Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 01.24.2015 14:22:49

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Filmy Polskie

Nocna Zmiana (1994) Cały film.

Lustracja, czystka, czy odwet...
Jakkolwiek to nazwiemy...
Jedyny prawdziwy fakt dotyczący tamtych czasów jest taki, że ówczesne "władze" pracowały usilnie aby nic takiego w Polsce "post 1989" nie zaistniało. Być może Polska jest jedynym krajem "demoludów" gdzie pełnej lustracji nie przeprowadzono.
Tak też się stało pośród amerykańskiej Polonii. Na zebraniu Dyrektorów Krajowych w maju 2008  w Phoenix, AZ, Gena Jurek wniosła wniosek (motion) o samo-lustracje (vetting) przez wszystkich Dyrektorów Krajowych (później ktoś z sali rozszerzył to także na Dyrektorów Stanowych), ale tak jak i w Polsce, po burzliwej debacie a nawet po przegłosowaniu wniosku, samo-lustracja nigdy światła dziennego nie ujrzała sad
Teraz jest o wiele trudniej sprawdzić słynne teczki IPN.
Pamiętam, kilka lat temu wyzwałem jednego z lokalnych asów do sprawdzenia teczek. Na stole położyłem okrągłą sumkę $7000 amerykańskich grajcarów. Moja wyzwanie nie zostało podjęte, pomimo że było drukowane w Tygodniku Polskim, zwanym przez nie-prezesa (do)Czasem Polskim. sad
Dlaczego?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#2 05.01.2015 19:24:01

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Re: Filmy Polskie

Zapraszam na nowy dokumentalny film o znanym w świecie nauki profesorze genetyki, Polaku, Wacławie Szybalskim,
Film w reżyserii Anny Ferens bedzie wyświetlony w sali JPII w parafii na 18 mili, w piątek 15 maja o 7:45 PM . Tytuł filmu " Esencja życia ". Reżyserka filmu i Konsul z Chicago bedą gośćmi parafii, po filmie dyskusja.
Wstęp wolny.

"Friends are flowers in the garden of life"

#3 05.05.2015 14:38:48

ak
Serwis

Czy znacie filmy dokumentalistki Anny Ferens?
Uważam, że jest zdolna młodą rezyserką, kilka filmów obejrzałam.
Ten, który będzie wyświetlony w sali JPII w dniu 15 maja (piatek) zapowiada się ciekawie.

Film opowiada o 93-letnim polskim naukowcu ze Lwowa, od wielu lat mieszkającym w USA, emerytowanym profesorze Uniwersytetu Wisconsin w Madison. Tutaj pracował m.in. z laureatem Nagrody Nobla – prof. Watsonem.
Reżyserka filmu, Anna Ferens, spędziła dłuższy czas w amerykańskim domu Profesora. Uczestniczyła w jego życiu zawodowym, prywatnym, codziennym. Przeprowadziła z nim wiele długich wywiadów przed kamerą. Są to rozmowy unikalne. Profesor podarował jej swoje prywatne zdjęcia i filmy.
Film nosi tytuł „Esencja życia” i jest przepisem na życie, z którym autorka dzieli się w wyreżyserowanym przez sebie dokumencie.

Dodam, że sponsorami prezentacji filmu są: Konsul Konrad Zieliński, Polska Misja, Parafia MBCz oraz Tygodnik Polski.

#4 05.07.2015 14:37:20

ak
Serwis

Zwiastun filmu "Esencja życia" , 15 maja w piatek o 7:45 w sali JPII na 18 Mili

http://www.creeca.wisc.edu/images/event … railer.mp4

#5 06.08.2015 05:02:25

Martika
Niemowa

Słaby ten zwiastun. Na pewno będzie słaby ten film big_smile polskie filmy były kiedyś dobre i śmieszne..Nie to co teraz dno, widzieliście pewnie film Kac Wawa? To dopiero była porażka jeszcze w wersji 3 D ..Nic gorszego nie widziałem, dobre polskie filmy to dzień świra i kiler.

#6 06.30.2015 12:08:22

waleriuszo
Niemowa

Swego czasu film dokumentalny "Nocna zmiana" wywołał ogromny oddźwięk w społeczeństwie, bardzo młodzi pewnie nie pamiętają, jak to wtedy było, warto zobaczyć ten film, a starsi mogą go spróbować ocenić go z dzisiejszej perspektywy. A Dzień świra, Kiler to lżejsze kino, tzw. polskie komedie współczesne, moim zdaniem daleko im jednak do filmów pana Barei.

#7 07.01.2015 06:09:29

Wespazjan
Niemowa

Filmy polskie nie zasługuja na to, żeby im czas poświęcać. Nawet słynna Ida, rozdmuchana i rozchuchana... ja wiem, ze to kwestia gustu, ale naprawdę, jesteśmy 100 lat za murzynami i tylko Sala samobójców zrobiła na mnie wrażenie...sad((

#8 07.06.2015 12:06:23

jakowy
Niemowa

Co zrobisz jak nic nie zrobisz ? Przede wszystkim nie jest dobrze mówić o polskim kinie w taki sposób ale to jest racja..Nasze kino to jest dno, nie ma czasem co ciekawego tutaj oglądać. Według mnie jest to kiepska sprawa i według mnie powinnyśmy się uczyć jakiś to rzeczy filmowych od przykładowych Niemców.

#9 07.21.2015 03:18:05

Hmeralda
Niemowa

trzeba obniżyć wymagania odnośnie polskich filmów. Mnie ostatnio pozytywnie zaskoczył film Wkręceni 2. Oglądałem go z zaciekawieniem i nie było momentu w którym czułbym się zażenowany. Mogę z czystym sumieniem go polecić.

#10 07.22.2015 01:25:07

EMalik
Niemowa

Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski - na topie, niedługo kolejny przystanek:-)
Dokument opowiadający o tych, którzy w 2002 roku odwiedzili Żary. Jak wyglądali, jak byli ubrani, jak się zachowywali, jaki tworzyli nastrój, co mówili. Dla tych, którzy byli na Przystanku Woodstock, będzie to niezwykłe przypomnienie każdej spędzonej tam chwili. Dla tych, którzy nigdy do Żar nie przyjechali - wielkie widowisko. Cały dźwięk realizowany jest w systemie dolby surround 5.1, dzięki któremu widz będzie miał złudzenie, że znajduje się na koncercie, na własnej skórze doświadczy potężnego brzmienia muzyki i gwaru publiczności. Zabraknie tylko małej dawki kurzu, aby poczuć się w 100% jak na Przystanku Woodstock.

#11 07.22.2015 03:15:32

Fida
Niemowa

Głośny to film jest na pewno ale czy to jest najlepszy film Polski..To się z tym bym kłócił i na pewno z tym bym mocno polemizował. Nie sądzę by był to najlepszy film polski..U mnie zawsze na pierwszy miejscu w Sercu będzie albo dzień Świra albo u mnie będzie zawsze Kiler 1 lub Kiler 2.

#12 07.22.2015 23:36:52

Klucz
Niemowa

Polskie filmy są dobre jeśli są niezrozumiałe. Tu najbardziej mi się podobał na pewno wojna polsko ruska big_smile lepszego filmu nie znam i lepszego filmu nawet skojarzyć nie mogę. Taki zwariowanych polskich filmów coraz mniej się tworzy, może jescze kiedyś kac wawa

Stopka forum