Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 02.18.2007 14:08:11

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Radio "Polskie Rozmaitości" - Jurek Różalski

Co myślicie o tym radiu? Jakie są Wasze opinie?

#2 02.20.2007 16:02:41

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

Re: Radio "Polskie Rozmaitości" - Jurek Różalski

Wiesz co. Pytanie ponizej pasa, bo jesli ustawic te radia w jednym szerego z radiami profesjonalnymi to obciach. Ale wiem, ze sie ludzie staraja i wypelniaja swoja misje mniej lub bardziej nalezycie. Dziekujemy i za to. smile

#3 02.20.2007 16:30:56

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Oczywiście nie można porównywać polonijnych rozgłośni do komercyjnych stacji, ale warto postawić się przez chwilę w ich sytuacji. Zazwyczaj prowadzącymi są zwykli ludzie, którzy poczuli, że mogą coś zmienić w życiu Polonii. Tworzą swoje audycje sami. Są odpowiedzialni za treść audycji, oprawę dźwiękową, finanse, kontakt ze słuchaczami, reklamę, etc. Naprawdę czasami trudno jest robić wszystko samemu. Ale starają się i za to im chwała, jak sam zresztą napisałeś smile

#4 02.22.2007 07:20:16

Polskie radio
Gość

Sluchalem go przez kilka miesiecy i nic sie nie zmienilo. Konferansjerzy po parunastu latach pracy na antenie nie sa w stanie sie poprawnie wyslowic, myla sie bez przerwy, krztusza i gubia watki. Jednym slowem zupelny brak profesjonalizmu i wstyd sie przyznac ze mamy radio. Juz nie wspomne o faktach ze jest bardzo pro koscielne i nic sobie nie robi z faktu ze sa ludzie niewierzacy. Gdziee sie podziala radiowa, medialna niezaleznosc?
Mam wrazenie ze to koscielne nie Polskie radio. Musle ze jest To jest glowny powod braku sluchaczy lub nim bedzie.
Nie powinno to byc zaskoczeniem dla pana Rozalskiego ze to nie Polska (a nawet i tam to nie jest juz tak pro chescijansku jak by sie wielu moglo wydawac) i w Stanch ludzie z reguly sa duzo bardziej liberalni i brak zrozumienia tego faktu odbije sie na radiowej ocenie i posluchu.

Jedyne dobre reportaze na ktore wlaczlem radio to reportaze z Polski z Gdanska bodajze Anrzeja Mielczarka i z Poznania. reszta o chlam.
czemu i komu ma stuzyc depresyjna kronika zalobna ?
Brak konkretnych niezawislych reportazy z Polski i o Polsce.
Szerze mowiac sluchalem lepzsego radia studenckiego w Polsce niz to "Polskie Radio". Uczyc sie nalezy od stacji takich jak WOMC jak prowadzic ciekawe i informacyjne radio.

Komentaze?

#5 02.22.2007 15:05:57

PanProper
Gość

Zgadzam sie w 100%. Kto dal tym ludziom radio? Prowadzacy audycje caly czas z kims walczy. Dwa lata temu byli to Zydzi (zachwalal ksiazke pt. "Kogo i za co powinni przeprosic Zydzi"), caly czas sa to Afroamerykanie (te jego teksty ze "dzis bedzie pogoda dla bialych ludzi" czyli ze nie bedzie goraco),  bez przerwy "czerwoni", od czasu do czasu autor drugiej audycji - pan Rumin. Kiedy wreszcie zajmie sie tym co NAPRAWDE interesuje Polonie?

#6 02.24.2007 01:53:24

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Kazdy ma prawo do zalozenia swojej rozglosni radiowej i publikacji w niej swojego zdania!
Kto dal radio o.Rydzykowi? Kto mu dal telewizje?
My jestesmy tylko sluchaczami i nie mamy prawa decydowac co i jak ma mowic. Naszym prawem jest tego nie sluchac i zalozyc stacje konkurencyjna i mowic tam jedyne sluszne poglady ,i byc kochanym przez detroicka Polonie.

#7 02.25.2007 15:41:32

contour99
Partner do rozmowy
Od: Harrison Twp, MI 48045
Serwis

haha, a ja myslalem ze tylko ja nie przepadam za tym co p. rozalski przekazuje na falach radiowych. osobiscie dolaczam sie do "gosica" ktory wspomnial o katolickim akcencie. jako radiowiec/reporter powninen byc neutralny w sprawch polityki/religii ale co ja tu bede skoro to jego radio...

