Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 11.02.2008 20:30:38

triopoko
Partner do rozmowy

Re: www.telewizjadetroit.com

Oh Zoomboy, jak tak czytam te Twoje posty to dużo w nich mądrości i ciekawych spostrzeżeń ale również dużo jakiejś goryczy, która sączy się z Ciebie nie wiadomo dlaczego i po co? Jak pierwszy raz usłyszałem o niejakim Ziggy, który chce płynąć w rejs i szuka marynarzy to pomyślałem dlaczego nie szuka tez kobiet marynarzy - jednak ktoś mnie uspokoił,że Ziggy ma żonę, ok więc nie będzie to rejs pod tęczową banderą - pomyślałem. Później zacząłem śledzić posty Zoom - Boya i stwierdziłem że kawał drania z niego. Jest jak ten komar co gryzie i gryzie - ale kiedyś OFF go dosięgnie. sam zresztą miałem pewno starcie z nim ale odpuściłem pod namową kilku osób. No cóż, kiedy zoomboy reklamował sprzedaż biżuterii na "szczytny cel" ratowania życia to jak siedział na wypasionej skórzanej sofie i nadeszła jego kolej do wypowiedzi to wyglądał jakby zaraz miał coś zrobić........

Tak w ogóle nigdy nigdzie nie było powiedziane ile nazbierano na ten cel i kiedy i komu to przekazano. Słyszałem zaś że sporą część przejął salon SPA, ciekawe jak to było w rzeczywistości - mówię że tylko słyszałem ;O

Jeśli zaś chodzi o krytykę, czy TY zombojku masz dzieci czy może już odfrunęły z domku, bo chyba nie masz problemów a raczej szukasz ich dla siebie.  Daj spokój Rafałowi, który jako wyjątek się dwoi i troi, i muszę Ci powiedzieć  że w przeciwieństwie do Ciebie on ma tłumy ludzi którzy oglądają Jego programy a wiem o tym sam ponieważ bardzo wielu z tych ludzi znam bardzo wielu. Ty wystosowałeś apel o rejsie, i po tych postach , które tutaj widzę, które ty piszesz za cholerę bym z Tobą nie popłynął a innych ostrzegł, bo byłby to rejs bardzo frustrujący.
Mam nadzieję, że zaczniesz doceniać innych, albo sam zaczniesz coś robić oprócz $$$, coś robić dla Polonii.
Pozdrawiam cię mimo wszystko i życzę ciepłych wiatrów od ciepłych ludzi - wiatrów przyjaźni, która bardzo łatwo stracić.

Ostatnio edytowany przez triopoko (11.02.2008 20:35:23)

#27 11.02.2008 20:47:56

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Czy chcesz żebym Ci odpowiedział?
Jeśli tak, to przejdź ze swoim "whining" do kliniki dobrego doktora. Tu, jeśli tego nie zauważyłeś jest o TVD.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (11.02.2008 21:01:58)

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#28 11.02.2008 23:20:29

triopoko
Partner do rozmowy

nie musisz bo Twoje odpowiedzi są monotematyczne!

#29 11.03.2008 06:50:59

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Ciag dalszy w klinice.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#30 11.03.2008 15:33:20

Fesia
Rozgadany

Panowie,panowie , co  sie z Wami dzieje?co to za ton .Prosze sie nie obrazac na siebie ,nie przezywac i nie pomawiac-to ostatnie adresuje do triopoko.Przywoluje obu panow do porzadku,wiecej tu zlosliwosci niz trzeba.Czy mam obsztorcowac pojedynczo,czy ta reprymenda wystarczy?Nie bede komentowala waszych wypowiedzi,poza jedna.Triopoko ja slyszalam duzo rzeczy o roznych ludziach ale dopoki nie wiem na pewno dokladnie o co chodzi nie ruszam tematu,grubo przesadziles posadzajac organizatorow zbiorki pieniedzy dla chorej dziewczynki.
Zeby wam troche przeszlo podsylam dowcip

TRUSKAWKI
Rzecz dzieje się w szpitalu psychiatrycznym. Od wielu lat przebywa tam pan Tadek. Pan Tadek nie odezwal się do nikogo przez ten okres i generalnie zajmuje się patrzeniem w okno. Pewnego letniego popołudnia za oknem pojawia się ogrodnik, który nawozi grządki z truskawkami. Po godzinie wpatrywania się w ogrodnika pan Tadek pomalutku wstaje i rusza w stronę okna, otwiera je powoli, patrzy na ogrodnika, patrzy na truskawki i wypowiada zdanie:
- A co pan robi?
Konsternacja. Wszyscy pacjenci i personel zupelnie zszokowani - pan Tadek się odezwał!

