Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 05.20.2007 09:03:01

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Re: "Tygodnik Polski"

Virgiliusz o jakim wystapieniu mowisz?? I na jaki uzytek ma byc ta gazeta jak piszesz to prosze pisz jasno ,bo naprawde nie wiadomo o co chodzi w twoim poscie.

#27 05.20.2007 10:49:40

mother
Gość

nie jestem Virgiliusz, znalazlam sie na forum przez przypadek, troche sobie poczytalam
oj, piszecie , piszecie... ilu tutaj pisarzy
nawiazujac do wystapienia, to pewnie chodzi o audycje pana rozalskiego w sobote, redaktor szczepanski
bardzo smialo wypowioadal sie o jakiejs nowej gazecie, ktora ma tworzyc zespol ludzi
wynikala z tego gadania, ze nowy prezes KPA tez  jest w zespole redakcyjnym
mam pytanie, czy to Kongres bedzie wydawca?
bo cos mi tak na to wyglada, a na zebraniach zawsze slyszalam ze nie ma w Kongresie pieniedzy
czyzby sie znalazly?

#28 05.20.2007 11:25:02

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

Nie! Kongres nie jest wydawca, ani zadna inna organizacja.

#29 05.20.2007 12:33:55

Father
Gość

Ksiaze napisał:

Nie! Kongres nie jest wydawca, ani zadna inna organizacja.

Jezeli wiesz to powiedz kto? i jak wiesz to tez powiedz w jakim charakterze bylo to wystapienie Sebastiana u Rozalskiego.  czy to bylo platne ogloszenie, czy moze z dobrego serca  chca przekonac ludzi zeby bojkotowali Tygodnik bo jest be! zabrali swoje reklamy i poszli do nowego bo to nowe bedzie super ! to czemu stare bylo be? wszyscy juz wiedza adres ma byc ten sam co Kongres. to przeciez nie jest wstyd ze chca zawladnac wszystkimi mediami, po co ta ciuciu babka?

#30 05.20.2007 14:35:36

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Mother,father musze wam powiedziec ,ze jestescie rewelacyjni.
To ,ze Sebastian wystapil jako przedstawiciel  nowej gazety u Rozalskiego wcale nie znaczy ,ze gazeta bedzie na uslugach KPA czy Radia Pana Rozalskiego.
Za kazdym razem gdy widac jakies swiatelko w tunelu,gdy ludzie sobie pomagaja wzajemnie,bo na tym polegalo wystapienie Sebastiana w Radiu to podnosi sie szum ,ze klika ,ze mafia ,ze kasa.
Ludzie czy wy naprawde jestescie nienormalni?? Czy wy nie potraficie komus pomoc ,zdopingowac do dzialania?? Czy zawsze ktos kto chce zrobic cos nowego, innego czegos co bedzie sluzylo ludziom,musi bys zbluzgany i zmieszany z blotem??
Ile jest osob ktorzy sa przeciwni organizowaniu WOSP w centrum?? A mimo wszystko Final jest organizowany z duzym powodzeniem.
Wiec mother father, nie namieszacie wiele ,bo puki bedziecie polanonimowi nikt wam nie uwierzy.

#31 05.20.2007 15:59:58

Fesia
Rozgadany

Pawel Pawlowski napisał:

Mother,father musze wam powiedziec ,ze jestescie rewelacyjni.
To ,ze Sebastian wystapil jako przedstawiciel  nowej gazety u Rozalskiego wcale nie znaczy ,ze gazeta bedzie na uslugach KPA czy Radia Pana Rozalskiego.
Za kazdym razem gdy widac jakies swiatelko w tunelu,gdy ludzie sobie pomagaja wzajemnie,bo na tym polegalo wystapienie Sebastiana w Radiu to podnosi sie szum ,ze klika ,ze mafia ,ze kasa.
Ludzie czy wy naprawde jestescie nienormalni?? Czy wy nie potraficie komus pomoc ,zdopingowac do dzialania?? Czy zawsze ktos kto chce zrobic cos nowego, innego czegos co bedzie sluzylo ludziom,musi bys zbluzgany i zmieszany z blotem??
Ile jest osob ktorzy sa przeciwni organizowaniu WOSP w centrum?? A mimo wszystko Final jest organizowany z duzym powodzeniem.
Wiec mother father, nie namieszacie wiele ,bo puki bedziecie polanonimowi nikt wam nie uwierzy.