:: www.istock.com/contour99 :: SZUKAM CHETNYCH DO FOTOGRAFOWANIA ::

#8 03.01.2007 12:38:23

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Co to znaczy "pro religijne, badz ma katolicki akcent"? To moje pytanie do dyskutantow o Radiu Rozalskiego.  Nigdy bym nie nazwal cytowanego radia katolickim. Moi kochani katolickie byloby wowczas ,gdyby glosilo Dobra Nowine.  A tutaj czasami czytuja nam opinie z Naszego Dziennika i tyle! Czy to znaczy, ze radio jest pro religijne. Tak wogole telewizja, radio i prasa manipulują treściami, dobrze to wiemy. Gdyby takie radio uczylo nas zyc bez falszu, rozrozniac prawde od klamstwa, to moze nazwalbym radiem promujacym katolicyzm. Sobotnie audycje religijne w Radio Rozmaitosci, to zupelnie cos innego. Ale red. J.Rozalski nie ma wplywu na tresci bloku religijnego, tylko odsprzedaje swoj antenowy czas! Tak wiec prosze nie nazywajcie tego radia religijnym!

"Friends are flowers in the garden of life"

#9 03.01.2007 13:00:19

Tomek
Partner do rozmowy

ak napisał:

Tak wiec prosze nie nazywajcie tego radia religijnym!

Idac tym tropem - nie nazywajcie J. Rozalskiego per redaktor :-)

A może Twoja firma potrzebuje sterowanie do maszyn?

#10 03.01.2007 14:01:59

ak
Serwis

a dlaczego nie per redaktor?
Mianem redaktora określa się, co prawda grzecznościowo, każdego dziennikarza, jednak to określenie może mieć wiele znaczeń. Redaktorem w sensie stanowiska jest dziennikarz, którego zadaniem jest czytanie, ocena i redagowanie tekstów, czyli przygotowanie audycji. Mozna dodac, iz redaktora musi wyróżniać większa umiejętność budowania przekazu medialnego z wielu tekstów i obrazów.
Redaktor, jak każdy dziennikarz, musi być człowiekiem otwartym na ludzi i świat, ciekawym wydarzeń, ciągle się uczącym i doskonalącym warsztat itd.

#11 03.01.2007 14:48:34

Tomek
Partner do rozmowy

No dobra moze byc i redaktor.
W koncu i syrenka i mercedes to tez samochod smile

#12 03.01.2007 16:57:16

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Skoro p. Róźalski i p. Szajnert są mocno związani z Kongresem Polonii Amerykańskiej (pan redaktor Różalski jest wiceprezesem Zarządu Głównego Kongresu Polonii Amerykańskiej odpowiadającym za PR) to czy opinie wygłaszane przez Nich na antenie Radia "Polskie Rozmaitości" są opiniami które podziela Kongres?

#13 03.05.2007 11:45:52

contour99
Partner do rozmowy
Od: Harrison Twp, MI 48045
Serwis

nie ma co tu sie oburzac, . rozalski przenosi swoje wlasne odczucia iw wierzenia na fale radiowe, co moim zdaniem nie jest wlasciwe. radio to medium. czyli srodek przekazu.

:: www.istock.com/contour99 :: SZUKAM CHETNYCH DO FOTOGRAFOWANIA ::

#14 03.05.2007 14:07:20

ak
Serwis

Media prywatne, i takim medium jest Radio Rozmaitosci, może robić co chce, bo jest to radio prywatne. Ono decyduje jaki bedzie mialo charakter. W związku tym, jesli mi nie odpowiada, nie slucham tego radia.
Po ilosci postow, widze ze jest to najpopularniejsze radio w Detroit!

#15 03.05.2007 14:18:22

Łukasz Witkowski
Były Administrator

ak napisał:

Po ilosci postow, widze ze jest to najpopularniejsze radio w Detroit!

W każdej chwili możemy porozmawiać o innych :-)

#16 03.05.2007 15:48:03

ak
Serwis

pewnie, ze mozemy, o ile sluchamy.

