Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 07.15.2012 13:24:31

sacrum
Niemowa
Zarejestrowany: 07.15.2012
Posty: 1

Nagrobki projektowanie i montaż w Polsce

Projektujemy nagrobki  specjalnie na życzenie klienta według jego wytycznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wytworzyć nagrobek wedle indywidualnych oczekiwań klienta. Programy Cadowe pozwalają na oszczędności w gospodarowaniu materiałami jakimi są granity. Dzięki temu nie tracimy nawet centymetra kwadratowego tych drogich przecież surowców. Projekty są modyfikowane tak długo aż będą co do najmniejszego detalu zaakceptowane przez klienta. Wszystkie wymiar nagrobka są doskonale odwzorowane dzięki czemu w rzeczywistym już nagrobku wszelkie proporcje poszczególnych elementów pomnika będą dokładnie takie same jak w zakreślonym wcześniej wraz z klientem projekcie. Projekt jest trójwymiarowy , dzięki czemu z łatwością można dojrzeć wszelkie detale takie jak attyki rzeźby, litery, wazony, lampiony oraz inne dodatki czy to granitowe czy mosiężne. Powstały projekt daje pewność naszym klientom że nagrobek wyglądać będzie dokładnie tak jak sobie sami go obmyślili. Projekt w zasadzie jest bezpłatny gdyż pobrane wcześniej 250 zł zostaje przeksięgowane w późniejszym czasie ( zaraz po zaakceptowaniu projektu nagrobka przez klienta ) na zadatek na nagrobek.

22 205 08 93

Offline

 

#2 07.15.2012 23:32:13

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Zarejestrowany: 11.05.2009
Posty: 3860

