Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 09.03.2014 19:14:05

apcmtroy2014
Niemowa

Projekt Ukraina

Projekt Ukraina 2014

Na terenach wojennych  walk na wschodzie Ukrainy pomiędzy separatystami, a wojskami rządowymi zamieszkuje miliony cywilnych osób pragnących tylko jednego – spokoju i bezpieczeństwa. Jak na razie widoków na rozwiązanie tego konfliktu drogą pokojową nie widać, a walki pociągnęły już za sobą ponad 2000 ofiar śmiertelnych i tysiące rannych po obu stronach.
Tutaj w Metro Detroit znajdujemy się dosyć daleko od tego dramatu ale codziennie dochodzą nas wiadomości o rannych i zabitych, a najgorsze z nich są te, gdy słyszymy o tragedii dzieci – zabitych, rannych, osieroconych. Informacje o totalnych brakach produktów – począwszy od żywności poprzez odzież, środki sanitarne i higieniczne, paliwo... przywodzą nam na pamięć kryzys ekonomiczny, jakiego doświadczaliśmy w Polsce w latach 80-tych. Pamiętamy puste półki w sklepach i kartki na większość produktów, nazywanych wtedy „towary reglamentowane”. W okresie najgłębszego kryzysu te towary reglamentowane obejmowały praktycznie wszystkie produkty, a potrzeby społeczeństwa były ogromne. W tamtym trudnym czasie z pomocą przyszły nam, Polakom inne kraje. Prywatne osoby i organizacje pozarządowe, kościoły z sąsiednich krajów - Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Szwajcaria, Norwegia, nawet mała Holandia a nawet z tak odległych miejsc jak USA i Kanada przysyłały odzież, żywność, środki  sanitarne i higieniczne, a nawet urządzenia medyczne i lekarstwa. Któż z nas, mieszkających wtedy w Polsce nie otrzymał paczki z żywnością, gdzie była kawa, czekolada lub „ciuchy”. Jak po deszczu powstawały wtedy tanie sklepy z używaną odzieżą, w które obrotni „przesiębio¬rcy” zaopatrywali się na takich właśnie „ciuchobraniach”. Ta zagraniczna pomoc docierająca bezpośrednio do nas, mieszkańców Polski z pominięciem państwowych władz umożliwiła nam przetrwanie trudnego okres kryzysu. Dzisiaj opowiadamy naszym dzieciom lub wnukom o kartkach żywnościowych, pustych półkach sklepowych oraz kilometrowych kolejkach po benzynę, a oni nie potrafią sobie nawet wyobrazić takiego stanu rzeczy.
Wspominając ten okres i ofiarną zagraniczną pomoc chcemy zrobić coś dla ludzi, którzy nagle znaleźli się w dramatycznej potrzebie, podobnie jak my kilkadziesiąt lat temu. Kościół Żniwa Pełnej Ewangelii w Detroit organizuje transport z pomocą humanitarną dla potrzebują¬cych osób w miejscowości Berdjańsk w obwodzie dniepropietrowskim na południu Ukrainy, nad morzem Azowskim. Znajduje się tam prywatny ośrodek dla uchodźców z terenów objętych walkami. Na dzień dzisiejszy (27 sierpnia 2014) przebywa tam 150 osób,w tym 50 dzieci. Ośrodek otrzymał od lokalnej organizacji młodzieżowej niewielki teren z kilkoma starymi, nie używanymi od 15 lat budynkami, w których tymczasowo zakwaterowano uchodźców. Ciągle napływają jednak nowe osoby, które z braku miejsca w zniszczonych budynkach umieszczane są w namiotach. Ośrodek, nazwany Miastem Pokoju prowadzony jest przez pastora zielonoświątkowego kościoła z Lublina - Artura Surowskiego i jego żonę. W rozmowie telefonicznej pastor Artur poinformował o makabrycznym stanie budynków, a także o dokuczliwych  brakach w zaopatrzeniu. Najpilniejszą potrzebą na dzień dzisiejszy są jesienno-zimowe ubrania i buty, (uchodźcy przyjechali do tego ośrodka w letnich ubraniach), środki higieniczne a nade wszystko żywność – mąkę, cukier, kaszę, olej, konserwy, suszone owoce, herbatę, kawę... Ośrodek nie posiada żadnych funduszy na opał na  nadchodzącą zimę i to jest w tej chwili ich największą obawą o przetrwanie.
Kościół Żniwa w Detroit wychodząc naprzeciw potrzebom Miasta Pokoju w Berdjańsku utworzył fundację Polish Christian Ministries, której celem jest zebranie pieniędzy i przelanie ich na konto fundacji w Polsce w celu zakupienia tam najpilniejszych produktów. Jeden z członków zarządu PCM uda się do Polski, aby na miejscu nadzorować zorganizowanie transportu, po czym osobiście uda się z konwojem w drogę, liczącą 1450 km z Lublina do Berdjańska. Trasa konwoju przebiegać będzie w niedalekiej odległości od terenów objętych walkami. Będziemy w stałym kontakcie telefonicznym, internetowym (na ile to możliwe) z konwojem.
Zachęcamy osoby prywatne, organizacje, firmy, sklepy, instytucje , kościoły, cerkwie do przekazywania wpłat na numer konta 629327607 w banku CHASE. Nazwa konta: Polish Christian Ministries. W memo na dole proszę wpisać: Ukraine Project 2014. Adres: P.O. Box 99617, Troy, MI 48099-9617. Wszelkie informacje, zapytania, uwagi prosimy przesyłać na adres emailowy: projukra@gmail.com.  Każda osoba wpłacająca otrzyma dokument wpłaty upoważniający do zwrotu od podatku w przyszłym roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzą na to wezwanie i okażą pomoc ludziom w potrzebie.
Dotacje można też przesyłać na podany poniżej link
http://www.gofundme.com/dxt3zk