Pawel nie denerwuj sie tak,bywalo niestety ,ze prawdziwe intencje widoczne byly dopiero po jakims czasie i dlatego niektorzy mysla ze to znowu jakis podstep albo gra.Nowa gazeta ukaze sie lada dzien i zobaczymy co Seba pokaze.A z tym pomaganiem to nie jest(wg.mnie)tak do konca bezinteresownie.Prezes to pewnie jet bezinteresowny ale Rozal to na 99.9% nie.O ile dobrze pamietam to wlasnie on torpedowal WOSP,nie dosc ze wyrazal sie bardzo negatywnie to ni z tego ni z owego w tym roku sie "dotlenil"i reklamowal (i to jak,nawet zaprosil organizatorow do studia i zrobil RADIOTON).Chyba zweszyl ze sie nie oplaca stac w opozycji i jakby nigdy nic odkryl jaka to piekna akcja(ha,ha,ha kon by sie usmial).Obecnoscia nie zaszczycil niestety.Pawelku nie wmowisz mi ze zrobil to dla chorych dzieci w Polsce.Obawiam sie ze teraz dziala nie tylko wylacznie z pobudek bezineresownej pomocy,chyba ze stal sie CUD to chyle czola i bije sie w piersi.Wywiadu z Sebem nie slyszalam,zycze mu jak najlepiej i on o tym wie.

Ostatnio edytowany przez Fesia (05.21.2007 19:48:49)

#32 05.20.2007 16:38:18

Polskie media
Gość

Fesia o ile tak dobrze pamietasz to powinnas pamietac ze Rozalski poinformowal na samym poczatku dlaczego nie reklamowal WOSP w poprzednich latach ( dla przypomnienia powiem "nikt nie zwrocil sie z tym do niego w sprawie reklamowania" to sa Jego slowa z anteny radiowej .

#33 05.20.2007 16:45:04

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Musze wtracic swoje trzy grosze, jesli chodzi o Jurka Rozalskiego.
Swojego czasu, gdy wystartowalam z nowym pismem Jurek pomogl mi bezinteresownie, reklamujac kazdy nowy wydany numer.

Jesli Sebek chce sprobowac z nowa gazeta, to nalezy zyczyc mu powodzenia, to oczywiste.
Pawel P wydaje sie byc bardzo nerwowym mlodym czlowiekiem. Panie Pawle, chyba po to jest forum, by kazdy mogl wyrazic swoje zdanie, nawet negatywne!

"Friends are flowers in the garden of life"

#34 05.20.2007 17:37:38

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Nie wiem co Rozalski mowil o WOSP wczesniej ,bo nie mialem okazji sluchac jego audycji do momentu wystapienia w jednej z nich organizatorow finalu.
Zdrowo dzialajace media polonijne w Detroit powinny sie wspierac ,bo wydaje mi sie normalne cos na zasadzie "ja Ciebie Ty mnie"
Fesia.
Dlaczego On to zrobil to jest tylko i wylacznie jego sprawa, dla WOSP byla to dobra robota i za to nalezy mu sie plus i ja jako jeden z czlonkow sztabu tylko to doceniam, tak jak i trud innych wlozony w final.
ak.
Ta jestem mlodym i zarazem nerwowym czlowiekiem ,ale nigdzie nie ograniczam czyjejs wypowiedzi tylko tak jak inni wyrazam swoje zdanie ,wcale nie uwazam ,ze moje zdanie jest  "najmojsze" i tylko z tym trzeba sie liczyc. Najbardziej denerwuje mnie proba rozbicia i sklucenia ludzi ,ktorzy sie wspieraja i chca by innym zylo sie latwiej i lepiej.
A przeciesz jako Polonia powinnismy sie wspierac i wzajemnie pomagac a nie kopac dolki pod soba.

