Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#51 08.15.2007 18:50:49

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Re: Radio "BiM"

Może w przypadku programów radiowych w Detroit "bylejakość" o której pisze Zoomboy jest spowodowana właśnie niedoborem funduszy, złym sprzętem w studio, brakiem czasu? Przecież wszyscy Redaktorzy polskich audycji mieli (gdy zaczynali) wzniosłe cele, wspaniałe pomysły, etc. Niestety szara rzeczywistość zweryfikowała ich zapał...

#52 08.15.2007 21:24:20

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Otóż to! Nic nie dołuje bardziej niż szara rzeczywistość. Ale czy nie zgodzisz się z teza, ze to my sami, własną postawa do wszystkiego co nas otacza - tworzymy ta rzeczywistość. Nie chce wypaść za bardzo filozoficznie. Samo jakoś wyszło. Recepta w sumie jest bardzo prosta; jeśli robisz cokolwiek - rob to najlepiej jak potrafisz.
Nie kupuje tłumaczenia o braku czasu i szmalu na przyzwoity sprzęt. Jeśli chcesz być "zawodowcem", musisz poświecić wystarczająco dużo czasu i trochę forsy (na marginesie, sprzęt elektroniczny nie jast aż tak drogi) żeby to wyglądało "zawodowo". Lukasz, jesteś w USA znacznie krócej od Rozalskiego a potrafiłeś zrobić coś czego on nigdy nie dokona z prostego powodu. Nie zauważył, ze świat pędzi do przodu z niesłychaną szybkością. Co było takie sobie 10 lat wstecz jest dzisiaj dinozaurem.
Nawet na "nędznym" pasmie AM audycja radiowa powinna być robiona profesjonalnie. Wiem, ze wielu z was podziela moja opinie, wielu się nie zgadza. Takie ich prawo.
Ciągle próby gryzienia komuchów, post komuchow, sowietów, żydów i wszystkich innych których los obdarzył bardziej niż nas stało się nudne. Interesuje mnie natomiast surowy fakt. Jestem zdolny sam go zinterpretować.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#53 08.16.2007 05:57:13

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Świetnie Zoomboy! Podzielam Twoje zdanie.
Myślę, że pokolenie Łukasza jest już inne, nie mówiąc o naszych dzieciach, tutaj wykształconych, znających swoją wartość, bez kompleksów, bez szowinizmu, itp.

"Friends are flowers in the garden of life"

#54 08.16.2007 06:32:35

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Ciesze sie, ze niejestem odosobniony w swojej opinii.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#55 08.16.2007 08:26:21

redneck
Małomówny

wiec nadszedl czas zmian - zacznijmy od naszego lokalnego podworka wink

#56 08.16.2007 09:54:48

Abacus
Totalnie Rozgadany
Od: Detroit
Serwis

Racja, powinno zaczynać sie od siebie.

Ostatnio edytowany przez Abacus (08.16.2007 10:25:08)

