Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#51 02.06.2009 13:18:46

wyborca
Partner do rozmowy

Re: www.telewizjadetroit.com

Nie zuwazylem tej aluzji, ciankiej jak schabowy pod Orlem. big_smile

zoomboy napisał:

http://www.foodandwinepairing.org/wine_pairing_board.html

Oh boy, here we go again. Teraz bedzie o tym. "co sczym", czyli... wink
Biale-wytrawne-francuskie roll to dobre dla zabojadow.
Proste chlopy, jak ja, wola jednak te nadrenskie. Roznica jak miedzy BMW i Peugeot.
Bukiet (Rieslinga) bez zarzutu i bold taste pasuje bez pudla do pieczystego swiniaka.
Ale 'De gustibus non est disputandum'. Czekam na dalszy ciag przepisu. Tak nawiasem,
schab lepiej marynowac w winie a zapijac piwem. Ale to tylko moja prywatna sugestia. smile

#52 02.07.2009 12:17:18

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Cos ty taki czuly? Wybacz, prosze!?
Nie bylo moja intencja pouczac - "coszczym".
Riesling jest dobrym wyborem do swinskiego padla.
Link podalem tylko i wylacznie 'ku wygodzie"
Prawdziwy chlop, jednakze wali czysta, moze odrobine schlodzona, a ta, mospanie, jest dobra do wszystkiego i zawsze. Cos jak biale pantofle i torebka.

Roznica jak miedzy BMW i Peugeot. Skad to sie wzielo?

Ostatnio edytowany przez zoomboy (02.07.2009 12:17:50)

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#53 02.07.2009 13:24:04

scooby_brew
Partner do rozmowy

wyborca napisał:

Bukiet (Rieslinga) bez zarzutu i bold taste pasuje bez pudla do pieczystego swiniaka.

Riesling??? Fuuuuuuuuujjjjjjjjjjjj!!!!!
Sprubuj przwdziwe wino, nawet cos prostego jak Cabernet, Merlot, Red Zinfandel. Uwierz lub nie, ale w Stanach produkowane sa jedne z najleprzych win na swiecie (Napa Valley), wiec po co pic jabcoki z kwasem t.j. niemiecki Riesling?

#54 02.07.2009 13:34:10

Fesia
Rozgadany

wyborca napisał:

Fesia napisał:

U nas w dowcipach byl Wachock.

Juz chcialem odpowiedziec .. "to widac", ale ugryzlem sie w jezyk. Meska zasada to -
Kobiet nie bije sie nawet kwiatem, szczegolnie tych, ktore w kuchni umieja tylko
mieszac, a prawdziwemu mezczyznie moga ofiarowac tylko fast food. wink

Ech Wyborco,Wyborco,riposta moja bedzie zadna,nie jestem ostatnio nastawiona na zlosliwosci,nawet gdybym byla z Pcimia(Gornego -panowie takiego nie ma) no to nie widze w tym zadnej ujmy,zreszta bardzo to ladna miejscowosc-przy Zakopiance. Urodzenie i mieszkanie na wsi jest tak samo fajne jak gdzie indziej,moze mniej cwaniactwa i elokwencji niz u mieszczuchow,natomiast jezeli chodzi o kulture osobista i wiedze to tak jak wszedzie-braki!!!!
Z tym renskim do schaba to jakas nowosc(soltys powiedzialby pasuje jak krowa do obrazu),u nasz prosty chlop  wypilby kustyczka czystej schlodzonej w studni oczywiscie -specjalnie zostawionej do tych celow .
Rozczaruje na koniec deczko,zadnej aluzji wspominajac Pod Orlem nie mialam na mysli(chyba nie poczules sie Orlem?),ja prosta kobieta ze sloma w butach nawet nie wiem co to jest ta aluzja co nie wspomne o fast-food .
I podaje prosty sposob na schab po wiejsku-caly schab umyc osuszyc w lnianej sciereczce,natrzec swojska sola,niech polezy w chlodnym miejscu pare godz.ponacinac na wierzchu i wcisnac pociete na wiorki zabki czosnku ,obsypac swiezo zmielonym pieprzem .oblozyc plasterkami wedzonego boczku,wlozyc do brytwanki,podlac woda i piec do miekkosci(przed pieczeniem mozna obsmazyc na patelni)jesc na cieplo i zimno.

