Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#51 08.14.2007 13:13:36

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Radio "Polskie Rozmaitości" - Jurek Różalski

A ja wprost przeciwpoloznie, staram sie sluchac kazdego dnia. Kabaret za darmo. Nie spsob sie nie cieszyc kiedy profesor od polskiego zapowiada piosenke, ktora beda spiewaly "trzy osoby". Zajelo mi chwile, zeby odgadnac czy to "Ich Troje", czy tez "2+1".
Piast masz racje ze o "kochajacych inaczej" cos cicho w eterze. Ciekawe dlaczego?

Redneck, pewnie ze moze, i niech robi jak najwiecej. Ku uciesze gawiedzi i mojej.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#52 08.14.2007 23:02:22

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

mozna narzekac ale ta " ostoja polskosci w eterze" nadal trwa od wielu lat , chodz konkurencji bylo duzo.
Widocznie jest na to zapotrzebowanie   i ludzie sluchaja

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#53 08.14.2007 23:32:22

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Moze to i jakaś ostoja, a jest tak długo tylko dlatego, ze nigdy nie było prawdziwej konkurencji. Zabawa dopiero się zaczyna. Pierwszym liczącym się konkurentem jest Lukasz. Z czasem będzie więcej tzw konkurentów. Radio to dźwięk - niestety, nic nie słyszę z tzw "Polskich Rozgłośni". Cienkie wiadomości często "tendencyjne" robione byle jak, przedstawiane jeszcze gorzej. Czasy "Latarnika" dawno minęły. Tu przyjechała nowa generacja słuchaczy, którzy doskonale orientują się w systemie tego kraju, mówią dobrze po angielsku i z pewnością słuchają anglojęzycznych profesjonalnych rozgłośni. Z sentymentu do starego kraju włączają 680/690AM. Ale jak długo ?

Zwróciliście uwagę na moja czcionkę?
To właśnie nazywa się postęp (w malej skali), którego życzę naszym "redaktorom"

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#54 08.15.2007 14:45:29

Tomek
Partner do rozmowy

Wlasnie, kto z Was zna jakis latwy sposob na instalacje "ogonkow"?

A może Twoja firma potrzebuje sterowanie do maszyn?

#55 08.15.2007 17:58:07

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Panowie, nie tutaj o ogonkach. Zapraszam do działu "Komputery". Tam Abacus lub Książe odpowiedzą na Wasze wszystkie pytania.

#56 08.15.2007 18:04:03

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Załaduj Mozilla Firefox browser. Otwórz 'Polskie Detroit" w nowym browser. Zacznij pisać cokolwiek w nowym poście a po chwili kliknij prawa myszą. Pod "languages" kliknij lewa myszke na - screw this...
After typing text in the "new post window" right click and choose "Languages" field in the drop down window. New drop down window will open from which choose "add dictionares..". Left click on it and choose Polish for download. After downlod complete it will automaticly restart Firefox browser. Once again right click in new post field and choose polish as your language for spell checking. After that it will work like typical spelling checker in the word processor.
Angielski jest o wiiieeellleee łatwiejszym językiem we wszystkich technicznych sprawach.
Zajmie Ci to mniej czasu niż napisanie tego tekstu. Powodzenia.

Upsss. Przenieście to w odpowiednie miejsce.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (08.15.2007 18:08:44)

That’s all, folks

#57 08.15.2007 18:06:59

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

No to jak juz jestesmy przy ogonkach. Tomek! Doinstaluj ja sobie z Windowsa idac na Control Panel/Regional and Language Options/Language/Details... dalej juz nie powiem bo byloby za latwe. tongue
Aha, nie zapomnij jej "wywolac". Na dole na pasku bedziesz mial ikonke EN, zamien ja na PL.  A polska klawiatura jest z alt. Np. alt+o daje ó, albo alt+l daje ł.

