Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#51 12.20.2008 09:33:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

U.S. Throws Lifeline to Detroit

http://img03.picoodle.com/img/img03/3/12/20/zoomboy/f_dumpm_e47dd8c.gif

Ostatnio edytowany przez zoomboy (01.08.2009 21:00:08)


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#52 12.20.2008 09:36:15

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Apel...
Przeżyj orgazm w imię... pokoju


Warto zrobić sobie przerwę między lepieniem pierogów a ubieraniem choinki. Na przykład w niedzielę 21 grudnia, tuż przed godziną 13:04. Będzie to moment wyjątkowy - w jednej chwili pary, od Honolulu po Kamczatkę, przeżyją orgazm w imię pokoju na świecie. Już po raz trzeci akcję organizuje para podstarzałych pacyfistów.

Akcja "Globalny Orgazm" jest skierowana do wszystkich ludzi, a zwłaszcza mieszkańców państw, które dysponują arsenałem broni masowego rażenia i gdzie "miejsce mediacji zastępuje przemoc".

Na stronie internetowej można przeczytać nie tylko o motywach inicjatorów, ale także odliczać minuty do wielkiej chwili - niedzieli 21 grudnia, godziny 12:04 czasu GMT, czyli 13:04 w Polsce.

"Global O!" odbędzie się już po raz trzeci. Organizują go Donna Sheehan i Paul Reffell. Są oni założycielami pokojowej organizacji "Baring Witness", której aktywiści "są na tyle świadomi, że ostrzegają świat przed zagrożeniami wojny poprzez swoje nagie ciała". Czyli, mówiąc prościej, biegają na golasa po parkach w imię miłlości i pokoju.


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#53 12.20.2008 09:42:37

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Od Ala Capone do Roda Blagojevicha

http://img32.picoodle.com/img/img32/3/12/20/zoomboy/f_BarackObamam_15fa95d.jpg

Chicago, miasto Baracka Obamy, przechodzi ciężkie chwile po skandalu korupcyjnym z gubernatorem Rodem Blagojevichem w roli głównej. Jeśli Blagojevich zostanie skazany, będzie czwartym z ostatnich ośmiu gubernatorów Illinois, którzy skończyli w więzieniu. Sami mieszkańcy metropolii już dawno przestali się dziwić zasadom, jakie rządzą polityką w ich mieście - pisze DZIENNIK.

Blagojevich został zatrzymany 9 grudnia, ale prokurator federalny Patrick Fitzgerald już od wielu miesięcy prowadził śledztwo w sprawie jego nadużyć. Prawdziwa gratka trafiła mu się w ostatnich tygodniach. Barack Obama, zwyciężając w wyścigu do Białego Domu, automatycznie zwolnił swoje miejsce w Senacie. Do gubernatora stanu należało wskazanie jego następcy. Ten postanowił wykorzystać władzę, jaką dał mu los. Od potencjalnych kandydatów żądał wielkich łapówek na własną kampanię wyborczą, próbował także wymusić prestiżowe stanowisko w administracji lub dyplomacji. W śledztwie wyszło na jaw, że siłą napędową w całej rozgrywce była jego żona Patricia, prawdziwa lady Makbet w tym dramacie. "Chicago wcale nie przewodzi liście metropolii, w których rządzi korupcja. Tutaj po prostu polityczna korupcja jest najbardziej steatralizowana, najbardziej działa na wyobraźnię" - mówi DZIENNIKOWI Barbara Willmington ze stanowego uniwersytetu w Illinois.

Polityka to sport kontaktowy

Tymczasem, jak pokazały ostatnie sondaże, u niewielu mieszkańców Chicago wiadomość o planach gubernatora oraz samym jego zatrzymaniu wywołała zaskoczenie. "Ludzie byli co najwyżej zdziwieni, że <Blago> okazał się tak zuchwały, by wygadywać przez telefon wszystko, co mu ślina na język przyniesie. Tak wytrawny gracz, który przecież dostał się na szczyt, musiał chyba zdawać sobie sprawę, że może być podsłuchiwany przez FBI" - komentuje w rozmowie z DZIENNIKIEM Carla Mariucci, publicystka "San Francisco Chronicle".

Mieszkańcy Chicago przywykli już do tego, że przepisy stanu Illinois dotyczące finansowania kampanii wyborczych są bardzo liberalne i tak naprawdę trudno - poza obrzydzeniem, jakie wywołują te procedury u kogoś z innego świata - dowieść, że takie zachowanie nie mieści się w granicach uprawiania polityki. Nawet adwokat Roda Blagojevicha bronił go, tłumacząc, że to, co robił jego klient, to "tylko polityka". W równie makiawelicznym tonie sprawę skomentował wielebny Jesse Jackson, bojownik o prawa obywatelskie i lider afroamerykańskiej wspólnoty, a także ojciec Jesse Jacksona juniora, kongresmena z Chicago zainteresowanego objęciem mandatu po Baracku Obamie w federalnym Senacie. "Polityka to sport kontaktowy. Niespoceni i nieubrudzeni są ci, którzy grzeją ławkę rezerwowych" - powiedział w wywiadzie dla jednej z telewizji. Kolejne rewelacje ze śledztwa dowodzą, że tajemniczym "kandydatem nr 5", który miał zapłacić Blagojevichowi okrągły milion dolarów za nominację, był właśnie Jackson junior.

Gubernator za kratkami

Ale aura moralnego zepsucia zawisła nad chicagowską machiną polityczną znacznie wcześniej, już na początku XX wieku. Pierwszym, który pożenił zbrodnię z władzą, był ten najsłynniejszy - Al Capone, jednak to sami politycy lubili rozgrywać wojny między gangami. Nastawiali przeciw sobie nawzajem mniejszości etniczne i tak włoscy imigranci walczyli z Żydami, irlandzcy z Polakami, pierwsi z trzecimi i tak dalej. Capone był królem tego świata i skrytego pod nim półświatka. W jego kieszeni siedział ówczesny burmistrz William Halle Thompson, zwany "The Boss". Wtedy to pewien profesor ekonomii Charles Merriam powiedział: "Chicago jest najbardziej skorumpowanym miastem Ameryki, a granicy między politykami a gangsterami nie da się właściwie wskazać."

Głównym macherem politycznych gier i związków ze światem przestępczym był Richard J. Daley wybrany na burmistrza w 1955 r. Zresztą obecny burmistrz Richard M. Daley jest jego synem. Ojcu udało się podtrzymać życie w podupadającej machinie partyjnej demokratów w tym mieście. To wewnątrz tej niby niezinstytucjonalizowanej organizacji zapadały decyzje, kto będzie kim w metropolii. Wyborcy właściwie sygnowali tylko swoim głosem postanowienia "biura politycznego", bo w Chicago nie istniała wtedy (teraz zresztą też) żadna opozycja. W 2008 r. w radzie miejskiej na 50 mandatów Republikanie mają tylko jeden. To w czasach Daleya ojca utarło się, że policjanci więcej zarabiają z mafijnych kontrybucji niż oficjalnych pensji. Potężnego burmistrza wspierał finansowo Joseph P. Kennedy, giełdowy hochsztapler z Massachusetts i ambasador amerykański w Londynie, a w końcu patriarcha najbardziej znanej politycznej familii w USA. Daley odwdzięczył się staremu Kennedy’emu za te subsydia. W czasie wyborów prezydenckich 1960 r. "zadbał", aby syn tego ostatniego - słynny John Fitzgerald Kennedy - zwyciężył w Chicago. Kilkadziesiąt tysięcy głosów z miasta nad jeziorem Michigan przeważyło o wygranej kandydata Demokratów w Illinois i utorowało drogę do Białego Domu.

Daley senior tak zabezpieczył swoje królestwo, że nikomu nie udało się zakwestionować jego władzy. Po ponad 20 latach na urzędzie umarł na atak serca.

Tymczasem inni włodarze metropolii, jak i całego stanu mieli mniej szczęścia i często kończyli swoje kariery na ławie oskarżonych, a zdarzało się też, że i za kratkami. 18 miesięcy przesiedział w więzieniu Daniel Walker, demokratyczny gubernator stanu w latach 70. Skazano go za wyłudzanie kredytów. Walker śmiertelnie nienawidził się z Daleyem i niewykluczone, że spadkobiercy imperium zmarłego burmistrza dokonali na nim zemsty. W latach 90. z wyrokami skończyło w sumie siedmiu miejskich radnych z Chicago, sędzia, czterech członków parlamentu stanowego w Illinois i skarbnik stanowy.