Ostatnio edytowany przez Fesia (02.11.2009 04:51:08)

#55 02.07.2009 15:43:29

wyborca
Partner do rozmowy

zoomboy napisał:

Cos ty taki czuly? Wybacz, prosze!?

Nie wiesz? Chyba zartujesz! Jak Polak glodny to... musi znalezc kogos na forum zeby mu
dac popalic. smile

Ludzie, opanujta sie. Spokojnie tylko.

Jak otworzylem strone 'co do czego pasuje' to od razu zobaczylem wina francuskie kolo
wieprzowiny, stad skojarzenie  BMW-zaba. A w przepisie jest pol litra bialego wytrawnego
wina. Tak nawiasem, strone wsadzilem do favorites, przyda sie, thanx.

Oto moj osobisty pijacki przewodnik, nasladownictwo tylko na wlasna odpowiedzialnosc,
po krotkim czasie mozna dostac "the attitude", kropka w toczke jak moj wink
Glowna zaleta to przejrzystosc i prostota, nie zgubisz sie nawet po kilku rundach.

Szczegoly:
wina slodkie to dla dalszej rodziny Wyborcowej only - period. Jesli nie moge wymowic sie od
picia slodkiego wina - np. w sytuacji "Zdrowia dziecka nie wypijesz!?!" to wyjatek stanowi Tokaj.

ponizej tylko o winach wytrawnych.
Wina biale - w wiekszosci dobre do wyrobu balsamicznych octow, czasem tez dla gosci.
Jesli bon ton nakazuje biale - to rozgladam sie za szampanem, moze byc rozowy.
biale - generalnie do drobiu i frutti di mare.

Czerwone to z beef i owieczka

Wieprza traktuje piwem: schab -> full, szynka -> lager, wino mi tu nie pasuje. 

Barana poimy mrozonym zytem lub pyrami (Chopin albo Belvedere)

Jakie typy (np. Chianti) czy marki (np. Gallo big_smile)? To trudno okreslic, kazdy rocznik
jest inny. Wino jest dobre (4 sure), jesli butelka na aukcji kosztuje ponad $200.00 roll
Zwykle wybieram cos w przedziale $15.00 - $30.00 i natychmiast zdejmuje nalepke z cena, very
smart move na wypadek gdy przyjaciele wpadna znienacka. Nadspodziewanie dobre jest Da Vinci,
Chianti y2003,2004, duzo ponizej $20.00, Papa Joe na Rochester Rd.

PS. Kazde wino doskonale smakuje w samolocie, jak lecisz first class or private/corporate jet.wink

Na wszystko inne - scotch albo gladki cognac.
Pozdrowienia dla Fesi,  przepis wyprobuje, postaram sie cos znalezc dla niej na Valentine's Day.

Ostatnio edytowany przez wyborca (02.07.2009 15:45:18)

#56 02.08.2009 09:59:43

Fesia
Rozgadany

Dziekuje za pozdrowienia ja rowniez przekazuje a na przepis czekam niecierpliwie,tylko poprosze o cos harmonizujacego z Tokajem(mam zakamuflowana buteleczke samorodnego,ktora czeka na specjalna okazje).

#57 02.10.2009 21:48:03

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Oglądałem ciekawy kawałek z 'Gali". kim jest ten człowiek w kształcie biskupa, ubrany na biało?
Do komunii przyszedł?

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#58 02.12.2009 10:43:30

Gandalf
Niemowa

<<TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA>> ;-)

#59 02.12.2009 21:27:24

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Dzisiaj zasiadłem przed telewizorem  z kilkoma kromkami ukraińskiego chleba, kupionego w New York Deli (róg 14 i Orchard Lake) w oczekiwaniu na nowy przepis z kuchni Sylwii.
I nie zawiodłem się, cały chleb zjadłem przed zakończeniem pokazu. Takie łaknienie mnie ogarnęło! Pulpeciki, aż paluszki oblizywać, odpierścienione.
Nie wiem, czy to tylko moje odczucie ale w kuchni Sylwii jest GORĄCO. Do tego stopnia, ze postuluje pozbycie się fartuszka smile.
Osobiście degustacje zakończyłem przed sponiewieraniem przysmażonych na zloty kolor pulpetów w garnku z amerykańską namiastka grzybów. Kasza tez mnie nie rajcuje. Poza tym, nie umiem trzymać nożna w lewej ręce.