#2 09.04.2014 21:55:51

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Projekt Ukraina

Nie jestem pewien, czy ta akcja ma jakikolwiek sens.
Jest wiele potrzebujących ludzi wokół nas, tu na miejscu. Trzeba ich tylko znaleźć, regułą jest, że ci potrzebujący najczęściej są zawstydzeni swoją sytuacją i nie wyciągają rąk o pomoc.

Być może sytuacja na Ukrainie wymaga dokładniejszego zbadania. Droga z Detroit na Ukrainę poprzez Polskę jest z pewnością bardzo kosztowna i z pewnością niebezpieczna.

Oto co znalazłem w The New York Times:

Shellshocked Ukrainians Flee to New Lives in Russia

Since the beginning of the conflict, figures for the numbers of refugees have been a political issue, with accusations that Russia inflated the totals to put pressure on Kiev.

In that context, Ms. Golodets’ recent numbers represented some of the most conservative estimates by a Russian official, counting only those who have officially applied for government programs or a form of refugee status.

Ms. Golodets said that 50,000 Ukrainian children had been enrolled in Russian schools, which opened on Monday, and that 12,800 adults had already been placed in jobs in the regions.

According to the Federal Migration Service, 78,000 more have applied for “temporary residency,” which grants refugees a government stipend and the possibility of employment. Russia in April also eased rules to give passports to those who speak Russian and whose ancestors lived in the Soviet Union or the Russian Empire.

The Russian government said it would try to close the refugee camps in September, before the arrival of cold weather.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 09.04.2014 21:59:23

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Zapomniałem napisać;

Może ktoś powinien poinformować Artura Surowskiego o tej możliwości pomocy.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#4 09.08.2014 19:56:22