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#57 08.16.2007 11:32:06

Pierre
Małomówny

Cudze ganicie, swego nie widzicie.
Dlaczego na forum mozna krytykowac tylko lokalne polskie programy radiowe w stylu  - huzia na red. Jurka? Ciekaw jestem, co sie stanie jesli ktos odwazy sie przeanalizowac dzialanosc forumowiczow. Zacznijmy od Ksiecia. Od 15 lat szuka kogos w Nowym Jorku, ale do tej pory posluguje sie nazwa New Jork ( wymawiaj “u-r-jerk”), zamiast New York. W lenglydzu Nowy Jork to New York, a nie New Jork. Zreszta ta cala zabawa w White Pages to  tani “publicity stunt”. Ale czego mozna wymagac od faceta ktory powatpiewa w istnienie antykwariatow w tutejszej rzeczywistosci. (patrz watek Pytania/Antykwariat). Tak Ksiaze, antykwariaty istnieja i mozna je znalezc w yellow pages (zolte strony) w dziale “books – used and rare”. Polecam takze ogromny John King Bookstore w downtown Detroit. Ponadto niemal kazda biblioteka ma grono tzw. Przyjaciol,  ktorzy organizuja sprzedaz ksiazek darowanych lub wycofanych z cyrkulacji po cenie zblizonej do zera. Ale Ksiaze nie jest z krolestwa ksiazek, bibliotek unika bo za duzo w nich papieru! Ma sam powazne klopoty z makulatura (patrz watek Sprzedam/Makulatura),ktora chce przerobic na zywa gotowke. Ksiaze, jestes juz na Zachodzie, tutaj ludzie sa szczesliwi jak moga sie czegos pozbyc za darmo. Oczekiwanie ze ktos od ciebie kupi stare papiery je czekaniem na … whatever. Nie znajdziesz tutaj punktow skupu makulatury, to sa relikty PRLu. Mozesz  udac sie do City Hall aby dowiedziec sie gdzie sa pobliskie Recycling Centers. City Hall to po staremu Urzad Miejski albo Ratusz, albo Miejska Rada Narodowa.  Wyjasniam to, bo nie jestem pewien czy mam do czynienia z tzw. Czerwonym Ksieciem , czy ksieciem typu “CzartoryJski”.  W sprawie monitorow (patrz watek Sprzedam/monitor),  ktore nasz magnat chce wtrynic rodakowi “po cenie do uzgodnienia”,  Ksiaze, sprawdz lepiej czy te buble zechca w “Salvation Army SuperStore”. Jesli tak, to dumpnij je tam czym predzej, poradz sie Abakusa jak mozna na tym zrobic interes z Tax Refund czy cos w tym rodzaju.i bedziesz urzadzony do konca tygodnia. A na przyszlosc, jesli bedziesz mial problemy ze starymi szmatami, butelkami czy puszkami po piwie, to wal do City Hall i szukaj Social Worker, oni moga ci pomoc szybciej niz forumowicze. Jesli nie rozumiesz lub nie zgadzasz sie z tym co powyzej, to skontaktuj sie z kol. Poplawskim, specjalista od  mentalnosci narodowej to ci wyjasni moral ktory Ksiaze wyoral  “Moze sie myle, ale cywilizacja lacinska umiera” (Ksiaze, 11 kwiecien 2007)   Swoja droga to zastanawiajace, co sie dzieje z kol. P, jakos zamilkl ostatnio. Pewnie kontempluje swoja pozycje w panteonie narodowych wieszczow – Mickiewicz, Krasinski, Swietoslawski, Wyspianski, Milosz, ….kol.  Poplawski, i Zenek Kliszko? A moze bada jaka jest roznica miedzy Norwidem  a  NordTrakiem? Albo doszedl do wniosku, ze milczenie jest zlotem. Jesli tak, to chyle czola.To milczenie na uboczu jest skompensowane przez nowa gwiazde sezonu – Zoomboy. Ten Quality Hero nie popusci zadnej okazji aby nie obdarzyc nas zwyklych ludzi porcja humoru i glebokiej wiedzy prawnej w dziedzinie stodunkow miedzy rybami i… , az strach bierze Nie moglem uwierzyc, ze wg. BIBMBOya w jakims stanie USA zabronione sa stosunki (tak, seksualne) mezczyzn z rybami. Ciekaw jestem co na to powie Warszawska Syrenka, jak sie oczywiscie dowie o tym forum. Obawiam sie, ze zacznie sluchac radia. Kto ma czas zeby takie bzdury zbierac i tlumaczyc na polski, a potem jeszcze zamieszczac tutaj.
Hej quality guru, read this
“Tu sie nie ma co piescic, to sie musi zmiescic,
  szeptał BIMBOy słodko, przed stosunkiem z płotka”
a dalej

I can see that your head
Has been twisted and fed
By worthless foam from the mouth.

Czy ktos wie skad to jest?
Czy zasluzylem na zolta, czy czerwona kartke?

#58 08.16.2007 12:08:39

Abacus
Totalnie Rozgadany
Od: Detroit
Serwis

"Dlaczego na forum mozna krytykowac tylko lokalne polskie programy radiowe w stylu  - huzia na red. Jurka?"
Można krytykować wszystkie, zapraszam Pierre do krytyki.