Pod Spodem: Masło jest zdrowe!

That’s all, folks

#60 02.13.2009 13:38:14

Gandalf
Niemowa

Gorąco to się chyba tobie robi jak oglądasz. To program o jedzeniu a nie jakiś dla dorosłych.

#61 02.13.2009 18:09:31

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

A bluzeczka rozchlestana była z chłodu?

That’s all, folks

#62 02.23.2009 20:49:14

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

PIEROGI!!! Klasyka Kuchni Polskiej
Takie delicje a i skojarzenia jakie...
Młodej generacji hip hopowców i rożnej maści raperów cudacznych, muszę wyznać, ze my; wapniaki, dinozaury, (wpiszcie tu wasze ulubione ........) tez mieliśmy swój slang. Oh yes!
Zapytajcie taty z czym mu się kojarzy pieróg.
Wracając do kuchni...
Sylwia dala klasyczny wykład na temat przygotowania pieroga do konsumpcji. Zauważony tez został piękny ognisty koński ogonek. Aczkolwiek brak bluzeczki gustownie rozpiętej pozostawił mi jakiś niedosyt. Ciągle tez zerkałem na dyskretnie zamknięta żaluzję w oknie. Co się kryje z drugiej strony? Byc może BBQ na letnie popisy kulinarne?
Wracając do kuchni...
Starałem się naśladować Sylwie, ale szlo mi nieudolnie. Ciasto ciągle lepiło mi się do dłoni a i kształty przybierało jakieś dziwne. Wszystko ustało jakby przysłowiowa rękę odjął, kiedy zona wróciła do domu i skarciła mnie spojrzeniem. Od tego moment wszystko poszło jak z płatka.
Położenie widelca już mnie nie badruje. Pomiędzy programami nauczyłem się władać oburącz.
Czekam na flaki.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (02.24.2009 19:59:07)

That’s all, folks

#63 02.23.2009 20:52:34

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

zoomboy napisał:

Oglądałem ciekawy kawałek z 'Gali". kim jest ten człowiek w kształcie biskupa, ubrany na biało?
Do komunii przyszedł?

Gdzieś usłyszałem, czy tez wyczytałem, ze to dla KONTRASTU. jeden na biało, drugi na czarno.
A może by tak kontrast wzmocnić?
Jeden w marynarce a drugi w spodniach!?

That’s all, folks

#64 02.24.2009 17:11:40

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

adibu widze ,ze chyba ta woda Kozi  cos ci zaszkodzila. Wydaje mi sie , ze powinnes raczej udac sie  ze swoim postem do Kliniki dr Z . Tam  na pewno znajdziesz porade na swoje problemy. Gratuluje debiutu na forum

nie powazy Polonus

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#65 02.24.2009 17:20:58

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Widze ze pojawil sie nowy krytyk " adibu".Sprobuj zrobic cos sam i pokaz jak to sie robi.Nie od razu Krakow zbudowano .Mnie tez nie wszystko sie podoba .Pisalem e-mail do telewizja detroit odosnie tego biegania w gore i w dol ale nie dostalem odpowiedzi i co mam sie martwic? Moze przeoczyl  a moze nie chcial odpowiedziec. Odnosnie czcionki ja tez nie uzywam polskiej bo specjalnie nie potrzebuje.A tak osobiscie mysle ze masz osobiste wycieczki do P.NOWAKOWSKIRGO.Jezeli chodzi o ladowanie ,  ja nie mam problemu pare sekund i juz jest.Wyglada ze masz problem ze swoim komputerem sprawdz to.Jezeli chodzi o starszych ludzi Ci co maja komputer to sobie poradza.A duzo i tak nie ma i nie korzysta z niego

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#66 02.24.2009 19:06:58

Łukasz Witkowski
Były Administrator

adibu napisał:

<<TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA>>

Drogi Adibu
Po pierwsze - proszę, bez osobistych "wycieczek".
Po drugie - co masz na myśli pisząc "poważny Polonus"? Mógłbyś kogoś takiego zdefiniować?
Po trzecie - piszesz o "niskobudżetowej" TV. Oczywiście, Telewizja Detroit taka właśnie jest. Rafał Nowakowski nie ma pieniędzy na super mikrofony, profesjonalnego web designera, korektora, oświetlenie, etc. Rozumiem, że błędy kują w oczy, ale byłoby fajnie, gdybyś zaproponował pomoc przy korekcie strony. Byś dorzucił swoje trzy grosze do projektu.

