Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 09.15.2011 21:09:04

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Trzej Muszkieterowie.

nowy napisał:

Max nie zapomniałem o Tobie. Spoko. Cos tam pomyslę. Teraz było sporo zajęć w związku z "PKWD" Wybacz musiałem dorzucić swoję 'cegiełkę' do Polonijnego Komitetu Wspierania Dziadów. smile
Nie chciałem łączyć tych tematów mogłyby się żle kojarzyć. Bądż cierpliwy spójrz na Tygodnik Polski,dzis jest dzień gdy jestes górą. Walkower jednym słowem 3: trzech małych zer. (3:ooo) smile

nie moge sie doczekac

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#27 09.15.2011 21:15:41

JCP

Nowy, jestes niesamowity!!!

#28 09.15.2011 23:52:22

nowy

Niespodzianka Max smile
..............................................
Do Olimpiakusa Forumusa przyjaciela mojego zacnego.
Nowus.
Drogi mój przyjacielu Forumusie dawno już do Ciebie mój zacny przyjacielu nie pisałem. Racz jednak wybaczyć moje zaniedbanie, które wynikiem jest mej słabosci na starosć ale i także po częsci wynika z winy mojego wieloletniego skryby i  sługi Hieronimusa. Ten to jak ci poprzednio donosiłem tak uparcie z abonamentusu w domu uciech cielesnych korzystał i na moje uwagi, prosby i grożby zaprzestania tych praktyk nie reagował, że aż cała ta jego uciecha w troskę się pewnego dnia przemieniła gdy mu na tym męskim organusie co go każdy w poszanowaniu wielkim ma i często przyjacielem bliskim nazywa dwa pryszcze wielkosci statera wyskoczyły psując cały dotychczasowy wigor życiowy. Tenże Hieronimus siedzi teraz, oczami z frasunku przewraca, organusa w mleku kozim moczy i midem lipowym smaruje. Spokorniał od onego czasu gdy mu się ten frasunek przytrafił, bardziej usłuchany jest i poleceń słucha bez zrzędzenia zbytniego jakie poprzednio okazywał. Rozkrakiem tylko często chodzi co mnie smieszy czasami a czasami znów we wspólczucie wprawia. Dolegliwosć tę tryperusem zowią w naszych stronach a pochodzi ona ponoć z azjatyckich koloni Cesarstwa gdzie rozwiązłosć większa panuje co ją Kamasutrusą w języku ich nazywają. Tak więc mój zacny Forumusie większego spokoju zaznaje teraz i jestem więcej z posług mojego skryby Hieronimusa zadowolony i kija do garbowania grzbietu nie używam. Nie chcę Cię jednak drogi i zacny mężu więcej zanudzać i męczyć  swoimi kłopotami tak więc przybliże Ci pokrótce sprawy z naszego Detroitum co się w niedawnym okresie czasu wydarzyły przejdę zatem do spraw co cię zaiteresować mogą. Jakem Ci mój drogi przyjacielu donosił w poprzednim liscie Jurkus Kalius z sektą Liderusów  wielkie postępy uczynił na rzecz fuzyji. Plebejusze swiadkami pewnych wydarzeń byli co się na publicznym Forum rozegrały zaszczytu nikomu nie przynosząc. A tylko frasunek  jak z choroby co to organus mojego niewolnika męczy a miód i kozie mleko pomocne na to być nie mogą bo większe członki choroba zaatakowała. Tak to mój drogi pisałem Ci o pewnych skłonnosciach zjednoczeniowych którem przewidział a do których to Jurkus Kalius dążył potajemne rozmowy z Liderusami prowadząc.Nie mogąc na obczyżnie żadnego wsparcia uzyskać do Detroinium powrócił i tu postanowił wsparcia szukać posród plebejuszy. Różnych się zajęć imał by swą Tubussę na rynku utrzymać w należnej kondycji a to handlem meblami się trudnił pokątnie wyposarzenie sypialni zacnym plebejuszom i pretorianom proponując a to znów stare rydwany zachwalał jako nowe i w dobrym stanie. Widać było że Nadobna Gracjana tak chojna swego czasu zmniejszyła obecnie dotacje. Przychylnymi Jurkusowi Kaliusowi okazali się Sebus Papirus i Telewizjus Kormoranus. Ci dwaj razem z Jurkusem Kaliusem od dawna w zmowie byli i razem zjednoczyli się pod nazwą Triadusy. Tak więc wiesć wszem i wobec po Cesarstwie gruchneła o tym zjednoczeniu i mocno się plebejusze dziwili co z tego wyniknąć może. Jurkus Kalius ze swoimi zausznikami szybko się do podstępów pewnych zabrali wzniecając mniemanie posród plebsu jakoby to oni teraz wszelkie sprawy Rady Kultury przejeli i postanowili innych do organizacji wszelkich wydarzeń z których dotacje są jakowes nie dopuszczać. Pierwszą ofiarą Triadusy stał się niejaki Jarkus Maximus ze swoimi gladiatorami, który to za przyjęcie wsparcia w postaci strojów z logusem stał się Personus Gratus a z nim jego gladiatorusy. Cała Triadusa drogi przyjacielu Forumusie postanowiła w swoich wypowiedziach pomijać Gladiatorusów których nazywają Orlusy za względów na szybkosć i wzloty. Tym swoim postępowaniem fuzja Triadusów sobie zaszczytu nie przyniosła a raczej większą niehęć i odrazę. Wszyscy wiedzą, że teraz Triadusy o przetrwanie walczą a z metod które stosują wynika, że kompleksusów nie mają i po drodze w kierunku upadku posuwać się będą do rzeczy chaniebnych jakie prawdziwym Detroitanom nie przystoją i przez większosć jako chańba okreslane są a to po temu że