Ostatnio edytowany przez Pawel Pawlowski (05.20.2007 17:39:03)

#35 05.20.2007 19:46:46

ak
Serwis

"A przeciesz jako Polonia powinnismy sie wspierac i wzajemnie pomagac a nie kopac dolki pod soba" -
napisal Pawel P.
Absolutnie!
tylko czy jest to realne?

"Friends are flowers in the garden of life"

#36 05.20.2007 20:08:40

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Tak to jest absolutnie realne. Potrzeba by bylo tylko troche checi i dobrej woli.

#37 05.20.2007 20:52:05

Halina Massalska
Gość

Panie Pawle! To bardzo wielka radość, że młody, przedsiębiorczy człowiek, nie marnuje swojego czasu i innych mobilizuje do robienia użytku ze swojego myślenia; wiem, że Forum jest Pana pomysłem - gratuluję. Dziwią mnie jednak zarzuty wysuwane przez Pana pod adresem tych, którym nie podobała się sobotnia radiowa rozmowa panów redaktorów programu PR z Sebastianem. Mnie też się nie podobała. Nie chcę zbyt rozwijać tego tematu pisząc na Forum, powody wyjaśniam w swoim artykule, który niebawem ukaże się w Profilach.  Czy Pan zagląda do tego pisma?  A w ogóle to jaką polonijną prasę Pan czyta?  Czy Pan zna jakiekolwiek nazwiska polonijnych publicystów, czy Pan może wysunąć jakąś krytykę pod adresem pisanych przez nich tekstów, podejmowanych tematów, sprawności pióra, fachowości?  O czym my w ogóle rozmawiamy? Troska o polonijne media polega nie na tym, aby mnożyć nowe tytuły kosztem istniejących, zwłaszcza że nie są to zabawki za dolara, ale wymagają dużych nakładów finansowych, a więc albo ktoś ma duże pieniądze, albo znajduje bogatego sponsora.  Przecież NIE CZYTELNICY utrzymują gazetę.  Nigdzie tylu się nie znajdzie, a co dopiero w Polonii. Nie chodzi więc o to aby "dołki pod kimś kopać", ale zastanowić się dlaczego Sebastian (którego lubię, doceniam jego pracowitość i życzę mu jak najlepiej) musiał odejść z Tygodnika Polskiego, dlaczego nie mógł się tam realizować?  Jakie były przyczyny i jakie będą skutki tej decyzji? Jeśli znalazł sponsora - brawo, jeśli nie, to może stworzyć tylko amatorszczyznę. Nie wzięłam pod uwagę, że może liczyć na pomoc przyjaciół.  Ale tak, czy inaczej, niekoniecznie rozmowa radiowa musiała przebiegać bez klasy; to nie jest wina Sebestiana, że musiał gimnastykować się z odpowiedziami;  było to równocześnie śmieszne i przykre. Takie jest moje zdanie; a jakie Pan ma zdanie w tej sprawie?

#38 05.20.2007 21:46:06

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Odpowiem w ten sposob.
Nie wiem kogo Pani nie lubi,nie wiem kogo Pani atakuje.
Finansowanie gazety nie jest Pani sprawa,tak jak i finansowanie kazdego innego projektu prywatnego.
Nie wypowiadalem sie na temat artykulow,tak Pani jak i innych autorow,wiec nie wiem skad te zapytania.Ja niestety nie mam zadnych na swoim koncie.
Jest Pani w bledzie ,ze to nie czytelnicy utrzymuja gazete. Gdyby Ci czytelnicy nie kupowali gazety to reklamodawcy nie dawaliby reklam. Proste.
To czy adres redakcji jest w PAC czy w ktorejs z parafii jest tez niewazne,bo wazne jest to ,co w tej gazecie bedzie. Pani moze znalesc wiecej artykulow dla siebie w "tygodniku" a ja w nowej gazecie.
Skoro Pani tak dobrze zna Sebastiana,to nie powinna sie Pani martwic o nic tylko wspierac jego projekt,pisac artykuly mozna do dwoch a nawet trzech tytulow.