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Czy ten ostatni wpis mial byc zartem ?  To troche jakbym mojemu dziadkowi mial powiedziec  aby zostal Volksdeutschem.
Ci ludzie uciekli od  terroru wojny , ich domy zostaly zniszczone w wiekszosci od ostrzalu separatystow wspieranych przez Rosjan. Ci ludzie do polityki sie nie mieszali to dzieci i kobiety .
Czy a ludzie co potrzebuja tutaj pomocy , oczywiscie ,ze tak . W kazda srode z naszego Zboru wyruszamy vanemi  zaladowanymi pomoca i docierami do tych ludzi . Roznica jest taka , dla tych ludzi pomoc jest na wyciagniecie reki , Tam ludzie nie maja sie do kogo zwrocic to jest roznica . Pomoc od organizacji humatiranych nie dociera lub gdy dotrze jest rozkradziona doszczednie. Mieszkancy Bedranska  w obliczu agresji sami gromadza zapasy i nie tak hojnie dziela sie z przybyszami , niecczesto Rosjanami , ktorzy tez tam sie znajduja . Wojna nie patrzy jakiej jestes narodowosci , bomby nie wybierja jaki dom zniszcza .
Czy droga aby tam dotrzec jest kosztowna , pewnie tak ale czy ma to oznaczac ,ze jezeli jest dalego to nie jest warto pomoc ?  Nawet jezeli bedzie to pomoc symboliczna , to jest warto podjac to ryzyko , ktore podejmuje , to przynosci ona pomoc ktora trudno wycenic w dolarach , rublach zlotowkach czy chrywnach  ta pomoc to NADZIEJA .
Drugiego mojego dziadka Ukraincy gonili z widlami , nienawidzil ich do konca zycia , czy i ja mam miec to w sercu  nie jest tez drugi towar ktorego tez nie da sie przeliczyc  na liczbe konserw , spiworow lub innych towarow  a nazywa sie MILOSC

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#5 09.10.2014 10:57:08

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Madmax, pisząc ten post bylem daleki od żartów.

Nie wiem co chciałeś powiedzieć w zdaniu o dziadku i Volk-liste.
Skoro zdanie to było pytaniem, nawet jeśli retorycznym, więcej wiedzy na ten temat powinien mieć były prezes. wink

Nie wiem czy poprawnie, ale ja zrozumiałem to zdanie w następujący sposób:

Przyjecie pomocy przez Ukraińców od Rosjan równa się w twojej ocenie temu samemu co "zapisanie się na Volk-liste przez twego dziadka?
Ciekawa koncepcja.

Głód jest przerażający, kręcenie nosem na jedzenie z Rosji jest hipokryzją. Myślę, że jest to wymyślone przez rożnej maści "good doers", wliczając w to Twój kościół.
Przeczytaj to jeszcze raz.
Nie wydaje mi się, że w tamtym rejonie w większości zamieszkałym przez etnicznych Rosjan, przyjmowanie rosyjskiej pomocy jest problemem.
Jak sadzisz, co jest lepsze - kręcenie nosem na "ruskie jedzenie" czy to?

Południowo-wschodnia Ukraina w większości jest zamieszkała przez etnicznych Rosjan. Nie pochwalam sposobu w jaki deklarują swoje przekonania, ale aby być "fer" nie podoba mi się to, że nazywani są rożnego rodzaju negatywnymi określeniami, podczas gdy uczestnicy Majdanu (głownie faszyści) siłą obalający demokratycznie wybrany rząd nazywani byli "freedom fighters".

Wróćmy na chwile na Ukrainę.

Wszyscy wiemy, że zachód pompuje ogromne pieniądze w Ukrainę. Dlaczego ludzie poszkodowani działaniami wojennymi nie otrzymują pomocy od swego rządu?
Rosjanie, zdaniem TNYT, pomagają "swoim", gdzie jest rząd Ukrainy?
Jeśli chodzi o winienie jednej lub drugiej strony w konflikcie, prawdopodobnie w brutalności jedni są warci drugich.
Jak piszesz, "bomby nie wybierają", mam nadzieje że zdajesz sobie sprawę, że bomby mogła zrzucić z samolotów tylko armia ukraińska, jako że rebelianci samolotów nie maja.

Dla balansu, staraj się zawsze patrzeć trochę dalej niż raport z głównych mediów.

Przemyśl to wszystko Madmax, tutaj, na wyciągniecie reki jest wiele do zrobienia.
W oczach Boga będziesz takim samym bohaterem pomagając potrzebującym w Detroit, Michigan, USA.
No chyba, że koniecznie chcesz być "komandosem" smile

That’s all, folks

#6 09.11.2014 19:11:23

nowy

Film ten pozostawię bez komentarza.

