Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 06.14.2007 17:17:32

Kamila
Rozgadany
Od: Sterling Heights
Serwis

Re: Polish Market

Juz nie pracuje :-)

#27 06.14.2007 19:13:03

horo
Partner do rozmowy

Gosc napisał:

W  “Polish Market” w Troy w dziale serowym pracuje pulchna blondyna mowiaca po polsku z wyraznym akcentem “zza Buga”. Ta byla kolchoznica to prawdziwa zgaga, zawsze nieuprzejma  i obrazona jak poprosic o pokrojenie sera cienko lub z innego kawalka. Dwa razy objechala mnie jak swiety Michal diabla, raz ze nie moglem sie zdecydowac czy pol funta ementalera czy trzy-czwarte! Teraz jak widze, ze jest na szychcie to odwracam sie na piecie i ide do Bozka w mysl zasady- “Od Bozka jedzenie dobre na codzien i na Boze Narodzenie".  W pozostalych przypadkach robie zakupy. Sklep ma dobre zaopatrzenie, ale mozna bez niego sie obejsc. Z glodu sie nie powiesze.

Hahaaaaa, wiem o kogo chodzi. Jak tylko podchodzilem do lady to owa ekspedientka witala mnie niezbyt przyjemnym zwrotem: "Czego?" a potem "Ile tego?", "Bedzie?" i tego typu hasla. Szkoda, ze juz nie pracuje, bo pomimo, ze na poczatku tez za nia nie przepadalem, to potem sie przekonalem, ze to nie jest nieuprzejmosc a taki charakter, czy styl bycia, ktory zaczal mnie smieszyc a nie odrazac.
Tak przy okazji to, z gory sorry Kamila, ale musze przyznac, ze ekspedientki "na wedlinach" sa o wiele przyjemniejsze u Bozka w SH, nawet pomijajac kolezanke zza Buga. Jak ja albo zona idziemy z dziecmi na zakupy, to zawsze daja dla dzieci paroweczke albo kabanoska i wszystko odbywa sie z usmiechem, a nie z wyrazem przymusu na twarzy. Przyznam sie jednak, ze juz dawno nie robilem zakupow w zadnym z tych sklepow i moje obserwacje moga byc juz nieakturalne.

#28 06.14.2007 20:50:09

Kamila
Rozgadany
Serwis

no to przykro, ze tak myslisz... Mysle, ze ja nie jestem az tak bardzo zlosliwa. Musicie miec jednak na uwadze, ze w troy nie rzadko ludzie pracuja po 12 godzin dziennie- dlatego apeluje o wiecej zrozumienia takze ze strony klientow.  smile U nas to zawsze mozna probowac, jakos nikt jeszcze nie narzekal. Trudno jednak faktycznie czasem zdarzaja sie niemili ludzie/ekspedientki.  Trzeba jakos zyc smile

Ostatnio edytowany przez Kamila (06.14.2007 20:50:45)

#29 06.14.2007 22:11:06

horo
Partner do rozmowy

Nie no, ja nie mam watpliwosci, co do tego, ze nie jestes zlosliwa, a wrecz przeciwnie. Zreszta, napewno nikt nie jest zlosliwy, ale tak jak mowisz, moze czasami pracownicy sa przepracowani. Zapewniam, ze w PM tez spotkalem sie z mila obsluga. Jedynie, wydaje mi sie, ze mila obsluga w PM jak jest, to jest spontaniczna, a u Bozka zalecana z gory. Kiedys bylo fatalnie i w pewnym momencje nastapil zwrot, tak wiec mysle, ze poprostu Bozek przyklada wieksza uwage co do jakosci obslugi klijenta. Ciekawe czy ktos ma podobne obserwacje.