Polityczny ojciec chrzestny

Ale największe wrażenie na współczesnych zrobiły rządy republikańskiego gubernatora George’a Ryana (poprzednika Roda Blagojevicha), który zasłynął wprowadzeniem moratorium na karę śmierci, co uczyniło go kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla. Tyle że nie dzięki temu zapadł w pamięć mieszkańcom Chicago. Ryan jeszcze jako sekretarz stanu Illinois załatwiał licencje kierowcom ciężarówek bez egzaminów. Sprawa wyszła na jaw przypadkiem, kiedy okazało się, że sprawca wypadku, w którym zginęło sześcioro dzieci, nie ma prawdziwego prawa jazdy. Kiedy prokuratura dokładniej zbadała całą działalność gubernatora, okazało się, że urzędnik dopuścił się 22 przestępstw stanowych i federalnych. Dzisiaj odsiaduje wyrok w więzieniu w Terre Haute w Indianie.

Po czasach skompromitowanego George’a Ryana miała nastąpić moralna odnowa. To przynajmniej obiecywał kongresmen Rod Blagojevich, który w 2002 r. postanowił ubiegać się o fotel gubernatora. Wygrał, jednak w polityce Illinois niewiele się zmieniło. Koniec tej historii znamy.

Od razu po zatrzymaniu Blagojevicha pojawiły się podejrzenia, że promienie afery sięgają najwyżej jak się da, do prezydenta Baracka Obamy. Nie ma jednak żadnych dowodów, że akurat w tym konkretnym skandalu zwycięzca ostatnich wyborów miał jakikolwiek udział, więcej, to najprawdopodobniej jego otoczenie "wsypało" Blagojevicha. Świat jednak zadaje sobie pytanie o związki prezydenta elekta z chicagowską machiną. Obama jest protegowanym burmistrza Daleya juniora oraz przewodniczącego senatu stanowego Illinois, czarnoskórego Emila Jonesa, którego nazywa swoim "politycznym ojcem chrzestnym". Sam Jones czuje się bardzo swobodnie w estetyce "Ojca chrzestnego". Dzwonkiem w jego komórce jest motyw muzyczny ze słynnego filmu Francisa Forda Coppoli.

Barack Obama, zanim zaczął odnawiać całą Amerykę, w ogóle nie interesował się moralną odnową Chicago, w końcu przykładowego wręcz świata politycznej korupcji. Swoją pierwszą kampanię do stanowego senatu Illinois rozegrał zupełnie inaczej. Miał szczęście, że jego kontrkandydaci posługiwali się w wyborczej walce metodami Renaty Beger, tzn. wpisywali na swoje listy poparcia martwe dusze. Obamie udało się zakwestionować te listy w sądzie i tak został sam na polu bitwy. Wygrał więc walkowerem. "Daleka jestem od tego, by uznać go za zdemoralizowanego polityka, ale on nabierał szlifów w tym samym środowisku co Rod Blagojevich. Między metodami ich politycznej działalności jest naprawdę cienka granica" - podsumowuje Willmington.


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#54 12.20.2008 09:50:52

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Rosyjskie okręty u wybrzeży Florydy

http://img32.picoodle.com/img/img32/3/12/20/f_Fishermenwam_5b5ebfd.jpg

Rosyjski niszczyciel "Admirał Czabanienko" wpłynął do portu w Hawanie. Komunistyczna Kuba witała okręt salwami honorowymi. Podpływając do wybrzeży USA Rosjanie chcą zagrać Ameryce na nosie
To pierwsza taka wizyta od 1989 r.
Wcześniej okręty rosyjskiej floty odwiedziły innych sojuszników Kremla - Wenezuelę i Nikaraguę. "Admirał Czabanienko" jako pierwszy rosyjski okręt od czasów II Wojny Światowej przepłynął Kanał Panamski. Rosyjska mini-armada pozostanie na kubańskich wodach terytorialnych do 23 grudnia.

Jak powiedział zastępca dowódcy rosyjskiej marynarki admirał Igor Dygało, Kubańczycy będą mogli wejść na pokład 163-metrowego niszczyciela.


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#55 12.20.2008 09:57:33

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Zaraza jakas, czy co?

Kolejny rzut butem w polityka. Celny

Czyżby obrzucanie polityków butami stawało się nową tradycją dziennikarzy? Biorąc przykład z Irakijczyka, który obuwiem o rozmiarze dziesięć potraktował prezydenta Stanów Zjednoczonych, ukraiński dziennikarz rzucił w jednego z liderów rady NATO-Ukraina. Tym razem rzut był celny.
Po obrzuceniu George'a Busha butami, iracki dziennikarz Muthathar al-Zaidi stał się dość kontrowersyjnym symbolem oporu wobec polityków. Zyskuje też naśladowców - wczoraj w Odessie "dziennikarskim" butem oberwał Oleg Soskin, lider rady NATO-Ukraina.

Incydent wydarzył się, gdy Soskin przekonywał około stu studentów zebranych w auli Uniwersytetu Pedagogicznego o korzyściach, jakie Ukraina miałaby po przyłączeniu do Paktu Północnoatlantyckiego. Jego wystąpienie nagle przerwał dziennikarz lokalnej stacji telewizyjnej.

"Studenci, jesteście młodzi i obiecujący, nie słuchajcie tego głupiego i zgorzkniałego starego człowieka!" - wykrzyknął. Jak więc należy go potraktować? "Ja wam pokażę" - zapowiedział, po czym błyskawicznie ściągnął but i cisnął nim w Soskina.

Po tym, jak wyrzucono go z sali, dziennikarz przyznał, że inspirację zaczerpnął z niedawnego "wyczynu" kolegi po fachu. "W ostatnim czasie kwestia butów jest wyjątkowo istotna. W naszym przypadku but jest najbardziej efektywnym sposobem walki z NATO-wską ekspansją na Ukrainę" - zauważył.

Tymczasem Muthathar al-Zaidi wciąż siedzi w areszcie i czeka na proces, w którym może zostać skazany nawet na 15 lat więzienia. Może być pewnym jednego - gdy wyjdzie na wolność, będzie najsłynniejszym irackim dziennikarzem. Pewien milioner obiecał mu już limuzynę, a dwóch innych oferuje ręce swoich córek wraz niezłym posagiem.

eta ze nie krasiwo..

http://www.liveleak.com/view?i=1ea_1229701785

Ostatnio edytowany przez zoomboy (12.20.2008 09:58:47)


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#56 12.20.2008 11:24:55

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/20/f_energizerbum_0196be7.jpg


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#57 12.20.2008 11:27:44

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#58 12.20.2008 11:29:48

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Whoa, Like That!!!
Legendarny Zoomboy!!!


On the second thought, moze powinienem zwolnic, jakies opinie?

Ostatnio edytowany przez zoomboy (12.20.2008 11:40:20)


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#59 12.20.2008 11:45:39

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Buying Xmas Stamps

A woman goes to the post office to buy stamps for her Christmas cards.

She says to the clerk, "May I have 50 Christmas stamps?" The clerk says,

"What denomination?" The woman says,

"God help us. Has it come to this?
Give me 6 Catholic, 12 Presbyterian, 10 Lutheran and 22 Baptists."


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#60 12.21.2008 14:05:31

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

[color=blue]Trochę długie ale warte przeczytania. Warto wiedzieć komu i ile dajemy.

AP study finds $1.6B went to bailed-out bank execs

Banks that are getting taxpayer bailouts awarded their top executives nearly $1.6 billion in salaries, bonuses, and other benefits last year, an Associated Press analysis reveals.
The rewards came even at banks where poor results last year foretold the economic crisis that sent them to Washington for a government rescue. Some trimmed their executive compensation due to lagging bank performance, but still forked over multimillion-dollar executive pay packages.

Benefits included cash bonuses, stock options, personal use of company jets and chauffeurs, home security, country club memberships and professional money management, the AP review of federal securities documents found.