......................................

Do Maxa:

Bądź ostrożny i przyjmuj ze wielką rozwagą wszystko to co słyszysz od innych. Nie jest moim celem odwodzenie Cię od twoich wyborów i decyzji zyciowych ale bądź rozsądny nie każdy kto reaguje w ten sposób chce przeciwdziałać twojej wierze i sprzeciwiać się temu co do Ciebie 'mówi duch' a pewnie już spotkałeś się i jeszcze się spotkasz ze stwierdzeniami, że inni chcą sprzeciwić się 'woli Pana'.

Zapytam:
Czy 'wolą Pana' jest wystawianie swojego życia i zdrowia na niebezpieczeństwo?

Pomyśl o tym mając na uwadze to że czasy Apostołów skończyły się już ponad dzięwiętnaście stuleci temu.
....................

Trafnie wyraził się kiedyś pewien poeta:

„Duma bohaterstwa, władzy wspaniałość,
Wszelkie bogactwa i sławy uroki
Jednako czeka nieuchronna żałość,
Bo ścieżki chwały wiodą w grobu mroki”.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#7 09.11.2014 20:51:46

madmax

Nowy , nie sadze ,ze wola Pana jest wystawianie mojego zycia na niebezpieczenstwo . Skoro mnie tam wysyla to daje mi swoja tarcze opieki wiec sie nie martwie. Mialem zupelnie inne plany zyciowe ale skoro jest taka jego wola nie bede sie sprzeciwial. Tak spotykam sie z tymi stwierdzeniami o ktorych wspomniales ale drzwi , ktore sie otwieraja przede mna tylko utiwerdzaja mnie w przekonaniu ,ze jest to wlasciwa droga  po koleji  " Burzone sa Mury "  i przeszkody ktrore stawaly na drodze. Czasy Apostolow sie moze skonczyly ale przeslanie i misja trwa nadal a to my jestesmy teraz Apostolami i koontynujemy to dzielo
Zoomboy , nie mieszam to tego polityki , nie interesuje mnie medialna nagonka z obu stron , trafiam do ludzi ktorzy potrzebuja pomocy . Jezeli przeczytales dokladnie swoj link to rosjanie dawali paszporty  i przywileje ( bardzo podobna koncepcja  jak za okupacji) , podobnie jak na Krymie ,  czy wiesz po co ?  Po to aby pozniej spokojnie przeprowadzic referendum  taka zasad kija i marchewki. Nie interesuje mnie to absolutnie , wiem z pierwszej reki jak wyglada sytuacjia. Nie jest to tez zwiazane z moim kosciolem , To ja ich poprosilem o pomoc i wsparcie. Nie interesuke mnie tez kto zrzuca bomby efekt koncowy jest ten sam . Zapytaj
tego chlopca malego chlopca co stracil czesc swojego ciala , czy to jest dla niego najwazniejsze w tej chwili. Chetnych do pomocy w Detroit jest wielu  , pomagam tez jak moge , co prawda nie finansowo bo nie mam mozliwosci ale poswiecam swoj czas . czasami nawet dobre slowo moze zmienic wiele. Wracajac do Ukariny , jak sobie wuobrazasz dotarcie rosyjskiego konwoju na druga strone walk ? Moze tak jak ten bialy konwoj ?? Pytasz dlaczego ludzie poszkodowani nie otrzymuja pomocy od swego rzadu ? Rzad jest skrumpowany a lokalne wladze boja sie same po ktorej stronie stanac. Artur ostatnio napisal ,ze jedyna ostatni pomoca wladz byle ,ze sie nie mieszaja.

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#8 09.11.2014 21:13:41

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Madmax, jesteś uparciuch. sad

That’s all, folks

#9 09.11.2014 21:31:36

madmax

smile  jak mnie wybiora tam  na prezydenta to nazwe marine twoim imieniem smile

#10 09.11.2014 21:39:43

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Napisałem przed chwila dość długi post na powyższy temat, ale go skasowałem i zostawiłem tylko to powyżej.
Życzę Ci dobrze i z postu, którego nie opublikowałem, mógłbyś wysnuć fałszywą opinię, że cię atakuję, lub próbuję Ci dokuczyć.
Tak nie jest.

