Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

• Index
  •  » Wiadomości
  •  » Badania Opinii Polaków Mieszkających W Detroit Na Temat Jakości Polski

#1 10.20.2014 09:51:05

Paulina.krucz
Niemowa

Badania Opinii Polaków Mieszkających W Detroit Na Temat Jakości Polski

Mieszkasz w USA?
Oglądasz polską telewizję?
Spotkaj się z nami!
Przyjeżdżamy z Polski, by poznać Twoją opinię!

Firma Brandquest Media, która na co dzień pracuje dla mediów w Polsce, organizuje w listopadzie  spotkania dotyczące polskich stacji telewizyjnych dostępnych w USA. Jeśli oglądasz polskie stacje (przez  internet, kablówkę lub satelitę) – spotkaj się z nami!
Spotkania odbędą się 14 i 15 listopada w Detroit!
Chcielibyśmy poznać opinie Polaków mieszkających w USA na temat polskich stacji – co jest w nich atrakcyjne, a co warto w nich zmieniać, tak aby odpowiadały na potrzeby widzów w USA.
Spotkania odbywają się każdorazowo z grupą kilkunastu widzów i mają formę wspólnej dyskusji. Każde spotkanie trwa około 2-2,5 godziny.
Serdecznie zapraszamy do zapisania się na spotkanie z nami. Każda opinia jest dla nas bardzo cenna. Za poświęcony czas każdy uczestnik spotkania otrzyma gratyfikację.

Aby zapisać się na spotkanie napisz do nas: badanieTV@brandquestmedia.pl
Lub: paulina.krucz@gmail.com

Ilość miejsc na każdym spotkaniu jest ograniczona. Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi osobami.

#2 10.22.2014 07:27:38

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Badania Opinii Polaków Mieszkających W Detroit Na Temat Jakości Polski

Osobiście oglądam tylko "telewizję" i to mi wystarcza. smile
Jest tam humor i wiele informacji nikomu niepotrzebnych, prawie tak jak w prawdziwej telewizji.

Paulina wydaje się nie zdawać sobie sprawy jak ogromny teren pokrywa miasto Detroit.
"Spotkajmy się w Detroit" jest złudne. No bo gdzie w Detroit???
A wystarczyłoby, wzorem "naszej telewizji", podać dokładny adres.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 10.22.2014 17:42:50

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Proponuje Paulinie kontakt z tylko wartosciowymi Polonusami poprzez TVD. Pani Basia i pan Marian jako pierwsza para.

#4 10.22.2014 17:44:52

JCP

Co do "Jakosci Polski" to mam kilka spostrzezen po ostatniej wizycie. Moge opisac. Samo zycie. Max moze cokolwiek dodac z Wachocka.

#5 10.23.2014 20:46:09

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Dorzucę swoje trzy centy do tematu "Jakość Polski" wink

Kilka dni temu miałem okazje porozmawiać z znajomą z "up north", która przyjechała do Hamtramck zrobić polski paszport, podczas ostatniej wizyty przedstawicieli Konsulatu z Chicago.
Podczas telefonicznego "zaklepywania" miejsca nikt w Chicago nie wspomniał, gdzie ta wizyta będzie miała miejsce. Jako że znajoma jest z "up north" Yurka nie słucha, "telewizja" ja mierzi, polonijna prasa do niej nie dociera.
Tak wiec po kilku wizytach w rożnych polonijnych miejscach dopiero w Amerpolu dowiedziała się, że musi jechać do "Piasta".
Na szczęście zdążyła i będąc z lekka wnerwiona po wejściu do pokoju spotkała się z chłodnym przyjęciem polskich urzędasów.
Pani urzędniczka nie odpowiedziała na grzeczne "hello" ani na "how are you" powiedziane w dwu językach. Zimny surowy wzrok, żadnej iskry zrozumienia nie mówiąc już o odrobinie wdzięczności, że petentka przyszła z plikiem amerykańskich grajcarów.
Pan, który był obecny w pokoju milczał przez cały czas wizyty.
Znajoma moja będąc kobieta "temperamentną", zastanawiała się przez cały czas - kujwa, co z nimi jest nie tak?
Dodatkowo pani urzędniczka spróbowała wymusić na znajomej zrobienie innych zdjęć, bo te które przyniosła znajoma nie wydawały się być dobre.
Na co znajoma powiedziała, że zdjęcia są doskonałe i do unijnego paszportu pasują jak ulał.
Po chwili krótkiej konsternacji zdjęcia zostały "uznane".