#30 06.15.2007 07:11:46

contour99
Partner do rozmowy
Od: Harrison Twp, MI 48045
Serwis

Gosc napisał:

wyraznym akcentem “zza Buga”. Ta byla kolchoznica to prawdziwa zgaga, .

haha

:: www.istock.com/contour99 :: SZUKAM CHETNYCH DO FOTOGRAFOWANIA ::

#31 06.15.2007 09:52:07

Kamila
Rozgadany
Serwis

horo napisał:

Bozek przyklada wieksza uwage co do jakosci obslugi klijenta

niz do jakosci towarow? tongue
rozumiem obserwacje smile

#32 06.15.2007 11:16:36

Gosc
Gość

“Panny z wedlin” w obu sklepach (PM-Troy i Bozek-SH) sa wzorem uprzejmosci i szczerze doceniam ich ciezka prace. Tylko ta Cheese Nazi psula im dobra opinie. Co za ulga ze wrocila nad Bajkal. Takze pozdrowienia dla morowych chlopow zza lady sklepowej.

#33 06.15.2007 11:34:54

Kamila
Rozgadany
Serwis

Gosc napisał:

Tylko ta Cheese Nazi psula im dobra opinie.

Haha!

#34 06.20.2007 21:21:23

Lalka
Niemowa

Jak normalnie robie zakupy w sklepach to biore rzeczy z półek i uciekam do kasy, a w Polish Market.... tylko stoję i szukam i czytam daty ważności. Kiedyś się zatrułam (ale w Polsce) i dziękuje za płukanie żołądka i inne metody.....
Polish Market ma dobre zaopatrzenie w POlskie produkty, ale te daty mnie zniechęcają do robienia zakupów.

#35 02.27.2008 18:34:41

aneczka81
Partner do rozmowy

Musze sie podzielic wlasnym przezyciem w tym "cudownym" sklepie bo nawet jak bym poszla do wlasciciela to mam odczucie ze mnie zignoruja.  Jak do tej pory ignorowalam ekspedietow ktorzy widac nie maja checi wogole tam pracowac ale po dzisiejszym wydarzeniu mam tego sklepu dosyc.  Poprosilam faceta o cwierc funta mielonki, wydalawalo mi sie ze dlugo facetowi zajmuje krojenie (ale tam zawsze ciagna sie bo gadaja, itd) wiec nie skapnelam sie ze facet mi kroi poltora funta!!! Wiec jak mi polozyl zamowienie na ladzie to mowie ze ja tyle nie chcialam, to sie gostek wkurzyl, odjal reszte mielonki i w momencie jak kroil nastepne moje zamowienie zaczal z kumplem dyskutowac i sie rzucac do mnie czemu ja mu nic nie powiedzialam, ze jak to tak mozna wiedziec ze tak dlugo kroi ta mielonke i ze ja tyle jej nie chcialam i nic nie mowie.  Idiota na mnie zwalal ze zle mnie uslyszal.  Gostek doslownie na mnie sie wydarl!!!!! NIE DO POMYSLENIA, bezczelnosc!!!!! Jak to mozna na klijeta sie wydzierac.  Do tego moje drugie zamowienie bylo na funt szynki a dostalam pol funta.  Tak bylam wkurzona ze nie skonczylam swojego zamowienia przy wedlinach i poszlam do kasy i powiedzialam kasjerce ze to moj ostatni raz w tym sklepie.  Zaczela sie dopytywac co i jak, zapytala sie ktory tak zrobil, to jak jej pokazalam to skomentowala ze ja jestem nie pierwsza na ktora sie wydarl.  Co za usluga, do d.....

#36 02.27.2008 19:47:20

Łukasz Witkowski
Były Administrator

aneczka81 napisał:

skomentowala ze ja jestem nie pierwsza na ktora sie wydarl.

Skoro już nie jedna osoba skarżyła się na tego pracownika to chyba powinni coś z nim zrobić.

#37 02.28.2008 05:24:24

aneczka81
Partner do rozmowy

No wlasnie, wiec to daje do zrozumienia ze nikogo to nie obchodzi, bo jesli by to bylo w innym sklepie odrazu by wzieli sie za sprawe lecz tutaj tak nie bylo.   Wiem ze w tym sklepie maja problem utrzymac pracownikow lub znalezc ich wiec utrzymuja takich co sie wcale nie nadaja.  Najgorsze w tym jest to ze jest to jedyny sklep ktory ma dobre polskie wedliny (wedlug wlasnej opinii oczywiscie) i czuje sie ze jakbym sama sobie zrobila szkode i na tej podstawie ten sklep nadal istnieje a klijentow opinie ma tam gdzie slonce nie dochodzi.

