Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 03.23.2007 05:27:31

Fesia
Rozgadany

Re: Kongres Polonii Amerykanskiej w Hamtramck

ak napisał:

nobody's perfect - święta racja!
a więc niech się czasami nam  pieprzy

Moi drodzy Sebeczku i ak- protestuję!!!! może już niech się więcej w tych naszych organizacjach i u ich członków nie pieprzy.Przyszło NOWE w Kongresie i ten "czeski film"(nikt nic nie wie)mam nadzieję,że się zakończy.Co do członkostwa to nie należę do tej organizacji,ale może się zapiszę.Ktos rzucił hasło na forum,żeby stworzyć oddział(lub filię-nie wiem jak to nazwać)w okolicach Sterling Hts. czy Rochester, moze być i Troy.
Jeżdzić do oddalonego Hamtramck na zebrania czy po cokolwiek z braku czasu tacy jak ja nie będą(myślę,że znajdzie się spore grono podobnych)a opłacanie składek i robienie frekwencji w ilości zapisanych, uwazam że jest bez sensu.
A co do stypendiów to jakie są właściwie kryteria żeby je otrzymać ?-to pytanie do Sebeczka.Można  też zorganizowć przy Kongresie grupę stypendystów(obecnych,byłych)niech też coś z siebie dadzą. I jest narybek na przyszłych członków.
Pare lat temu powstała przy Kongresie grupa młodzieżowych liderów(o ile dobrze pamiętam), były achy i ochy jaka wspaniała młodzież i co się z nimi stało?Może warto to kontynuować tylko bardziej na niwie pracy niż prasy.

#27 03.23.2007 06:33:32

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

Jak dla mnie skladka powinna byc dotacjia, a nie obowiazkowa oplata. Ja bym sie tez chetnie zapisal, moze mam pomysly i checi, ale nie chce sie rozczarowic i wtopic pare dolarow na cos co nie dziala. Napenwo sa tacy co nie wiedza co robic z pieniedzmi niech dotuja takie organizacje.

#28 03.23.2007 07:00:01

Fesia
Rozgadany

Ksiaze napisał:

Jak dla mnie skladka powinna byc dotacjia, a nie obowiazkowa oplata. Ja bym sie tez chetnie zapisal, moze mam pomysly i checi, ale nie chce sie rozczarowic i wtopic pare dolarow na cos co nie dziala. Napenwo sa tacy co nie wiedza co robic z pieniedzmi niech dotuja takie organizacje.

Książe ryzyk- fizyk,składki jakieś muszą być,z dotacją to tak jak co łaska w kościele rzuci dolara i ma czyste sumienie że dał,to jest organizacja utrzymywana przez samych członków(chyba?),a ci co nie wiedzą co zrobić z pieniędzmi(ha,ha, ha)na pewno nie będą dotować Kongresu bo generalnie nie dotują żadnej organizacji, a tak na mój gust, to raczej odcinają się od Polonii, no i niech im tam.
Książe kombinuj,kombinuj i nie zaczynaj liczyć strat i prorokować,że się rozczarujesz.

#29 03.23.2007 07:05:04

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

a nie mowilem ze ksiaze jest prorokiem.  Z tym dawaniem pieniedzy to rzeczywiscie czasami jest to zalosne , moze bardziej przykre. Jak sie slucha radiotonu lub czegos takiego jak to Redaktor Naczelny nazywa  to ciagle powtarzaja sie te same nazwiska. " Czeski film " moze przyjeli za duzo Czechow na czlonkow ? 

A i prosze co znalazlem http://www.pacmi.org/
co prawda nie ma tam za duzo info ale idzie nowe tak wiec postanowilem sie zapisac.

Ostatnio edytowany przez madmax (03.23.2007 07:11:26)

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#30 03.23.2007 07:16:14

Fesia
Rozgadany

madmax napisał:

a nie mowilem ze ksiaze jest prorokiem.  Z tym dawaniem pieniedzy to rzeczywiscie czasami jest to zalosne , moze bardziej przykre. Jak sie slucha radiotonu lub czegos takiego jak to Redaktor Naczelny nazywa  to ciagle powtarzaja sie te same nazwiska. " Czeski film " moze przyjeli za duzo Czechow na czlonkow ? 

A i prosze co znalazlem http://www.pacmi.org/
co prawda nie ma tam za duzo info ale idzie nowe tak wiec postanowilem sie zapisac.

Ustalmy Redaktor-Naczelny czy Redaktor-Dyrektor.

#31 03.23.2007 07:25:31

madmax

dobra niech bedzie Redaktor- Dyrektor  , nastepny stopien kariery bedzie  Ojciec- Dyrektor

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#32 03.31.2007 12:59:22

ak
Serwis

Ja wracam do watku poruszonego przez Fesie w dniu 5 marca. Fesia, co z tym Oddzialem Kongresu w Sterling Hts? Czy masz juz czlonkow zalozycieli?

