Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 06.02.2007 12:01:40

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Re: Polish Times - Czas Polski

Zapraszam do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu Polskie Detroit (#94). A w nim przede wszystkim wywiad z Sebastianem Szczepańskim - głównodowodzącym "Czasem Polskim". Link do audycji: http://media.libsyn.com/media/polskiede … -06-02.mp3

#27 06.02.2007 14:49:26

Abacus
Totalnie Rozgadany
Od: Detroit
Serwis

Ksiaze napisał:

Abacus a jaki format propoponujesz?

Byc moze ktos doszedl do wniosku , ze "  kwadrat " zwroci na siegie uwage. Uwazam jednak , ze startujacy tygodnik powinien czerpac ze sprawdzonych wzorow. Na " ekstrawagancje " przyjdzie czas. Nietypowy format moze bardziej zniechec niz zachecic czytelnikow. A w tej chwili chyba nie mozna sobie na to pozwolic.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#28 06.02.2007 16:24:26

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

A ten znow swoje. smile A nie lepiej odpowiedziec prosto z mostu "tabloid". Tez uwazam ze duzy format bardziej odpowiada typowej prasowce, ale kwadrat jest jednak bardziej poreczny w czytaniu. Wiele razy irytowaly mnie samo-skladajace sie strony tabloidowego TP. Teraz, jak dobrze Lukasz zauwazyl, mozna bez obawy (ze sie zamoczy) czytac nawet i w wannie. Z ekstrawagancja tez ma to niewiele wspolnego. Narazie pudlo Abacus, bo kwadrat nie zniechecil czytelnikow, a przeciwnie. Jesli uslysze choc 100 glosow negujacych ten format, znaczyc bedzie ze cos jest na rzeczy. Nie o format bowiem tak bardzo chodzi, a o zawartosc i wykonanie. Jesli ja sie myle teraz zwroce honor. Zamiast wiecznie krytykowac zapraszam do wspoltworzenia gazety. Jesli masz jakis ciekawy temat, chcesz sie czyms pochwalic, byles w ciekawym miejscu napisz artykul.

Ostatnio edytowany przez Ksiaze (06.02.2007 16:29:34)

#29 06.02.2007 17:45:30

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

A rozlatujace sie strony na podloge to nie irytuja? Co znaczy nie zniechecil , statystyki po jednym wydaniu?   
Jezeli kwadrat jest taki poreczny to dlaczego 99,99999% gazet na swiecie wydawanych jest w formie prostokata.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#30 06.02.2007 17:56:01

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Kawałeczek metalu rozwiąże problem rozlatujacych się stron. Trzeba tylko chłopakom (i dziewczynom) z Polish Times kupić zszywacz smile
Albo wszystkim tym, którym przeszkadzają "rozlatujące się strony" dać 2 centy upustu na każdym wydaniu gazety. Niech sobie zszywają smile

#31 06.02.2007 18:14:00

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

Sadzilem ze takie przedsiewziecie jak wydawanie gazety wymaga profesjonalizmu takze w szczegolach , widocznie jestem w bledzie. A jezeli chodzi o krytyke to pisze to co mi sie nie podoba a jezeli uwazacie , ze niemam racji Wasze prawo czas rozstrzygnie. Nie dostalem odpowiedzi dlaczego wg. Was zdecydowana wiekszosc gazet ukazuje sie w formcie prostokata.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#32 06.02.2007 18:40:19

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

PPawlowski, ja mam takie zdanie a ty inne, i dobrze. Gdybys mial takie, jak moje swiat bylby nudny!
PPawlowski , wszystko co napisalam "odszczekuje". Jestes usatysfakcjonowany?
W koncu nie moje pieniadze, w wiec ...

"Friends are flowers in the garden of life"

#33 06.02.2007 18:53:56

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

Abacus napisał:

Nie dostalem odpowiedzi dlaczego wg. Was zdecydowana wiekszosc gazet ukazuje sie w formcie prostokata.