No i oczywiście "kasz lub many order". Ani czek, ani karta kredytowa "nie przejdzie".

Polska ciągle urzędasem stoi!

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#6 10.23.2014 20:58:59

Look761

Zoomboy
Nic nowego jak było za PRL tak nadal pozostało. Dlatego nie wybieram się tam , ostatni raz byłem w 1999 roku a przedtem tylko  2 razy w ciągu mego ponad 40 letniego pobytu w Stanach.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#7 10.24.2014 20:25:14

JCP

W Polsce jest duzo zmian, niektore na gorsze, niektore na lepsze. Ale wielu tkwi jeszcze w dawnych czasach i wydaje sie im ze wladza moze wszystko, bo to przychodzi ze stanowiskiem. Czy nie widac tego rowniez tutaj wsrod Polonii i organizacji??? Nalezy zaczac od Konsulatu. Nawyki wszyscy przywiezli ze soba w walizkach i za nic sie nie moga tego pozbyc, nawet po dziesiatkach lat. Szkoda ze takiej konsekwencji nie ma w tym aby Polonia wreszcie zaczela cokolwiek znaczyc zamiast sie osmieszac.

#8 10.25.2014 14:27:07

madmax

zupelnie sie z tym nie zgodze . To co mnie najbardziej zaskoczylo w Polsce to zalatwianie  spraw w urzedach . I to wlasnie na ogromny plus , przynajmniej tutaj w Polsce. Moze nawet nagram cos na ten temat. Pomimo ,ze dostalem mandant za przechodzenie nie po pasach nadal odbieram zmiany wiecej na plus niz minus. Patrze z perspektywy wielu lat

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#9 10.25.2014 15:57:47

malgosia80
Rozgadany

Podobnie jak Max, calkowicie nie zgadzam sie z Look. Ja do USA przylecialm w 2007 roku i wiem, ze Polska to zupelnie inny kraj niz ten ktorym wydaje sie byc dla starej "imigracji". Uwielbiam zycie w Warszawie i napewno, gdyby zalezalo to tylko ode mnie- wybralabym zycie w Warszawie duzo szybciej niz zycie w Detroit. Jestem Polsce (prawie zawsze) dwa razy w roku, za kazdym razem wracam tu do Michigan to czuje totalne zacofanie. To polonia w Michigan zyje w czasach PRL. Kombinatorstwa i poplecznistwa tu u nas kupa, a nikt nie chce tego oblednego kola przelamac. Wstyd dla polonii w USA.
Wiele osob narzeka na Polske, ale prawda jest taka ze jesli masz pomysl albo troche wiecej checi, mozesz w Polsce wszystko- czego juz nie mozna powiedziec o USA. Firma mojego meza inwestuje miliony $ w kilka polskich przedsiebiorstw. Caly zarzad miedzynarodowy najbardziej zadowolony jest wlansie z polskich oddzialow. Szykuja sie do zakupu nastepnych firm i powiekszenia polskiej fili fimy. Moi wszyscy zajomi skonczyli studia i maja naprawde dobre prace. Miasta sa duzo bardziej przystepne niz w USA. Nie wiem jak Look mozesz oceniac Polske z perspetywy jednej wizyty 15 lat temu. Jedz teraz, odwiedz duze miasta, wybierz sie do dobrej restauracji, odwiedz ciekawe muzeum, ba... smile przejedz sie druga nitka metra w Wawie wink lol.
Polecam!