na niekorzysć swojej nacji działają mając na uwadze tylko dobro swoje o talentusy walcząc wprowadzając podziały spiski i stronnictwa.Tak to mój drogi i zacny przyjacielu Triadusy pędząc za talentusami kolejny wybieg w życie postanowili wprowadzić w celu przeciągnięcia na swoją stronę co zacniejszych Detroinian proponując im uczestnictwo w uczcie przez siebie organizowanej na której to wybiorą tego co zasługi wielkie w swym życiu położył na rzecz rozwoju kultury nauki i sztuki w Detroinium. Niczego złego w tym nie widząc w całej tej maskaradzie wielu uczestniczy i swoje losy i głosy i persony na szalę Triadusów kładzie a szala ta fauszywe odważniki ma a i waga legalna nie jest. Nie wiedząc że w tym wszystkim tylko o talentusy chodzi uczestniczą w tym zacni Detroitanie jakby opaskę na oczach i uszach mieli. Sekta Liderusów prym  wiedzie w oszustwie i niegodziwej informacji gdyż jej na zamieszaniu i niepokojach zależy a to w celu dalekosiężnych korzysci z tego płynących. A to tak mój zacny przyjacielu Forumusie jest,  że  zamiast wspierać i budowć siłę ogółu tak sprawami Liderusy kierują by wsparcie i fundusze z plebejskich kieszeni do nich trafiały a te które większy nadzór i dopilnowanie mają marnowane były. Zdarza się też często mój zacny przyjacielu, że większe a nawet bardzo duże dary pochodzące od zacnych Detroitan w imię niezrozumiałej głupoty przyjmowane nie są. Ci co to czynią wychodzą z założenia, że jeżeli dary na ich ręce nie trafiają niech w ogóle swojego adresata nie znajdą przyczyniając się do wzrostu i budowy i niech lepiej do darczyńcy powrócą. Tak to sekta Liderusów i Triadusy plebs obałamucić chcą i do nędzy kulturalnej i socjalnej doprowadzić. Ci to mój drogi Forumusie za niebylejakich Detroinian się mają choć wszyscy w każdej klasie wiedzą o ich postępowaniu w przeszłosci i obecnie że nieczysci są w swoich postępkach przed plebejuszami zacnym i nadobnym Fiskusem Taxusem jak i Cezarem co jest prawa gwarantem i strażnikiem. Co z tego wyjdzie i do kąd to poprowadzi jakie następstwa będzie miało i czy plebejusze otworzą wreszcie oczy na nieprzystojne uczynki Liderusów wraz Triadusami czas mój drogi Forumusie pokaże a na razie przed nami wielka uczta się szykuje, która ma na celu knowania Triadusów wesprzeć talentusami. Na jak długo talentusów i honoru Triadusom wystarczy tego pewien nie jestem. Wiem tylko jedno mój kochany przyjacielu swiadomosć wsród plebejuszy rosnie i z czasem większosć zrozumie że oszukiwana i wykorzystywana jest. Zajrzę teraz do mojego sługi Hieronimusa który w udręce swej jęczy organus w kozim mleku mocząc i miodem smarując. Wezwałem też do niego Doktorusa Asklepiosa który z Egiptusu się wywodzi i ma duże uznanie posród Detroinian  co by mu we frasunku ulżył i jakowes medicamentu zaordynował. Ten po oglądzie organusa chorobą stoczonego wyrzekł, że wszystko w rękach Hipokratesusa Herbusa jakies zaklęcia odmówił sokiem z granatu spryskiwać organus niewonika mego kazał i liscie z lili wodnej przykładać polecił jednoczesnie od moczenia i miodu nie odstępować  nakazał jedynie mleko kozie kobylim zastąpić polecił. A gdy już wychodził opłatę inkasując rzekł mi w sekrecie wielkim, że taki członek chorobą zajety jesli w ciągu jakiegos czasu nie odpadnie od własciciela który go za przyjaciela nie miał tylko jak najgorszego sługę traktował i szastał nim i poniewierał niech więc to zrządzenie za wielki dar uzna i kadzidło spali z najdroższych wonnosci a w przyszłosci z większym szacunkiem niech się ze swoim organusem obchodzi by mu do końca służył zadowolenie dając. Tak to mój zacny Forumusie wizytę zakończył a mnie się ten przykład bardzo spodobał i myslę o naszych członkach w Detroitum chorobą zdjętych i myslę czy odpadną czy poddadzą się leczeniu. Boleję jednak nad metodą bo to i wielkie ilosci kobylego mleka muszą być by te nasze chore członki dokładnie wymoczyć by od nich pryszcze tryperusa odstąpiły co to ich nieustannie dniem i nocą dręczą i męczą i szpecą.
I na tym zakończę mój wspaniały przyjacielu mniemając żem ze starosci o niczem nie zapomniał a gdyby to miejsce miało w następnym liscie ci opiszę a za me niedopatrzenie Cię przepraszam.
Pozdrawiam cię mój zacny Forumusie
Twój oddany nowus.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
A teraz biorę urlop. smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#29 09.16.2011 20:42:34

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Ach, te tryperusy powabne smile

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#30 09.16.2011 20:49:57

nowy

Zastanawiałem się kto odszuka ukryte słowo smile -try-pe-ru-sy. Nie zawiodłem się smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#31 09.17.2011 06:47:10

madmax

jak zwykle 12 na 10  Wielkie dzieki

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

Stopka forum