#38 02.29.2008 17:55:31

Kamila
Rozgadany
Serwis

zapraszamy do polish market w macomb, tam jest najlepsza obsluga wink

#39 03.02.2008 17:00:05

Fesia
Rozgadany

aneczka81 napisał:

No wlasnie, wiec to daje do zrozumienia ze nikogo to nie obchodzi, bo jesli by to bylo w innym sklepie odrazu by wzieli sie za sprawe lecz tutaj tak nie bylo.   Wiem ze w tym sklepie maja problem utrzymac pracownikow lub znalezc ich wiec utrzymuja takich co sie wcale nie nadaja.  Najgorsze w tym jest to ze jest to jedyny sklep ktory ma dobre polskie wedliny (wedlug wlasnej opinii oczywiscie) i czuje sie ze jakbym sama sobie zrobila szkode i na tej podstawie ten sklep nadal istnieje a klijentow opinie ma tam gdzie slonce nie dochodzi.

aneczko81 nie irytuj sie tak,przeciez nie musisz tam chodzic i kupowac.PodzielamTwoja opinie,chcac kupic produkt z Polski najpierw wyszukuje daty waznosci,wpadam tam tylko po chleb razowy a po swieze wedliny jezdze do Srodek Deli na Mound,moze mniejszy wybor ale bardzo dobre co nie wspomne ze zawsze swieze.Jak chce uzupelnic produkty z Polski robie wypad do Stan's Grocery.milo i pewnie,jest jeszcze Srodek's Campau tez korzystam,przekonaj sie sama.
A czy zauwazyliscie ze nasz Gigant spozywczy nigdzie sie nie oglasza?moze warto go na jakis czas tez zignorowac.Poza tym nie podoba mi sie wprowadzenie kosmetykow i prasy,od tego jest Polish Art&book na przeciwko.

#40 03.03.2008 06:03:21

aneczka81
Partner do rozmowy

Fesia, a gdzie jest Srodek Deli na Mound?  bo nie mam pojecia a bym chetnie tam sie wybrala i sprobowala, bo przepraszam jesli kogos obraze ale Bozka wedliny sa bezsmakowe.  W tym tygodniu jestem bez wedlin hehehe protestuje tongue nie moge sie przekonac do tego aby do Polish Market wrocic chociaz ze codziennie je omijam, a do Hamtramck jest mi troche nie po drodze, ale jesli nic nie znajde to zaczne tam jezdzic.  W pracy mam Amerykanina ktory jezdzi do PM po ich wedliny i tez sie wkurza ze skoro nie umie po polsku to czasem chociaz ze jego numerek zawolali to i tak go ignoruja i nie chca obsluzyc.  Ah, moja nienawisc rosnie hehe smile

#41 03.03.2008 15:52:16

Fesia
Rozgadany

aneczka81 napisał:

Fesia, a gdzie jest Srodek Deli na Mound?  bo nie mam pojecia a bym chetnie tam sie wybrala i sprobowala, bo przepraszam jesli kogos obraze ale Bozka wedliny sa bezsmakowe.  W tym tygodniu jestem bez wedlin hehehe protestuje tongue nie moge sie przekonac do tego aby do Polish Market wrocic chociaz ze codziennie je omijam, a do Hamtramck jest mi troche nie po drodze, ale jesli nic nie znajde to zaczne tam jezdzic.  W pracy mam Amerykanina ktory jezdzi do PM po ich wedliny i tez sie wkurza ze skoro nie umie po polsku to czasem chociaz ze jego numerek zawolali to i tak go ignoruja i nie chca obsluzyc.  Ah, moja nienawisc rosnie hehe smile

SklepSrodek deli &bakery znajduje sie przy Mound,numeru nie pamietam,ale jak jedziesz z poludnia to po prawej stronie przed M-59(Hall Rd) Sue's Plaza napis widoczny wiec nie powinnas nie zauwazyc(w tym samym ciagu jest UPS,jakas Pizzeria itd.)