The total amount given to nearly 600 executives would cover bailout costs for many of the 116 banks that have so far accepted tax dollars to boost their bottom lines.

Rep. Barney Frank, chairman of the House Financial Services committee and a long-standing critic of executive largesse, said the bonuses tallied by the AP review amount to a bribe "to get them to do the jobs for which they are well paid in the first place.

"Most of us sign on to do jobs and we do them best we can," said Frank, a Massachusetts Democrat. "We're told that some of the most highly paid people in executive positions are different. They need extra money to be motivated!"

The AP compiled total compensation based on annual reports that the banks file with the Securities and Exchange Commission. The 116 banks have so far received $188 billion in taxpayer help. Among the findings:

_The average paid to each of the banks' top executives was $2.6 million in salary, bonuses and benefits.

_Lloyd Blankfein, president and chief executive officer of Goldman Sachs, took home nearly $54 million in compensation last year. The company's top five executives received a total of $242 million.

This year, Goldman will forgo cash and stock bonuses for its seven top-paid executives. They will work for their base salaries of $600,000, the company said. Facing increasing concern by its own shareholders on executive payments, the company described its pay plan last spring as essential to retain and motivate executives "whose efforts and judgments are vital to our continued success, by setting their compensation at appropriate and competitive levels." Goldman spokesman Ed Canaday declined to comment beyond that written report.

The New York-based company on Dec. 16 reported its first quarterly loss since it went public in 1999. It received $10 billion in taxpayer money on Oct. 28.

_Even where banks cut back on pay, some executives were left with seven- or eight-figure compensation that most people can only dream about. Richard D. Fairbank, the chairman of Capital One Financial Corp., took a $1 million hit in compensation after his company had a disappointing year, but still got $17 million in stock options. The McLean, Va.-based company received $3.56 billion in bailout money on Nov. 14.

_John A. Thain, chief executive officer of Merrill Lynch, topped all corporate bank bosses with $83 million in earnings last year. Thain, a former chief operating officer for Goldman Sachs, took the reins of the company in December 2007, avoiding the blame for a year in which Merrill lost $7.8 billion. Since he began work late in the year, he earned $57,692 in salary, a $15 million signing bonus and an additional $68 million in stock options.


Like Goldman, Merrill got $10 billion from taxpayers on Oct. 28.

The AP review comes amid sharp questions about the banks' commitment to the goals of the Troubled Assets Relief Program (TARP), a law designed to buy bad mortgages and other troubled assets. Last month, the Bush administration changed the program's goals, instructing the Treasury Department to pump tax dollars directly into banks in a bid to prevent wholesale economic collapse.

The program set restrictions on some executive compensation for participating banks, but did not limit salaries and bonuses unless they had the effect of encouraging excessive risk to the institution. Banks were barred from giving golden parachutes to departing executives and deducting some executive pay for tax purposes.

Banks that got bailout funds also paid out millions for home security systems, private chauffeured cars, and club dues. Some banks even paid for financial advisers. Wells Fargo of San Francisco, which took $25 billion in taxpayer bailout money, gave its top executives up to $20,000 each to pay personal financial planners.

At Bank of New York Mellon Corp., chief executive Robert P. Kelly's stipend for financial planning services came to $66,748, on top of his $975,000 salary and $7.5 million bonus. His car and driver cost $178,879. Kelly also received $846,000 in relocation expenses, including help selling his home in Pittsburgh and purchasing one in Manhattan, the company said.

Goldman Sachs' tab for leased cars and drivers ran as high as $233,000 per executive. The firm told its shareholders this year that financial counseling and chauffeurs are important in giving executives more time to focus on their jobs.

JPMorgan Chase chairman James Dimon ran up a $211,182 private jet travel tab last year when his family lived in Chicago and he was commuting to New York. The company got $25 billion in bailout funds.


Banks cite security to justify personal use of company aircraft for some executives. But Rep. Brad Sherman, D-Calif., questioned that rationale, saying executives visit many locations more vulnerable than the nation's security-conscious commercial air terminals.

Sherman, a member of the House Financial Services Committee, said pay excesses undermine development of good bank economic policies and promote an escalating pay spiral among competing financial institutions—something particularly hard to take when banks then ask for rescue money.

He wants them to come before Congress, like the automakers did, and spell out their spending plans for bailout funds.

"The tougher we are on the executives that come to Washington, the fewer will come for a bailout," he said.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (12.21.2008 14:09:54)


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#61 12.22.2008 15:00:44

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Mam nadzieje, ze ten rental nie jest placony pieniedzmi podatnika-wink

http://www.thesmokinggun.com/archive/ye … bama1.html


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#62 12.26.2008 12:25:19

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/26/f_santacatm_be817ed.jpg


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#63 01.04.2009 18:02:10

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#64 01.04.2009 20:28:55

Łukasz Witkowski
Były Administrator
Zarejestrowany: 02.18.2007
Posty: 1320

Re: Doktor strzelcem...

zoomboy napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=7gaNzxv6f4o&feature=related

Widzę, że kolega Zoomboy zauważył najznamienitszego polskiego podcastera - Martina Lechowicza z Krakowa...

Offline

#65 01.04.2009 22:56:33

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Nie bylem pewien na 100% -wink


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#66 01.04.2009 23:47:46

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Czy rzeczywiste to nam grozi?

http://img34.picoodle.com/img/img34/3/1/4/f_FRstanypodzm_300f2f0.jpg


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#67 01.05.2009 23:56:11

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

David czy Goliat?

Lech Kaczyński apeluje: Przerwać ogień

http://img32.picoodle.com/img/img32/3/1/5/f_Kaczorm_322b415.jpg


~Frost
»
Krzyk na pustyni 2009-01-05 20:01


Krzyk na pustyni... Kto w ogóle zwróci uwagę na bezsensowne okrzyki Prezydenta jakiegos europejskiego kraiku. Z całym szacunkiem do Prezydenta i Polski.

tarcza

Cieszy mnie fakt ,że prezydent niektórych Polaków wzywa armię palestyńską do przerwania nieludzkich nalotów na Izrael.Mam nadzieję ,że palestyńskie czołgi i komandosi opuszczą terytorium Izraela i wpuszczą pomoc humanitarną dla żydów.Już jedna obywatelka naszego kraju opatruje krwawiące rany narodu wybranego.>grinning smiley

azer

Dlaczego w konflikcie gruzińskim pan prezydent nie apelował do obu stron konfliktu o przerwanie walk?
Czy ważniejsze jest święto hanuki czy prawosławne Boże Narodzenie?

Waze

Panie Prezydencie nie wysilił się Pan, czy strach przed żydami powoduje tak ogromną powściągliwość.

tuńczyk

Czekam na światowy odzew po tym apelu.
Może jakaś wycieczka do Gazy?

andreas10

Ten kaczor nie ma nic do powiedzenia.
Nie ma bowiem pojecia o tamtej sytuacji.
Polski prezydent to zero!
Niestety, ale to fakty.

Boy

Mały chudy ale byk jak to się mówi nowy image Prezydenta!
Należy mimo wszystko pamiętać kto jest okupantem a kto okupowanym!

Rozpacz

A więc mamy wg pana prezydenta słusznie walczący Izrael z jednej strony i terrorystów z drugiej.
Wszystko jasne.thumbs down

zenon

nie podejrzewałem naszego "awanturnika" o zdolności prawidłowego reagowania na zdarzenia na świecie. Wydaje się, że wpierw kaczory winny we własnym kaju przerwać ogień....

~strefa
»
Zydzi do Gazy 2009-01-05 20:25


Pedem!

TomTom

trzeba tam pojechac i pokazac kto strzela

~3x3cu70r

Zawieszenie broni wygasło, a ataki rozpoczęła grupa Islamski Dżihad, którego z Hamasem nie należy mylić. Jest różnica - Izrael nie mógł nie oczekiwać, że Arabowie będą chcieli odzyskać ziemie zagrabione w 1948 roku.