#17 03.05.2007 16:09:05

gosc
Gość

najgorsze radio jakie slyszalem beznadzieja , wogole tego nie sluchal bo to totalna chala

#18 03.05.2007 21:31:51

Fesia
Rozgadany

Ja do wątku redaktor,owszem grzecznościowo to tu u nas na wszystkich z radia tak się mówi,no i niech im tam.Tylko z tym strojeniem się w piórka dziennikarzy kochani ,bez brawury i zapadania na chorobliwe manie wielkości.To fałszywe dowartościowanie żałośnie wychodzi.Co do tzw.przekazywanych terści to znajomy dziennikarz-z wykształcenia i zamiłowania, powiedział że można pisac lub mówić o wszystkim ,tylko ma to być wiarygodne i obiektywne.podzielam jego zdanie.Niestety w naszych mediach za dużo manipulanctwa, paplaniny ,głupkowatych komentarzy.
Radia owszem prywatne,ale słuchacze mogą  czegoś oczekiwać ba, nawet żądać,ostatecznie sporo ludzi uczestniczy w balach lub biesiadzie,bulą po $75-80 za bilet nie po to żeby prywatnych komentarzy czy aroganckich odzywek słuchać.

#19 03.09.2007 15:49:12

Fesia
Rozgadany

ta sieć to chyba dawno nie istnieje,ale dobrze brzmi koordynator sieci.......itp.Pamiętam były to połączenia z innymi osrodkami polonijnymi,fajna rzecz,szkoda że nie jest to kontynuowane.

#20 03.09.2007 16:00:28

madmax

szkoda ale fajne radia mozna zlapac przez internet . Radia z Chicago chodzby poprzez strone wlasciciela 690 AM

www.birach.com

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#21 03.15.2007 08:31:34

Roman - orginalny gosc.
Gość

No i wszyscy sie zgadzamy  ze to chala.

Bardzo sie ciesze zo moja pierwsza wypowiedz wywolala taka burze i rowniez mile jestem zaskoczony ze nie tylko "ja" mam problemy z jakoscia "polskiego radia".

Powracajac do wypowiedzi ze to najbardziej popularne radio w Detroit ??? Z jak wieloma sluchaczami lub Polakami rozmawiano i zarejestrowano ich poglady ? Podejrzewam ze statystyki nie byly by tak solidne aby mozna bylo z cala pewnscia to stwierdzic. Garstka wielbicieli pana Rozalskiego  i "jego radia" nie powinna zmienic faktu ze czas na powazne zmiany...

Dalej- Aby wyrazic komentaz na jakikolwiek temat wlaczajac w to polskie radio - trzeba go sluczac, chocby przez chwilke-  no i wlasnie te krotkie chwile w wielkich odstepach paro-miesecznych dalej mnie bardzo mocno utwierdzaja w przkonaniu ze szkoda tracic czasu na dalsze sluchanie - tak samo jak starta czasu jest sluchanie demagoga Ks. Rydzyka gdzie nawet polski kler dzisjaj sie na niego boczy za idiotyczne, krotkowzroczne tunelowe poglady.
Wole juz sluchac rzeczywiscie polskiego radia z Polski przez internet. Profesionale, niezalezne i ciekawe - a nie ksenofobiczne, ego - napchane (zobaczcie ludziska jakim wielkim dziennikarzen Ja pan Rozalski jestem), bez formy i co tu dalej mowic bardzo amatorskiego nawet po latcah na antenie .

#22 06.20.2007 21:39:09

Lalka
Niemowa

Kiedyś włączyłąm sobie to radio. Pierw się uśmiałam, a potem sobie pomyślałam- "kto tego słucha? Przecież tego sie nie da słuchać!!!"

#23 06.21.2007 18:39:45

ja
Gość

Roman - orginalny gosc. napisał:

Powracajac do wypowiedzi ze to najbardziej popularne radio w Detroit .

Ja tam slucham tylko potcastu. Chlopak dobrze mowi i ciekawie. Nie to co Ruzalski.

#24 06.22.2007 13:40:36

Tomek
Partner do rozmowy

ja napisał:

Roman - orginalny gosc. napisał:

Powracajac do wypowiedzi ze to najbardziej popularne radio w Detroit .

Ja tam slucham tylko potcastu. Chlopak dobrze mowi i ciekawie. Nie to co Ruzalski.

Zgadzam sie z przedmowca smile

#25 07.09.2007 11:03:42

zoomboy
Gość

Chcialo by sie rzec: „Polskie Radio racz nam zabrac Panie”
Miernota nad miernotami. Tak samo jest z „Rumin show”
Moze, tylko moze, odrobine wyzej oceniam BiM.
To jest nasza (polska) zasadnicz wada – godzimy sie na bylejakosc.
Jesli slucham ktoregokolwiek, to po to, zeby sie posmiac.

Stopka forum