Zadziwiasz mnie. Kto i kiedy to napisal? Poza tym kto napisal ze "Nietypowy format moze bardziej zniechec niz zachecic czytelnikow." Abacus we wlasnej osobie. No to odpowiedzialem, ze jak narazie nie zniechecil. Trzymaj sie tekstu.

Ostatnio edytowany przez Ksiaze (06.02.2007 19:03:04)

#34 06.02.2007 18:56:40

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Tylko dlaczego Twoje zdanie ma byc tym wlasciwym i jedynym slusznym??
Mialas swoje piec minut ich nie wykorzystalas.
Robisz to co robisz i jestes z tego zadowolona,wiec powodzenia. Nikt nie mowi o tym co zrobilas zle,wiec moze wszystko poszlo perfekcyjnie,ale pomimo to ,sie nie udalo.

Zycze powodzenia.

#35 06.02.2007 18:57:34

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

Dobrze bybylo gdybys czytal posty do ktorych sie odnosisz.

Abacus
Dzisiaj 18:45:30 A rozlatujace sie strony na podloge to nie irytuja? Co znaczy nie zniechecil , statystyki po jednym wydaniu?   
Jezeli kwadrat jest taki poreczny to dlaczego 99,99999% gazet na swiecie wydawanych jest w formie prostokata.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#36 06.02.2007 18:59:18

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Abacus, masz racje pisząc, że większość gazet ukazuje się w formacie mniejszego lub większego prostokąta. Mnie osobiście bardzo irytuje np. format New York Timesa, mimo że prostokąt smile Za duży, nieporęczny. Detroit Free Press już wypada w/g mnie lepiej. Lubie gazety których nie muszę składać w połowie strony. Ale to tylko moje prywatne zdanie smile Można byłoby standaryzować format wszystkich dzienników lub tygodników (nie kolorowych), ale wtedy życie byłoby smutniejsze smile A tak mamy "kolosy" (vide NYT), "zwykłe" gazety (DFP, Wyborcza, Nasz Dziennik, Tygodnik Polski) i "nietypowe" jak Czas Polski. Jak napisałeś: "czas rozstrzygnie", a redakcja Czasu nie będzie "na siłę" forsowała formatu który nie przypadnie do gustu czytelników.

#37 06.02.2007 19:02:10

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Pawel Pawlowski napisał:

Tylko dlaczego Twoje zdanie ma byc tym wlasciwym i jedynym slusznym??

Paweł, spokojnie. AK nie pisała, że to Jej zdanie jest jedynie słuszne.

#38 06.02.2007 19:03:41

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

Ksiaze napisał:

Abacus napisał:

Nie dostalem odpowiedzi dlaczego wg. Was zdecydowana wiekszosc gazet ukazuje sie w formcie prostokata.

Zadziwiasz mnie. Kto to napisal? Poza tym kto napisal ze "Nietypowy format moze bardziej zniechec niz zachecic czytelnikow." No to odpowiedzialem, ze jak narazie nie zniechecil. Trzymaj sie tekstu.

W takim razie jeszcze raz napisze 99,9999 gazet ukazuje sie w ksztalcie prostokata. Znasz powod czy musi to jeszcze raz ktos napisac zebys odpowiedzial?. Co znaczy narazie , przeciesz dostaliscie bonus nowosci jak w google. Jakiego tekstu mam sie trzymac podpowiedz.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#39 06.02.2007 19:19:23

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

Lukasz , czas rozstrzygnie to fakt. Tylko po co wywazac otwarte drzwi? Sprawdzone wzory? Jak pisalem na nowinki przyjdzie czas tylko trzeba doczekac. A o to chyba chodzi.

Ostatnio edytowany przez Abacus (06.02.2007 19:42:41)

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#40 06.02.2007 19:41:11

ciekawski
Gość

Ksiaze napisał:

(-) Nie o format bowiem tak bardzo chodzi, a o zawartosc i wykonanie. Jesli ja sie myle teraz zwroce honor. Zamiast wiecznie krytykowac zapraszam do wspoltworzenia gazety. Jesli masz jakis ciekawy temat, chcesz sie czyms pochwalic, byles w ciekawym miejscu napisz artykul.