Virgiliusz troszke przesadzil,bo to nie byla Sebastiana wina,ze zostal postawiony w takiej a nie innej sytuacji.

I jeszcze pytanie do Father. Co takiego jest w "Tygodniku" bez czego nie moglbys zyc?? i skad wiesz co bedzie w nowej gazecie, ze od razu jest be??

#39 05.21.2007 05:34:33

Fesia
Rozgadany

Polskie media napisał:

Fesia o ile tak dobrze pamietasz to powinnas pamietac ze Rozalski poinformowal na samym poczatku dlaczego nie reklamowal WOSP w poprzednich latach ( dla przypomnienia powiem "nikt nie zwrocil sie z tym do niego w sprawie reklamowania" to sa Jego slowa z anteny radiowej .

Moze nie rozgrzebujmy tematu(pamietam co nie co),ciesze sie wspolnie z organizatorami,ze dolaczyl do akcji,to bardzo dobrze,ze oddal czas antenowy na ten cel mam nadzieje,ze nie byl to jednorazowy zryw.

#40 05.21.2007 05:52:01

Halina Massalska
Gość

Ogromnie trudno dyskutować na tej płaszczyźnie.  Czy Panu nie przyszło do głowy, że podpisując się imieniem i nazwiskiem (podobnie jak Pan), personalizuję swoją opinię, niezależnie z którego komputera wysyłam.  Mogę Pana skontaktować z Virgiliuszem i Father'em, jeśli oczywiście będą nadal w rozbawionym nastroju. Mnie natomiast daleko do zabawy.  Nie wiem co Pan robi, co Pan studiuje (a może już jest Pan specjalistą w jakiejś dziedzinie), ale to bardzo prymitywne stwierdzenie o tym finansowaniu gazety czy innego prywatnego projektu, chociaż ma Pan rację - to nie moja to kieszeń.  Jednakze pytanie - kogo lubię albo kogo atakuję - dowodzi, że Pan nie rozumie
na czym polega wyrażanie opinii, popartych np. troską nie o to, czy Sebastian ma pieniądze, gdzie będzie jego biuro, itd., ale o to, czy nie niszczy się zbyt łatwo czegoś, co się budowało dziesiątki lat.  Oczywiście, jeśli się nie da naprawić, trzeba wybudować od nowa.  Ale to szeroka dyskusja dotycząca nie tylko gazety polonijnej z historią, która formalnie nie miała prawa obchodzić swojego ileś tam lecia, chyba 100 (niech Pan zapyta o tę historię), bo faktycznie była już którąś kolejną, ale sposobu informowania opinii publicznej, podawania faktów, a tym bardziej przyczyn rozpadania się polonijnych instytucji.  Ale znów, czy Pan to zrozumie, że są dziedziny co nieco różniące się od kiosku, na którym wystarczy zmienić szyld i już bedzie inny? A moje pytania, na temat Pana czytelniczego gustu, były po to, aby zorientować się, na ile młodzi ludzie są zaangażowani w czytelnictwo prasy polonijnej, oczywiście nie tylko lokalnej. Myślę, że jest to ostatnie moje wystąpienie na łamach Forum, bo faktycznie nie jest to miejsce na obszerną dyskusję.  Podałam Panu adres e-mail, chętnie wymienię korespondencję.  I jeszcze jedno, zapewniam Pana, że gościom nie pozwolę wykorzystywać mojego komputera do przesyłania własnych uwag, na Wasze Forum. Pozdrawiam.

