fesia
Rozgadany

Czytasz w moich myslach Zomboyku.

Ostatnio edytowany przez Fesia (12.17.2008 20:32:31)

#36 11.10.2010 14:53:25

Look761

Dawno nikt nie pisał o Bożek Market.Otórz zadzwoniłem dzisiaj i spytałem o menadżera,pani odpowiedziała że nie ma,czekam ze może spyta w czym pomóc a tu nic.Więc walę " w ostatni piątek kupiłem u was boczek wędzony  i wczoraj wieczór już się zaśmierdział i z zieleniał ".I dalej nic , to mówię że zadzwonię do "Health Department" i napiszę na Forum i dalej nic.Więc się rozłączyłem i tyle.
Jurek co dzięnnie ogłasza ich że najlepsze , najswieższe mięso i wędliny mają .Widać tą świeżość.
Także widać jak podchodzą do konsumenta.

Jonasz Kofta

#37 11.10.2010 20:02:37

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Look761 napisał:

Dawno nikt nie pisał o Bożek Market

Pewnie nie było potrzeby wink
Look, zajedź na 14 Mile i Orchard Lake. Zaraz obok stacji Mobil (wschodnia strona O.L.) jest mały szoping center. Znajdź New York Deli i kup tam Double Smoked Bacon za $6.49/lb.
Palce lizać! Maja tez doskonale wędliny i wiele produktów z Polski. Jeśli kupisz za ponad $50.00, dostaniesz "podarok". W tym przypadku musisz powiedzieć, bolszoje spasiba. Maja tez piwo i inne trunki. "Króla" nie widziałem. Pewnie Jurka nie słuchają wink
Maja tez słoweńskie soki naturalne w litrowych butelkach, które zmieszane z "nasza" Nałęczowianką są wyśmienite.
Czy wspominałem "swinne tuszonki" i ogromna ilość konserw rybnych z Europy? Maja tez pyszny chleb ukraiński.
Zajedź, obejrzyj, nie pożałujesz.

That’s all, folks

#38 11.11.2010 10:13:15

Kamila
Rozgadany
Od: Sterling Heights
Serwis

Wczoraj byla sroda, wiec jakby nie patrzec 6 dni. Dobra polska wedlina nie powinna dlugo lezec w lodowce. Przewaznie zwrot otrzymasz tylko do pieciu dni od sprzadazy.

#39 11.11.2010 10:57:10

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Nie wazne ile dni minelo od zakupu, jezeli ktos dzwoni z reklamacja powinien otrzymac odpowiedz natychmiast, nowy towar i znizke przy nastepnych zakupach. Nikt na forum nie dowiedzialby sie o zepsutym boczku.
Wszyscy natomiast uslyszeliby, jak sprawnie dziala kierownictwo zakladu lub sklepu. Biznesu trzeba sie uczyc, i dbanie o klienta jest wykladnia sukcesu.
Nie wiem dlaczego, ale wsrod polskich biznesow nie jest to popularne, oni sa za dumni, aby przyznac komus racje i ciagle probuja byc najmadrzejsi. Zdecydowanie nie znaja zasady "Klient nasz pan".

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#40 11.11.2010 11:04:12

aneczka81
Partner do rozmowy

Kamila - post napisany byl wczoraj o zakupie ktory "przedwczoraj" zasmierdzial wiec to tylko 4 dni ale tak jak Matka Teresa pisala, bez rozniczy ile czasu ale powinni zwrocic kase a nie taka ignoracje zastosowac.  Nie jestem fanka Polish Market ale jak serek otworzylam i mi plesn sie pokazala bo paru dniach to bez problemu kase oddali

Look761 - a pojechac w czasie najwiekszego ruchu z tym smierdzacym boczkiem i zrobic publiczny wstyd Bozkowi nie bylby dobrym pomyslem? wink moze wtedy ktos poslucha...

#41 11.11.2010 11:06:58

aneczka81
Partner do rozmowy

a tak wogole to zszokowana jestem cenami tutaj, ostatnio bylam w Toronto i az mnie zabolalo jak zobaczylam ze Fanta tam normalnie kosztuje $2.49 i akurat byla na przecenie po $1.99 a tutaj po $3.99 lub nawet wiecej sobie za nia biora  yikes

#42 11.11.2010 13:30:36

nowy

aneczka81 napisał:

Kamila - post napisany byl wczoraj o zakupie ktory "przedwczoraj" zasmierdzial wiec to tylko 4 dni ale tak jak Matka Teresa pisala, bez rozniczy ile czasu ale powinni zwrocic kase a nie taka ignoracje zastosowac.  Nie jestem fanka Polish Market ale jak serek otworzylam i mi plesn sie pokazala bo paru dniach to bez problemu kase oddali

Look761 - a pojechac w czasie najwiekszego ruchu z tym smierdzacym boczkiem i zrobic publiczny wstyd Bozkowi nie bylby dobrym pomyslem? wink moze wtedy ktos poslucha...