#10 10.25.2014 18:27:43

Look761

małgosia80
Czy ja coś napisałem złego na temat Polski ?
Odniosłem się tylko do zachowania urzędniczki z Konsulatu i tyle. A to jest prawda że zachowanie polskich dyplomatów ma wiele do życzenia i nie tylko .....
Widzisz każdy układa sobie życie tam gdzie mu dobrze. Mnie bardzo dobrze tu. Tobie podoba się Polska i życie tam to nic nie stoi na przeszkodzie aby tam powrócić i żyć tam gdzie Ci dobrze .Wolny wybór. Ja nie widzę siebie żyjącego w Polsce z wielu powodów tu moja rodzina tu spędziłem większość swego życia i nie widzę siebie w Polsce i zaczynanie wszystkiego od nowa. Ty jesteś tutaj świeża to wracaj i na pewno tam sobie  ułożysz wiem że było by trochę ciężko po trzeba by zrezygnować z firmy męża i może zaczynać wszystko od nowa. Znam ludzi którzy mieli firmy w Polsce i nie tak dawno z tracili wszystko przez polskie przepisy .... Ty widzisz to wszystko z swego punktu widzenia a każdy ma inny punkt widzenia.To co się Tobie podoba nie musi się podobać drugiej osobie............

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#11 10.25.2014 21:51:53

nowy

I Look i Malgosia mają po części rację i nie traktujcie tego wpisu jako wpis o wilku całym i sytej owcy czy też  na odwrót?

Znam trochę ten gąszcz przepisów, swego czasu przechodziłem to na 'własnej skórze'. Wiem dokładnie  czym kierują się urzędnicy i urzędy w Polsce i wiem, że daleko im do tych standardów z jakim spotkałem się na codzień tutaj w urzędach.

Malgosia posiada wiedzę przedsiębiorcy mieszkającego poza granicami Polski, który prowadzi swój interes w Polsce.
Wszystko jest OK, ale spróbuj powrócić do kraju!
O, w tedy się zaczną takie schody i takie przedziwne historie, że tylko ktoś o mocnych nerwach i zasobnym portfelu może to przetrwać.
Tendencja jest taka: Kto powraca z zagranicy powinien zostać ograbiony z zarobionych, zaoszczędzonych środków i to w stopniu 'ile się tylko da'!
Malgosiu miło jest oglądać Warszawę z Detroit i miło tam wracać na jakiś czas ale zderzenie z rzeczywistością może być bardzo przykre i kosztowne. Ideanym wyjściem byłoby zarabiać pieniądze w każdym miejscu na świcie, w Detroit też, a wydawać je w Warszawie. To byłoby bardzo miłe.

Look to ‘stary Amerykanin’ i żadna siła go nie ruszy. Tu ma swoje wszystkie życiowe interesy i ocenia chłodno i z perspektywy imigrantów PRLowskich, gdzie łapówka i krętactwo oraz kombinatorstwo i korupcja musiały być oczywistą codziennością, która umożliwiała życie i przeżycie następnego dnia, tygodnia, miesiąca.
Spotkał się pewnie też z tz. mafią urzędniczą. Tylko jedno się zmieniło. Tamta (czerwona?) mafia urzędnicza, którą pamięta Look ze swojego doświadczenia, życia w Polsce to nie ta obecna. Tamtą można było powiedzmy to taktownie ‘ponaglić’ odpowiednią gratyfikacją i ukuto nawet powiedzenie, że w Posce tylko ryba nie bierze’. Brali wszyscy i wszystko a sprawy toczyły się do przodu.

Obecnie z tego zostało tylko, to że biora wszyscy i dużo a sprawy stoją w miejscu.
To wielka różnica!
Z czasem człowiek przyzwyczaja się do tego, że urzędnik jest dla Ciebie a nie ty dla urzędnika. To jest miłe i dowartościowuje. Ja mimo, że nie żyje tutaj tak długo jak Look ale trochę dłużej od Malgosi i mimo sentymentu do kraju i zmian jakie tam zaszły niewątpliwie na lepsze, poczekam chyba, aż minie to obecne  pokolenie, które żyje w Polsce, a że ja minę razem z nim to już inna sprawa. Patrząc w przyszłość z nadzieją na lepsze może dojść do tego, że być może dzieci lub wnuki będą miały lepiej, wygodniej. Lepiej, tutaj patrząc z punktu widzenia Małgosi i lepiej tam, w bliskim sercu kraju, patrząc z punktu widzenia Look’a.
To tylko moja opinia na temat jak żyć i gdzie? Ale każdy ma swoje zdanie i wybór.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#12 10.26.2014 15:21:08