Re: Nagrobki projektowanie i montaż w Polsce

FAN CLUB UMARŁYCH
Jestem wdzięczny za ten nagrobkowy anons. Zachodzi jednak pytanie:
-Skąd wiedzieliscie o potrzebie wybudowania nagrobka w naszej metropoli?
Tutaj dodam że jest to za wczesnie aby w tak  młodym wieku rozstawać się z tym swiatem. Zapytacie pewnie:
- Jaki wiek ?
I pytanie wasze będzie dla mnie zrozumiałe. Chcecie pewnie dobrać odpowiednie materiały, kolory i wykończenia płyty nagrobnej. Zatem  pytanie o wiek jest jak najbardziej na miejscu.
A ja tutaj dodam jeszcze, że każdy wiek nie jest odpowiedni aby doszło do zejscia. Ale bądżmy konsekwentni, skoro powiedziało się ‘a’ należy też powiedzieć i ‘b’
Wiek trzydziesci pięc lat!!
-Mało!!
Już słyszę wasz głos zdziwienia i zgadzam się! Stanowczo za mało!! I znów uprzedzę pytanie kolejne, jakie? Ano.
- A co się stało??
I kolejne słowa.
- Wspólczujemy serdecznie i składamy nasze najszczersze kondolencje.
Powiem szczerze naganne prowadzenie się doprowadza do takich przykrych sytuacji w życiu. Do tego dochodzi brak nadzoru ze strony tych którzy widząc pewne złe symptomy powinni odpowiednio szybko reagować nie dopuszczając do stawiania kolejnych nierozważnych kroków zmierzających wprost do grobu!
- ??
Kogo mam na mysli?
Oczywiscie w pierwszej kolejnosci rodzice!
To oni powinni czuwać, mieć oczy i uszy otwarte. Po drugie dalsza rodzina. A więc wujkowie, kuzyni, ciotki, bracia i siostry, ojciec chrzestny i matka też. A dalej znajomi, przyjaciele i współpracownicy. To oni przede wszystkim zaraz po rodzinie widzą złe prowadzenie się. Dziadków przeważnie się nie słucha więc ich zostawmy w spokoju.
- A babcie?
No babcie czasem tak. Wiadomo babcie jak to babcie gadatliwe są lubią bajki opowiadać, toteż jak wspomniałem dopuszcza je się do głosu niech sobie trochę pogadają, pofantazjują i wszystko zostaje w swiecie bajek. Ale idżmy dalej do zapasci nie dochodzi szybko jak już wspomniałem są pewne objawy.
- Jakie?
Ano chulanki, niedozwolone współżycie, rozpusta, nadmierne jedzenie i picie. Tak picie, które znieczula i łagodzi objawy pogłębiając chorobę. Dalej, nadmierne niekontrolowane szastanie srodkami finansowymi. Pożyczanie bez pokrycia. Rozdawanie bez nadzoru. Wspieranie bankrutów nie tylko życiowych. Przekupstwo! I inne tego typu nieprzemyslane zachowania w sferze finansowej.
- Ale przecież to może tylko prowadzić do ubóstwa?
Do ubóstwa powiadacie ? A to i prawda a ubóstwo do choroby a choroba prowadzi do braku odpornosci  i  w następstwie do zejscia. Ale wczesniej wzrasta cisnienie, występuje zadyszka nawet po pokonaniu kilku stopni w górę, zmęczony chorobą organizm musi odpocząć na półpiętrze. Pożniej to samo dzieje się w czasie schodzenia w dół!
- A lekarze??
A kto w takim wieku i z taką rodziną, doradcami i przyjaciółmi  słucha lekarza?
Wielu tak zwanych przyjaciół trąbi korzystając ze swych trąb, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, że droga obrana jest słuszna a cele wytknięte w zasięgu możliwosci. Zapraszają więc na kolejne chulanki organizowane na koszt chorego, który zaszczycony funduje kolejne drinki znieczulające słaby już i wyczerpany organizm a nawet spiewa i tańczy poddany tym sugestywnym zabiegom wzmacniającym. Póżniej wkrada się anemia w żyłach krąży coraz więcej wylewanej z zaprzyjażnionych trąb wody, która nie jest w stanie zaopatrzyć osłabionego organizmu w odpowiednie srodki odżywcze.
- Czy to już koniec?
Nie jeszcze nie! To dopiero początek końca.
- A zatem?
A zatem wujkowie i najbliższa rodzina stosują terapię ostateczną. Spróbujecie zgadnąć co robią ??
-Rezygnują z balów i chulanek, ograniczają wydatki i darowizny i zaprzestają pożyczania bez pokrycia?
Nie! Pomyłka! To wszystko odbywa się dalej.
- Więc?
Dokonuje się swego rodzaju abonamentowej transfuzji.
- ??
A tak od wszystkich, którzy odwiedzają dom chorego zaczyna pobierać się ‘comiesięczne bilety wstępu’ które z czasem rosną.
- A zatem ratuje się chorego wspólnymi siłami. To przecież bardzo mądra i rozważna decyzja.
Tak i tu się z wami zgodzę ale zgromadzone srodki zaradcze miast pomóc choremu pogrążają go coraz bardziej i bardziej tak jak w przysłowiu, że „ w miarę jedzenia apetyt rosnie” Tylko że srodki te przejada się i przepija z trębaczami, wujkami, ciotkami i innymi tak zwanymi przyjaciólmi chorego, których jest coraz więcej i coraz więcej spożywają a sam chory słabnie, słabnie i umiera na oczach rodziny i przyjaciół oraz ekspertów zdrowotnych zatrudnionych w celu ratowania chorego.
Dziękuję zatem za to ogłoszenie, którym być może wypełnicie niszę potrzeby.
- Co zatem napiszemy na nagrobku?
Tylko szesć liter, choć wiele znaczących.
- Szesć liter? Znaczących ? Wyjasnij nam proszę i podaj litery na płytę.
P A C F C U.
- ??
Przechodniu
A
Conto
Fan
Clubu
Umarło.
         smile


"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

Offline

 

#3 07.16.2012 05:39:11

VIS wz.12
Rozgadany
Zarejestrowany: 02.21.2012
Posty: 305

Re: Nagrobki projektowanie i montaż w Polsce

Sacrum, czy projektujecie też pomniki? Bo Polonia w Detroit potrzebuje kilka. Pierwszy to nowy pomnik naszego papieża. (Niby jeden już jest, ale na placu oblężonym i sprofanowanym przez muzułmanów i innych niechrześcijańskich barbarzyńców.) Może coś na wzór nowego pomnika w Świebodzinie (http://www.pomnikchrystusakrola.pl/).

Drugi to pomnik upamiętniający zbrodnię smoleńską, bo już minęły dwa lata, po całej Polsce stawia się wspaniałe pomniki, manekiny ofiar, makiety tupolewów, a u nas nic.

Radzę tobie w tej sprawie nawiązać kontakt z Kongresem Polonii Amerkańskiej (http://www.pacmi.org/). Oni mają na takie cele fundusze.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
wygląd forum i administracja techniczna Bartłomiej Kozielski
kontakt z właścicielem i administratorem strony forumdetroit@gmail.com