Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#376 03.14.2014 14:38:51

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Re: Polish Times - Czas Polski

a taka była tutaj cisza, choc zoomboy, widzę, że zadał mi pytanie #368, no nie wiem, czy powinnam tutaj odpowiedzieć, to topic-comment  Czasu Polskiego a nie T.P.

Ciekawe dlaczego Ewa powraca do historii, czy zamierza ponownie wydać się za mąż?

"Friends are flowers in the garden of life"

#377 03.15.2014 23:39:39

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Miejsce dobre, jak najbardziej.

AK, słyszałem ze postawiono Ci zarzuty zawładnięcia tym i owym smile
No, takie ploty do mnie dotarły.
Podobno rynek zmonopolizowałaś. smile

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#378 03.19.2014 22:40:23

EWA
Niemowa

W innym wątku przeczytałam, że redaktor zatrudnił się jako pomoc biurowa u Szajnerta. Drużyna Szczepanski- Szajnert wszystko to już dobrze znam. Rączka rączkę myje!
Pozdrawiam redaktora!

#379 03.19.2014 23:18:50

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Ja co prawda nie czytałem, ale główkuję...
Przed ostaniami wyborami nasz były "wajsprez" od spraw polskich (chyba?) wycofał się z walki o stołek.
Myślałem, że się znudził kongresem, listami otwartymi i te-de i te-pe.
Aż tu nagle wychynął, okazuje się że nadal kongres lubi, się nie obraził, wręcz przeciw-położnie, został pomocą biurową smile
Brawo!

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#380 03.21.2014 03:54:23

nowy

http://www.grapheine.com/bombaytv/commu … 98aaa.html
                                                                                          smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#381 03.21.2014 06:29:03

Look761

Ha.Ha Dobre smile smile smile

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#382 03.21.2014 07:51:48

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Piękne smile

That’s all, folks

#383 03.26.2014 20:44:19

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

http://i1117.photobucket.com/albums/k588/Zoomboymi/ScreenShot2014-03-26at111948PM_zps46827b43.png

Ramiona muszą być wyprostowane!
No i bez "fajurki" sad

That’s all, folks

#384 04.04.2014 12:31:36

EWA
Niemowa

O nasz przyjaciel z (do) czasu. Radosny Seba.

#385 04.04.2014 13:08:04

nowy

EWA napisał:

O nasz przyjaciel z (do) czasu. Radosny Seba.

Chyba się mylisz EWO to jest nowa sekretarka Pana Prezesa od Absurdów, tryskające źródło,  GEJZER Kongresowy.
                                                                                                                                                          smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#386 04.30.2014 19:48:39

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

http://i1117.photobucket.com/albums/k588/Zoomboymi/ScreenShot2014-04-30at102944PM_zpsbe8ced6d.png

Hmm, do tej pory redaktor (do)Czasu ukrywał istnienie swego "wypasionego" biura wydawniczego...
Ostatnio jednakże siedzi bogato rozparty na stolcu, otoczony mnóstwem imponderabiliów biurowych i tokuje o swym biznesie.
Zaraz, zaraz, to wnętrze jako żywo przypomina biuro kongresowe...
Czyżby robił popularny "dabuldip"?
Czyżby używał biura kongresowego do promowania swego prywatnego "interesu"???
Nikt mi nie wmówi, że robi to w czasie godzin opłaconych przez Kongres.

Taaa, placyk z pomnikiem papieża był obłożony swego czasu "fatwą" kongresowo-radiową.

Zdjęcie papieża na okładce...

http://i1117.photobucket.com/albums/k588/Zoomboymi/ScreenShot2014-03-26at111948PM_zps46827b43.png

Dlaczego nie te, też z papieżem...

That’s all, folks

#387 05.20.2014 20:52:02

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Zaproszenie do krótkiej celebracji...  lol

Zaproszenie na "najnowsza wydanie", już siódmą rocznicę celebracji (do) czasu...

Program (uprzedzam, bardzo napięty):

Amerykańskie-opolskie centrum kulturalne...

Godzina siódma: godzina koktajlowa...

Siódma czterdzieści pięć: obiad...

Godzina dziewiąta: program artystyczny...

Dziewiąta piętnaście: zabawa
...