madmax

I zmowu nie zgodze sie z Toba Nowy . Wszystko zalezy od podejscia . Wiele osob powracajacych zza granicy . probuje dostosowywac wszystko pod siebie , nieczesto z mania wyzszosci jak to  u nas jest lepiej a tu w Polsce musicie sie dlugo uczyc. Trzeba wiedziec ,ze tu jest inny kraj , inne przepisy , jest Unia , ktora naklada mnostwo bezsensownych przepisow. Jednakze  gdy podejdzie sie to tego z glowa , wszystko mozna zalatwic w normalny sposob. Dzisiaj musialem zabrac amae do szpitala , cala wizyta zajela doslownie pol godziny , bez zbednych pytan i tysiaca kartek papiero do podpisania , Tu w Stanach predzej zdechniesz na ER zanim zobaczysz lekarza , jezeli oczywiscie nie masz ubezpieczenia. A i jescze jedno tutaj istnieje takie cis jak leczenie prewencyjne. Przez dlugi okres nie mialem ubezpieczenia w Stanach wiec nie przeraza  mnie ,ze tutaj w Polsce musze czekac w kolejce , lepsze to niz nic . Nastepny przyklad to wydzial komunikacji , dzwonisz  umawiasz sie na okreslona godzine i wszystko masz na czas , sprobuj zalatwic w Secretary of State cos w 10 minut .

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#13 10.26.2014 22:22:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

I znowu nie zgodzę się z Tobą, Madmax. Wielu ludzi przyjechało tutaj i nie potrafiło wyzbyć się podejścia "pod siebie" do niemalże każdego aspektu życia tutaj.
Ileż razy słyszałem przy kielichu o tym jaka ta Ameryka jest głupia, żadnego porównania do kraju z tysiącletnią historią.
To są opinie tych, którym w jakiś sposób nie "wyszło". To są ci którzy słuchają radyjka rodem z geesowskiej rzeczywistości lub prezentują się w czymś tak żałośnie komicznym jak nasza "lokalna telewizja".
To są ci, którym wydawało się, że Ameryka będzie się ciągle wyginać w ich stronę a Amerykanie naucza się szybciutko polskiego, żeby im było łatwiej.

Nieprawdą jest, że "tu w Stanach" zdechniesz w ER zanim zobaczysz lekarza, jeśli nie masz ubezpieczenia. W ER ubezpieczenie jest sprawą drugorzędną, lekarza interesuje jedynie pacjent na stole. Opłatą za serwisy zajmuje się administracja szpitala i jest naginaniem rzeczywistości opowiadanie bajek, że brak ubezpieczenia ma wpływ na życie pacjenta. Leczenie prewencyjne jest obowiązkiem pacjenta, nie służby zdrowia. Prewencja polega na wdrażaniu zdrowego stylu życia, to wszystko.

Prawdą jest to, że o "starym kraju" jest tyle opinii ilu dyskutantów.
Z całą pewnością Polska przeszła wielkie zmiany, ale niewystarczające do tego żebym miał do Polski wracać.

Madmax, w Secretary of State, prawdopodobnie poza prawem jazdy, można załatwić wszystko przez Internet. Dwie minuty, TOP!
W kolejce czekają ci, którym "nie wyszło" smile

That’s all, folks

#14 10.27.2014 14:14:36

madmax

Zoomboy , nigdy nie byles po drugiej stronie. Ja niestety nie mialem ubezpieczenia przez ostatni okres i wiem doskonale co interesuje lekarza na ER, bylem tam osobiscie . Wylem z bolu  ale najpierw byly papiery  a potem jak najszybciej out. I niestety taka jest prawda i to jest wstyd dla najbogatszego kraju na swiecie. Wiele chorob gdyby byly wykryte wczesniej moglby byc zaleczone lub mniej kosztowne w leczeniu ale niestety nie kazdego stac na wizyte  " na tasmie produkcyjnej " bo tak wyglada wizyta u lekarza.
Wiesz o tym ,ze nie jestem laikiem jezeli chodzi o internet , niestety jest mnostwo rzeczy ktorych nie mozesz zalatwic przez internet w SS .
Nikt nikogo nie namawia to powrotu  to sa tylko spostrzezenia