Borat

10 dni nieprzerwanej izraelskiej operacji militarnej z powietrza, morza i ladu, tysiace zabitych i rannych Palestynczykow (i paru Izrealczykow), tysiace protestujacych na calym swiecie, liczne wystapienia dyplomatow, spotkania, oswiadczenia ( w tym stolicy watykanskiej) i debaty - Prezydent Kaczynski wreszcie wydal z siebie glos.
Po ostatniej wizycie w synagodze, nie powiedzial nic, czym moglby sie narazic swoim niedawnym gospodarzom. Przez 10 dni udzielil poparcia Izraelowi - milczac. Zawsze to lepsze niz jakies nieopatrzne przejezyczenia.
Tym razem polski Prezydent wykorzystal okazje do milczenia!

~ariosto

Nic z tego nie rozumiem. "Niezmiennie popieramy prawo do istnienia państwa Izrael i potępiamy wszelkie przejawy terroryzmu" - i to mówi NASZ prezydent? Nie prezydent israel? Zastanawiające, gdy w tym samym czasie w Europie, jak czytamy obok: "Jednoznacznie krytyczna wobec inwazji na Gazę jest (...) europejska opinia publiczna. Na ulicach największych miast kontynentu pojawiły się w trakcie weekendu wielotysięczne manifestacje poparcia dla Palestyńczyków. W Londynie 10 tysięcy ludzi przemaszerowało przed siedzibą premiera Gordona Browna. U stóp bramy strzegącej wejścia na Downing Street znaleziono później... tysiąc butów. W ten sposób – naśladując wymierzony w George’a Busha gest irackiego dziennikarza sprzed kilku tygodni – demonstranci wyrazili swoją opinię na postawę Londynu w bliskowschodnim konflikcie. "
A u nas? Zauważono setki cywilnych ofiar izraelskiej napaści - w tym dzieci? Nu, nic się nie stało... To tylko dzieci palestyńskie ... smoking smiley

emes

Udowodnił w Gruzji, że sie nie kłania kulom, więc i do Gazy powinien sie wybrać.

~jan

on moze apelowac i tak go nikt nie slucha i nie zauwaza no moze ten spocony gostek od cygar

cnn24

Panie Prezydencie obawiam się że odpowiedzią na ten apel będzie "spiepszaj dzi..u pozdrawiam

gmeron
»
Niezmiennie popieramy prawo do istnienia państwa Izrael hot smiley żenujące angry smiley to niech sobie jedzie go bronić

coz tam autor jest potrzebny...

Ten kaczkodanizm osiaga swoje - tak swoje wlasne apogeum.
...tam "tluka" sie i zabijaja niszczac dorobekludzki...nie moga znalezc - juz od wielu lat, mimo zaangazownia sie tak wielu ciekawszych od naszego PREZIA - ...i tu nareszcie APEL...a w kraju dzieli /ze swoim.../ natych co tu i natych co tam...szuka prawdy historycznej a niszczy wspolczesny porzadek....tu tylko w okresie 23.12.2008 a 5.01.2009 gina ludzie dla samych "swiat...." nie uzywajac ani prochu, armat , czolgow... gina na ulicach i nieogrzewanych pomieszczeniach,.... gina rodacy w samochodach prowadzonych przez pijanych i...i "potencjalnych nie tylko samobojcow, mordercow"..
I co???????Gdzie my zyjemy???Kim my jestesmy, ze na to przyzwalamy??? Kto ponosi za to odpowiedzialnosc???
I tyle innych pytan...bez odpowiedzi????O

acac
»
Ku przypomnieniu tongue sticking out smileyodczas wojny sześciodniowej w 1967 Izrael zajął całe terytorium Palestyny- 1967 ONZ wezwała w rezolucji Izrael do wycofania wojsk z zajętych terenów i uregulowania problemu uchodźców palestyńskich, a w 1974 potwierdziła prawo Palestyńczyków do suwerenności

~SYJONISTY BARBAZYNCY
»
GLOWA PISIOROW PO 10 DNIACH MORDOW ZAPUZINO KAZEL REAKCJI 2009-01-05 21:48

UDOWODNIL ZE NIEUDACZNIK JAK WRAZIE CZEGO TO JAK JUDASZ UCIEKNIE DO ANGLI WYDMUSZKA SZKODA MOJEGO PISANIA PISIORY OUT SABOTAZYSCI

WEJ
»
Lech Kaczyński zadeklarował też, że Polska jest gotowa włączyć się do akcji humanitarnej dla poszkodowanych cywilów."


Mam nadzieje, ze JE Mediator uzgodnil to co oswiadczyl z ...Tuskiem i reszta osob odpowiedzialnych za "udzielanie pomocy" z urzedu.
Juz raz "solidaryzm" Kaczynskiego objawil sie w realnej formie p.t. SPIEPRZAJ DZIADU!!!
"Wspolna walka" z Juszecznka zakonczyla sie ZAKRECENIEM GAZU Ukrainie..itd

andrzejek
»

A co z prawem do istnienia panstwa Palestynczykow? O tym juz nie mial odwagi wspomniec. Do niedawna mialem wiecej szacunku dla Kaczora.

pytam
»
czemu Dziennik tak zrobil?

antykomuch_
»
teraz wiem dlaczego zydki zaprosili kaczynskiego do synagogi pare tygodnu temu.Chcieli wybadac nastroje u "polskiego prezydeta"A tak nawiasem to"polski prezydet" powinien sie zapoznac z geneza sporu zydowsko-palestynskiego a pozniej sie wypowiadc czy jakis tam izrael ma prawo do istnienia.PRZYNAJMNIEJ NIE W WYMIARZE JAKI JEST TERAZ GDZIE OKUPUJA ZIEMIE NALEZACE DO ARABOW.hot smiley

~kitowy RZAD, hitowy LECH
»
mamy KAPITALNEGO prezydenta który nie kryje się za PLECAMI innych przywódców (patrz Google: premier TUSK) ale DZIAŁA na arenie MIĘDZYNARODOWEJ aby POLSKA była traktowana PODMIOTOWO 2009-01-05 23:39

mamy KAPITALNEGO prezydenta który nie kryje się za PLECAMI innych przywódców (patrz Google: premier TUSK) ale DZIAŁA na arenie MIĘDZYNARODOWEJ aby POLSKA była traktowana PODMIOTOWO

żywczak
»
..poleci czy nie poleci... 2009-01-05 23:45

..nie ma szans...

Ostatnio edytowany przez zoomboy (01.07.2009 23:57:20)


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#68 01.06.2009 06:32:48

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Obama girls' first day of school

A Secret Service motorcade provided Malia, 10, and Sasha, 7, their ride to school.
January 5, 2009

http://img26.picoodle.com/img/img26/3/1/6/f_obamaskidsm_58db776.png


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#69 01.06.2009 21:23:41

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Don't mess with bimer... The end is sweet

http://www.youtube.com/watch?v=RPofRQdR … re=related

Don't mess with stove... The end is sweet

http://www.youtube.com/watch?v=_ISAaApSMvk&NR=1

Ostatnio edytowany przez zoomboy (01.06.2009 21:29:30)


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#70 01.06.2009 23:32:14

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Kilka ciekawostek związanych z alkoholem

1. Najmocniejszy alkohol wyprodukował w okresie międzywojennym Estoński Monopol Alkoholowy. Destylowany z ziemniaków alkohol miał moc 98 procent.

2. Piwo "Baz Super Brew" warzone przez Barrie Parish w browarze w miejscowości Somerby (hrabstwo Leics, Wielka Brytania) zawiera 23 procent alkoholu. Jest to najmocniejsze piwo na świecie.

3. Rekordowa cenę za lampkę wina zapłacono w 1993 roku. 100 gramów wina "Beaujolais Nouveau" w pubie "Pickwick" w Beaune (Wielka Brytania) kosztowało 1453 dolary.

4. Najdroższym alkoholem dostępnym na rynku jest "Springbank 1919 Malt Whisky", którego butelka kosztuje 10 800 dolarów, czyli ponad 43 000 złotych.

5. Pub "Mathaser" w Monachium jest w stanie pomieścić 5500 osób i sprzedaje dziennie 48 tys. litrów piwa.

6. 26 lutego 1999 r. o godzinie 23.00 zebrały się jednocześnie w pubach, restauracjach i barach amerykańskich 197 843 osoby, żeby wznieść Wielki Toast Guinnessa.