ŻE COOOO???
Tylko piętnaście minut artyzmu?!?
Przecież nawet arii w takim czasie nie da się odśpiewać... sad
A co ze staropolską zabawą w prędki ślub i jeszcze szybszy rozwód???
Przecież wszyscy przyjdą w stroikach formalnych, żal okazji zmarnować sad

Rezerwacja i czek z dopiskiem - (do)czasu - wymagane.

Ach ta kryptoreklama lol

That’s all, folks

#388 05.31.2014 23:24:47

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

No i doczekaliśmy się...

Jak przewidywałem, bal bidny jakiś.
Przyszło wiele kucharek, którym "młody Sinatra" mozolnie zaśpiewał smutną pieśń o rzece wypełnionej łzami.
Śpiewał sobie a muzom, a może śpiewał Marianowi...
Konferansjerka w dwóch językach była potrzebna jak trzecie koło rowerowi.
Błogosławienie strawy przez kapelana harcerskiego śmiało mogło być uznane za moment kulminacyjny potańcówki, nie wiem dlaczego, nazywanej balem.
Bal, moi drodzy, wymaga odpowiedniej oprawy, której ani gospodarze, ani goście nie dostarczyli sad
Popatrzcie na mozół pokazany przez nieutalentowanego "telewizora", ja za cholery balu nie widzę, góra potańcówkę.

Jedyna atrakcja mogą być "oskary", których możemy się spodziewać lada moment...
Any time now...
Here they come lol

Po raz kolejny "telewizja" przedstawiła knota z głupawą muzyczką, do której mniej lub bardziej rytmicznie podrygują lepiej lub gorzej ubrane pary...

That’s all, folks

#389 08.07.2014 10:46:07

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Normalnie nie marnuję czasu dla (do)czasu.
Piękna gra słówek, nieprawdaż? smile

Ale dzisiaj nie moglem się oprzeć lol

http://i1117.photobucket.com/albums/k588/Zoomboymi/ScreenShot2014-08-07at11513PM_zps7bb7c9c3.png

Spytacie co przykuło moją uwagę?

Ano, tancerz, to po raz.
Prawy dolny róg, to po dwa.

@ "po raz"

Ten tancerz musi być "one strong dude"

@ "po dwa"

Co dalej, mydełko Krocze?

That’s all, folks

#390 08.07.2014 13:38:06

Look761

Wiem jedno od siebie , jak powstał Czas.....  wspierałem go i kupowałem razem z Tygodnikiem Polskim w ideję popierania polskich gazet na naszym detroickim rynku .Ale jak zaczęły się nagonki na Tygodnik Polski przez Różalskiego  TD i Czas. Po prostu przestałem kupować Czas.... tak samo zrobili moi znajomi. Dwu licowość i nagonki Różalskiego na Tygodnik Polski . Nazywanie go Świerszczykiem  to już cios poniżej pasa. Mam pytanie do Jurka..... co się stało z przyjaźnią z Alicją była zapraszana do radia na opłatki i Bale była przedstawiana na Balach. Co się stało z Grotem często gościł na falach eteru. Centrum Kulturalne  było zapomniane przez lata. Można mnożyć pytania ale to nie ten wątek.?????

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#391 08.08.2014 08:32:13

JCP

Ja takze kiedys popieralam CzP. Do momentu kiedy wyslalam do redakcji list. List dotyczyl unii kredytowej, czyli sponsora zarowno gazety jak i RR. Ze wzgledu na starch przed utrata paru groszy i obawa rozzloszczenia coo, zostalam poinformowana, ze listu redakcja nie moze opublikowac. Dzis widze, ze jest "protest" podpisany przez niejakich "weteranow" ktory redakcja (zapewne bez cienia watpliwosci) zamiescila. Pytania wiec dotycza: po pierwsze kumoterstwa, po drugie dyskryminacji, a po trzecie wielkiej lubosci, ze mozna bylo uzyc nastepnego ataku na TP. Zawsze dobrze zyczylam wszelkim polonijnym biznesom i nowym ideom. Jednak wyraznie widac, ze CzP nie potrafi sprostac podstawowemu zadaniu tzw. prasy. Podkulil ogon, nastawil sie na lizanie tych, ktorych powinien, ze wzgledu na szmal, nie ze wzgledu na prawde. Jesli chodzi o "protest", to o jakich atakach jest mowa? Posluchajcie RR. Tam dopiero sa ataki. Czy moge zamiescic protest w CzP? Czy tez wolnosc jest dozowana w porcjach okreslanych przez Rozalskiego lub innych, co sypia kasa (nie swoja) w zamian za posluszenstwo?