#41 05.21.2007 10:18:38

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Zastanawia mnie ,dlaczego podczas dyskusji,zawsze jest ktos madrzejszy i stara sie narzucic pewien styl innym??
Nic nie studiuje i nie jestem specjalista w zadnej dziedzinie ,ale zastanawia mnie jak mozna stwierdzic o kims,ze pisze prymitywnie a zarazem przysnac ,u racje??
To ,ze zadalem pytania do innych uczestnikow w poscie wcale nie znaczy ,ze twiedze ,ze wyszly one z Pani komputera,poprostu zadalem pytania.

Przykro mi ale adresu e-mail tez nie widze.

Ostatnio edytowany przez Pawel Pawlowski (05.21.2007 10:22:06)

#42 05.21.2007 12:26:32

Halina Massalska
Gość

Panie Pawle, lubię rozmawiać z młodymi ludźmi i mam z nimi co tygodniowy kontakt, ponieważ uczę także w szkole. Dlatego (naprawdę po raz ostatni pisząc na Forum), wytłumaczę Panu, że dyskusja polega na argumentacji.  I nie chodzi o to, czy komuś wydaje się że jest mądrzejszy i narzuca swoje zdanie, żeby wszyscy w to uwierzyli, ale jeśli wie co to jest dyskusja, czy nawet wymiana zdań, w odróżnieniu od pyskówki, wysuwa jakieś argumenty.  Przecież Pan może się nie zgodzić ze mną, ale żeby nie było to puste przelewanie słów, trzeba użyć argumentu, dlaczego inaczej się myśli i chciałoby się innych przekonać do swoich racji. Panie Pawle - właśnie chodzi o to, aby nie było takiej beznadziejnej wymiany zdań.  Ja napisałam, że takie "stwierdzenie o finansowaniu gazety jest prymitywne", a Pan przełożył to na swój język, że niby wyraziłam się, że pisze Pan prymitywnie. Proszę zajrzeć do słownika, może być Kopalińskiego, pod hasło "prymitywizm".  I niechże Pan nie będzie taki drażliwy... Nawet gdyby Pan chciał zobaczyć z jakiego komputera wychodzą wiadomości, to co w tym złego?  Sama się uśmiałam z tego Virgiliusza i Father'a; zna Pan taką piosenkę " ojciec Virgiliusz uczył dzieci swoje..."? Czasami ludziom przychodzi taki sartyryczno-rozrywkowy nastrój, ale jak wspomniałam, w tym przypadku nie było aż tak śmiesznie i dlatego postanowiłam publicznie wyrazicć własne zdanie.  A co do tego, że zapytałam czy Pan się uczy, lub jest specjalistą z jakiejś dziedziny, to dlatego, żebym mogła łatwiej zrozumieć Pana pogłądy na pewne sprawy, bo np. jeśli byłby Pan specjalistą z dziedziny biznesu, nie mogłabym podejmować dyskusji, bo zupełnie na tym się nie znam. Mój e-mail, jest znany wielu osobom, jeśli Pan nie może go zobaczyć, a przydałby się, to podaję hmassalska@comcast.net  Pozdrawiam.

#43 05.21.2007 15:35:08

madmax

Halina Massalska napisał:

(naprawdę po raz ostatni pisząc na Forum), .

Mam nadzieje ,ze tak sie nie stanie i moderatorzy zrozumieja ,ze dla dobra " sprawy " lub jak to nazwac
jest warto prowadzic dyskusje na zasadzie argumentacji. Inaczej forum umrze smiercia  naturalna.

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#44 05.21.2007 16:12:33

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Proszę Państwa, Drodzy Użytkownicy!
Moderatorzy czy Administrator tego Forum są także jego Użytkownikami. Ani Paweł Pawłowski, ani Książe ani ja nie zabieramy głosu w dyskusjach jako Ci którzy "doglądają" te Forum. Wypowiadamy się jako zwykli użytkownicy. I opinie wygłaszane przez Księcia, Pawła czy Łukasza - bardzo często skajnie odmienne - należą tylko do nas samych. Proszę nie traktować naszych wypowiedzi jako stanowiska WSZYSTKICH osób zaangażowanych w tworzenie Forum.