Czy to znaczy, ze bedzie to gazeta - forum?  Kazdy moze pisac?

#41 06.02.2007 19:57:58

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

ciekawski napisał:

Ksiaze napisał:

(-) Nie o format bowiem tak bardzo chodzi, a o zawartosc i wykonanie. Jesli ja sie myle teraz zwroce honor. Zamiast wiecznie krytykowac zapraszam do wspoltworzenia gazety. Jesli masz jakis ciekawy temat, chcesz sie czyms pochwalic, byles w ciekawym miejscu napisz artykul.

Czy to znaczy, ze bedzie to gazeta - forum?  Kazdy moze pisac?

Bez przesady mysle , ze chodzi o poszerzenie oferty tygodnika , a drukowane beda po selekcji art. nadajace sie do tego.

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#42 06.02.2007 20:09:51

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Wydaje mi się że do każdej gazety można pisać. Tygodnik Polski drukuje listy i Czas Polski będzie to robił. Oczywiście także do Profili pisują ciekawe polemiki autorzy nie związani z redakcją. Tyle tylko, że każda z w/w redakcji, życzy sobie by nie pisać anonimów. I to jest w porządku...

#43 06.02.2007 20:17:24

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Abacus napisał:

Lukasz , czas rozstrzygnie to fakt. Tylko po co wywazac otwarte drzwi? Sprawdzone wzory? Jak pisalem na nowinki przyjdzie czas tylko trzeba doczekac. A o to chyba chodzi.

Masz rację, dobrze jest zacząć z bezpiecznej pozycji. Wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo niepowodzenia. Ale moim skromnym zdaniem, plus dla "Czasu" za pójście własną drogą...

#44 06.02.2007 20:38:41

format
Gość

rzeczywiscie format jest mniej wazny, wazne co w srodku.
naczytalem sie naczytalem, ale wiecej sie naogladalem

#45 06.02.2007 20:53:14

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

Jesli laska to czego?

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#46 06.02.2007 22:22:16

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

Abacus napisał:

Bez przesady mysle , ze chodzi o poszerzenie oferty tygodnika , a drukowane beda po selekcji art. nadajace sie do tego.

No stary, jak napiszesz o kwadratowym trojkacie, to odpada. Tylko teksty z sensem.

Ostatnio edytowany przez Ksiaze (06.02.2007 22:30:00)

#47 06.02.2007 22:36:37

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

Abacus napisał:

Stary, ja nawet Cie cytuje!!! smile

#48 06.02.2007 22:38:30

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Ciesze sie ,ze forum przynosi tyle korzysci.
O to chodzilo.
Ksiaze. Kwadratowy trojkat?? Mysle ,ze to by poszlo do druku. Jala slawa tongue

Ostatnio edytowany przez Pawel Pawlowski (06.02.2007 22:39:14)

#49 06.03.2007 08:12:23

Abacus
Totalnie Rozgadany
Serwis

Ksiaze napisał:

Abacus napisał:

Stary, ja nawet Cie cytuje!!! smile

Szkoda tylko , ze nic nie rozumiesz ale widocznie tak masz.

"No stary, jak napiszesz o kwadratowym trojkacie, to odpada. Tylko teksty z sensem."
Co za poryw weny tworczej jaka blyskotliwosc. Tylko szkoda , ze nie na temat. Wiem tak duzo latwiej sie dyskutuje. A gdzie deklarowalem , ze cos napisze do tygodnika? Powiedz "TY CZYTAJACY Z UWAGA".

Małpa w koronie

wyslijkwiaty.com

#50 06.03.2007 08:27:32

Pawel Pawlowski
Rozgadany

Ksiaze napisał:

Abacus napisał:

No stary, jak napiszesz o kwadratowym trojkacie, to odpada. Tylko teksty z sensem.

Ksiaze odniosl sie do tego postu ,wiec nie wiem dlaczego reagujesz agresja.

Stopka forum