7. 22 listopada 1986 r. w San Francisco (Kalifornia, USA) odbyła się największa degustacja wina. Podczas degustacji sponsorowanej przez stacje telewizyjna KOED 4 tysiące osób wypiło 9 360 butelek wina.

8. W grudniu 1985 roku na aukcji w domu aukcyjnym "Christie" w Londynie za butelkę wina "Chateau Lafite", rocznik 1787, zapłacono 157 000 dolarów. Była to najcenniejsza butelka wina. W 1986 r. korek wpadł do środka butelki, psując wino.

9. 14,8 promila alkoholu we krwi miał Tadeusz S., który w 1995 roku jadąc samochodem, spowodował wypadek pod Wrocławiem. Wynik badania był tak nieprawdopodobny, ze powtarzano je pięciokrotnie, zawsze z takim samym rezultatem. Mężczyzna zmarł kilkanaście dni później w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku.

10. Sąd w Manchesterze zabronił Georgowi Bestowi wstępowania do pubów na terenie Wielkiej Brytanii. Słynny były piłkarz Manchester United nie podjął kuracji przeciwalkoholowej, na która skierował go sąd.

11. Jolanta M., lat 40, w roku 1995 ustanowiła rekord świata kobiet. Badanie krwi przeprowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie wykazało, ze ma 8,2 promila alkoholu.

12. Kazimierz M., góral z Nowego Targu, 38 razy ślubował czasową abstynencje w klasztorze księży jezuitów Na Górce w Zakopanem. Żadnej przysięgi nie dotrzymał...

13. W latach siedemdziesiątych na etykiecie duńskiej wódki pojawił się następujący napis: "Dawka śmiertelna - 4,5 promila alkoholu we krwi! Nie dotyczy Polaków i Rosjan".

14. Najmłodszym klientem w polskich izbach wytrzeźwień był pięcioletni chłopiec, u którego stwierdzono 1,4 promila alkoholu. Chłopca uratowano w szpitalu w Płocku w 1995 roku. Matka dziecka tłumaczyła, ze syn wypił wino zostawione przez gości.

15. Rekordzista przebywał w warszawskiej izbie wytrzeźwień 152 razy w 1999 roku. I nie zapłacił ani grosza. W sumie jest winien izbie 70 tys. zł.

16.Kierowca autobusu miejskiego w Raciborzu wiózł pasażerów, mając we krwi 4 promile alkoholu.

17. W 1977 r. w 57 polskich izbach wytrzeźwień zatrzymano 500 tys. osób.

18. Najstarszym klientem w Izbie Wytrzeźwień w Warszawie przy ulicy Kolskiej był 86 - letni mężczyzna. Najstarsza kobieta miała 61 lat.

19. Lekarze pracujący w warszawskim "żłobku" wspominają mężczyznę, który upił się wraz ze swoim psem wilczurem. Obaj nie mogli utrzymać się na nogach. Pan dochodził do siebie w izbie, a psa odwieziono do schroniska na Paluchu.

20. Pijany kierowca przywieziony do poznańskiej izby wytrzeźwień zjadł wszystkie pieniądze, które miął przy sobie (około 500 zł). Bał się, ze zostanie okradziony przez sanitariuszy.

21. W 1996 roku patrol policyjny na jednym z podwórek przy al. Niepodległości w Warszawie znalazł pijana dziesięciolatkę. Analiza wykazała we krwi dziewczynki aż 2,25 promila alkoholu.

22. Pewna 17 - letnia dziewczyna z Warszawy była w izbie wytrzeźwień 20 razy w ciągu jednego rok.

23. Niemiecki pisarz Ernst Junger uważał czerwone wino za eliksir długowieczności. Codziennie wypijał 3 litry trunku. Zmarł w wieku 103 lat.

24. Statystyczny mieszkaniec Rosji wypija rocznie 14,1 litra czystego spirytusu. Najwięcej na świecie.

25. W Polsce na jednego mieszkańca przypada rocznie 11 litrów czystego spirytusu.

26. Prawie 2,5 promila alkoholu we krwi miał Paweł S., 43-letni maszynista pociągu relacji Braniewo - Elbląg. Pomocnik maszynisty Zbigniew R. miał 3 promile.

27. W Suchedniowie w 1995 roku dwóch trzydziestolatków stanęło do konkurencji. Każdy z nich wypił w ciągu 10 minut ­10 setek wódki. Wygrać miał ten, który szybciej dobiegłby do baru. Pierwszy padł za progiem baru i zmarł. Drugi ze zwycięstwa cieszył się w szpitalu.

28. Agencja Reutera 24 marca 1992 r. jako wiadomość dnia rozpowszechniła na całym świecie informacje, ze potracony przez samochód mężczyzna idący środkiem drogi do Nowogardu Bobrzańskiego miał we krwi 7,2 promila alkoholu.

29. W Warszawie codziennie policja łapie 50 - 150 kierowców jadących na popularnej bańce.

30. Nad lotniskiem w Krepsku (koło Piły) pilot samolotu Zlin-124 pokazywał swoje umiejętności pasażerowi. Popisowa akrobacje wykonał na niskim pułapie. Samolot pionowo wbił się w ziemie. W zwłokach pilota ustalono 3,7 promile.

31. Jan S. z Warszawy esperal miał wszywany 44 razy.

32. Winston Churchill, będąc szefem brytyjskiego rządu, codziennie wypijał butelkę szampana, butelkę wina, butelkę koniaku i butelkę whisky. Podobno nikt nie widział Churchilla pijanego. Dożył 90 lat.

33. Spośród ośmiu Amerykanów ­ laureatów literackiej Nagrody Nobla - pięciu było nałogowymi alkoholikami: William Faulkner, Ernest Hemingway, Eugene O Neill, Sinclair Lewis i John Steinbeck.

34. W listopadzie 1994 roku Jan M., 33-letni mieszkaniec Elbląga, zapił się na śmierć - 15,9 promila alkoholu we krwi. Rekord Polski.

35. Podczas spektaklu "Don Ki­chota" w Teatrze Polskim w Poznaniu pijany aktor grający Sancho Panse nie mógł wypowiedzieć słowa oraz potykał się o własna kopie. Po pierwszym akcie przerwano spektakl - jak oświadczono publiczności - przyczyn technicznych".

36. Pijana 35 - letnia Jolanta G. podczas mszy świętej w kościele w Ostrowie Wlkp. Podeszła do ołtarza, zjadła hostie i próbowała wypić przygotowane do liturgii mszalne wino.

37. Pijani polscy kierowcy odbywają w ciągu roku ok. 120 mln kursów, pozbawiając w tym czasie życia prawie 2 tys. osób.

38. W 1995 roku pewien woźnica ze Szczecina całkiem dobrze radził sobie z wozem i końmi mimo 7 promili alkoholu w organizmie. Po dwóch dniach odtruwania miał we krwi ciągle 2,8 promile.

39. Tadeusz K. z Kudowy Zdroju przeniósł przez polsko - czeska granice w ciągu jednego miesiąca 3011 butelek alkoholu.

40. Na mocy ustawy z 1959 roku pędzenie bimbru w Polsce było zagrożone kara pozbawienia wolności od 2 do 5 lat.

41. Polacy pija wszystko, co zawiera alkohol, z wyjątkiem asfaltu i smoły

42. Rocznie z powodu zatruć alkoholem przebywa w szpitalach w Polsce ok. 2300 osób. Spośród nich średnio 500 umiera z powodu zatrucia glikolem etylenowym (płyn borygo i tym podobne wynalazki).

43. Grzegorz R., mieszkaniec Sandomierza, zmarł w 1992 roku po popisowym wypiciu duszkiem butelki wódki. "Patrzcie, jak się pije do dna" - krzyczał do swoich kolegów. Po wypiciu "z gwinta" padł na ziemie i zmarł.

44. Paweł B., osiemnastolatek z Wrocławia, wypił litr piwa w 4,5 sekundy, poprawiając o 0,1 sekundy dotychczasowy rekord świata.

45. 10 lipca 1999 r. w Wiśle pobito rekord świata w ilości wypitego piwa przez 5 osób w ciągu 15 minut. Drużyna z Wisły wypiła 18 litrów piwa.