Ogrodnik odpowiada:
- Ja, panie Tadku, nawożę truskawki.
Pan Tadek myśli i w koncu:
- Co ?
Ogrodnik: - No... posypuję je nawozem.
Pan Tadek po namyśle:
- Co?
- Ogrodnik:
- No, posypuję truskawki gównem, żeby byly lepsze.
Pan Tadek myśli:
- Aha....
Pan Tadek zamyka pomału okno i zamyślony wraca na miejsce. Siada i myśli. Po pół godzinie wstaje, podchodzi do okna, otwiera je i mówi:
- Wie pan co? Ja truskawki posypuję cukrem, żeby byly lepsze, ale ja to pierdolnięty jestem.

Sciskam Was chlopaki i prosze bez zadnych takich..

Ostatnio edytowany przez Fesia (11.03.2008 15:44:39)

#31 11.03.2008 19:19:36

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Hello Fesia,

Dzięki za "ice breaker". Byc może tego nam wszystkim trzeba. Wracając do tematu, osobiście nie takich asów  jak nasz Triopoko przetrwałem. Ma on prawo do rożnych, często śmiesznych opinii jak każdy z nas. W momencie kiedy szkaluje na podstawie "zasłyszanych" wiadomości Bogu ducha winne osoby wszystko się zmienia. Mam nadzieje, ze zanim sprawy zajda za daleko, będzie miał wystarczająco duże jaja, żeby przeprosić ludzi których obraził. Czy wymagam za wiele?
A tak na marginesie; gdzie się do tej pory ukrywałaś? Urlop, czy coś takiego?

Ostatnio edytowany przez zoomboy (11.03.2008 19:41:18)

That’s all, folks

#32 11.03.2008 21:47:16

Fesia
Rozgadany

Proponuje wypalic fajeczke porozumienia,nie porozniajmy sie tak drastycznie choc na tym forum.Jak widac ta bezinteresowna chec dolozenia innym i tu dotarla, nie mylic z krytyka,bo ta potrzebna choc nielubiana.
Nigdzie sie nie ukrywalam tylko jakos nie chcialo mi sie pisac i troche chorowalam.Ale juz jak widac jestem.
Kurcze co to tak wszyscy bojowo nastawieni?
Musze poczytac zaleglosci, a tak w ogole to kto prowadzi w rankingu na przyszlego wodza bo nawet nie wiem.Cos do polityki i wyborow mnie nie ciagnie.Jesli mam wybierac mniejsze zlo to olewam calkiem.I jakos mnie wcale nie obchodzi czy mam racje czy nie.

#33 01.28.2009 22:45:38

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Nic tu się nie dzieje. Nikt nie ogląda TV Detroit?

Co sadzicie o młodej kuchareczce, Sylwii?
Gotuje smacznie, aczkolwiek dużo. Garnuszek jak dla plutonu komandosów.
Brakuje mi tylko ostatniego ujęcia kiedy to ekipa filmowa konsumuje na miejscu owoc produkcji.
Oglądałem film w zwolnionym tempie, żeby się upewnić, ze żaden włos nie rozstał się z piękna długa czerwona grzywa w czasie kulinarnych swawoli i zapewniam, ze nic takiego nie miało miejsca.
Z niecierpliwoscia czekam na ciąg dalszy uzbrojony w kołonotatnik, żeby zgrabnie skopiować ingridients.

That’s all, folks

#34 01.29.2009 07:15:33

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

No i narobila mi ochoty na ogorkowa.

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#35 01.29.2009 09:03:19

Fesia
Rozgadany

Otoz to Zomboyku,degustacja najwazniejsza.Cieszy,ze mlode dziewczyny garna sie do kuchni i nie trzeba miec za soba kilkunastoletniego stazu z mezem smakoszem zeby dobrze gotowac.Oczywiscie nie bylabym soba nie wtracajac  swoich 5 groszy,pamietajmy,ze do gotowania uzywamy DOBREJ wody-bron Boze kranowa(jesli juz to w chwili kiedy sie gotuje wsypujemy odrobine soli,ktora podnosi temp.wrzenia i wyparowuje wowczas z niej duzo niezdrowych"dodatkow".
Zamiast Vegety lepiej jest uzywac Jarzynki(mniej chemii).Czosnek w ogorkowej?-to dla mnie calkowita nowosc,ale sprobuje dodac ,moze akurat podnosi walory smakowe.
Osobiscie nie dodaje ,czosnek jest juz w ogorkach i  moze zniszczyc smak wspanialej zupy jaka jest  wlasnie ogorkowa.
A czy ktos smakowal kiedys ogorkowa tylko na warzywnym wywarze (bez smietany)z ziemniaczanymi kluseczkami?- pycha
No i niecierpliwie czekam na nastepne spotkanie z Kuchnia Sylwii.