Ostatnio edytowany przez Ksiaze (08.15.2007 18:09:20)

#58 08.15.2007 18:14:01

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Chodzi facet po rynku  i krzyczy: maść na szczury, maść na szczury. Pytają go jak ta maść działa. Lapiesz pan szczura i smarujesz mu brzuch ta maścią! Puszczasz szczura wolno i on umiera po paru dniach. Cos pan, jak ja go złapię to go zatłukę odrazu. po co mi maść.
Mozna i tak,  mozna i tak.

Ostatnio edytowany przez zoomboy (08.16.2007 06:41:24)

That’s all, folks

#59 08.15.2007 18:26:54

Fesia
Rozgadany

zoomboy napisał:

Moze to i jakaś ostoja, a jest tak długo tylko dlatego, ze nigdy nie było prawdziwej konkurencji. Zabawa dopiero się zaczyna. Pierwszym liczącym się konkurentem jest Lukasz. Z czasem będzie więcej tzw konkurentów. Radio to dźwięk - niestety, nic nie słyszę z tzw "Polskich Rozgłośni". Cienkie wiadomości często "tendencyjne" robione byle jak, przedstawiane jeszcze gorzej. Czasy "Latarnika" dawno minęły. Tu przyjechała nowa generacja słuchaczy, którzy doskonale orientują się w systemie tego kraju, mówią dobrze po angielsku i z pewnością słuchają anglojęzycznych profesjonalnych rozgłośni. Z sentymentu do starego kraju włączają 680/690AM. Ale jak długo ?

Zwróciliście uwagę na moja czcionkę?
To właśnie nazywa się postęp (w malej skali), którego życzę naszym "redaktorom"

O Boze ,Zoomboy jaki Ty jestes elokwentny,madry, inteligentny szczerze Ci zazdroszcze,moze wreszcie te redaktorki-profanatorki zrozumieja,ze radio to dżwięk,no a twoja postępowa czcionka ,zwyczajnie powalila mnie z nóg-istny CUD,trzym tak dalej i nadawaj chociaż na Forum,dobrze Ci idzie.

#60 08.15.2007 22:48:15

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Fesia, jakaś wojownicza jesteś. Dlaczego? To, ze jestem modry, elokwentny i na dodatek inteligentny tak Cie rusza? Bądź i Ty. Wolny kraj.
będę Cie na bieżąco informował o wszystkim co musisz wiedzieć. Zaglądaj często.
Jeszcze raz, dzięki Ci Fesia. Lubie mieć fanów. Kiedys na lody Cie zabiorę.

That’s all, folks

#61 08.16.2007 06:38:31

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Wszystkim Fesiom i tym, którzy z roznych powodów nie słuchali dzisiejszego odcinka Pilskich Rozmaitości streszczam godzinna audycje poniżej.

Umiarkowane plucie jadem, karkołomne ogłoszenia i                                                                (nic).

That’s all, folks

#62 08.17.2007 06:55:51

Fesia
Rozgadany

zoomboy napisał:

Fesia, jakaś wojownicza jesteś. Dlaczego? To, ze jestem modry, elokwentny i na dodatek inteligentny tak Cie rusza? Bądź i Ty. Wolny kraj.
będę Cie na bieżąco informował o wszystkim co musisz wiedzieć. Zaglądaj często.
Jeszcze raz, dzięki Ci Fesia. Lubie mieć fanów. Kiedys na lody Cie zabiorę.

Zoomboy czytasz w moich myslach,informuj mnie zaraz jak tylko dojdziesz do wniosku co muszę wiedzieć(ja już nie wiem co muszę wiedzieć a czego nie).Trafiłes  w moje słabe punkty ,ruszyło mnie że jestes modry(jak chaber czy niebo?)elokwentny i na dodatek!!! inteligentny(pomimo przeciętnego rozgarnięcia bardzej imponują mi ludzie normalnie inteligentni a nie tylko dodatkowo).Ale pomimo wszysyko lubię czytać Twoje posty czekam na obiecane informacje,a jak poczuję się fanką dam Ci spróbować nalewki cytrynowej.

#63 08.17.2007 07:02:08

Fesia
Rozgadany

zoomboy napisał:

Wszystkim Fesiom i tym, którzy z roznych powodów nie słuchali dzisiejszego odcinka Pilskich Rozmaitości streszczam godzinna audycje poniżej.

