Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 02.18.2007 14:08:46

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Radio" Polonia" - Jarosław Rumin

Co myślicie o tym radiu? Jakie są Wasze opinie?

#2 03.05.2007 16:12:00

radio
Zbanowany

Re: Radio" Polonia" - Jarosław Rumin

beznadziejne radio i jeszcze gorszy powadzacy

#3 03.05.2007 22:22:01

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

...w czym ta beznadziejnosc? Ludzie piszcie konkretnie. Nie zniechecajcie mnie, a juz mialem zaczac sluchac radia Polonia!

"Friends are flowers in the garden of life"

#4 03.06.2007 05:03:04

Łukasz Witkowski
Były Administrator

ak napisał:

Ludzie piszcie konkretnie.

Dokładnie. Skoro macie swoje zdanie na jakiś temat - napiszcie je. Wyjaśnijcie, dlaczego jest właśnie takie.

#5 03.06.2007 16:08:34

Ryszard
Gość

Od dawna wiadomo ze Rumin to ................
Wiem co na ten temat bo znajomi jezdzili z nim na rozne wycieczki.
Zreszta tylko widzi swoj czubek nosa.
Lize d...... inny jesli chodzi o sponsorowanie do radia.
Niepotrafi byc uczciwym tak jak inni to robia.
Zreszta pracowal 'pod orlem'  za kelnera i tam jest jego miejsce.
Nie bede sie juz rozpisywal ale wiem ze wsrod Polonii nie cieszy sie zbyt duzym szacunkiem.
Zreszta jak on mowi w radiu to mi nie niedorze robi , wiec juz nie slucham go nie chce sluchac ludzi ktorzy nie maja nic do powiedzenia.

#6 03.08.2007 08:53:09

HMM
Gość

Ryszard napisał:

Od dawna wiadomo ze Rumin to ................
Wiem co na ten temat bo znajomi jezdzili z nim na rozne wycieczki.
Zreszta tylko widzi swoj czubek nosa.
Lize d...... inny jesli chodzi o sponsorowanie do radia.
Niepotrafi byc uczciwym tak jak inni to robia.
Zreszta pracowal 'pod orlem'  za kelnera i tam jest jego miejsce.
Nie bede sie juz rozpisywal ale wiem ze wsrod Polonii nie cieszy sie zbyt duzym szacunkiem.
Zreszta jak on mowi w radiu to mi nie niedorze robi , wiec juz nie slucham go nie chce sluchac ludzi ktorzy nie maja nic do powiedzenia.

#7 03.08.2007 10:40:34

HMM
Gość

Bardzo to mile i budujace, ze ludzie usiluja dzielic sie swoimi spostrzezeniami; tu uklon w strone tworcy Polskiego Detroit, w tym rowniez za zorganizowanie miejsca publicznych wynurzen.   Przejdzmy jednak do tematu, czyli odpowiedzi autorowi wypowiadajacemu sie na temat Radia Polonia.  Zadam pytanie co maja wspolnego czynnosci wykonywane przez red. Rumina poza czasem radiowym z prowadzonymi przez niego audycjiami i calym programem?  Ja tez nie darze sympatia red. Rumina, poniewaz sklamal i wprowadzil mnie w blad, co z kolei spowodowalo niewiarygodnosc wyrazanej przeze mnie opinii (szczegoly moge wyjasnic, chociaz nie ma to wiekszego znaczenia), ale ten fakt zupelnie nie rzutuje na jego Radio (tak z duzej litery). Owszem, slucham czasami adycji R.P., ale nie odpowiada mi tempo glosowe redaktora i spikera w jednej osobie, chociaz trzeba przyznac, ze jesli chodzi o warunki glosowe, to p. Rumin ma b. dobre.  Nie potrafi z tego korzystac, bo tego, niestety, trzeba sie nauczyc.  Ale program jest jego (i on, czy spolka, wszystko jedno kto za to placi) - wiec mowi jak chce i co chce.  Mysle, ze na to wplywu nie mamy, poza wyborem - słuchać albo nie.  Jesli znajduje sposorow, to jego szczescie, a jak to robi, to tez jego sprawa.  Pare razy trafilam na dyskusje ze sluchaczami, poniewaz temat byl dosc ryzykowny (tarcza rakietowa w Polsce - tak? nie?), smiesznie brzmieli; ale to przeciez forum, a wiec
autorow sie nie wybiera.  Na podsumowanie - napewno nie znajde sie w gronie stalych sluchaczy red. Rumina i jego korespondentow (ani z Chicago, ani z Polski), ale od czasu do czasu, wracajac z pracy wlacze radio o tej porze - nawet po to, aby sie posmiac.  Uczestnikom detroickiego Forum, przesylam pozdrowienia, zycze budujacych dyskusji na zaproponowane tematy, i aby sie nie przeradzaly w oceny charakterow i grzebanie w ludzkich prywatnosciach, jesli nie wymaga tego meritum sprawy.  Moze kiedys jeszcze tu zajrze, a wiec do zobaczenia.

