Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 08.13.2007 20:00:36

Ksiaze
Totalnie Rozgadany
Zarejestrowany: 02.19.2007
Posty: 941

Rewelacja!

Fragment dyskusji z pewnego forum. Zaczyna sie od poczatkow wrrzechswiata.


"Z tym punktem to nie jest takie proste.Punkt początku mozemy sobie wyobrazić w przestrzeni 2 wymiarowej (typu powierzchnia balona ktory rozrasta sie gdy go dmuchamy)a tu mamy cztery wymiary -3 przestrzenne i 1 czasowy a tego za CHINY sobie nie wyobrazi ludzki móżdzek.Możemy to jedynie opisać matemarycznie.
Tunele i inne trele morele mogą istnieć jedynie w przestrzeniach wielowymiarowych np 10 wymiarowych (Penrose&Hawking) do tego mają (o ile istnieją) bardzo małe rozmiary-tyle matematyka i fizyka.
Dla wszystkich "obiektów poruszających sie z prędkością swiatła przestrzeń kurczy się do rozmiarów punktu czyli"zero",a fotony które poruszją sie z pretkością światła tak naprawde stoją.(tyle fizyka)
Rozumując w ten sposób- poruszjąc się z prędkością nadświetlną nie przesuwalibyśmy sie w przestrzeni tylko w CZASIE!(ponoieważ nie da się poruszć w przestrzeni zerowej=punkcie)
Jeszcze jedno-'obiekt który może poruszać się z predkoscią światła musi mieć mase zerową(E=mc2).
Fotony mają mase zerową i istnieją tylko dlatego ze poruszją sie z prędkością światła .
Idąc dalej tym tokiem rozumowania dochodzimy do wniosku że jedynie obiekty z MASĄ UJEMNĄ mogły by podrózować szybciej niż swiatło(tyle fizyka)"

Ostatnio edytowany przez Ksiaze (08.13.2007 20:01:41)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
wygląd forum i administracja techniczna Bartłomiej Kozielski
kontakt z właścicielem i administratorem strony forumdetroit@gmail.com