Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 08.16.2007 16:19:10

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Polish Times/ Czas Polski

Nigdy nie dotknelismy tego tematu. czy to jest "odlam" z Tygodnika Polskiego? Czy jest wystarczający rynek na dwa polskie tygodniki?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#2 08.16.2007 16:21:16

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Re: Polish Times/ Czas Polski

Oh my God. To już bylo. Lukasz ratuj. Wymaz to zanim liczydło to zobaczy. bede mial za swoje.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 08.16.2007 18:04:23

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

za pozno . Zostaniesz skazany na wygnanie lub sluchanie polskich rozmaitosci przez nastepne 50 lat

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#4 08.16.2007 21:02:49

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Przepraszam, nie chcialem. Intencje mialem najczystsze.

That’s all, folks

#5 08.18.2007 18:30:08

Abacus
Totalnie Rozgadany
Od: Detroit
Serwis

Intencjami chyba coś jest wybrukowane, czy jakoś tak.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#6 08.19.2007 20:47:16

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Chcesz loda? To siedz cicho.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (08.19.2007 20:47:41)

That’s all, folks

#7 08.19.2007 20:49:03

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

Co sugerujesz z tym lodem?

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#8 08.20.2007 09:25:47

Pierre
Małomówny

Panowie, nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo. Zoomboy puscil baka z  “nowym watkiem”, ale uwazam ze moze to dobra okazja aby wymienic poglady na temat koegzystencji dwu polskich tygodnikow w metropolis Big D. Ja z zadowoleniem przyznaje sie do popelnionej omylki kilka tygodni temu, gdy obawialem sie o ich poziom. Uwazam, ze sa nadal calkiem interesujace i kupuje oba. Ten co pisal, ze konkurencja wplynie na jakosc, nie pomylil sie. Mam jedno zastrzezenie, Pamietam, ze wydawca Czasu Polskiego obiecywal, ze Czas Polski, bedzie sie roznil wszystkim i niczym od Tygodnika Polskiego. Moim zdaniem, roznica w charakterze jest w dalszym ciagu mala. Raczej sie uzupelniaja, ale nie chce tego tematu rozdrabniac za bardzo. Tak naprawde, to pisze tu w innnej sprawie. Mam pytanie, co Panowie robicie z przeczytanymi magazynami polskimi? Mam tu na mysli nie tylko Czas i Tygodnik, ale inne tez. Chyba ich nie wyrzucacie… Ja co dwa, trzy tygodnie odnosze do pobliskiego domu dla starcow, typu American House.Oczywiscie wczesniej uzyskalem aprobate dyrekcji! Zauwazylem kiedys, ze jest tam sporo osob poskiego pochodzenia chetnie czytajacych polskie wydawnictwa. Dla tych osob czas plynie wolniej i opoznienei kilku tygoni nie ma znaczenia. A moze jest samotny sasiad next door? Wszystkie chwyty tu sa dozwolone.

#9 08.20.2007 10:39:26

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

How moving, it's sooo sweet. I may cry.
No i dzieki Bogu, ze sie samo i tak dobrze rozwiazalo. Zasluzylismy na brawa i jakas nagrode.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (08.25.2007 05:37:03)

That’s all, folks

#10 08.20.2007 10:46:05

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

Gratuluję samooceny.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#11 08.20.2007 10:52:59

redneck
Małomówny

Pierre: masz racje z gazetami. Dobrze jest oddac po przeczytaniu do biblioteki lub dla seniorow.

#12 08.20.2007 10:57:37

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

redneck napisał:

Pierre: masz racje z gazetami. Dobrze jest oddac po przeczytaniu do biblioteki lub dla seniorow.

Dobrz byłoby to jakoś zorganizować, tak aby czasopism byłó więcej.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#13 08.20.2007 11:05:20

Pierre
Małomówny

Panowie, to jest Forum, a nie Oscar Night. Stale tylko czekacie na ngrode,.Not so fast pretty boys. Nie odpowiedzieliscie na pytanie … co robicie z PRZECZYTANYMI tygognikami?
A jesli ich nie czytacie, to .. no beer for you.
To jest jeden z problemow tego forum. Uzytkownicy dziela sie na z grubsza na dwie grupy:
Ci co czytaja a nie pisza, i ci co pisza (za duzo) a nie czytaja (uwaznie). Jest to taka sama  roznica jak pomiedzy “wierzacy ale nie praktykujacy i praktykujacy ale nie wierzacy”.
Wiec, co robicie z przecztanymi tygodnikami?

oops.. nie zauwazylem, ze sa dwa posty zanim zdazylem odpowiedziec. Dziekuje za  ocene.

Ostatnio edytowany przez Pierre (08.20.2007 11:11:41)

#14 08.20.2007 11:18:54

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

Ważniejsze od tego co ludzie robili do tej pory z przeczytanymi gazetami jest to co mogą  z nimi zrobić.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#15 08.20.2007 15:51:32

Tomek
Partner do rozmowy

Pierre napisał:

Wiec, co robicie z przecztanymi tygodnikami?

Ja mniej więcej co miesiąc wyrzucam tygodniki do kosza. Dawniej zbierałem myśląc, że do nich wrócę...
Teraz bez żalu wyrzucam.
Pomysł z oddawaniem do domów spokojnej starości jest bardzo dobry.

Dziękuje za pomoc w ogonkach...

A może Twoja firma potrzebuje sterowanie do maszyn?