46. Władysław Siekowski z Gołdapi w ciągu 18,07 sekundy wypił 3 półlitrowe piwa. Rekord został ustanowiony 21 maja 2000 r.

47. Zbigniew M. z Wrocławia odsypiał pod domem wielkie picie, gdy nagle spadla na niego kobieta. Dla 30-letniej Zofii S. upadek z trzeciego pietra zakończył się śmiercią. Zbigniew M. od tego czasu nie pije alkoholu.

48. W Lodzi dwaj bezrobotni produkowali "armeński koniak", w mieszaninie alkoholu i wody rozpuszczając karmel i brązowa pastę do butów.

49. W Polsce 78 procent zabójstw popełnianych jest po alkoholu.

50. Jan G. z Siemianowic od 10 lat pije borygo, bo jak powtarza: "Po borygo sie nie rzygo".

51. Alkohol szkodzi zdrowiu, są jednak profesje, kiedy picie bywa niestety konieczne. Chorwaccy księża chcą, by nie obowiązywało ich nowe prawo przewidujące "zero tolerancji dla pijanych kierowców". Argumentują zupełnie przekonująco, że przecież muszą pić wino podczas mszy.

52. Nakaz picia przydałby się za to w Szczecinie. Władze miasta martwią się, że za dwa miesiące zabraknie pieniędzy na funkcjonowanie tamtejszej izby wytrzeźwień. Powód? Brakuje pijaków. W ostatnim roku znacznie spadła ilość pensjonariuszy tego szacownego przybytku.

53. Czyżby Polacy trzeźwieli? Jest to niestety zbyt pochopna konkluzja. Duch w narodzie nie ginie. W Chrzanowie policjanci znaleźli nieprzytomnego 30-latka. Kiedy mężczyzna trafił do szpitala, okazało się, że ma... 5,7 promila alkoholu we krwi.

54. Na Spitsbergenie (wyspa norweska na Morzu Arktycznym) obowiązuje absolutny zakaz picia alkoholu.

55. Brytyjscy studenci każdego roku wydają na alkohol 1 mld funtów, czyli prawie trzy razy więcej niż na książki.. 950 mln funtów rocznie studenci przeznaczają na trunki wysokoprocentowe, co prawie odpowiada łącznej kwocie wydatków na jedzenie i książki: odpowiednio 670 mln i 330 mln. Kolejne 2,5 mld funtów to koszty wynajęcia mieszkania. Na podstawie badania przeprowadzonego przez Królewski Bank Szkocji stworzono ranking miast najbardziej atrakcyjnych pod względem finansowym dla studentów. Porównywano koszty utrzymania w danym mieście z kwotą, jaką można zarobić, pracując na pół etatu. Według wyliczeń najlepszym miejscem do studiowania jest Glasgow. Ucząc się tu, można zaoszczędzić do 1 tys. funtów rocznie w porównaniu z innymi miastami uniwersyteckimi w kraju. Najdrożej jest w Durham na północy Anglii. W ankiecie wzięło udział 2163 studentów z 21 brytyjskich uniwersytetów.

PODSUMOWANIE:
Szklanka wódki (250 g) zabija około 1000-2000 komórek nerwowych w naszym mózgu. Komórki nerwowe się nie regenerują. Ludzki mózg składa się z około 3 miliardów komórek nerwowych, z czego używamy na co dzień około 10% z nich. Zatem około 2,7 miliarda komórek są nie potrzebne. Szklanka wódki zabija 1000 komórek nerwowych. Człowiek może bez obawy o swoje zdrowie wypić 2 700000 szklanek wódki. Przeliczamy: 1 butelka (750 g) = 3 szklanki, zatem 2 700 000/3 = 900 000 butelek. Zakładając że maksymalny wiek przeciętnego alkoholika wynosi 55 lat, a zaczyna on pić, powiedzmy mając 15 lat, to mamy 40 lat stażu. Przeliczamy lata na dni: 40 * 365 = 14600 dni picia. Jeżeli możemy wypić 1 080 000 butelek bez obawy o nasze komórki nerwowe to: 900000/14600 = 62 butelki wódki dziennie. Wniosek: Aby umrzeć z braku komórek nerwowych musielibyśmy pić po 20 butelek wódki na śniadanie, 20 na obiad i 30 na kolację.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (01.08.2009 00:00:52)


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#71 01.06.2009 23:35:09

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Nie ma jak porada w internecie

PROBLEM:

Pomóżcie! czy specyfiką gumy jest to że nie trzyma się ona na penisie? Czy każdy tak ma, czy tylko mój chłopak? On musi trzymać ją jedną ręką, bo mu spada! Wkurza mnie to, ale nie wiem, czy tak wszyscy mają czy nie, bo to jest mój pierwszy partner. Dodam że spada mu nawet guma typu "close fit". Proszę o poważne odpowiedzi!

POMOC:

- Musi u nasady takim zipem spiąć.

- Albo cybancik na śrubkę.

- Proponuje posypać solą, ja tak sypię na schody i się nie ślizgam.

- Wydaje mi się, że po prostu źle ją zakłada.

- Na lewą stronę?

- Nie, do góry nogami.

- To może niech założy sobie tez na jajka.

- Uszyj mu szelki. Możesz inspirować się pasem do podwiązek.

- A może niech naciągnie z całej siły i rozciągnięte końcówki niech na tyłku na supeł zawiąże.

- Załóż mu na palec może ten jest większy od jego małego.

- Spróbuj zmienić firmę gumek, nie wiem czego używacie

- Najlepiej na zimówki Stomil, te się nie ślizgają. Jeżeli to nie pomoże to łańcuchy.

- A z kolei mój chłopak używa rozmiaru XL i jeszcze jest za ciasna wpychamy do połowy, a potem się nie da! Gdzie mogę kupić większe? Proszę o pomoc i poważne odpowiedzi!

- Tego się nie wpycha do środka, to się zakłada na członka, a potem się wkłada członka. Chyba.

- W Kauflandzie są worki jednorazowe 135 l. - polecam.

- Mój facet ma odwrotny problem .Nawet największa rozmiarowo prezerwatywa jest za krótka i za ciasna na jego penis.

- Pracujesz w stadninie w Janowie, czy innym malowniczym miejscu?

**********

PROBLEM:

Pomóżcie! Dzisiaj kupiłam samochód z komisu i nie wiem jakie paliwo mam wlać? Po czym poznać, czy to dizel czy benzyniak? Jeżdżę na oparach, a nie mogę zatankować, bo nie wiem co wlać.

POMOC:

- Przysiwieć zapalniczką przy wlewie paliwa i zobacz sama! Potem wlej ropę. Bo jeśli benzyniak to nie doczekasz "potem".

- Nie ściemniaj koleżance. Słuchaj. Jeśli samochód jest koloru niebieskiego lub zielonego lejemy ropę. Jeśli żółty to na gaz. Do reszty lejemy benzynę. I od razu wymień powietrze w kołach na letnie. W tym roku modne jest górskie.

- Najlepiej nalej wody. Wtedy w serwisie udzielą ci wyczerpujących informacji.

- Jak samochód robi brum brum to jest benzyniak a jak kle kle to ropniak. A jeśli robi brum i kle - śmiało lej gaz.


**********

PROBLEM:

BLAGAM O POMOC!!!! - kolega mi powiedzial, ze plyta DVD lepiej odbija radar niz zwykla plyta - podpowiedzcie mi prosze, czy mnie nie sklamal -bo jesli rzeczywiscie to jest prawda, to czy w kazdym hipermarkecie jak pojade do miasta bede mógl taka plyte kupic? Na razie uzywam zwyklej plyty i jestem zadowolony - nie dostalem zdnego mandatu!!!

POMOC:

- Powies sobie jeszcze trzy takie plyty - juz z daleka bedzie widac, ze jedzie idiota.

- Fakt, oni swoich nie zatrzymuja.

- Jako ze plyta DVD ma wieksza pojemnosc, tak przy wiekszej predkosci plyta ta lepiej dziala. Tylko pamietaj, ze strona przeznaczona do zapisu musi byc skierowana w strone policjantów, bo inaczej spowoduje wzrost predkosci pokazywanej przez radar. Sam stosuje 3 plyty DVD, 2 analogowe (tak na wszelki wypadek) i krawat samoobrony na ewentualne blokady.
Pozdrawiam.


