Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#126 03.12.2014 14:37:25

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Szkoly Polonijne w Michigan

A w tej naszej Ojczyźnie...

A w której, przekornie zapytam? wink

Jeśli dla dzieci do 12 roku życia, to zdecydowanie USA.
Czyż nie?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#127 08.16.2014 10:27:44

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

"Coś dla ducha" i rozbrajająca "reklama" gramatycznej polszczyzny.
Piękny przykład "gramatycznej polszczyzny" dał nasz lokalny "top gramatyk" w ostatnim zdaniu lol

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#128 08.17.2014 06:58:46

VIS wz.12
Rozgadany

Ciekaw jestem, czy Herr Profesor będzie uczył dzieciaki, jak podpisywać się pod petycjami w internecie (np. w obronie nazistów).

#129 11.16.2014 21:50:17

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#130 03.07.2015 15:38:12

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Od jakiegoś czasu obserwuje śmieszne w swej prostocie zjawisko, które roboczo nazwałem "walka o duszyczki".
Jest w okolicy kilka szkół polonijnych, ale tylko dwie są aktywnie zaangażowane w gładzenie własnych ogonków.
Dzisiaj doszło do przekomicznej sytuacji kiedy dyrektorka jednej z szkół, będąc gościem u Yurka, została szybciutko "sprowadzona na ziemię" przez Yobro , który zabrał głos w następnym segmencie Yurkowej audycji, czyli zaraz po niej. Yobro występował z ramienia Kongresu i nie wiadomo dlaczego zaczął gloryfikować szkołę, w której grajcary zarabia, jako będącą "seperior".
Może miął nadzieję, że więcej "duszyczek" złowi lol

Hmm, rodzice maja teraz "zagwożdżkę", którą uczelnie wybrać?

Żadna ze szkół mnie ani ziębi ani grzeje, jako że moje córy są już wyedukowane wystarczająco. wink

Jak tu wybrać?

Pani dyrektor jest wdzięczna (do)Czasowi, ale czy poprosiła TP o wydrukowanie pytań?
No wiecie, coś w rodzaju równych szans, czyli zachowania "fair", który to cnotliwy przymiot powinniśmy wpajać naszym pociechom. wink
I o co to wielkie "ach i och Sebastian", przecież pytania jak te krówki Mećki stoją bykiem na portalu szkolnym lol
Albo, czy postawiła warunek "telewizorowi", że jeśli chce liczyć na reklamę szkolną, musi obowiązkowo wziąć przyspieszony kurs języka polskiego?
Dalej, dlaczego szkoła nazywa się "przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej", przecież jest instytucją niezależną od parafii?
Dlaczego data Konkursu Języka Polskiego jest podawana jako 25 kwietnia a na portalu jako 18 kwietnia?
Dlaczego, dlaczego???
Czepiam się, czy co wink

Druga szkoła kompletnie mnie nie interesuje.
Nigdy nie posłałbym dziecka do szkoły gdzie "dyrektor programowy" zapytany publicznie o wytłumaczenie sympatii neonazistowskich z swej przeszłości, poszedł w zaparte i milczy.

Mój wkład w edukację milusińskich smile

That’s all, folks

#131 03.07.2015 17:39:45

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

LUDZIEEEEEEEEE!!!!!

Czy ja bede mógł kiedyś odpocząć?
PANI DYREKTOR, przecież prosiłem sad

Albo, czy postawiła warunek "telewizorowi", że jeśli chce liczyć na reklamę szkolną, musi obowiązkowo wziąć przyspieszony kurs języka polskiego?

http://i1117.photobucket.com/albums/k588/Zoomboymi/Screen%20Shot%202015-03-07%20at%207.15.26%20PM_zpsvkasvdku.png

Ile sprytu, nie mówię tu o inteligencji, bo to już wyższa szkoła jazdy dla wielu, mówię tu o zwykłym chłopskim sprycie, więc ile sprytu trzeba na spostrzeżenie błędu w imieniu p. Małgorzaty Mulik?
Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że błędy się zdarzają, ale ten plakat ktoś zaprojektował, ktoś musiał go zaaprobować, ktoś go wydrukował i wreszcie KTOŚ go czyta bez mrugnięcia okiem.

Parada beztalenci, ot co lol
Parada o polskim charakterze, też dobre lol

Będą jaja jak mały Jasiu albo Małgosia podczas "parady" zauważą błąd i powiedzą(jak to dzieci) głośno - psem pani ale tu byk jest lol

That’s all, folks

Stopka forum