Umiarkowane plucie jadem, karkołomne ogłoszenia i                                                                (nic).

Oj Zooboy myslisz że takich Fes-siów jest tak dużo?akurat nie słuchałam bo mi się nie chciało.

#64 08.20.2007 11:34:52

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

"Oj Zooboy myslisz że takich Fes-siów jest tak dużo?akurat nie słuchałam bo mi się nie chciało."

I dobrze, spij spokojnie, ja czuwam.
Hmmm, naleweczka cytrynowa, powiadasz. Za cos takiego wyznanie czlowiek gotowy zmienic.

That’s all, folks

#65 08.22.2007 09:03:52

redneck
Małomówny

co to sa "pieruchrony"? pan Rozalski dzis mowil, ze w zwiazku z nieladna pogoda potrzebne beda parasole i pieruchrony...

#66 08.22.2007 09:34:17

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Redneck jak na malomownego ciekawe teksty zapodajesz. Pieruchron to jest odmiana piorunochronu (chyba). Pieruchron powininien byc zrobiony z cinkiego kabelka jednym koncem podloczony do ucha p. Redaktora a drugom do czegokolwiek.
Niestety, przespalem dzisiejsze "show".

That’s all, folks

#67 02.09.2008 03:19:50

Darek
Niemowa

Swietnie jest bawic sie na balu. 90% czasu antenowego to beznadziejna reklama w ktora tylko dziadki jeszcze wieza.
Niestety, zamiast budowania deficytowych kosciolow na kazdym rogu, trzeba bylo pomyslec aby z nas sie nie smiano dzisiaj.
Teraz proponuje sie jakies niesamowite ziola, lub jakies cudowne diety..czyzby polonia  juz tak zeszla na psy ?
Moze troche humoru, rozrywki  a nie ciagle zalobne piesni z przed 30 lat.
Dajcie w koncu mikrofon mlodym niech ta fala w koncu zacznie zyc.

#68 02.09.2008 09:24:22

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Mlodzi nadchodza: w "Polskich Rozmaitosciach" pojawia sie coraz czesciej p. Mariusz Szajnert. Kto wie, moze gdy p. Rozalski przeprowadzi sie do Las Vegas, to wlasnie p. Szajnert zmieni audycje w/g oczekiwan wiekszosci sluchaczy. Jakiekolwiek te oczekiwania beda...

#69 07.08.2008 16:25:29

Piast Kolodziej
Niemowa

redneck napisał:

Piast Kolodziej napisał:

zenujacy jest Mariusz S.  Cierpi tak bardzo z powodu wszechobecnej  w USApoprawnosci politycznej , z powodu Sowietow, Niemcow , Arabow, a najbardziej przeszkadzaja mu Murzyni , Zydzi , tylo mnie dziwi ze jakos malo nadaje na homoseksualistow ?
a ta reklama o  wspanialym tlumaczu , ktory to sponsoruje radio-przeciez to o niego chodzi , czemu nie powie wprost , ze sam siebie reklamuje .
Nie da sie tego sluchac zbyt czesto, gora raz w miesiacu .

I co z tego? Moze mowic i robic co chce! Wolny kraj, nie?

Moze gadac co chce - ale przy butelce piwa w barze jako Mariusz , a nie jako reprezentant Kongresu , czyli jako glos Polonii w polonijnym radio, gdzie  wystepuje  oficjalnie jako  prezes Kongresu .
Po godzinach pracy  moze sobie robic co chce , z kim chce, kiedy chce ,  i gadac co chce .

Kolo...Piast

#70 07.12.2008 11:46:29

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Jaja jak berety!!