- To prawda, w nowej wersji F-117A pokryty jest caly plytami DVD i daltego jest niewykrywalny dla radarów

- Nie jestem pewien z ta plyta DVD, nie próbowalbym, najlepiej stosowac sprawdzone sposoby, polecem plyte gramofonowa, ona ma wieksza powierzchnie i bardziej rozprasza wiazke z radaru

- Powies CD, DVD, FDD, HDD, memory stick i ZIPa, to na pewno zaden policjant cie nie zatrzyma, bo jak cie zobaczy zza zakretu to umrze ze smiechu.

- Najlepiej radar odbija plyta chodnikowa. Tylko trzeba nia rzucic w radar z duzej odleglosci, zanim cie 'ustrzeli' a do tego trzeba sporo krzepy.."


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#72 01.06.2009 23:41:18

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Dowód istnienia Boga

Dowód rozpocznę krótką repetycją z zakresu analizy matematycznej oraz współczesnej fizyki. Naprawdę nie będzie bolało!Matematyka

„Liczby całkowite stworzył dobry Bóg, resztę wymyślili ludzie" Kronecker

Zdefiniujmy liczbę zespoloną jako parę uporządkowaną zsadx, y). Liczbę x nazywać będziemy częścią rzeczywistą liczby zespolonej z (zapis: x=Re z), natomiast y - częścią urojoną (zapis: y=Im z). Zdefiniujmy działania na liczbach zespolonych.

Dodawanie:

(a, b)+(c, d)sada+c, b+d)

Mnożenie:

(a, b)*(c, d)sada*c-b*d, a*d+b*c)

Liczby zespolone tworzą ciało Z.

Na tym kończą się niezbędne w dalszej części dowodu informacje z matematyki.Fizyka

„Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki" Kant

Wiedza ludzkości o otaczającym nas świecie zawarta jest w dziedzinie zwanej fizyką. Dwudziestowieczne odkrycia w materii tego przedmiotu rzucają całkowicie nowe światło na otaczającą nas rzeczywistość. Nie jest to miejsce na przytaczanie doniosłych sukcesów ludzkiego intelektu. Przypomnę jednak poglądy współczesnej fizyki na temat materii i oddziaływań.

Fizyka stwierdza jedynie istnienie oddziaływań. Tak dobrze znane nam z codziennego życia pojęcie materii pozostało w fizyce tylko ze względu na jego intuicyjność i tradycję. Najłatwiej byłoby przytoczyć przykłady ze świata cząstek elementarnych, jednak postaram się pokazać to w naszej skali. Nie możemy stwierdzić istnienia np. drzewa. Możemy stwierdzić reakcję naszego oka z fotonami w wyniku której je widzimy lub reakcję receptorów dotyku, smaku (gdy wgryziemy się w gałąź smile ) lub powonienia lub też reakcję struktur ucha z falami dźwiękowymi wytwarzanymi przez liście (tak zwany szelest liści smile ). Nie oznacza to wcale, że powinniśmy z tego powodu zmienić sposób myślenia i wypowiadania się na temat różnych przedmiotów. Mózg człowieka nie działa analitycznie, lecz intuicyjnie, co zapewnia mu skuteczne, choć nie zawsze dokładne działanie. Gdyby mózg działał analitycznie bardzo szybko „wysiadłby" z powodu zbyt wielkiej ilości przypływających danych oraz zbyt wielkiej złożoności problemów. A poza tym życie byłoby wtedy takie nudne.Dowód

Zdefiniujmy przedmioty (w tym rośliny i zwierzęta) oraz człowieka jako liczby zespolone:

przedmiot=(materia, 0)

człowiek=(ciało, dusza)

Działanie dodawania ma znaczenie marginalne, gdyż może odpowiadać jedynie łączeniu kilku przedmiotów w jeden.

Doniosłe znaczenie ma natomiast działanie mnożenia, które odpowiada oddziaływaniom.

W przyjętych definicjach część rzeczywista przedmiotów i oddziaływań odpowiada obserwowanej przez nas rzeczywistości, część urojona - niedostępnemu zmysłowo światu duchowemu.

Rozpatrzmy i zinterpretujmy możliwe rodzaje działań.

1.      Oddziaływanie przedmiotu z przedmiotem.

(materia1, 0)*(materia2, 0)=(materia1*materia2, 0)

Sytuacja ta odpowiada idealnie prawom fizycznym. Wynik oddziaływania zależy wyłącznie od właściwości fizycznych ciał i posiada tylko część rzeczywistą.

2.      Oddziaływanie człowieka z przedmiotem.

(ciało, dusza)*(materia, 0)=(ciało*materia, dusza*materia)

Część rzeczywista oddziaływania zgadza się idealnie z poprzednim przypadkiem, co zapewnia nam zgodność z prawami fizyki. Zastanówmy się zatem nad interpretacją części urojonej. Dusza jako liczba posiada pewną wartość, która jest proporcjonalna do stopnia produktywności jednostki. Produktywność rozumiana jest w znaczeniu używanym przez E. Fromma. Człowiek jest produktywny, gdy w jego myślach gości rozum a w sercu miłość. Wpływ wielkości duszy na część urojoną oddziaływania najłatwiej zauważyć w przypadku dzieł sztuki. Jednostka o niskiej wartości duszy traktuje dzieło sztuki jak zwykły przedmiot, natomiast osoba o wysokiej produktywności doznaje niemal ekstatycznych uniesień pojawiających się po stronie urojonej oddziaływania. Jednostki o bardzo wysokiej wartości duszy doznają takich uniesień w codziennym życiu, stykając się z przedmiotami codziennego użytku, stąd pochodzi ich szczęście. Część urojona rozpatrywanego oddziaływania zależy również od wielkości materii. Doświadczył tego każdy, kto chociaż raz był w górach, nad morzem (najlepiej w czasie sztormu) lub zastanawiał się nad rozmiarami Wszechświata.

3.      Oddziaływanie człowieka z człowiekiem.

(ciało1, dusza1)*(ciało2, dusza2)=

(ciało1*ciało2-dusza1*dusza2, ciało1*dusza2+ciało2*dusza1)

Niepokój nasz budzi pojawiający się w części rzeczywistej ze znakiem minus składnik dusza1*dusza2. Jest to jednak zjawisko dość powszechnie spotykane. Najłatwiej jest to zaobserwować podnosząc drugą osobę. Mało osób jest w stanie podnieść sześćdziesiąt kilogramów a osobę o takiej masie podnieść jest stosunkowo łatwo. Bardziej złożonym przykładem jest para zakochanych. Jeśli oboje są osobami o wysokiej wartości duszy (wrażliwi, skromni, troskliwi, pełni szacunku...), to część urojona oddziaływania osiąga bardzo imponującą wartość, niestety część rzeczywista jest całkowicie sparaliżowana. Ujmując rzecz najprościej: cudownie do siebie wzdychają, ale z „akcji" nici. Ludzka psychika ma jednak taką własność, że często oddziaływanie nie następuje z właściwym przedmiotem, lecz z jego wyobrażeniem. Daje to naszym zakochanym szansę na osiągnięcie pełnej satysfakcji. Wystarczy, że przez pewien czas będą traktować siebie jak zwierzęta lub dajmy na to ludzi lekkich obyczajów. Kolejnym przykładem jest przemoc. Człowiek o dużej wartości duszy ma bardzo poważne opory przed zadawaniem bólu i cierpienia. Gdy dusza jest równa zero, to żadnych trudności nie ma. Podobnie i tu, tylko traktując daną osobę jak przedmiot, tj. zrywając z nią wszystkie więzi emocjonalne, jesteśmy w stanie zadać jej każdą formę cierpienia. Ostatni przykład to paraliżujące działanie tłumu na jednostkę. Psychologia tłumu jest jednak dość szerokim zagadnieniem, którego nie będę tu przedstawiał.

Strona urojona oddziaływania jest zdwojona w porównaniu do oddziaływania człowieka z przedmiotem. Stąd właśnie widać, dlaczego największym źródłem szczęścia lub cierpienia człowieka są inni ludzie

Zdefiniujmy Boga i rozpatrzmy jego oddziaływania z przedmiotami i z ludźmi.