"Zacznijmy od Ksiecia. Od 15 lat szuka kogos w Nowym Jorku, ale do tej pory posluguje sie nazwa New Jork ( wymawiaj “u-r-jerk”), zamiast New York." 
Dla ścisłości jestem Abacus a nie Abakus jak napisałeś

"Ksiaze, jestes juz na Zachodzie, tutaj ludzie sa szczesliwi jak moga sie czegos pozbyc za darmo"
Czyli nie potrzebują dużo do szczęścia. Zal mi ich.

"Nie znajdziesz tutaj punktow skupu makulatury, to sa relikty PRLu."
Do tej pory myślałem, że w PRL było marnotrawstwo, dziękuję za wyprowadzenie z błędu.

"W sprawie monitorow (patrz watek Sprzedam/monitor),  ktore nasz magnat chce wtrynic rodakowi “po cenie do uzgodnienia”,  Ksiaze, sprawdz lepiej czy te buble zechca w “Salvation Army SuperStore”. Jesli tak, to dumpnij je tam czym predzej, poradz sie Abakusa jak mozna na tym zrobic interes z Tax Refund czy cos w tym rodzaju.i bedziesz urzadzony do konca tygodnia."
Po co te insynuacje, to nie Twoja sprawa co ktoś chce sprzedać. Dzieki za awans na doradcę.

"To milczenie na uboczu jest skompensowane przez nowa gwiazde sezonu – Zoomboy. Ten Quality Hero nie popusci zadnej okazji aby nie obdarzyc nas zwyklych ludzi porcja humoru i glebokiej wiedzy prawnej w dziedzinie stodunkow miedzy rybami i… , az strach bierze Nie moglem uwierzyc, ze wg. BIBMBOya w jakims stanie USA zabronione sa stosunki (tak, seksualne) mezczyzn z rybami. Ciekaw jestem co na to powie Warszawska Syrenka, jak sie oczywiscie dowie o tym forum." 
Czy to zazdrosć przez Ciebie przemawia, nieładnie. Syrenka pewnie jest szczęśliwa w Polsce nie ma takiego zakazu.

"Czy zasluzylem na zolta, czy czerwona kartke?"
Masz zbyt wysokie mniemanie o swojej twórczości, szalej dalej,powodzenia.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#59 08.16.2007 16:11:51

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

"To milczenie na uboczu jest skompensowane przez nowa gwiazde sezonu – Zoomboy. Ten Quality Hero nie popuści żadnej okazji aby nie obdarzyć nas zwykłych ludzi porcja humoru i glebokiej wiedzy prawnej w dziedzinie stodunkow miedzy rybami i… , az strach bierze Nie moglem uwierzyc, ze wg. BIBMBOya w jakims stanie USA zabronione sa stosunki (tak, seksualne) mezczyzn z rybami. Ciekaw jestem co na to powie Warszawska Syrenka, jak się oczywiście dowie o tym forum." 

Zolc wycieka z Ciebie, pierd, ot co. Tak naprawdę - I care less. Chce sluchac dobrego radia, to wszystko. Nie mam nic wspólnego z rybami, chyba , ze walenie, te uwielbiam. Odrobina krytyki,  a moja jest konstruktywne, nigdy nie zaszkodziła. Wiedzy prawniczej tez nie posiadam. Dlaczego z uporem maniaka mnie się czepiasz?
Żartowałem tylko. Uwielbiam Twoje komentarze. Kiedyś zabiorę Cie na lody.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (08.16.2007 22:37:58)

That’s all, folks

#60 08.16.2007 16:52:17

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Pierre, romantyczna duszo!
a moze tak:
I've heard you say many times
That you're better 'n no one
And no one is better 'n you.
If you really believe that,
You know you got
Nothing to win and nothing to lose.
(To Ramona, Bob Dylan's lyrics)

"Friends are flowers in the garden of life"

#61 08.16.2007 17:27:18

Pierre
Małomówny

Good job AK.
Teraz wiem ze umiesz uzywac Google. Congrat.

#62 08.16.2007 21:15:59

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Pierd masz u mnie zielona kartke. Zostajesz na boisku. Wezme Cie na lody ktoregos dnia.

That’s all, folks

#63 08.16.2007 21:19:24

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Juz wiemy ,kto dostal nagane.
To moze teraz kogos pochwalisz? O czcigodny.

