Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 08.28.2013 05:19:25

VIS wz.12
Rozgadany

Państwo opiekuńcze czy wolność?

Ciekawe wyniki sondażu CBOS:
“Polacy chcą państwa opiekuńczego”

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polacy- … n=dziennik

Warto zwrócić uwagę na konkluzję autora:

„Benjamin Franklin mawiał, że jeżeli dla bezpieczeństwa zrezygnujemy z części wolności, to tak naprawdę nie będziemy mieli ani jednego ani drugiego. Praktyka pokazuje, że tak właśnie jest.”

Ciekaw jestem, jak na podobne pytania odpowiedzieliby Amerykanie.

#2 08.28.2013 08:45:42

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Państwo opiekuńcze czy wolność?

Doskonały artykuł, pokazujący jak szybko społeczeństwo polskie dało się zwabić iluzji "państwa opiekuńczego". Fakt, że jedynym źródłem pieniędzy państwa są podatki jeszcze do nich nie dotarł.

Myślę, że Amerykanie odpowiedzieli.
Gdzieś tak po drugiej kadencji Reagana wszystko zaczęło się walić w zastraszającym tempie sad

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 08.28.2013 08:59:06

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Ameryka coraz szybciej zmierza do "panstwa opiekunczego". Obamacare, food stamps(pracowac sie nie oplaca dla wielu), telephony komorkowe (dla kazdego, nawet jesli mu sie nie nalezy),coraz wieksze uzaleznienie od rzadu. Czlowiek ktory nie mysli, stal sie wygodnym obywatelem tego kraju. Ci ktorzy podnosza lament sa "buntownikami" i "rasistami". Niektorzy niesmialo zaczynaja nawolywac do rewolucji...

#4 10.24.2013 19:20:27

SebaS
Niemowa

JCP napisał:

Ameryka coraz szybciej zmierza do "panstwa opiekunczego". Obamacare, food stamps(pracowac sie nie oplaca dla wielu), telephony komorkowe (dla kazdego, nawet jesli mu sie nie nalezy),coraz wieksze uzaleznienie od rzadu. Czlowiek ktory nie mysli, stal sie wygodnym obywatelem tego kraju. Ci ktorzy podnosza lament sa "buntownikami" i "rasistami". Niektorzy niesmialo zaczynaja nawolywac do rewolucji...

Duzo sie mowi o obamacare ostatnio, no jesli ktos slucha npr, nie jestem za, nie jestem przeciw, ale jak patrze na ilosc ludzi puszystych w stanach to niestety wczesniej czy pozniej sie im to przyda, moim zdaniem celem panstwa powinna byc troska o obywateli, tak jak obywatel powinien dbac o dane pastwo, ale to tyle idealizmu zejdzmy na ziemie i tak ludzie jada na socjalu az boli nie dajac nic z siebie, armagedon i tyle

Stopka forum