Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

  • Index
  •  » Inne
  •  » List Otwarty (kolejny...)

#1 01.27.2012 18:20:55

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

List Otwarty (kolejny...)

Dość często otrzymuje tzw. "paczki", a to elektorniczne, a to starannie zawinięte folia na "bak porciu", które zawierają wielie interesujących informacji, faktów a nawet opinii (o zgrozo wink)

Poniższy tekst zamieszczam poniżej z tej przyczyny, że podzielam opinie autora, jak najbardziej...

W obydwu gazetach polonijnych z 25 stycznia ukazał się "Otwarty List Słuchaczy Radia Maryji w Metropolii Detroit w Stanach Zjednoczonych" skierowany niemal do całego rządu polskiego, od prezydenta Komorowskiego, poprzez cały sejm, aż po sprzątaczki w Biurze Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wyrażający oburzenie kilku osób z powodu odmówienia TV Trwam tzw. koncesji do nadawania cyfrowego..                                                                                                                                                         

Pomijając prawdopodobieństwo, że adresaci wrzucą ten list do kosza, dokładne i bezstronne rozpatrzenie zagadnienia prowadzi ludzi objektywnych niechybnie do kilku konkluzji:

(1) Wiekszość ludzi w Polsce, jak i w Ameryce, nie rozumie o co chodzi pod względem technicznym, więc nie jest kompetentna, aby zabierać głos w tej sprawie.
(2) Odmówienie TV Trwam koncesji na nadawanie cyfrowe opierało się na względach finansowych, czyli czysto "biznesowych", a nie innych, jak to zarzucają, nieszczerze, przedstawiciele PiS-u i zwolennicy o. Rydzyka.
(3) Po przejściu Polski na cyfrowy system nadawania, TV Trwam będzie nadal dostępna wszystkim widzom na tych samych warunkach co obecnie. Prosto mówiąc, nic się nie zmieni. Podobna zmiana nastąpiła w Stanach Zjednoczonych kilka lat temu, i nikomu nie odebrano dostępu do ulubionych kanałów.
(4) TV Trwam będzie nadal dostępna w innych krajach, włącznie z Ameryką, tą samą drogą (satelitarną) jak obecnie.
(5) Nadawcy, którzy nie uzyskali koncesji w tym postępowaniu, będą mieli szanse w następnej rundzie.
(6) Wobec poprzedniego, wszelkie protesty lub "otwarte listy" rozsyłane przez amerykańskich miłośników Radia Maryji czy TV Trwam stanowią niestosowną próbę mieszania się w wewnętrzne sprawy niezależnego kraju.

Polacy w Polsce nie protestowali i nie wysyłali "otwartych listów" do prezydenta Obamy, do kongresu Stanów Zjednoczonych i do amerykańskiej Federalnej Komisji Komunikacyjnej (FCC) kiedy Ameryka wprowadzała system cyfrowy. Podobnie, tutejsza Polonia nie ma prawa wtrącać się w wewnętrzne sprawy Polski.

W tej sytuacji, jak w innych, po pierwsze, szanujmy prawdę, po drugie, pilnujmy własnych spraw...a Polskę zostawmy Polakom którzy tam żyją.

[Żródła: http://wiadomosci.wp.pl/title,Jest-decy … caid=1dccd   http://kontakt24.tvn.pl/artykul,tv-trwa … 67215.html    http://pl.wikipedia.org/wiki/Telewizja_ … dbi.C3.B3r    http://tvp.info/informacje/polska/tv-tr … na/6137188   http://broadcastengineering.com/news/po … -finances/ ]

Nie wiem skad pośród naszej miejscowej Polonii bierze sie tego typu arogancja?
Wszystkim autorom rożnych LO proponuję wzięcie głębokiego oddechu (trzy razy) i wyluzowanie.
Zostawmy sprawy Polski Polakom. Prawdą jest, że zwsze będziemy w mniejszym lub większym stopniu cząstką Polski, ale (moim zdaniem) nie powinniśmy aktywnie manipulować sprawami wewnętrznymi kraju w którym nie mieszkamy na stałe.

Może potrzebne jest nam (detroickiej Polonii) radio w formacie "talk show", gdzie słuchacze beda mogli dzwonić i przedstawiać swoje opinie, uzasadniać je a nawet bronić przed oponentami?
Wydaje się ze istniejace radio i "telewizja" nie jest w stanie przełamać swego "skostniałego" schematu.


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

 

#2 01.17.2013 10:54:31

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: List Otwarty (kolejny...)

A co tu tak cicho?
Obawiacie się mieć swoją opinię?


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » List Otwarty (kolejny...)

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
wygląd forum i administracja techniczna Bartłomiej Kozielski
kontakt z właścicielem i administratorem strony forumdetroit@gmail.com