#67 02.24.2009 20:22:25

Łukasz Witkowski
Były Administrator

adibu napisał:

Prawda! Bije się w pierś, mój błąd.

#68 02.24.2009 21:00:01

TelewizjaDetroit
Partner do rozmowy

Jeszcze raz dziekuje wszystkim osobom wspierajacym Telewizje Detroit. Kazde pozytywne i budujace sugestie przedstawione w kulturalny sposob sa i beda mile widziane.

Telewizja Detroit
www.telewizjadetroit.com
info@telewizjadetroit.com

#69 02.24.2009 21:52:16

TelewizjaDetroit
Partner do rozmowy

Szanowni Panstwo.
Forum Polskie Detroit jest wspaniala forma wymiany naszych pogladow. Kazdy ma prawo do swojej opini. Zawsze tak bylo, jest i bedzie. Proponuje jednak wprowadzic pewna mala, aczkolwiek jak bardzo wazna zmiane, ktora juz wielokrotnie byla sugerowana na tym wlasnie forum przez inne madre osoby. Podpisujmy sie pod swoimi opiniami wlasnym imieniem i nazwiskiem. Nie chodzi mi tutaj o takie osoby jak Ksiaze, Fesia, Madmax i wiele innych przesympatycznych osob, ktore jak cos powiedza, to zawsze z kultura i szacunkiem dla blizniego. Chodzi tutaj  o krytykow, ktorzy maja bardzo silne i negatywne opinie na temat pracy swoich jakby nie bylo rodakow. Drodzy krytycy, a moze drogi krytyku ( bo to ze sa dwa pseudonimy to nie znaczy, ze nie pisze tego ta sama osoba, ktora przytakuje sama sobie i w miedzyczasie wyglada to jakby ich bylo kilku ... smutne, ale prawdziwe, dobre, ale stare jak swiat i wielokrotnie przerabiane ), z najwiekszym szacunkiem przedstaw swoje imie i nazwisko. Nie boj sie zaprezentowac naszej polonii. Z szacunku dla samego siebie podpisz sie wlasnym imieniem i nazwiskiem. Konczac swoj apel stwierdzam, ze tak samo jak jestem przekonany o slusznosci tej propozycji, tak samo jestem pewny, ze tak sie nigdy nie stanie z bardzo oczywistych i dobrze nam znanych powodow.
Pozdrawiam Lukasza Witkowskiego i wszystkie kulturalne osoby na tym forum.
Rafal Nowakowski - Telewizja Detroit

Ostatnio edytowany przez TelewizjaDetroit (02.24.2009 22:18:45)

Telewizja Detroit
www.telewizjadetroit.com

#70 02.25.2009 16:00:34

Fesia
Rozgadany

adibu,trzeba przyznac ,ze swoje komentarze na forum zaczales(elas) ostra krytyka.Wyglada mi to jak robaczek na haczyku-kto da sie zlapac ?-mam nadzieje,ze niewielu forumowiczow.A jakis(jednak pisze w rodzaju meskim)Ty akuratny i skrupulatny,tacy korektorzy sa wszedzie mile widziani,wlasnie do poprawiania  bledow.Zle wybrales ,Rafal jest ogolnie bardzo lubiany i choc robi bledy i uczy sie to jest bardzo otwarty na rzeczowa krytyke.
Nie wchodze w zadna polemike z Toba bo jestes zlosliwy.Mozna krytykowac owszem , wynika z tego co napisales ze Twoja znajomosc jezyka jest dobra ale niestety na tym sie konczy bo  taktu nie masz za grosz.
Zycze rowniez lepszego poczucia humoru przy pisaniu nastepnych postow.