#392 08.08.2014 16:13:28

Look761

JCP
Masz rację przed paru laty wysłałem list do CzP i nigdy nie dostałem odpowiedzi na moje pytania. Właśnie tak traktują Polonię detroicką patrzą gdzie można tylko "zrobić " kasę .Odnośnie listu weteranów??? Ile tam jest faktycznych Weteranów ? Większość nigdy nie była na żadnej wojnie. Jest jedno nazwisko  którego żonę atakował Jurek. Myślę że podpisał to nie świadomie.... Na razie tyle na ten temat.....

Jonasz Kofta

#393 08.08.2014 20:24:49

JCP

Panowie weterani powinni przestac sami sie osmieszac. Niech lepiej zaprotestuja przeciw latrynom w Parku Wanda.

#394 08.21.2014 08:09:55

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

List Andrzeja Ladaka, którego nasz dzielny polonijny "news-man" nie miał odwagi wydrukować.
W normalnych okolicznościach gazety drukują odpowiedzi czytelników dotyczące spraw poruszanych w poprzednich wydaniach.
Niestety, Sebastian prawdopodobnie nie ma pojęcia o takich śmiesznościach jak prawo do wypowiedzi i ciągle powiela sztuczki rodem z PRL-u. sad

Sebastian (wiem że odwiedzasz Forum wink) popatrz na swego "fumfla" Mariusza, pod parasolem "free speach right" stanął w obronie znanego neo-Nazisty i miłośnika Hitlera i prawie udało mu się ujść odpowiedzialności za coś co jest absolutnie odrażające dla każdego kto ma w swych żyłach chociażby kroplę polskiej krwi.
Czego wiec ty się obawiasz???

August 8, 2014

List do redakcji

W ostatnim numerze Czasu  Polskiego w dziale „Listy do redakcji” ukazał się tzw. „PROTEST”, podpisany przez 13 członków Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej. Ponieważ tekst jest krótki, pozwolę sobie powtórzyć go w całości:

My, niżej podpisani członkowie Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej wAmeryce, obecni na zebraniu w dniu 27go lipca 2014 w schronisku w  parku Wanda w Sterling Hgts., MI, protestujemy przeciwko nierzetelnym i często oszczerczym artykułom oraz „listom do redakcji” wymierzonym w naszą   organizację i jej członków. Niniejszy protest jest naszą odpowiedzią na ataki zamieszczane od dłuższego czasu na łamach pisma „Tygodnik Polski”.

Jan Biernaczonek, Andrzej Jakobek, Grzegorz Jurzak, Stanisław Niec, Kazimierz Płochocki, Kazimierz Szymczuk, Tadeusz Gurgul, John Jaworski, Krzysztof Kulesza, Zbigniew Paczkowski, Jerzy Różalski, Ryszard Szymczuk, Marek Teklinski

Nie rozumiałem tego „protestu” i jestem pewny, że większość czytelników również nie miała pojęcia, o co chodzi. Wobec tego pragnę skierować kilka pytań do podpisanych osób. Mam nadzieję, że redakcja tym razem zgodzi się opublikować mój list.

Czy zdawaliście sobie sprawę, co podpisujecie, na czyje żądanie i w jakim celu?

Konkretnie przeciwko jakim „nierzetelnościom” i „oszczerczym” artykułom i listom protestujecie? Osobiście nie przypominam sobie żadnych „ataków” na SWAP. Podpisując się pod Waszym „protestem” mieliście obowiązek przedstawić przykłady uzasadniające Wasze zarzuty.

Dlaczego jednocześnie nie wysłaliście swojego „protestu” do Tygodnika Polskiego? To byłoby stosowne i uczciwe w tym wypadku. W dodatku gwarantowałoby Wam stanowczo większy rozgłos na Polonii.

Ilu z Was w ogóle czyta Tygodnik Polski? Założę się, że żaden z Was (z wyjątkiem p. Różalskiego), wobec czego, nie mogliście wiedzieć, o co chodzi.