Aha. Zapomnialem o czyms. Akurat pasuje.

http://www.joemonster.org/art/7749/Wiel … Kretynizmu

Ostatnio edytowany przez Pawel Pawlowski (08.16.2007 21:21:34)

#64 08.16.2007 21:49:17

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Juz wiemy ,kto dostal nagane.
To moze teraz kogos pochwalisz? O czcigodny.

Oj, to boli. Ale jest poniekąd słuszne. Czy to znaczy - zdejmujemy czapki niewidki? Osobiście nie robi mi to aż tak dużej różnicy. Poglądy swoje wyrabiałem długo i są raczej stabilne. Bardziej dociekliwi nie powinni mieć dożo problemu ze znalezieniem "całej prawdy" o mnie. Dalem wystarczająco dużo wskazówek na tym forum.
Chwalić mogę wielu; Łukasza za podcast (bez niego ciągle byśmy zgrzytali zębami słuchając, whatever..) ; Ciebie, za to, ze odzywasz się rzadko ale z sensem (czasami nie); Abakusa za niewątpliwie duża wiedzie; Pierda za koślawa ironie; AK za zbliżone poglądy; MadMaxa za dociekliwość. W sumie wszystkim należy się zielona kartka z prostego powodu - za bycie i dolewanie paliwa do ognia.

That’s all, folks

#65 08.16.2007 22:10:22

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Zoomboy to akurat nie bylo do Ciebie,tylko do Pana od "koslawej ironi". Choc fajnie sie czasem czyta jego wywody a forum byloby duzo ubozsze bez niego.
A teoria do tych ,ktorzy mysla ,ze pod plaszczykiem anonimowosci urastaja na bohaterow i mysla,ze moga komus bezkarnie pluc w twarz.

Ostatnio edytowany przez Pawel Pawlowski (08.16.2007 22:13:03)

#66 08.16.2007 22:17:47

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

It's cool, I say

To do Pawla

That’s all, folks

#67 08.17.2007 06:32:18

Fesia
Rozgadany

zoomboy napisał:

Otóż to! Nic nie dołuje bardziej niż szara rzeczywistość. Ale czy nie zgodzisz się z teza, ze to my sami, własną postawa do wszystkiego co nas otacza - tworzymy ta rzeczywistość. Nie chce wypaść za bardzo filozoficznie. Samo jakoś wyszło. Recepta w sumie jest bardzo prosta; jeśli robisz cokolwiek - rob to najlepiej jak potrafisz.
Nie kupuje tłumaczenia o braku czasu i szmalu na przyzwoity sprzęt. Jeśli chcesz być "zawodowcem", musisz poświecić wystarczająco dużo czasu i trochę forsy (na marginesie, sprzęt elektroniczny nie jast aż tak drogi) żeby to wyglądało "zawodowo". Lukasz, jesteś w USA znacznie krócej od Rozalskiego a potrafiłeś zrobić coś czego on nigdy nie dokona z prostego powodu. Nie zauważył, ze świat pędzi do przodu z niesłychaną szybkością. Co było takie sobie 10 lat wstecz jest dzisiaj dinozaurem.
Nawet na "nędznym" pasmie AM audycja radiowa powinna być robiona profesjonalnie. Wiem, ze wielu z was podziela moja opinie, wielu się nie zgadza. Takie ich prawo.
Ciągle próby gryzienia komuchów, post komuchow, sowietów, żydów i wszystkich innych których los obdarzył bardziej niż nas stało się nudne. Interesuje mnie natomiast surowy fakt. Jestem zdolny sam go zinterpretować.

]Otóż to! Nic nie dołuje bardziej niż szara rzeczywistość-wiec nie denerwuj sie tak Zoomboy,posmiej sie troche z tych programów-kabaretow,chyba  nie dokładasz do tego?a byle jakosci jest trochę więcej,mam na mysli że tzw.sponsorzy nie muszą takich bzdetów popierać,a jakos im to nie przeszkadza.Częsciowo przyłączając się do Twojej krytyki rozszeram ja na reklamodawców-popieranie knotów jest równie naganne.Jesli jestes powaznie zatroskany jakoscią programów radiowych,poprzyj finansowo Łukasza(wg.mnie najlepszy)niech spróbuje nadawać z AM.