Ostatnio edytowany przez Fesia (02.25.2009 19:39:48)

#71 02.25.2009 21:12:56

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Jasny gwint, a ja naiwnie sądziłem, ze będę Master Krytyk. Doktoryzować się w krytykanctwie zamierzałem. Inwestycje poczyniłem, zeszyt i ołówek kupiłem za zaoszczędzone grajcary i co? Adibu, jeśli nie przestaniesz to się wyprowadzę z Forum.mad

Ostatnio edytowany przez zoomboy (02.25.2009 22:05:54)

That’s all, folks

#72 02.26.2009 05:09:19

Fesia
Rozgadany

Alez Zoomboyku chyba nam tego nie zrobisz!!!przez jakas paplanine zaraz sie wyprowadzac ot co. Nie przystoi doktorowi,bierz za pioro i do ataku.
Uuuuuu,widze,ze nowy pacjecik sie pojawil,ha zacznie sie cos nareszcie dziac.

#73 02.26.2009 06:00:33

Fesia
Rozgadany

Troche spusciles z tonu i tylko dlatego odpisuje:
1)Fesia nie lubi jezdzic na rybki ale lubi je przyrzadzac i jesc.(Kiedys lubila brodzic za wedkarzem i nosic przetak).
2)Zdrowa dyskusja jak piszesz jest jak najbardziej pouczajaca jesli jest zdrowa-wytykanie palcem w grubianski sposob nie ma z tym nic wspolnego-(cyt.Ciekaw jestem ilu poważnych POLONUSÓW ogląda te wypociny, człowieka, który wraca z Kung Fu ćwicząc po drodze piosenki zapomnianego juz D - UNDERDOG i myśli gdzie tu jeszcze upchnąć wodę Kozi.
Wiem, ze są tutaj jakieś Polskie szkoły dla dzieci, może czas wrócić do podstaw, jeżeli chcemy być osobą publiczną i mówić do mas w imieniu Polonii
Pisze bez uzycia POLSKICH znakow celowo bo nie wiem czy Pan Nowakowski bedzie umial przeczytac z POLSKIMI znakami.)

3)Poza tym Nowakowski ma imie i slucha jak sie do niego mowi lub pisze w temacie poprawy jakosci materialu,ktory ukazuje sie w TV DETROIT.
a jak taki dobry jestes to mogles zaproponowac korekte materialu zamieszczanego w Czasie...
jeszcze raz podkreslam mozna krytykowac ale nie obrazac ludzi ,czyli byc czlowiekiem taktownym.
A tak dla odswiezenia terminu -takt wg Kopalinskiego  od lac.tactus-dotkniecie,dotyk 
UMIEJETNOSC ZACHOWANIA SIE W SPOSOB OPANOWANY,NIE WYWOLUJACY NIEPOROZUMIEN I NIE ZAMIERZONYCH KONFLIKTOW;ZACHOWANIE ZASAD PRZYZWOITOSCI ,POCZUCIE UMIARU ,DELIKATNOSC.
Ja od siebie dokladam do tego jeszcze POCZUCIE HUMORU.

ps.poczytaj sobie posty Zoomboya ,wiele z nich to prawdziwe perelki,ilez tam krytyki ale jakze dowcipnej i blyskotliwej .Mam nadzieje,ze i Twoja bedzie w podobnym tonie.

Ostatnio edytowany przez Fesia (02.26.2009 06:01:23)

#74 02.27.2009 21:48:29

TelewizjaDetroit
Partner do rozmowy

DETROIT WROCLAW MUSIC BRIDGE 2009

Z przyjemnoscia informujemy wszystkie osoby w Metropolii Detroit, ze Telewizja Detroit rozpoczyna przygotowania do tegorocznej imprezy mostu muzycznego pomiedzy Detroit i Wroclawiem.

Data: to 1 Maja 2009 roku         Godzina: 19:00    Miejsce: Amerykansko Polskie Centrum Kulturalne

Po wiecej informacji zapraszamy na strone www.thanksjimi.com   Wszystkie osoby, ktore sa zainteresowane uczestnictwem proszone sa o skontaktowanie sie z naszym programem poprzez wyslanie do nas e-maila lub zostawienie komentarza na glownej stronie Telewizji Detroit www.telewizjadetroit.com  Zgloszenia przyjmowane sa juz od dzisiaj. Wszyscy milosnicy gitary i nie tylko sa mile widziani. Wstep darmowy.

Telewizja Detroit
www.telewizjadetroit.com

#75 03.03.2009 20:27:41

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Z wielkim ubawieniem obejrzałem reportaż o dziecięco-młodzieżowym zespole góralskim z okolic Chicago.
Jak wyglądają dorośli górale?

That’s all, folks

Stopka forum