Ostatnio edytowany przez Fesia (01.29.2009 09:03:57)

#36 01.29.2009 09:14:28

madmax

z niecierpliwoscia czekam na jakis nowy przepis na golonke. Sylvia do boju

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#37 01.29.2009 10:57:00

Gandalf
Niemowa

A ja bym zjadł pieroga.

#38 01.29.2009 11:24:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Fesia napisał:

Otoz to Zomboyku,degustacja najwazniejsza.Cieszy,ze mlode dziewczyny garna sie do kuchni i nie trzeba miec za soba kilkunastoletniego stazu z mezem smakoszem zeby dobrze gotowac.Oczywiscie nie bylabym soba nie wtracajac  swoich 5 groszy,pamietajmy,ze do gotowania uzywamy DOBREJ wody-bron Boze kranowa(jesli juz to w chwili kiedy sie gotuje wsypujemy odrobine soli,ktora podnosi temp.wrzenia i wyparowuje wowczas z niej duzo niezdrowych"dodatkow".
Zamiast Vegety lepiej jest uzywac Jarzynki(mniej chemii).Czosnek w ogorkowej?-to dla mnie calkowita nowosc,ale sprobuje dodac ,moze akurat podnosi walory smakowe.
Osobiscie nie dodaje ,czosnek jest juz w ogorkach i  moze zniszczyc smak wspanialej zupy jaka jest  wlasnie ogorkowa.
A czy ktos smakowal kiedys ogorkowa tylko na warzywnym wywarze (bez smietany)z ziemniaczanymi kluseczkami?- pycha
No i niecierpliwie czekam na nastepne spotkanie z Kuchnia Sylwii.

Siostro Fesiu, co za niespodzianka.
Moze jakis prosty przepisik? Placki ziemniaczane?

That’s all, folks

#39 01.29.2009 11:25:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

madmax napisał:

Jaki browar do golonki? Czy tez dobrze zziebnieta wodeczka?

That’s all, folks

#40 01.29.2009 11:26:02

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Gandalf napisał:

A ja bym zjadł pieroga.

A ja bym potrzymal wink

That’s all, folks

#41 01.29.2009 12:13:10

madmax

zoomboy napisał:

Gandalf napisał:

A ja bym zjadł pieroga.

A ja bym potrzymal wink

Glodnemu chleb na mysli

#42 01.29.2009 12:14:40

madmax

zoomboy napisał:

madmax napisał:

Jaki browar do golonki? Czy tez dobrze zziebnieta wodeczka?

browarek podczas kosumpcji a wodeczka potem.

#43 02.04.2009 17:28:54

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Golonka musi poczekać gdyż tym razem schabik został wdzięcznie przedstawiony.
Jak poprzednio miałem zastrzeżenia co do ilości - tym razem z duża doza uwielbienia wpatrywałem się w rozmiary. Taki już "antvegan" jestem.
Ciągle upieram się przy czepeczku kucharskim.  Byc może kombinacja czepeczka i fartuszka obrobionego gustowna koroneczka? Oczywiście to byłby cały ubiorek. Marzyc każdy może, czyż nie?
Wracając do pieczystego... Co się działo w kuchni w ciągu tych dwu i pól godziny , heh? Jeśli nie obraz (taśma jest droga, podejrzewam) to chociażby dźwięk powinien być available.
Będąc doktorem i takie tam, przedstawiam propozycje na zmodyfikowane marynaty wieprzowej zawierające "lekarstwo":

Składniki:
- 350 ml jasnego piwa
- 5 ząbków czosnku
- strąk czerwonej ostrej papryki lub ćwierć łyżeczki chili
- 2 małe cebule
- łyżeczka zmielonego czarnego pieprzu
- łyżeczka startego korzenia imbiru lub pół łyżeczki sproszkowanego
- po łyżeczce ziół: bazylii, estragonu i tymianku.
Czosnek, cebule i papryczkę bardzo drobno posiekać lub zemleć w maszynce do mięsa. Dodać pozostałe przyprawy, wlać piwo, wymieszać. Włożyć mięso do marynaty i trzymać dobę w temperaturze 15-17 stopni, co jakiś czas przewracając je. Marynata z podanych składników wystarcza na kilogram mięsa.