#8 03.08.2007 16:45:41

ak
Serwis

Powyższa wypowiedź jest wyczerpująca, nic dodać.
Wśród moich znajomych nikt nie słucha red.Rumina. A kto z Was słucha (uczestników Forum)?
Kusi mnie by przeprowadzić statystyczne badania słuchaczy polonijnych stacji radiowych. Możnaby później napisać artykulik...
Unia Kredytowa, bodajże dwa lata temu pokusiła się na takie badania. Mam więc pytanie:  moze ktoś wie, jak duża była próbka w ich badaniach statystycznych? O ile wiem, była to najbardziej tradycyjna technika "Paper and Pencil Interview".

#9 03.08.2007 20:33:42

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Ja słucham wszystkich audycji polonijnych. Niektóre nawet sobie nagrywam. Mam już pokaźną kolekcje :-)

#10 03.09.2007 18:30:00

Fesia
Rozgadany

Łukasz Witkowski napisał:

Ja słucham wszystkich audycji polonijnych. Niektóre nawet sobie nagrywam. Mam już pokaźną kolekcje :-)

a słuchałeś w sobotę 3 marca tuż przed 10-tą?

#11 03.09.2007 19:20:20

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Fesia napisał:

a słuchałeś w sobotę 3 marca tuż przed 10-tą?

z tym słuchaniem to oczywiście żart :-)
nie mam na to czasu
napisz proszę co było 3 marca przed 10...

#12 03.10.2007 12:23:56

Fesia
Rozgadany

redaktorowi wyrwało się szpetne przekleństwo f... you i nie słyszałam żeby przeprosił słuchaczy.

#13 03.10.2007 12:26:09

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Fesia nie wiem czy sluchalas tego osobiscie ale ja juz slyszalem 12 wersji tego zdarzenia.
Nie bede przytaczal ale... bywa tongue

#14 03.10.2007 12:30:33

Fesia
Rozgadany

wersji przekleństwa czy czego?

#15 03.10.2007 14:43:28

ak
Serwis

odkad to red Rumin nadaje w sobote. W czyms sie Fesia myli!

#16 03.10.2007 15:27:38

Fesia
Rozgadany

akurat Łukasz wspomniał o słuchaniu prawie wszystkich audycji więc przez przypadek spytałam czy słuchał sobotniego rannego programu.Wszy-scy piszący na tym forum wiedzą o jaki program chodzi ,ale specjalnie dla ak nazywam rzecz po imieniu były to Polskie Rozmaitości a wypsnęło się(mam nadzieję)Jerzemu Różalskiemu.

#17 03.10.2007 15:41:55

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Zdarza się najlepszym :-)
Ale prawdą jest, że należy przeprosić....

#18 03.11.2007 07:16:42

Fesia
Rozgadany

Zdarza się najlepszym :-)
Ale prawdą jest, że należy przeprosić....

Dobra, nie ma co roztrząsać.