Bóg=(0, boskość)

gdzie: boskośća=nieskończoność

4.      Oddziaływanie Boga z przedmiotami.

(0, boskość)*(materia, 0)sad0, boskość*materia)

Jak widać nie występuje tu żadne fizyczne działanie, jednak Bóg może czerpać radość z obcowania z przedmiotami. Przykładem tej radości jest zadowolenie Boga ze stworzenia świata.

5.      Oddziaływanie Boga z człowiekiem.

(0, boskość)*(ciało, dusza)sad-boskość*dusza, boskość*ciało)

Od ludzi, którym ukazał się Bóg, wiemy o niewyobrażalnym przeżyciu duchowym i niemal całkowitym paraliżu fizycznym podczas takiego doświadczenia. Relacje te w pełni zgadzają się z naszym modelem matematycznym.

Zdefiniujmy Szatana i rozpatrzmy jego oddziaływanie z przedmiotami i ludźmi.

Szatan=(0, -boskośćszatana)

gdzie: boskośćSzatana=bardzo dużo<Im Bóg=nieskończoność

6.      Oddziaływanie Szatana z przedmiotami.

(0, -boskośćSzatana)*(materia, 0)sad0, -boskośćSzatana*materia)

Podobnie jak w przypadku Boga nie występuje tu żadne fizyczne działanie, a sam Szatan również czerpie radość z obcowania z przedmiotami (pomimo a może właśnie dlatego, że część urojona jest ujemna). Znak minus oznacza w tym przypadku zło, które cieszy Diabła.

7.      Oddziaływanie Szatana z człowiekiem.

(0, -boskośćSzatana)*(ciało, dusza)=(boskośćSzatana*dusza, -boskośćSzatana*ciało)

Część rzeczywista oddziaływania to ułatwione działanie, do którego kusi Szatan. Część urojona to zło, które zostaje wyrządzone. Jego wpływ na człowieka jest negatywny zaś podobnie jak w przypadku przedmiotów cieszy Diabła.

Pozostało nam do rozpatrzenia ostatnie oddziaływanie.

8.      Oddziaływanie Boga z Szatanem.

(0, boskość)*(0, -boskość Szatana)= (boskość*boskość Szatana, 0)

W tym momencie mamy na myśli ich odwieczne zakłady (Hiob, Faust...) w wyniku których nie dzieje się nic po stronie urojonej ale za to na Ziemi są niesamowite historie.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (01.06.2009 23:46:54)


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#73 01.07.2009 23:49:23

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Go Tadzik, go!!!

Przez rok Polak wygrywał 21 razy na loterii

http://img26.picoodle.com/img/img26/3/1/7/f_tadeuszkrupm_32265da.jpg

Tadeusz Krupa miał prawo wzbudzić zainteresowanie władz loterii stanowej w Colorado. W ciągu 13 miesięcy od przyjazdu do Fort Lupton wygrał dziesiątki tysięcy dolarów. Los okazał się dla niego szczęśliwy w sumie 21 razy. Myślano, że Polak oszukuje. Ale nie. Po prostu często gra. Bardzo często.
Krupa twierdzi, że ma system. Jego częścią, jeżeli taki istnieje, jest zasada by dużo grać. Ponoć kilka razy w miesiącu wypełnia tysiące kosztujących dolara losów.

Twierdzi, że więcej wygrał niż wydał na losy, ale jak widać po materiale wideo, dziennikarze 9News. mają wątpliwości. Wszystkie wygrane miały mu dotąd przynieść ponad 150 tys. dolarów.

Najciekawsze, że Krupa chwali się rozbiciem pod koniec lat 70. polskiego Totalizatora Sportowego. Miał wówczas zakreślić numery warte pół miliona dolarów.


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#74 01.07.2009 23:55:02

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Go Doda, Go!!!!!!
                           
Doda: Muszę sobie zbadać mózg   


http://img26.picoodle.com/img/img26/3/1/7/f_DODAm_1951b64.jpg

Dorota Rabczewska zaciera granice między skandalem i żenadą. Szukając swojego miejsca na czołówkach bulwarówek, ogłosiła ostatnio, że ma w sobie magiczną aurę i uważa się za... medium! Podobno jej wróżka jest beznadziejna, bo zapowiada jej "podbicie świata", podczas gdy ona, Doda, potrafi widzieć przyszłość.
Obdarzona wielkim ilorazem inteligencji gwiazda Dorota Rabczewska regularnie szuka porad u Cyganki ze szklaną kulą. W ostatnim wydaniu miesięcznika "Sukces" żali się jednak, że z wróżki nie jest szczególnie zadowolona.
"Liczę, że w końcu zobaczy we mnie magiczną aurę, bo uważam się za medium" - mówi Doda. "Czekam na to, że powie mi: <tu widzę wielką mega moc>. A ona gada bez sensu, ciągle to samo, że podbiję świat i takie tam pierdoły" - dodaje.
Piosenkarka twierdzi, że ma zdolności nadprzyrodzone. "Po prostu jestem czarownicą. Mnie się śnią historie, które następują dzień później. Widziałam we śnie już tyle rzeczy, które się potem sprawdziły, że ludzie aż boją się pytać, co mi się śniło" - przekonuje.
Pod koniec wypowiedzi Doda pociesza dowodząc, że zdaje sobie sprawę ze swojej "wyjątkowości". "Muszę sobie zbadać mózg, bo pewnie mam tam zwoje zupełnie inne niż u większości ludzi" - kwituje.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (01.07.2009 23:56:09)


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

#75 01.08.2009 21:55:24

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Doktor strzelcem...

Go, Kaczor, go !!!

Kaczor dziobie Ruskich

Prezydent: Z Rosją trzeba ostro


http://img19.picoodle.com/img/img19/3/1/8/f_LechKaczynsm_48d8898.jpg

Lech Kaczyński jest pewien - gazowy spór Rosji z Ukrainą i zakręcenie kurka z błękitnym paliwem to rosyjska gra wymierzona w kraje Unii. Zdaniem prezydenta w tej sprawie Zachód zbyt delikatnie traktuje Rosję. "Trzeba rozmawiać na zasadzie tough, a nie soft" - zaleca Kaczyński.

Czy za mniejsze dostawy gazy i zachwianie bezpieczeństwem energetycznym Unii Europejskiej na Moskwę należy powinna nałożyć jakieś sankcje? Prezydent nie chciał na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Zastrzegł, że musiałby tę sprawę najpierw omówić z premierem.

"Ja wiem jedno, że Unia Europejska powinna zasadniczo zmienić swoją postawę wobec Rosji, jeżeli chodzi o sposób rozmawiania. To nie zawsze jest sprawa sankcji" - stwierdził Lech Kaczyński. Zdaniem prezydenta wywołany rosyjsko-ukraińskim konfliktem kryzys gazowy to gra, w której ton nadaje Rosja.

"Polska jest traktowana delikatnie i to ma być nagroda za wysoką wstrzemięźliwość" - ocenił Lech Kaczyński. "Ja bym nie chciał z naszymi rosyjskimi partnerami grać w tę grę. Odrzucam tego rodzaju grę" - dodał prezydent w rozmowie z dziennikarzami na pokładzie samolotu, którym leciał do czeskiej Pragi na spotkanie z prezydentem Vaclavem Klausem i szefem rządu Mirkiem Topolankiem.


O czym prezydent chciał rozmawiać z czeskimi politykami, którzy od stycznia przez pół roku przewodzą Unii Europejskiej? Na pewno o kryzysie gazowym, ale także o ratyfikacji Traktatu z Lizbony oraz o sposobach na położeniu kresu wojnie w Strefie Gazy.

"Chcę poznać postawę pana prezydenta Klausa i pana premiera Topolanka, coś zaproponować, ale - łaskawi państwo - w polityce zagranicznej na ogół się wszystkich kart nie wystawia na stół, zanim zacznie się partia" - zastrzegł Lech Kaczyński.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (01.08.2009 21:56:25)


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
wygląd forum i administracja techniczna Bartłomiej Kozielski
kontakt z właścicielem i administratorem strony forumdetroit@gmail.com