W twoich wypowiedziach niepokoi mnie (drażni?) fakt, że ciągle nawiązujesz do zaistnień lub sił, które są poza tobą, a które ciągle kierują twoim działaniem.  Odbieram to tak, że większość z tego co się dzieje w twoim życiu stała się jak gdyby bez twego świadomego udziału.
Tak nie jest.
Uważam, że to TY i nikt inny kieruje twoimi krokami.
Bóg dał człowiekowi wolną wolę i to człowiek decyduje o tym co, kiedy i jak robi. Za co zresztą będzie rozliczony wink

Te "otwieranie drzwi", baba "prorok" jakoś do religii mi nie pasuje, trąci szarlatanerią.

Cholerka, a miałem nie pisać. sad

That’s all, folks

#11 09.11.2014 22:03:50

madmax

temat sie rozmydlil , proponuje admin przeniesienie czesci do rozmow w toku

#12 09.12.2014 04:09:42

nowy

W nawiązaniu:

"Pastor Jamie Coots należał do radykalnego odłamu zielonoświątkowców. Zgodnie z ich ewangelią, autentycznym dowodem na słuszność wiary jest fakt, że jadowite węże ich nie zabijają. Tymczasem duchowny zmarł po ukąszeniu grzechotnika
Podczas swojego pokazu duchowny został ukąszony przez jadowitego grzechotnika. Gdy po nabożeństwie pastorowi zaproponowano pomoc lekarską, ten stanowczo jej odmówił, twierdząc, że Stwórca go uratuje. Niestety Stwórca musiał być mocno zajęty, bo pastor Jamie Coots zmarł w swoim domu. .... "

Całość przeczytasz tu:
http://www.fakt.pl/pastor-zmarl-po-ukas … 198,1.html

.......................................

Zoomboy zwrócił uwagę na słuszny fakt, cytuję:
""Bóg dał człowiekowi wolną wolę i to człowiek decyduje o tym co, kiedy i jak robi.""

Warto się nad tym zastanowić.

J.Piłsudski

#13 09.12.2014 05:22:29

madmax

co ma waz i jakis Pastor wspolnego z pomoca ludzia ktorzy potrzebuja pomocy ?  Tak mam taka wolna wole bo mi sie serce otworzylo ( juz lepiej niz drzwi ) Nie moge z zaciszu swojego domu ( bo takiego nie mam ) wyslac gdzies jakies pieniadze  , zasponsorowac jakies dziecko w Afryce ( nigdy nie ma 100% pewnosci , ile z tego sponsoratu dostaje to dzieck) wiec to jest jedyny sposob  abym mogl to zrobic.

#14 09.12.2014 14:05:47

nowy

madmax napisał:

co ma waz i jakis Pastor wspolnego z pomoca ludzia ktorzy potrzebuja pomocy ?  Tak mam taka wolna wole bo mi sie serce otworzylo ( juz lepiej niz drzwi ) Nie moge z zaciszu swojego domu ( bo takiego nie mam ) wyslac gdzies jakies pieniadze  , zasponsorowac jakies dziecko w Afryce ( nigdy nie ma 100% pewnosci , ile z tego sponsoratu dostaje to dzieck) wiec to jest jedyny sposob  abym mogl to zrobic.

Max.
Nie 'nerwuj' się nie ma potrzeby ni powodu.
Nie było moją intencją urazić twoich uczuć religijnych ani nawet odwodzić cię od twoich wyborów.

Przykład Pastora J. Coots'a był tylko odpowiedzią na twoją wypowiedź:
*///Skoro mnie tam wysyla to daje mi swoja tarcze opieki wiec sie nie martwie.///*

Wyciagam wniosek, że myślisz podobnie do w/w Pastora.

Jeżeli Ciebie uraziłem pochopnymi wypowiedziami czy też tym przykładem przepraszam.