Czy pojmujecie różnicę pomiędzy artykułem, listem do redakcji i tzw. „editorial”, wyrażającym stanowisko redakcji? Widocznie nie. Czy rozumiecie role, obowiązki i przywileje wolnej prasy w Ameryce? Wyraźnie tego też nie rozumiecie, skoro uważacie, że gazety (w tym polonijne) powinny wzorować się na prasie komunistycznej, cenzurując i drukując wyłącznie te listy i artykuły, które podobają się Panu X, nie obrażają Pani Y i nie wzniecają żadnych kontrowersji.

Protestując przeciwko rzekomym „atakom” na Waszą organizację, czy wiedzieliście o tym, że niedawno pan Różalski w wyjątkowo ordynarny sposób obraził wszystkich weteranów amerykańskich, w tym wielu polskiego pochodzenia, którzy walczyli i często ginęli w Wietnamie? Czy wam to nie przeszkadza?

Którzy z Was są rzeczywiście weteranami prawdziwej armii polskiej? P. Tekliński służył w armii amerykańskiej, nie w polskiej. P. Różalski się chwali, że był podporucznikiem (najniższy stopień oficerski) w Ludowym Wojsku Polskim, ale dla patriotycznych Polaków (i Amerykanów polskiego pochodzenia) LWP było wojskiem komunistycznym pod kontrolą sowiecką. Pan Ryszard Szymczuk w ogóle nie służył w żadnym wojsku. O reszcie podpisanych nic nie wiem, więc nie wiem, czy zasłużyli na miano „weteran Armii Polskiej”.

Ilu innych członków SWAP-u było na zebraniu, na którym był dyskutowany i został podpisany Wasz „protest”? Czy był np. p. Emil Kornacki, jeden z niewielu żyjących między nami weteranów armii polskiej? Jeśli innych członków nie było, lub jeśli byli, lecz nie chcieli się podpisać, to Wasz „protest” nie przedstawia stanowiska SWAP-u, lecz jedynie Wasze osobiste opinie.

W imieniu pozostałych prawdziwych weteranów polskich i całej Polonii (jak i w imieniu czytelników Czasu Polskiego), czekam na odpowiedzi na powyższe pytania.

Andrzej Ładak

Oto cały list, co w tym liście mogło "przestraszyć" naczelnego (do)Czasu?
Obawa o utratę Yurkowej "przyjaźni"? lol
Nie bądź ostatnim, który zostanie z Yurkiem na tratwie dryfującej po bezkresach "czarnego morza" lol

That’s all, folks

#395 08.21.2014 18:42:30

JCP

Obawa przed utrata prestizu? Odrzucenie przez kolko wzajemnej adoracji? odejscie sponsorow? Starsze panie przestana w kieszonke wkladac? Utrata pozycji "sekretarki"? Janita moze sie zezloscic?

Ponownie pokazal co soba reprezentuje, bowiem listow od czytelnikow nie mozna przesiewac ze wzgledu na nazwisko i konsekwencje polityczne. Albo je umieszczasz, albo nie. "Protest" to jeden wielki "skiem". Wstyd dla Polonii, wstyd dla redakcji i wstyd dla tych panow "weteranow". Natomiast nie udzielenie prawa do odpowiedzi w sprawie tego "protestu" to cos w rodzaju radyjka, ktore szczeka, ale odszczekiwac nie pozwala.  Komiczne! Mali ludzie i ich wielgasne problem zwiazane ze strachem. Uwazajcie zebyscie w gacie nie narobili, tchorze!

#396 09.01.2014 22:17:04

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Dwujezyczna gazeta dla Polaków w Miczigen, czyli jak cię słyszą, tak cię piszą lol

That’s all, folks

#397 09.02.2014 19:54:02

Look761

Tu chciałbym cos dodać do listu Andrzeja Ładaka.Otóż osoby podpisujące ten list między innymi p.Kazimierz Płochocki myslę że nie wiedział co podpisuje.Jest on weteranem walczącym w powstaniu warszawskim stracił tam nogę Jego Żona także walczyła.Niedawno Różalski w swoim programie zarzucił Jej nieuczciwość.....odnośnie Grzegorza Jurzaka nigdy nie był w żadnym wojsku .....

Jonasz Kofta

#398 04.24.2015 21:12:38

ak
Serwis

Jutro Bal Czasu Polskiego życzę wspaniałej zabawy!

#399 05.27.2015 14:42:51

ak
Serwis

Czy to prawda, że ludzie listy piszą?

#400 05.28.2015 13:25:23

Look761

Tak chyba prawda smile

Jonasz Kofta

Stopka forum