#19 03.12.2007 05:34:31

mzp
Małomówny

Jesli chodzi o to co sie wypsnelo Panu Rozalskiemu to nie pierwszy raz cos niezbyt madrego mu sie wypsnelo.
Zreszta jego jezyk polski jest na poziomie zerowym i zastanawiam sie jakim cudem utrzymuje sie przez tyle lat na antenie.Moze warto utworzyc rozdzial "Rozalski powiedzial" tak jak swego czasu w "Nie"Urbana byl dzial "Walesa powiedzial".
Ja pamietam ja reklamowal GGArt Jewelers "Najnizsze ceny,szanowni panstwo jesli kupicie cos w innych slepach jubilerskich ,a potem pzryjdziecie do GG art to Was szlag trafi gdy zobaczycie jakie tu sa ceny".
Albo fantastyczne oglaszanie kto zawiera zwiazek malzenski i gratulacje dla mlodej pary ,a potem puszczanie piosenki 2+1 "Moj piekny Panie ,ja go nie kocham taka jest prawda..."
Mialo byc jednak o P.Ruminie....
Ja slucham go czasami,tylko wtedy gdy jestem o tej porze w samochodzie,ale ogolnie nie bardzo moge zrozumiec co mowi ,poniewaz myli sie na kazdym kroku i wydaje mi sie ,ze ma zbyt soczysta wymowe i przez to jest raczej niezrozumialy.
Godne podziwu ,ze Pan Rumin ze swoja osobowoscia i charakterem (a moze wlasnie dlatego) zaszedl tak "wysoko".Coz....Gratulacje
Uwazam jednak ,ze niektore przepychanki slowne w jego wykonaniu albo w wykonaniu Pana Rozalskiego na antenie,na temat roznych osob czy innych mediow sa niestosowne.Podobno dziennikarze i redaktorzy powinni byc obiektywni,no ale czy oni tak naprawde sa jednymi lub drugimi?
Mam nadzieje,ze kiedys powstanie u nas jakies radio z prawdziwego zdarzenia,nadajace przez pare godzin dziennie tak jak np.w Chicago.
Mlodziezy polonijna -wszystko w Waszych rekach...do roboty

#20 03.12.2007 06:26:14

madmax

wiem ,ze mialo byc o Ruminie ale jeszcze mi sie pan Jurek przypomnial ze swoja kronika zalobna

" Na szczesie po dlugiej i ciezkiej chorobie odeszla z tego swiata "

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#21 03.12.2007 11:50:44

mzp
Małomówny

Dobre.Brawo Pan Jurek

#22 03.12.2007 12:34:47

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Pamiętacie film  "Kochaj albo rzuć"? Jan Pietrzak grał tam radiowca z Chicago. Do kaźdego zdania wypowiedzianego przez Pawlaka miał szybką reklamę jakiegoś lokalnego biznesu. To był dopiero redaktor! :-)

#23 03.12.2007 12:43:52

madmax

Pamiętacie film  "Kochaj albo rzuć"? Jan Pietrzak grał tam radiowca z Chicago. Do kaźdego zdania wypowiedzianego przez Pawlaka miał szybką reklamę jakiegoś lokalnego biznesu. To był dopiero redaktor! :-)

a  ten czlowiek ktorego role gral Pietrzak gral facet ktory odbieral  w fimie Pawlaka i Kargula z lotniska.

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#24 03.12.2007 15:49:33

Fesia
Rozgadany

madmax napisał:

wiem ,ze mialo byc o Ruminie ale jeszcze mi sie pan Jurek przypomnial ze swoja kronika zalobna

" Na szczesie po dlugiej i ciezkiej chorobie odeszla z tego swiata "

kielner i gienerał też szykownie brzmią.

#25 03.12.2007 18:13:25

mzp
Małomówny

Ja pamietam jeszcze reklame Srodek Campau Quality Sausage
"Do sprzedania swieze wedliny,miod wlasnej roboty,przetwory i inne grzyby"
To oczywiscie tez Pan Jurek.
Natomiast u Pana Jarka nie tak dawno,bo na otwarcie sklepu Polonia Deli byla reklama:"bardzo spokojna,cicha lokalizacja,naprzeciwko cmentarza"(ten tekst nie pochodzil z ust Pana Rumina ,ale sam wlasciciel sklepu tak reklamowal swoj biznes).

A co do redaktora z Kochaj albo Rzuc czyli Janka Pietrzaka-to oczywiscie  niezapomniany tak jak i cala seria o Pawlakach i Kargulach.Teksty przeciez do tej pory aktualne i cytowane przy roznych okazjach.Pamietam jak smialismy sie swego czasu z Polonii pokazanej w tym filmie i pewnie nikt z nas nie przypuszczal,ze za pare lat bedziemy to wszystko mieli dookola siebie.

Stopka forum