J.Piłsudski

#15 09.12.2014 15:49:27

ak
Serwis

Kochani, je

"Friends are flowers in the garden of life"

#16 09.12.2014 15:51:55

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

opadłaś? smile

That’s all, folks

#17 09.12.2014 16:01:03

ak
Serwis

Kochani,
jesli masz dar rozeznania woli Boga, jesli słyszysz ten wewnetrzny głos, to chwała Panu!
Ważne by rozeznanie o wolę Bożą nie było moim pragnieniem. Pełnienie woli Bożej to równocześnie najpełniejsze
realizowanie siebie w życiu.
Nowy,
zgadzam się z Tobą rozeznanie jest zawsze na poziomie tego co dobre, nigdy na poziomie dobro-zło.
Nam trudno oceniać decyzję Maxa. Możemy tylko się przyglądać czy zachowuje w sercu pokój, radość, łagodność... a więc te cechy, które pochodzą od Ducha Bożego.
Warunek rozeznania to przede wszystkim odkrycie Jezusa, przylgnięcie do Niego i pragnienie
podążania za Nim.
Przy rozeznawaniu ważne jest wykorzystanie zdrowego rozsądku, Bóg chce nas prowadzić ku dojrzałości.

#18 10.20.2014 13:13:33

madmax

#19 11.15.2014 13:35:28

Look761

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#20 11.15.2014 16:37:23

madmax

dzieki

#21 11.16.2014 00:03:01

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Madmax napisał:

Udalo nam sie zakupic nowe piece do gotowania , tyle moglismy zrobic . Chwala Panu

http://odnalazlem.blogspot.com/2014/11/ … olowy.html

Madmax, zacznij od podstaw, czyli sprzątania. Szpital, tak jak i kuchnia muszą być prawie sterylne.
Zanim wydasz społeczne pieniądze na piece, sprawdź czy szpital nie będzie w strefie działań wojennych.
Nic bardziej niegospodarnego niż wydanie grajcarów (społecznych) na sprzęt, który może być zniszczony w niedalekiej przyszłości.
Może pojedz na zachód z 20 - 40 kilometrów i tam zacznij piece montować. Większa szansa dobrego uczynku.
Nie bardzo tez rozumiem zawołanie  - chwała Panu. Czy nie jest logicznym myślenie, że jeśli Panu zależałoby to tego całego ukraińskiego klopsa by nie było?

Dlaczego nazywasz ten szpital "polowym"? W LWP służyłem na manewry jeździłem i "szpital polowy" zawsze był w namiotach

Z tymi "kropkami" też uważaj, dońscy kozacy Internet mają, mogą to wziąć za szyfr jakiś wink

Refleksja po wizycie w szpitalu polowym
http://odnalazlem.blogspot.com/2014/11/ … lowym.html

Ten "najtwiżynszot" miał spotęgować grozę?
Czy możesz wyłuszczyć przed kim to miasto będzie się broniło?

That’s all, folks

#22 11.16.2014 09:27:37

madmax

Po pierwsze o sprzatanie to moga juz zadbac oni na miejscu , co chcesz abym tak zostal i sprzatal ?? Chyba latwiej jest sprzatnac niz kupic piece nie majac kasy , proste.
Szpital jest rozlokowany strategicznie przez ich sztab i chyba maja leosze rozeznanie niz ty czy ja , ja dlatego go lokuja tam gdzie nie ma byc walk, dlatego proszono nas zapewne o nie informowanie o lokacji.
Nie masz zupelnie pojecia jak tu jest z przejechaniem 20-40 km tu trwa regularna wojna partyzancka  a tobie sie chyba wydaje ,ze to jest paint ball , lub my jestesmy na wycieczce z Orbisem .
Ze szpitalem tez cie muze zmartwic , nie trafiles , szpital jest w namiotach , widac na zdjeciach na FB , niedlugo zobaczysz tez na video
Jakbys troche spojrzal na mape i przeczytal  informacje o konflikcie to byc zrozumial przed kim miasto ma sie bronic , na pewno nie przed chinczykami smile