#42 03.04.2008 05:27:47

aneczka81
Partner do rozmowy

Dzieki Fesia nie wiedzialam ze tam jest polski sklep smile  Zajade tam dzisiaj bo mi brak szyneczki hihihi

#43 03.04.2008 05:56:28

Fesia
Rozgadany

aneczka81 napisał:

Dzieki Fesia nie wiedzialam ze tam jest polski sklep smile  Zajade tam dzisiaj bo mi brak szyneczki hihihi

polecam b.dobra kielbase krajana i poledwice,no i te ciasta-pycha!!!!!!!!!

#44 08.04.2008 21:41:30

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Jasny gwint, nie widzę swego okręciku na tym poście. Niedopatrzenie jakieś, czy co?
Cytat z Horo: "Manager ma obowiązek trzepać polki i się upewniać, ze nie ma przestarzałych produktów."
Tez bym chętnie polki (P?) trzepał i upewniał się, ze nie są przestarzale. Jakiś kontakt, Horo?
A czy słyszeliście ze w PM kąpią kiełbaski kiedy zaczynają być nadszarpnięte zębem czasu i staja się oślizłe?
A czy wiecie, ze najświeższa kiełbasa jest od środka?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#45 03.01.2009 10:43:16

borys
Niemowa

Niestety ale w tym sklepie pozbyli sie swietnego  menagera juz dawno, a daty to zmieniaja bo wlasciciel jest cholernie zachlanny wyzyskuje ludzi dlatego sa wkurzeni pracujac po 12 godzin a w przerwie ledwo zdaza cos zjesc. Owszem wedliny so bardzo dore i zazwyczaj swieze. a co do mycia kiebasek to moczy sie  je w wodzie z odrobina octu i sa "swierzutkie" (nie prubujcie tego w domu  smile i smile )

#46 03.01.2009 18:18:58

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

borys , uwierz mi nie jedna osoba chciala by pracowac po 12 godzin , wiec co to za wyzysk. Chcesz to pracujesz , nie to nie. Chyba , ze chodzilo Ci o
kwestie finansowe a to juz jest inna sprawa

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#47 03.01.2009 19:05:18

grunge
Partner do rozmowy

Jedni lubia pracowac 12h inny musza,wiec nie jest to jednoznaczne.
Mysle ,ze zmazywanie dat i inne tego typu zagrywki np. wykozystywanie zepsutego sera do wypelniania nim bulek drozdzowek itp, powoli zaczynaja sie mscic na szanownym wlascicielu.
"nowy" manager jest bardzo nie przyjemna osoba dla ,ktorej reklamacje nie istnieja. Sam kilka razy zwrocilem mu uwage na przeterminowany towar to tylko wzruszyl ramionami. Sklep zaczyna swiecic pustkami i klienci tez sie chyba od niego odwrocili.
Polish Market przez swoja zachlannosc idzie w dol a "Bozek" wrecz przeciwnie,billbordy przy glownych arteriach Metro Detroit chyba najlepiej o tym swiadcza.

#48 03.01.2009 19:31:46

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Gdzie widziałeś te bilboard'y?

#49 03.02.2009 13:17:24

grunge
Partner do rozmowy

94 gdzies w okolicy outer drive i na 59 vandyke ta jest na tablicy gdzie jest kilka reklam jedna po drugiej wyswietlane.
tez bylem zaskoczony.

#50 03.04.2009 07:16:56

Gandalf
Niemowa

Ja już nie byłem w polisch market dawno. Ten dziadek na miensie jest straszny. Gada tylko o religi. Jakiś nawiedzony? Drogo i nie swierze rzeczy. I daty zmazujol.

Stopka forum