Zarza, zaraz, Fesia wspomniala o Troy. Moze wiec Oddzial PAC z siedziba w Palacu Kultury.

Ostatnio edytowany przez ak (03.31.2007 13:03:25)

"Friends are flowers in the garden of life"

#33 04.03.2007 05:37:49

Fesia
Rozgadany

ak ja do Kongresu jeszcze nie naleze jak wczesniej wspomnialam, Troy bylo jedna z ot tak rzuconych propozycji a oddzial PAC w Palacu Kultury czemu nie?(tylko ktory to jest-Centrum,Osrodek zdrowia czy Unia)

#34 04.03.2007 08:34:29

ak
Serwis

nie wiem, czy  w Osrodku Zdrowia czy w Unii serwuja nam KULTURE, pozostaje wiec Centrum Amerykansko - Polskiej Kultury!
A do Kongresu prosze sie zapisac, ponoc "idzie nowe"!

#35 04.03.2007 15:02:09

Fesia
Rozgadany

ak napisał:

nie wiem, czy  w Osrodku Zdrowia czy w Unii serwuja nam KULTURE, pozostaje wiec Centrum Amerykansko - Polskiej Kultury!
A do Kongresu prosze sie zapisac, ponoc "idzie nowe"!

Ponoć przyszło nowe i się zapisze.

#36 04.22.2007 19:43:24

Fesia
Rozgadany

Znowu ucichlo z Kongresem,mysle ze lada dzien cos zapodadza,zeby sciagnac mlodziez oczywiscie do zapisania sie na czlonkow,czy ktos cos wie?

#37 05.20.2007 10:39:15

mother
Gość

sebeczek, czy stypendia juz rozdzielone?

#38 05.30.2007 17:57:04

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Ciekawy wywiad z p. Mariuszem Szajnertem w najnowszym Polish Times.
No i Sebastian wspomina o Forum smile

#39 07.09.2007 11:15:45

zoomboy
Gość

Mam pytanie. Co ta organizacja robi albo czemu sluzy?

#40 09.07.2007 18:44:25

ak
Serwis

Zoomboy, czy nie czujesz, ze "olano Cie"?
Nikt z dzialaczy PAC nie odpowiedzial Ci na tak wazne pytanie.
A moze wszyscy sa tak zapracowani w Kongresie, ze nie maja czasu tutaj zagladac!
Ciekawe.

#41 09.07.2007 18:59:42

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Moze nepuja?
A moze wart pac palca?
Tak naprawde to "care less"

Ostatnio edytowany przez zoomboy (09.09.2007 20:29:53)

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#42 09.07.2007 19:01:19

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Zoomboy, czasami muszę dłużej się zastanowić, by zrozumieć smile Nepują = drzemią?
;-)

#43 09.07.2007 19:22:08

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Yess seri. Widze, ze jestes na fali. Siedze na lodce w Kanadzie, czekajac no korzystne witary. Jak tylko wroce to zabiore sie do powaznej roboty. Wszystko sie rozsprzeglo.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#44 09.07.2007 23:02:38

Abacus
Totalnie Rozgadany
Od: Detroit
Serwis

zoomboy napisał:

Moze nepuja?
A moze wart pac paca?
Tak naprawde to "care less"

E do licha chyba pac pałaca?

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#45 09.09.2007 20:30:37

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Do licha, tak. Masz racje i ... loda.

That’s all, folks

#46 09.10.2007 08:30:23

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

zoomboy napisał:

Do licha, tak. Masz racje i ... loda.

Zaskakują mnie Twoje preferencje!

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#47 09.10.2007 11:02:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Lody tylko daje.

That’s all, folks

#48 09.10.2007 12:02:16

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Wspaniale, Panowie. Jednak może już czas zmienić temat?

#49 09.11.2007 00:04:58

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

Mocno się staram ale coś lub ktoś mi nie daje.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#50 05.28.2008 18:10:00

bebe
Niemowa

Halo.
Zgadzam sie z Piastem Kolodziej, ten Pan wydaje sie troche zaczepny tak jak by szukal zwady. no i malo wiemy o nim .
Och malo., a po przeczytaniu jego resume doszlam do wniosku ze moze w plotkach  jake kraza jest troche prawdy.
Nie zagrzal ten Pan miejsca w zadnej ze szkol, a to dlaczego? Ma   przeciez wspaniale wyksztalcenie  na papierze.
Dobrze byloby wiecej uwagi poswiecic tym plotkom, mam nadzieje ze nie ma w nich prawdy, szczegolnie dlatego
ze zajmuje takie wysokie stanowisko na Polonii , udziela sie w szkolach i pracuje z dziecmi.
Wydaje mi sie ze trzeba to sprawdzic w Chicago,  Moze ktos ma tam kontakty i mogl by wiecej nam o tym Panu
powiedziec.

Bebe

Stopka forum