#15 10.27.2014 16:29:32

Look761

madmax
Na FS napisałeś później z jakiego powodu byłeś z mamą w szpitalu  "coś Jej wpadło do oka" myślę że w takim przypadku nie trzeba czekać bo to jest nagły przypadek i wszędzie chyba idzie w pierwszej kolejności. Co do przyjęć w szpitalach amerykańskich to też mam małe doświadczenie. Przed paru laty  udałem się do szpitala bo miałem silne bóle brzucha czekałem od 5pm do 12 am to znaczy 7 godzin na przyjęcie mnie. Nie mogłem wysiedzieć to dali mnie łóżko i dalej czekałem. Okazało się że to wrzód i lekarstwami się go pozbyłem. A zaznaczam że mam bardzo dobre ubezpieczenie   od Big 3 . Nikt nie patrzył na to. I tak jak Zoomboy napisał jakie pokrycie masz to personel szpitala w to nie wchodzi. Mam w rodzinie wiele osób które pracują a służbie zdrowia. Zięć prowadzi Klinikę Family Practice i musi przyjąć każdego kto się zgłosi później ma tylko kłopoty z wyegzekwowaniem opłaty. Córka też pracuje w szpitalu to samo moje siostrzenice i to samo mówią musisz przyjąć pacjenta.

Jonasz Kofta

#16 10.27.2014 22:43:23

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

I znowu nie zgodzę się z Tobą, Madmax. wink

Byłem po obu stronach. Ubezpieczenie nie jest czymś unikalnym w USA. Jeśli chcesz, możesz je mieć. Nie jest nielegalne.

Madmax napisał:

Wiesz o tym ,ze nie jestem laikiem jezeli chodzi o internet , niestety jest mnostwo rzeczy ktorych nie mozesz zalatwic przez internet w SS

.

Myślę że się mylisz smile
Zrób małe porównanie, co możesz załatwić w wydziale komunikacji w Polsce a co w Michigan.

http://i1117.photobucket.com/albums/k588/Zoomboymi/ScreenShot2014-10-27at114502PM_zpsa258c916.png

"Nikt nikogo nie namawia to powrotu  to sa tylko spostrzezenia"

Też nie namawiam, ale mam spostrzeżenia.

That’s all, folks

#17 10.28.2014 00:37:45

madmax

Zoomboy , wiele osob starszych i nie tylko woli pojsc osobiscie do urzedu  a ja mam skale porownawcza i widze to z obu stron  ile czasu co zajmuje , bylem SOS przed samym wyjazdem , zalatwiajac adekwatna sprawe co tutaj w Polsce.

Ubez[pieczenie jezeli chcesz mozesz miec , tak samolot tez moge miec , zgadaza sie ?

#18 10.28.2014 06:18:42

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Niewielu jest starszych niż ja. sad
Oczywiście że się zgadzam, samoloty są w Stanach na sprzedaż, tak jak wszystko inne.

Ale, ale, pomysł mi wypadł z głowy. smile
Może użyj "Wacka" do transportu darów. W tym przypadku, biorąc pod uwagę ograniczony uciąg Wacka tylko kostki amerykańskich grajcarów wchodzą w grę.
Pomyśleć tylko, leci Wacek nad stepami akermańskimi i zrzuca pięknie złożone w kosteczkę "Linkolny" smile

Instruktaż wink

That’s all, folks

#19 10.28.2014 06:48:37

ak
Serwis

a mnie się tutaj (w USA) wszystko podoba smile
z odwiedzin w starym kraju wracam szczęśliwa, że już w domu

"Friends are flowers in the garden of life"

#20 10.31.2014 13:38:08

madmax

stepy akermanskie to jest to smile

#21 10.31.2014 17:47:41

Look761

Popieram ak mnie też tu w USA wszystko się podoba. Tyle jest do zwiedzania aby tylko starczyło czasu i pieniędzy.
Z Polski ludzie wyjeżdżają na wakacje poza granice bo nie ma takich możliwości . Polska jest małym krajem w porównaniu z innymi większymi. Nawet Ukraina jest większa...