Pół litra białego wytrawnego wina,
cebula,
marchewka,
por,
kawałek selera,
2 ząbki czosnku,
goździk,
kilka ziaren pieprzu,
liść laurowy,
tymianek.

Wieprzowinę zalaną marynatą wystarczy zostawić w lodówce na jedną noc.

Wybacz Sylwio.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (02.04.2009 17:29:17)

That’s all, folks

#44 02.05.2009 12:15:46

wyborca
Partner do rozmowy

zoomboy napisał:

na jedną noc

Szefie, i co dalej. Schab (4+ funty) juz zsinial ze zniecierpliwienia, chce do pieca.
Ja juz zapomnialem, ze wykonczylem butelke rizlinga przygotowalnego do pieczenia(?). Troche
co zostalo z butelki najpierw wprawilo mnie w niezly humor, ale teraz jestem w nastroju
"I want my money back" albo bede musial was ukarac i zamieszcze moj wlasny przepis na
schab pieczony. Schab po upieczeniu musi troche odpoczac, a ja nie zamierzam go jesc
poznym wieczorem bo to niezdrowo opychac sie na noc, prawda? wink

Ostatnio edytowany przez wyborca (02.05.2009 12:21:32)

#45 02.05.2009 14:35:19

Fesia
Rozgadany

Marudzisz i sam nie wiesz czego chcesz,trzymaj sie przepisu albo skocz na schabowego Pod Orla.

#46 02.05.2009 15:22:52

wyborca
Partner do rozmowy

Fesia napisał:

Marudzisz...

Oj Fesia, Fesia. Nie zaczynaj, bo znowu bedziesz przepraszac, jak sie odf...rustrujesz. PM..? smile

#47 02.05.2009 19:53:59

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Wyborco drogi, wyrywasz słowa z kontekstu, a to jest be.
Każdy, nawet najcieńszy kuchcik wie, ze dobrze spreparowane danie wymaga czasu.
Jeśli chcesz teraz, idź pod orla, kulawa kaczkę, gdziekolwiek, gdzie dostaniesz kotlet zrobiony wczoraj a odgrzany przed chwila.
Zamiast się uchlewać winem marki Riesling zabaw się w chowanego z nadobna kuchareczka. Czas Ci zleci jak z przysłowiowego bicza..
Fesia podsumowała Cie doskonale - MARUDZISZ
Pomiędzy nami: Fesia jest Dyplomowana Siostra w klinice dr. Z.. Ani się obejrzysz jak ci igle włoży wink

http://www.foodandwinepairing.org/wine_ … board.html

That’s all, folks

#48 02.05.2009 20:30:55

wyborca
Partner do rozmowy

Doktorku, ty stale z ta igla wyjezdzasz. Pora na unowoczesnienie metod terapii.
Oto przyklad wspolczesnej medycyny na przyzwoitym poziomie.

http://www.youtube.com/watch?v=Jt_7yndS … re=related

Schab sie zmarnowal a jutro piatek czyli cos zry..b. Fesi radze, aby raczej dowcipkowala
ze swoja psiapsiulką, panną Bumelką z Pcimia.

Co to ma znaczyc ...."Skocz na schabowego"
Od dup..lomowanej pomocy fachowej mozna spodziewac sie wiekszej troski o klienta smile

Ostatnio edytowany przez wyborca (02.05.2009 21:02:34)

#49 02.06.2009 04:48:40

Fesia
Rozgadany

Drogi Wyborczyku do Pcimia to ja bardzo chetnie wyskocze,nastawie ucha moze jakies nowe dowcipy kraza,wdepne na jakies jedzonko  w Strozy i wreszcie odetchne od tych cen,zycia w ciaglym biegu itd.Rozejrze sie za medykamentami oczywiscie.Skadinat, czy ktos z Was byl w Pcimiu?
U nas w dowcipach byl Wachock.

#50 02.06.2009 07:40:14

wyborca
Partner do rozmowy

Fesia napisał:

U nas w dowcipach byl Wachock.

Juz chcialem odpowiedziec .. "to widac", ale ugryzlem sie w jezyk. Meska zasada to -
Kobiet nie bije sie nawet kwiatem, szczegolnie tych, ktore w kuchni umieja tylko
mieszac, a prawdziwemu mezczyznie moga ofiarowac tylko fast food. wink

Stopka forum