A ja proponuje wyslac do Jurka z dopiskiem na fundusz radiowy!

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#43 11.11.2010 13:32:13

Look761

Może warto zaznaczyć że ten boczek kupiłem w piątek 11-05-10 , otwarłem go we wtorek 11-09-10 a na naklejce na woreczku pisze"sell by 11-12-10".
Zoomboy dziekuję za radę może kiedyś się przejadę trochę to za daleko nie bywam w tamtych stronach mieszkam na północnym wschodzie.

Jonasz Kofta

#44 11.11.2010 19:31:10

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

I94 do I696 do Lodge 10, ktory konczy sie blisko New York Deli.
Sprawdz na Google, mysle, ze mają jeszcze jeden sklep.

That’s all, folks

#45 11.11.2010 20:43:00

Kamila
Rozgadany
Od: Sterling Heights
Serwis

Aneczka masz racje.
Ja czasami patrze na to troche z innej strony jesli chodzi o zwroty towarow. Ale nie bardzo chce tlumaczyc, zeby kolega nie czul sie urazony ;-) Wiec zaprzestam dyskusji. Zgodze sie natomiast z ignorancja na telefonie.  Czasami tak sie niestety trafia na kogos "zielonego" .

#46 12.04.2010 12:49:59

Look761

Coś jeszcze z moich obserwacji u Bożka.
Zmiana "szyfty" pani od kasy woła ja już kończę możę ktoś tu przyjść i nastepuje imienne wołanie.Robi się większa kolejka pani od kasy woła "Gośka" możesz przyjść "Gośka" nie słyszy to ludzie z kolejki pomagają wołać. Czy nie można to załatwić dyskretnie mając mikrofon i głośniki w sklepie? Koszyczki do zakupów dalej lepią się i są nie estetyczne.
Mam jeszcze wiele uwag ale to może następnym razem.
Przyjemnych zakupów.

Jonasz Kofta

#47 01.19.2012 13:41:08

Look761

Po zlych doswiadczeniach z zakupami u Bozka po ponad roku wstapilem w niedziele do tego sklepu na 18 1/2 mili spodobal mnie sie chleb "Od Jedrka" taki ciemny wygladal smakowicie."Product of Canada".
Kuplem go i co dzisiaj po 4 dniach zakupu musialem wyrzucic splesnial caly.
Moze ktos sie wypowie na ten temat ktos z fachowcow.???

Czy tego polskie byznesy oczekuja od Polakow aby ich popieraly w byznesie???
W polskim radiu co dziennie slyszymy reklame tego sklepu i wolanie o popieranie sie nawzajem .Nie rozumie tej reklamy mam popierac kogos wyrzucac pieniadze aby on egzytowal???
Mysle ze  ktos jest tu chyba chory.
Jak dlugo Polacy beda wykorzystywac swoich .

Jonasz Kofta

#48 01.19.2012 15:08:02

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Pewnie tak długo jak się dają.

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#49 01.19.2012 18:35:11

jedrek
Małomówny

Look761 napisał:

Po zlych doswiadczeniach z zakupami u Bozka po ponad roku wstapilem w niedziele do tego sklepu na 18 1/2 mili spodobal mnie sie chleb "Od Jedrka" taki ciemny wygladal smakowicie."Product of Canada".
Kuplem go i co dzisiaj po 4 dniach zakupu musialem wyrzucic splesnial caly.
Moze ktos sie wypowie na ten temat ktos z fachowcow.???

Czy tego polskie byznesy oczekuja od Polakow aby ich popieraly w byznesie???
W polskim radiu co dziennie slyszymy reklame tego sklepu i wolanie o popieranie sie nawzajem .Nie rozumie tej reklamy mam popierac kogos wyrzucac pieniadze aby on egzytowal???
Mysle ze  ktos jest tu chyba chory.
Jak dlugo Polacy beda wykorzystywac swoich .

Czy to taki wygladajacy z foremki, brazowy ? jezeli tak to potwierdzam ze nie wytrzyma tyle dni (kupiony swiezy). Lepiej wlozyc polowe do zamrazalnika.

“Be curious. Read widely. Try new things. What people call intelligence just boils down to curiosity.”
― Aaron Swartz

#50 01.19.2012 23:18:02

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Panowie, to że chleb pleśnieje jest jak najbardziej pozytywne. Spróbujcie wyhodować pleśń na chlebie z supermarketu.
Jeśli bakteria tego nie je...
Tak jak proponuje Jedrek, po zakupie, pokroić i część do zamrażarki. Kiedykolwiek potrzebny, wyjmujemy kilka kromek i podgrzewamy w tosterze. Świeży i zdrowy.
Najlepiej piec swój smile

That’s all, folks

Stopka forum