Jonasz Kofta

#22 10.31.2014 21:24:01

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

I mnie się TU podoba smile
Gdzie więcej można podróżować w tym samym kraju zmieniając drastycznie klimat?
Od zamrożonej Alaski, poprzez pustynie aż na prawie sub-tropikalną Florydę.
Gdzie więcej jest tyle wody do żeglowania?
Gdzie można żeglować od Alaski do American Virgin Islands bez paszportu?
Gdzie więcej można kupić galon benzyny za $3.00?
Gdzie więcej nie musisz się wstydzić samochodu z 8 cylindrowym silnikiem?
Gdzie więcej jest tak rozbudowy system autostrad?
(co nie powstrzymuje niektórych od biadolenia lol

TU jest mój DOM i jestem wnerwiony kiedy słyszę rożnych lunatyków chrząkających o "emigracji".
(jeśli ktokolwiek czuje się w tym kraju emigrantem, powinien spakować kamery, statywy, światła (wyłączyć) i wrócić tam skąd przybył)

That’s all, folks

#23 11.01.2014 09:51:17

malgosia80
Rozgadany

Zoomboy, twoje ironczne uwagi staja sie coraz bardziej (przepraszam za slowo) wredne. Probujesz wyleczyc sie z mani mniejszosc? A moze zaladowac swoja megalomanie probami "dopiencia" innym?
Nikt, nie powiedzial, ze mu sie w USA nie podoba, a jaka osobiste uwagi na temat roznic miedzy Polska a USA sa jedynie subiektywnymi uwagami na zmiany i sytulacje. Jak dal mnie to forum staje sie zbyt agresywne. NIe ma tu juz miejsca na opinei, jesli nie s ato opienie wlasciciela i zarzadcy forum- Zoomboya. Kazdy nowy watek sprowadza sie do wizji negatywnej. Akcje dla Polski - zle, akcje dla ukrainy- zle, akcje lokalne - jeszcze gorzej.
Moze wlasnie taka jest nasza polonia w MI. Buty od Prady ale skarpetki sloma cerowane...
Jako polska-amerykanka, bede miec oba kraje w sercu i o oba bede dbac, a jesli ktos sie nagle czuje Native w kraju emigrantow to polecam przypomniec sobie, ze jedynymi Native w tym kraju sa Native Americans...
Zdrowia, zycze.

#24 11.01.2014 18:20:19

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Oucz, aleś mi dowaliła, Małgoś. smile
Idę wyprać skarpetki, dedukując, że jeśli są słomą cerowane, to powinny się w "kibinimatiry" rozpuścić.

Narka wink

That’s all, folks

#25 11.01.2014 18:47:35

Look761

małgosia 80
Aleś się wypowiedziała Tu na Forum każdy może wyrazić swoją opinie Czy nie jest tak?????
Ty zarzucasz Zoombojowi że  broni USA i mieszkańców którzy tu mieszkają. I to jest prawda że większość ludzi którzy tu mieszkają są zadowoleni z tego kraju gdzie mieszkają ale też jest część ludzi którzy traktują ten kraj tylko aby się dorobić i Ciebie do tych ludzi zaliczam .Jesteś tylko po to aby zarobić i uciekać z tego kraju czy to jest lojalne ???? Według Ciebie???? My którzy tu mieszkamy ,płacimy podatki czujemy się amerykanami i tu pozostaniemy. Ludzie jak Ty traktujecie to państwo tylko dla swego zysku. I ja i wiele osób nie zgadza się z tym to jest nasz Kraj do którego  świadomie wyjechaliśmy. Jake ma porównanie Native Americans do tego wątku????? To są dwie rożne sprawy i inny temat do dyskusji. Ja i wiele osób popiera to co Zoomboy napisał.( Ciekawi mnie wątek dlaczego zasugerowali Ci zwolnienie z nauczania Religi ) ????

Jonasz Kofta

• Index
  •  » Wiadomości
  •  » Badania Opinii Polaków Mieszkających W Detroit Na Temat Jakości Polski

Stopka forum