#16 08.20.2007 22:14:55

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

Pierre proste pytanie. Jestem ciekawy co Ty bys chcial widziec w takim tygodniku informacyjno-kulturalnym, zeby cie usatysfakcjonowal w pelni? Nie kazdy jest Pierrem, sa ludzie roznego pokroju, wieku i maja rozne potrzeby. Ja uwazam, ze ten tygodnik to milowy krok w strone szerszej rzeszy czytelnikow i wogole ludzi, ktorym sprawy Polonii sa bliskie. Podziwiam Lukasza na przyklad, za podcast i niniejsza strone internetowa. Pismo Profile sa rowniez ciekawym przedsiewzieciem. Bije brawo organizatorom WOSP, chocby tylko za to, ze zdolali przyciagnac tlumy. Tworcom Dunajca, wszelkich festiwali, piknikow, itp... itd... Popieram kazda madra inicjatywe, ktora moze nas zblizyc, pomoc w integracji, pielegnowaniu polskosc, czy zwyczajnie pozwoli spedzic dobrze czas.

Ostatnio edytowany przez Ksiaze (08.21.2007 20:39:04)

#17 08.20.2007 23:33:09

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

"oops.. nie zauwazylem, ze sa dwa posty zanim zdazylem odpowiedziec"  - Bak?
Nie moglem sie powstrzymac.

That’s all, folks

#18 08.21.2007 15:56:11

Pierre
Małomówny

Ksiaze, nie przejmuj sie tak bardzo tym co ja pisze, bo mozesz stac takim samym obrzydliwym facetem jak Pierre. Zycie takich ludzi nie jest latwe, zapewniam. Jesli chodzi o “bedzie sie roznil wszystkim i niczym.”, to jest to chwytliwe wyrazenie ktore mocno utkwilo mi w pamieci  i wywolalo skojarzenie z refrenem “I’m better then no one, and no one is better then me” - cytuje z pamieci. Tak, ten sam fragment ktory szybko zidentyfikowala i przytoczyla AK. To wszystko na zasadzie: “Malgoska mowia mi, on nie wart jednej lzy” – to chodzilo za mna dlugi czas. Teraz jak otwieram “Czas Polski” (regularnie) to podswiadomie weryfikuje “bedzie sie roznil…”. Nic na to poradze, ale przyrzekam nie rozwodzic sie nad tym wiecej.
Mam przy okazji pytanie –czy ktos czyta “Donosy”, najstarsze polskie pismo internetowe?
Tutaj link - http://oldwww.fuw.edu.pl/donosy/ Archiwalne numery za darmo, mozna sprawdzic co sie dzialo w Polsce np. 5, 10 czy 15 lat temu. Obiektywne i w telegraficznym skrocie zrodlo informacji.

#19 08.21.2007 18:57:48

madmax

Pierre   jezeli chodzi o " Donosy"  to przypomniales mi czasy gdy moj pierwszy monitor mial  trzy kolory , jezeli dobrze pamietam to czarny , bialy i zielony.

ps dzieki za porade z moim pc ale to w innym watku

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#20 08.21.2007 20:24:07

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

madmax napisał:

Pierre   jezeli chodzi o " Donosy"  to przypomniales mi czasy gdy moj pierwszy monitor mial  trzy kolory , jezeli dobrze pamietam to czarny , bialy i zielony.

Mialem tez ten monitor. I czlowiekowi (mlodemu jakby nie bylo) to wtedy nie przeszkadzalo. smile

#21 08.21.2007 20:49:20

madmax

a czy ktos pamieta takie cacko jak Commodore  lub Spectrum  osiagnalne w tzw Peweksie za twarda walute ( teraz chyba nie za twarda)

#22 08.22.2007 07:59:17

Pierre
Małomówny

Monitory to byly B/W oraz umber lub green z  serii Mono a w kolorze to Color Graphic Adapter (RGB) czyli CGA zastapiony przez VGA. Kto pamieta Hercules Video Card? . “Moj” pierwszy komputer na ktorym dzialalem byl UMC-10 z autokodem W-10,  teletype jako monitor. Spectrum mial sasiad, syn badylarza ktory nie mial pojecia jak to uzywac, wiec powiedzialem mu ze jest popsuty i naprawialem przez 3 miesiace. 
Donosy maja forme graficzna spartanska (czytaj prymitywna) ale wiadomosci sa starannie dobrane, bez taniej sensacji ktorej celem jest odwrocenie uwagi spoleczenstwa od spraw istotnych. Bardxo uzyteczna jest funkcje szukaj. Szukanie na Google wypluwa zillion linkow, tutaj  informacja jest skoncentrowana na temacie i uszeregowana chronologicznie. Oczywiscie tylko tematy scisle zwiazane z Polska.

#23 08.22.2007 09:41:57

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

"Do you remember your first computer, that piece of s**t was like a freaken Roto-Rooter"
by Crusebox

To listen to it, go back to podcast # 100 because "The Revolution Is On"

That’s all, folks

#24 08.22.2007 11:40:11

madmax

Mila niespodzianka w ostanim numerze a mianowicie wkladka  Kopernikana 2007.

#25 08.22.2007 18:22:20

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

Ja Spectrum pierwszy raz widzialem na obozie i niestety jeszcze nie wiedzialem z czym sie to je. Potem bym Atari (glownie do zabawy). Nastepnie Commodore i w koncu Amiga, na ktorej zaczalem zabawe z grafika. Dopiero jednak PC dal mi mozliwosci wykorzystania moich ciagot graficzno-edytorskich. O Macintoshu nie wspomne, bo to drogie cacko, ale to nawet nie o to chodzi. On tylko (albo az) lepiej odwzorowuje kolory i jest dokladnieszy w edycji. I naturalnie system ma bardziej stabilny, chociaz zdarzaly mi sie zawieszenia. O dziwo Windows XP Home bardzo rzadko mi sie zawiesza. Ale Vista to juz jakis zart. O dzialaniu niktorych kultowych programow (np. Page Maker) mozna zapomniec.

Stopka forum