That’s all, folks

#71 07.14.2008 19:37:24

Fesia
Rozgadany

zoomboy napisał:

Jaja jak berety!!

i to w dodatku moherowe

#72 07.25.2008 15:57:16

abrakadabra9792
Niemowa

Lista 10-ciu przebojowych bledow audycji "Polskie Rozmaitosci" (zapisanych miedzy 22 a 25 lipca, 2008)

10. Czerwona Armia (prawidlowa odpowiedz: Armia Czerwona)
9. ...mozna sie wycofac na 100 dni przed kruzem...(od "cruise")
8. ...czy tam jakis przyjaciel pracuje czy co...
7. dla skorzystania oferty kejteringowej (od "catering")
6. pewnie wyjada na dzis weekend
5. zagladnalem (Powinno byc: zajrzalem)
4. zabral zycie osmiu milionow ludzi (powinno byc: odebral zycie osmiu milionom ludzi)
3. mowiac w stopniach Celsjusza (hm...)
2. no ja bym tak tego... (no ja tez bym tak tego tylko ktorego?)
1. czy chca Panstwo przezyc takie chwile jakie mamy teraz?

Panie Jurku, nie chcemy przezywac tych chwili ponownie ale gratulujemy.
Jest Pan zwyciezca naszego konkursu na najokropniejszy zestaw 10 bledow jezyka polskiego a audycja "Polskie Rozmaitosci" z Dearborn, Michigan swieci przykladem dla analfabetow.

A propos, przyklad ten nie ma na celu tylko i wylacznie krytyki a raczej jest podnieta na poprawe. Czekamy z niecierpliwoscia.

#73 07.26.2008 06:15:32

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Drogi (Droga) Abrakadabro9792
Nie chce nikogo bronić, ale czasami naprawdę trudno jest mówić do mikrofonu. Audycje prowadzone na żywo, mają to do siebie, że prowadzący od czasu do czasu mają wpadki, przejęzyczenia. Bywa, że sprzęt odmawia posłuszeństwa.
Dawno temu w telewizji Canal + był doskonały program o nazwie "Łapu-Capu" (niektóre odcinki nadal są do obejrzenia na YouTube). Można było tam zobaczyć, że nawet profesjonalne telewizje, doświadczają w/w problemów.

#74 07.28.2008 00:04:14

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Abrakadabra ma racje. Jurek jest cienias!!!!!

That’s all, folks

#75 08.23.2008 13:12:07

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Ostatnie wieści z anteny..... Dzisiaj 23-go
.................................
Właśnie, NIC NOWEGO!
Musze pójść w ślady Abrakadabry i zacząć notować na gorąco.
W sumie mogę wybaczyć błędy stylistyczne profesorowi od polskiego (przychodzi mi to z trudnością), ale nigdy nie wybaczę im obojgu natarczywej, ziejącej nienawiścią propagandy.
Powielanie Kaczorowych piardow jako jedynej do zaakceptowania koncepcji politycznej świadczy jedynie o smutnym ograniczeniu wyobraźni politycznej obojga radiowców.
Polityka jest dziwka , zawsze taka była i taka zawsze będzie. Ktokolwiek myśli albo próbuje wmówić nam inaczej jest w stanie kompletnego chaosu umysłowego.
Polityka, niestety, nie ma za wiele wspólnego z faktami. Jesli fakty nie pasują do potrzeb polityki, wtedy "spin doctors", w naszym przypadku : Yurek i Mariusz maja misje do wyplenienia.
Mam nadzieje (jestem pewien, ze tak właśnie jest), ze jesteście "smart enough" żeby zrobić dokładny "research" na internecie po to  żeby mieć swoja własną opinie na temat ostatnich wydarzeń na Kaukazie i w Polsce.
Opinie, która nie jest bazowania na wypocinach naszych lokalnych zacietrzewieńców. Dzięki takim faciom jak nasi "nieomylni" Polska była zostawiana na pastwę losu wiele razy w przeszłości. Tak też będzie w przyszłości jeśli nie zmienimy stosunku do naszych sąsiadów, którzy są niebezpiecznie blisko w porównaniu do naszego wielkiego nowego sojusznika.

Ażeby ułatwić wam "reasarch", załączam link do wywiadu z Pat Buchanan, który logicznie wyjaśnia przyczynki do zaistniałej sytuacji.
http://www.youtube.com/watch?v=UBRl-BvKJII

Ostatnio edytowany przez zoomboy (10.26.2008 06:53:45)

That’s all, folks

Stopka forum