#68 08.17.2007 12:12:33

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Fesia napisał:

Jesli jestes powaznie zatroskany jakoscią programów radiowych,poprzyj finansowo Łukasza(wg.mnie najlepszy)niech spróbuje nadawać z AM.

Łukasz narazie nie jest zainteresowany nadawaniem na falach AM...

#69 08.17.2007 14:15:19

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Popieram Lukasza w nie nadawaniu na AM. Ktoregos dnia moze kupie banner u niego.

That’s all, folks

#70 08.17.2007 15:02:49

Łukasz Witkowski
Były Administrator

"Któregoś dnia" to będzie trzeba stać w kolejce ;-)
Już niedługo banner'y na Forum znikną.
Pojawią się za to gdzieś indziej...

#71 08.17.2007 19:51:39

Fesia
Rozgadany

zoomboy napisał:

Popieram Lukasza w nie nadawaniu na AM. Ktoregos dnia moze kupie banner u niego.

A, no to co innego.

#72 08.19.2007 20:02:29

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

Dawno tu nie bylem, ale widze, ze pan Pierre kontynuuje swoja "tffurczosc". Jesli ktos to potrafi poskladac do kupy stawiam 12-tke piwska do wyboru. Odpowiem krotko. New Jork czy New York, nie ma to najmniejszego znaczenia, Google skieruje mnie tam gdzie chce. Takie sa inteligentne wyszukiwarki teraz. Tym to ja sie akurat potrafie poslugiwac w stopniu co najmniej dobrym. Znalazlem osobe, reszta jest widocznie zastrzezona. I koniec tematu dla mnie. A Ty walkujesz to z potem na czole. Wyluzuj. Ja juz o tym dawno zapomnialem. Dalej, moje niewinne zapytanie o antykwariaty. Nabrales sie. Dalem wyraz mojej ironii wobec otaczajacej nas pustki intelektualnej, ktora tu zastalismy przylatujac wiele lat temu i ktora musimy codzinnie mozolnie odbudowywac w swiecie masowej konsumpcji, bylejakosci, pedu za kasa. Co nie znaczy, ze w Ameryce nie ma intelektualnych wysepek, ba, sa nawet wyspy. Ja nie wiem czy woogle o to chodzi, bo ja sie tu produkuje, a ci moze chodzi o cos co sie nie zgadza i masz wielka radoche ku temu, zeby mi to wytknac. Sam sie usmialem teraz. Czy tutaj ludzie sa szczesliwi jak moga oddac cos za darmo? Nic bardziej mylnego. Taki wynalazek jak eBay powstal nie gdzie indziej tylko w Ameryce. Ludzie sprzedaja czasem takie pierduly, ze az zal czasu na cala ta procedure. A na skupie makulalury spotkalem ludzi, ktorzy liczyli kazdego dolara w pieczolowicie spakowanych paczkach makularuty. Czlowieku, posluguj sie argumentami. Same zdolnosci efekciarsko-oratorskie nie wystarcza. Chyba, ze zalezy Ci na popularnosci. A takowa napewno juz masz w kieszeni, dostales zielona kartke od zoomboya i masz obiecane lody, a od Pawla dostales latke... A na grafice panie, to ja sie znam lepiej i nie wciskam bubli, wszystko ma swoja cene, nawet uzywany wysokiej klasy monitor. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Ksiaze (08.19.2007 21:04:17)

#73 08.21.2007 23:53:28

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Tak naprawde, to chce ludziom pomoc. Jesli wszyscy bedziemy klaskali to za mala chwile bedziemy sluchali jeszcze wiekszej chaly.
Czy pamietacie jeszcze ta reklame, gdzie niby babina zachwala polska apteke? Chcialbym widziec p. Bogdana ( bo to chyba on byl glownym odtworca roli) nagrywajacego to "cacko".

That’s all, folks

#74 05.02.2008 06:20:28

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Radio BIM przerwało nadawanie. Podobnie jak Radio Polonia. Niewielu polskich radiowców pozostało w eterze sad

#75 06.17.2008 20:08:11

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Bylo beznadziejne jak wszystkie inne. J&M (Yurek and Mario)tez robia bokami. Padna przy koncu tego roku.

That’s all, folks

Stopka forum