#23 11.16.2014 09:37:13

madmax

#24 11.16.2014 14:40:19

ak
Serwis

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/brze … t_id=16572

Źródło: Fakty TVN

Brzeziński o Ukrainie: nie powinna wejść do NATO
15.11 | Uważam że o ile powinniśmy w pełni wspierać Ukraińców w długiej drodze do dołączenia do Europy, o tyle nigdy nie przewidujmy wprowadzenia jej w struktury NATO. Żeby to zrozumieć wystarczy spojrzeć na mapę. Z perspektywy  rosyjskiej byłoby to naprawdę poważne wyzwanie rzucone Moskwie, rosyjskiemu rozumieniu bezpieczenstwa i intergralnosci, a Zachód nie miałby z tego żadnego zysku - powiedział Zbigniew Brzeziński w czasie wykładu w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych.

#25 11.16.2014 23:50:48

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

madmax napisał:

Po pierwsze o sprzatanie to moga juz zadbac oni na miejscu , co chcesz abym tak zostal i sprzatal ?? Chyba latwiej jest sprzatnac niz kupic piece nie majac kasy , proste.
Szpital jest rozlokowany strategicznie przez ich sztab i chyba maja leosze rozeznanie niz ty czy ja , ja dlatego go lokuja tam gdzie nie ma byc walk, dlatego proszono nas zapewne o nie informowanie o lokacji.
Nie masz zupelnie pojecia jak tu jest z przejechaniem 20-40 km tu trwa regularna wojna partyzancka  a tobie sie chyba wydaje ,ze to jest paint ball , lub my jestesmy na wycieczce z Orbisem .
Ze szpitalem tez cie muze zmartwic , nie trafiles , szpital jest w namiotach , widac na zdjeciach na FB , niedlugo zobaczysz tez na video
Jakbys troche spojrzal na mape i przeczytal  informacje o konflikcie to byc zrozumial przed kim miasto ma sie bronic , na pewno nie przed chinczykami smile

Pytam, bo nie wiem. Jak bym wiedział w którym miejscu jesteś to rzeczywiście patrząc na mapę to pewnie mógłbym wykombinować przed kim miasto się broni.
Wydawało mi się że większość mieszkańców tamtych terenów jest etnicznie Rosjanami i walczą o autonomię w obrębie Ukrainy.
Czy byłbyś za wysłaniem armii przeciwko Ślązakom, Kaszubom czy też góralom, gdyby chcieli więcej autonomii w granicach Polski?
- Sprzątanie - oczywiście powinieneś im to wytknąć i pokazać jak się to robi.
- Instalowanie pieców w miejscu, które może być zburzone lada chwila uważam ciągle za niefortunną decyzje.
- Orbis - szmorbis. Przejechałeś w jedna stronę, wiec teraz włącz wsteczny i jedz w stronę przeciwna w stronę domu. Jak przestaniesz słyszeć huk, zatrzymaj się i zainstaluj piece. Albo jeszcze lepiej poszukaj biednego sierocińca w Polsce. Ku chwale Pana.
- Szpital polowy jest w namiotach, Ty byleś w budynku szpitala miejskiego.

madmax napisał:

tu masz wyjasnienie
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat … 88889.html

Madmax, tu masz wyjaśnienie

Rzadko (czytaj NIGDY) nie opieram swoich opinii na wiadomościach pochodzących z tzw. "mainstream media".
Mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć dlaczego?
Posłuchaj nagrania Brzezińskiegio, które wkleiła AK. Brzeziński jest starym "hawk", ale nawet on uznaje perspektywę Rosji w tym galimatiasie, zaaranżowanym zresztą przez USA i EU. Niedawno słyszałem jednego z lokalnych idiotów, który chce amerykańskie bazy wojskowe z Niemiec przenieść do Polski, bo to z pewnością przerazi Putina. lol

Może powinieneś pojechać do Bonn, skoro już jesteś blisko i zaapelować do możnych tego świata o pomoc dla twojej akcji. Mają 500 milionów Euro na pomoc Syryjczykom, mogą kopsnąć 1/100 na twój cel.

That’s all, folks

Stopka forum