#45 05.21.2007 22:22:24

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Dokladnie chcialem napisac to co Lukasz.
Dokladnie tak samo traktuje dyskusje jak Pani Halina,tylko mam poprostu inne zdanie, zo ze nie wyglaszam wszystkich swoich argumentow otwarcie,jest tylko i wylacznie moja sprawa,co nie znaczy ,ze ich nie mam.
Pani Halina ubolewa nad tym ,ze Tygodnik moze zniknac z polek,a przeciez to jest gazeta ze stuletnia tradycja. Tylko moje pytanie jest takie.
Czy ktokolwiek zainteresowal sie tym w jakich rekach jest gazeta?
Procz Sebastiana nie bylo tam nikogo,kto utrzymywal to przy zyciu.
"Tygodnik Polski" nie jest zadnym dziedzictwem kulturowym Polakow,to zwykly biznes,liczy sie tylko tytul i to ,ze jest.
Zycze Tygodnikowi dobrze tak jak i "nowej" gazecie,konkurencja jest normalna i przynosi tylko korzysci ,w tym wypadku dla czytelnikow.
Konkurencja ( o ile zdrowa ) jest motorem napedowym wszystkiego co nas otacza,w tym wypadku dwie gazety moga przynesc wiele pozytku dla polonii  detroickiej. Bo trzeba pamietac takie powiedzenie "co dwie glowy to nie jedna" a teraz bedziemy mieli dwoch redaktorow naczelnych a nie jednego.
Pani Halino prosze sie nie obrazac,i nie traktowac moich postow jako moderatora forum,moge brac udzial w dyskusji tak jak kazdy inny i tak jak kazdy inny mam prawo do wyglaszania swojego zdani i nie wazne jest to czy jest one podparte moimi argumentami,wiedza czy wyksztalceniem.
Zapraszam Pani bardzo do dalszej dyskusji, bo jak nie bedziemy rozmawiac to nasz maly polonijny swiat bedzie bardzo ubogi.

#46 05.22.2007 19:20:51

Fesia
Rozgadany

Virgiliusz napisał:

To nie o to chodzi aby komus zle zyczyc, ale Sebeczek ma przechlapane po tym wystapieniu u Rozala i prezesa.  juz wiadomo co to ma byc za gazeta i na czyj uzytek.

Jasniej prosze,ma przechlapane bo co?

#47 05.22.2007 20:58:43

nowe argumenty
Gość

Szanowni Uzytkownicy Forum!
Kazdy z nas ma marzenia.
Jedne sa z "gornej polki", jak np. robienie gazety, czasopisma, radia, .... czy takiego Forum, jak to, ..... a inne sa takie pospolite..., jak np. robienie pieniedzy w takiej czy innej formie.
Ci z tymi "wyzszymi" marzeniami zwykle borykaja sie z zyciem, (od razu przypomina mi sie romantyzm i jego przedstawiciele tworzacy w zimnie i glodzie). Dla tych, co mysla o bardziej przyziemnych sprawach tworzenie wyzej wymienionych instytucji, czy tytulow, jak kto woli to tylko strata czasu i zawracanie wody patykiem. Ale do pelni zycia potrzebni sa i jedni i drudzy.
Ci pierwsi do tego, zeby zycie bylo barwniejsze, z mniejszym lub wiekszym smaczkiem, a ci drudzy aby mogli poczuc sie dobrze i pomecenasowac, tzn. sypnac troche grosza i nazwac sie sponsorami.
Bulat Okudzawa spiewal kiedys:
/" Dopoki ziemia kreci sie, dopoki jest tak, czy siak,
    Panie ofiaruj kazdemu z nas, czego mu w zyciu brak....
...medrcowi darowac glowe racz, tchorzowi dac konia chciej,
    sypnij grosza szczesciarzom i mnie w opiece swej miej".... /
Mysle (!?), (moze sie myle), ze marzeniem Sebastiana i "Spolki" bylo wlasnie stworzenie czegos wielkiego, na pewno maja plany i tematy na najblizsze kilka miesiecy. Zycie zweryfikuje wszystko.
Pozwolmy im zaczac i moze podpowiedzmy co chcielibysmy tam przeczytac, jak widzimy to nowe pismo.
A Tygodnik...., bedzie istnial.  Znajda sie inni ludzie, ktorzy podejma paleczke i zaczna swoj etap w tym maratonie.
I maja racje ci, ktorzy twierdza, ze konkurencja jest zawsze dobra, byle by byla grana fair play, bez zazdrosci, a tylko w trosce o wyzszy poziom.
Zycze nowemu DZIELU powodzenia i mam nadzieje, ze za rok bedziemy obchodzic rocznice w wiekszym gronie Uzytkownikow Forum piszacych na temat i Tygodnika i Nowej Gazety.

#48 05.23.2007 00:25:17

Abacus
Totalnie Rozgadany
Od: Detroit
Serwis

Prawie sie spocilem czytajac. Bez dzielenia wlosa na cztery domyslam sie , ze na rynku wydawniczym jest miejsce dla wielu tytulow prasowych. Faktycznie w USA tez mamy wolny rynek , prawda?

Ostatnio edytowany przez Abacus (05.23.2007 00:31:44)

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#49 05.23.2007 01:53:31

Pawel Pawlowski
Rozgadany

"nowe argumenty" pieknie powiedziane w 100% zgadzam sie z Toba i gratuluje zdrowego spojzenia na sprawe.
Abacus ,zdaje sie ,ze tak ale czasmi wydaje mi sie calkiem inaczej tongue

P.S.

Co myslicie o ostatnim wydaniu "Tygodnika"??

Ostatnio edytowany przez Pawel Pawlowski (05.24.2007 01:36:40)

#50 05.30.2007 17:47:43

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Chciałem poczekać z tym postem aż do ukazania się drugiego numeru Tygodnika Polskiego. Drugiego po odejściu Sebastiana. Pomyślałem, że nie będzie ładnie krytykować po ukazaniu się "przejściowego" numeru Tygodnika. Wiadomo: zawierucha w redakcji. Ale po przeczytaniu wczorajszego numeru widzę, że strona graficzna, layout, znajomość języka polskiego naprawdę kuleją.

Zdjęcia są naprawdę kiepskiej jakości, źle dobrana rozdzielczość (vide: zdjęcie z okładki ubiegłotygodniowego wydania), efekt "czerwonych oczu" nie usunięty z niektórych fotografii, czasami font jest za duży, gdzieniegdzie zbyt dużo wolnego miejsca - jakby czegoś brakowało (strona 11 wczorajszego wydania, prawy górny róg). Strona 13: "Cut line must be entered" - podpowiedź z programu DTP? Na stronie 4 i stronie 9 wczorajszego numeru: "Premeruj do Tygodnika Polskiego. Popieraj Polonii Metropolii Detroickiej". Czy to jest zachęta do prenumeraty? Strona 13, znowu: "Premeruj dzisiaj". Nie pisze już o błędach i literówkach w reklamach - może właśnie tak reklamodawcy sobie zażyczyli, by przyciągnąć oko potencjalnego klienta?

Jestem w stanie zrozumieć, że osoba składająca gazetę nie jest jeszcze do końca oswojona z programem (stąd ten rozgardiasz na łamach). Ale dlaczego w polskojęzycznej gazecie, którą na pewno czytają setki osób chcących mieć kontakt z prawdziwym językiem polskim, zdarzają się tak poważne błędy językowe? Dlaczego Szanowna Redakcja nie poprosi kogoś kto dobrze włada naszym językiem o pomoc?

Jedyne co podobało mi się w ostatnim numerze Tygodnika to okładka. Kolorowa smile

Stopka forum